Jump to content

Son Gelişmelerin Işığında İslam ve Kur'an'ı Nasıl Eleştirmeliyiz?

Recommended Posts

Bilimsel bir test olur da, DNA'sını kimin DNA'sı ile karşılaştıracaksın.

DNA testi tek olmaz. En azından çift olmalıdır ki karşılaştırma yapabilesin.

Muhammed'in kılını kimin DNA'sı ile karşılaştıracaksın?

Benim aklıma bazıları veya bazı şeyler geliyor ama, onu burada söyleyemem.

DNA testinde karşılaştırma unsuru olarak diğer kılları tüyleri kullansınlar muhtemelen hepsi birbirinden farklı çıkacak.

Ya karbon testine ne demeli ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Emın ol benım kardeşim bıle burda senle boy ölçüsebılır bana bıle gerek yok.Yakında onuda sokucam bu foruma merak etme.

Ben misyoneriyim, eski kız arkadaşımı ve onun abisini deist ettim. Onlar da kendi arkadaşlarını etme yolunda çalışıyorlar şimdi. Online olarak kimleri ettiğimi bilmiyorum ama olmaya doğru gidenler var. Kardeşini getir o da pişsin burada da diyelim ki ateist oldu ne yapacaksın ? :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Ben misyoneriyim, eski kız arkadaşımı ve onun abisini deist ettim. Onlar da kendi arkadaşlarını etme yolunda çalışıyorlar şimdi. Online olarak kimleri ettiğimi bilmiyorum ama olmaya doğru gidenler var. Kardeşini getir o da pişsin burada da diyelim ki ateist oldu ne yapacaksın ? :rolleyes:

Kaç tane muslumanı ateıst yaptınız önce onu söyle ? Böyle ıkı satır yazı yazmakla kımse ateıst olmaz kımse sızı musluman da edemez.Benım ateıstlerı musluman etme gıbı bı çabam da yok zaten.İman allahın izniyle ınkışaf eder.

Sitelerde Paylaş
Kaç tane muslumanı ateıst yaptınız önce onu söyle ? Böyle ıkı satır yazı yazmakla kımse ateıst olmaz kımse sızı musluman da edemez.Benım ateıstlerı musluman etme gıbı bı çabam da yok zaten.İman allahın izniyle ınkışaf eder.

Uzun zamandır agonostik ateistim. Şimdiye kadar henüz bu tip işlerle uğraşmıyordum sadece kendi görüş açımdı diğer insanlarla konusu pek açılmazdı. Son zamanlarda konuşmaya başladım. Henüz real hayatta 2 kişi sanal hayatta da 2 kişi var. Bunlar müslümandı yani 4 kişi diyelim. Fazla bir başarı sayılmaz ama devamı gelecektir. Keşke her ateist benim gibi insanları aydınlatmak için uğraşsaydı ama çoğu ilgilenmiyor...

Ateistleri müslüman etme gibi çaban yok, peki ya burada ki çaban nedir ?

tarihinde Colours tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed ve İslamın ilk dönemi ile ilgili tarihsel bilgilerin kökeni İslam literatürüdür.

Bu literatürün başlangıcı 9 ve 10'uncu yüzyıllardır.

İslam kaynaklarına göre Muhammed 632 yılında ölmüştür.

İslam literatürü ilk defa Muhammed'den 200 küsür yıl sonra bahsetmeye başlamıştır.

Muhammed ve halifelerin yaşadığı iddia edilen dönem olan 7 ve 8'inci yüzyılda İslam literatür kaynakları mevcut değildi.

O zamandan kalan artefaktların sayısı çok az olup yalnız birkaç bina süsü ile metal paralardan ibarettir.

Tarih bir bilim dalıdır ve güvenilir olması için artefaktlarla tarihsel gözlemlerin eşzamanlı olması gerekmektedir.

Muhammed adı ile ilk defa bir Suriye parasında karşılaşılmıştır.

Bu paradaki Muhammed adının Muhammed ismi yalnız İsa olması gereken bir kutsal varlık için kullanılan tapılan anlamına geldiği Puin tarafından itina ile yapılan bir araştırmadan sonra kanıtlanmıştır. Yöredeki dominan din Hristiyanlıktır.

Aynı referansa Abdül Malik tarafından yaptırılan bir kubbeli bir binada da rastlanmıştır.

Bu gözlemler ve diğerleri ki daha sonra yayınlanır yayınlanmaz değineceğiz- ilk Arap hükümdarlarının bir Hristiyan tarikatına mensup olduğunu göstermektedir.

Gerçekten yakından incelenmesinden anlaşıldığı kadar, Kur'an Suriye Hristiyan'larının etkisi altında ve sonraları ortaya çıkan ve toplumun kollektif bir ürünü olan kitaptır. Kur'an'ın linguistic incelemesi de Aramiac kökenli olduğuna işaret etmektedir.

İslam 8 ve 9'uncu yüzyıllardan önce ayrı bir din olarak temayüz etmemiştir. Ancak bu tarihleden sonra Hristiyanlıktan ayrı bir din olmuştur.

Şu anda durum bu merkezdedir.

Konu hakkında ayrıntılı iki kitap 2009 yılında yayınlanacaktır.

O kitaplar elime geçer geçmez burada sizi bilgilendireceğim.

Şu anda İslam hakkında bildiklerinizin tümünü size yine İslam sağlamıştır.

Teist, ateist, agnostik, hepimiz hep birlikte İslam ninnisini terennüm etmekteyiz...

Bazıları bu ninninin etkisi altında derin bir uykuya dalmıştır.

O uyku o kadar derindir ki bütün çabalarıma rağmen o uykuya dalanları uyandıramadım.

Onlara iyi uykular ve tatlı rüyalar diliyorum.

Bu konu benim için tartışmalı değildir.

Sizin için tartışmalı olabilir.

Bunu bir dereceye kadar anlayabilirim.

Her yeni fikri şüphe ile karşılamak elbette sıhhatli bir yaklaşımdır.

Ama araya bir sınır çiziyorum.

Çünkü bazı fikirlerden çok şüphe etmek pek makbul bir yaklaşım değildir.

Çok süphe daha sağlıklı değildir. Hastalıktır.

Şimdilik şüphe etmenizi elbette sağlıklı bir yaklaşım olarak kabul ediyorum.

İlerde etmeyebilirim.

Haberiniz olsun istedim.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de kuran sansürleniyor.Ben hiç bir hocanın ahzab veya tahrim gibi sureleri vaaz ettiğini duymadım.İnsanlardan gizleniyor,yok gibi davranılıyor.Bu gerçekleri öğrenen pek çok insan,ateist olmasa bile hızla islam dininden uzaklaşmaktadır.

Sitelerde Paylaş
Uzun zamandır agonostik ateistim. Şimdiye kadar henüz bu tip işlerle uğraşmıyordum sadece kendi görüş açımdı diğer insanlarla konusu pek açılmazdı. Son zamanlarda konuşmaya başladım. Henüz real hayatta 2 kişi sanal hayatta da 2 kişi var. Bunlar müslümandı yani 4 kişi diyelim. Fazla bir başarı sayılmaz ama devamı gelecektir. Keşke her ateist benim gibi insanları aydınlatmak için uğraşsaydı ama çoğu ilgilenmiyor...

Ateistleri müslüman etme gibi çaban yok, peki ya burada ki çaban nedir ?

http://forum.ateizm2.org/index.php?act=fin...&pid=258037

Bu başlığı açan ben değilim heralde ben ne cevaplar yazmışım okumadın mı ?

Sitelerde Paylaş
http://forum.ateizm2.org/index.php?act=fin...&pid=258037

Bu başlığı açan ben değilim heralde ben ne cevaplar yazmışım okumadın mı ?

Cevap verdiğini biliyorum, sadece cevaplarından tatmin olmadığım için tekrar sordum.

Ha bu şekilde milletin ağzına sakız oluyorsunuz da o yüzden, ben şahsen müslüman olsam ne buralara ne islami forumlara takılırım, kişisel anlamda yorumlar kafama göre yaşardım.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Bağlantı,

Haklısın, ben de bu düşünceyle ilk karşılaştığımda karşı çıkmıştım.

Çok kararlı olmamakla birlikte mantıklı bulmamıştım ve Muhammed'i kendi yöntemlerimle eleştirmeye devam etmiştim.

Ve evet, sen daha ilk zaman bile bir çoğumuzdan daha soğukkanlı ve objektif yaklaşmıştın.

Önyargısızlığın ve adaptasyonun için seni kutlamalıyım.

Sevgiler...

Sevgili IFeelGood, çok teşekkür ederim.

Sanırım hepimiz derin bir uykudan ağır ağır uyanıyoruz. Arkadaşlar yıllarca Kurandaki çelişkileri tartışmışlar. Ayrıca hikayelerin tutarsızlığını, farklı yerlerde farklı anlatımlarını da tartışmışlar. Tarihsel olarak yapılan araştırmaların İslam tarihinden farklı olduğu forumda anlatılınca, aslında taşlar yerine oturmaya başlıyor. Bunca çelişki ve farklı anlatım, Kuranın tek elden çıkmadığını gösteriyor. İlginç olan bu işi bu kadar beceriksizce yapmayı nasıl başardıkları. Sanırım kutsal metin yazmak binbir gece masalı yazmaktan daha zor. Yada kutsal metin yazarken işin içine çok insan karışması, iktidar ve güç mücadeleleri bu işi bu hale getirdi.

Sevgiler...

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muhammed ve İslamın ilk dönemi ile ilgili tarihsel bilgilerin kökeni İslam literatürüdür.

İslam kaynaklarına göre Muhammed 632 yılında ölmüştür.

İslam literatürü ilk defa Muhammed'den 200 küsür yıl sonra bahsetmeye başlamıştır.

Muhammed ve halifelerin yaşadığı iddia edilen dönem olan 7 ve 8'inci yüzyılda İslam literatür kaynakları mevcut değildi.

O zamandan kalan artefaktların sayısı çok az olup yalnız birkaç bina süsü ile metal paralardan ibarettir.

Tarih bir bilim dalıdır ve güvenilir olması için artefaktlarla tarihsel gözlemlerin eşzamanlı olması gerekmektedir.

Muhammed adı ile ilk defa bir Suriye parasında karşılaşılmıştır.

Bu paradaki Muhammed adının Muhammed ismi yalnız İsa olması gereken bir kutsal varlık için kullanılan tapılan anlamına geldiği Puin tarafından itina ile yapılan bir araştırmadan sonra kanıtlanmıştır. Yöredeki dominan din Hristiyanlıktır.

Aynı referansa Abdül Malik tarafından yaptırılan bir kubbeli bir binada da rastlanmıştır.

Bu gözlemler ve diğerleri ki daha sonra yayınlanır yayınlanmaz değineceğiz- ilk Arap hükümdarlarının bir Hristiyan tarikatına mensup olduğunu göstermektedir.

Gerçekten yakından incelenmesinden anlaşıldığı kadar, Kur'an Suriye Hristiyan'larının etkisi altında ve sonraları ortaya çıkan ve toplumun kollektif bir ürünü olan kitaptır. Kur'an'ın linguistic incelemesi de Aramiac kökenli olduğuna işaret etmektedir.

İslam 8 ve 9'uncu yüzyıllardan önce ayrı bir din olarak temayüz etmemiştir. Ancak bu tarihleden sonra Hristiyanlıktan ayrı bir din olmuştur.

Şu anda durum bu merkezdedir.

Konu hakkında ayrıntılı iki kitap 2009 yılında yayınlanacaktır.

O kitaplar elime geçer geçmez burada sizi bilgilendireceğim.

Şu anda İslam hakkında bildiklerinizin tümünü size yine İslam sağlamıştır.

Teist, ateist, agnostik, hepimiz hep birlikte İslam ninnisini terennüm etmekteyiz...

Bazıları bu ninninin etkisi altında derin bir uykuya dalmıştır.

O uyku o kadar derindir ki bütün çabalarıma rağmen o uykuya dalanları uyandıramadım.

Onlara iyi uykular ve tatlı rüyalar diliyorum.

Hacı bey forumdakı ateıst arkadaşları fırçalamanızın nedenını anlıyor üzüntünüzü derınden paylaşıyoruz.Görülüyor kı sizde açıkca itiraf etmek suretıyle, ateıst forum amacına ulaşamamıştır.Malum bu forum için yaptığınız emek ve masrafları da göz önune alırsak bu forumda muslumanların aklını çelmeye çalışan ateıstlerın başarısızlığına karşı ateş püskürtmenıze hak vermemek elde değil.Fakat şu bır gerçektir ki sanal bır alemden bır kaç başlık açmakla,kafanıza göre yorumlar yapmakla musluman halk buna kanacak ve dınden soğuyacak değildir.Kendısını ateıst zanneden sözde ateıstlerın daha derede boğulurken denızı geçmeye çalışmaları olacak iş değildir.Islama karşı yapılan bu fıtne fesatların ardı ardası kesılmez bız bundan gayet emınız.Ama sizler de şunu iyi bılmelısınız kı bizler de ımanımızdan bir derece dahı sapacak değiliz.Muslumanların ıman duvarını yıkmaya hiç bir küffarın gücü yetmez.Islam,din,inanç gibi kavramları kullanmadan derdınızı bıle anlatacak gücünüzün kalmadığı bu foruma katılanlarca yakınen görülüyor.Sizler bizlere dın sömürgecisi derken kımın dın üzerınden sömürgecılık yaparak rant sağlamaya çalıştığı gözler önunde.Uykuda olan bızler değil sizlersiniz bu uykunun adı da gaflet uykusu.Biz muslumanlar dınımızı küffara karşı her alanda korumaya karşı allah tarafından vasi kılınmışken sizin çabalarınız boşunadır.

Saygılarımı sunarım.

Bu konu benim için tartışmalı değildir.

Sizin için tartışmalı olabilir.

Bunu bir dereceye kadar anlayabilirim.

Her yeni fikri şüphe ile karşılamak elbette sıhhatli bir yaklaşımdır.

Ama araya bir sınır çiziyorum.

Çünkü bazı fikirlerden çok şüphe etmek pek makbul bir yaklaşım değildir.

İlerde etmeyebilirim.

Haberiniz olsun istedim.

Sitelerde Paylaş

İlerde etmeyebilirim.

Haberiniz olsun istedim.

Sn Hacidan bikaç bilgi rica edeceğim.

Şu bilgiye bir kaynakça verebilir misiniz.

Bu bilgi için kanıtınız nedir. Sizin deyiminizle bilimsel kanıt nedir ?

Sn Hacı yukardakı bilgiyi nasıl teyit edebilirim. Nerden aldınız. Söylemeniz mümkün mü. Kaynakça.

Gerçekten yakından incelenmesinden anlaşıldığı kadar, Kur'an Suriye Hristiyan'larının etkisi altında ve sonraları ortaya çıkan ve toplumun kollektif bir ürünü olan kitaptır.

Bu bir yargı dır. Sizi bu yargıya getiren bilgiler nelerdir. Açıklamanız mümkün mü.

Eğer bilginiz var ise , Güneş kültü le bağlantısını da açıklar mısınız.

Yada Suriyeli hırıstıyanların , güneş kültü ile bağlantıları nasıldı. Bunun islamın oluşumunda etkisi varmıydı.

Yazınıza BILIMSEL olarak sunacagınız dayanaklarınız nedır. Aydınlatır mısınız bizi.

İlerde etmeyebilirim.

Etmez seniz naaprsınız.

Saygılar.

tarihinde taklamakan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hadi diyelim muhamedin hiç yaşamadığına kanahat getirdiniz ( kanahat diyorum çünkü; 1400 yıl önce yaşadığı söylenen birinin gerçekte yaşayıp yaşamadığı bilimsel olarak ispatlanamaz... ancak var olanların ışığında kendi akıl ve mantık yürütmeleriniz sonuca bir kanahate varabilirsiniz..)

peki tanrının var olduğu savını ne yapacaksınız... dünyanın her yerinde , birbirndem bağımsız şekilde olsada insanların çoğunluğunda tanrı inancı var...

zaten yaratıcı fikri muhammedle birlikte var olmadıki, muhammed yok olunca tanrıda yok olsun..

insanlık var olduğundan beri farklı isimler altında olsada hep bir tanrı inancı var olmuştur..

ayrıca siz ateistler şu soruya adam akıllı doyurucu bir cevap verebiliyormusunuz;

madem tanrı diye bir şey yok, o halde insanlardaki tanrı fikri nerden geliyor... insanlardaki tanrı fikrinin kaynağı nedir????

ayrıca diğer bir başlıkta hacı abi ile brucclee arasındaki tartışmada bu forumun kuruluş amacı vurgulandı.... bu forumun kuruluş amacının islam dini ve müslümanlara karşı mücadele olduğu islamı yok etmeyi amaçladıığı vurgulandı..bu durumda sizi ateist olarak nitelendirmekten çok direk size islam karşıtı veya islam düşmanı olarak adlandırmak daha doğru olacak..

çünkü benim bildiğim ateizm temelde tanrının yokluğu üzerine kurulu bir düşünce sistemi. eğer siz tanrının olmadığını dellilleriyle sunduğunuzda tüm teist dinler olduğu gibi islam dinide yok olacaktır... yani sizin temelde tanrının yokluğu üzerine yoğunlaşmanız gerekiyorken.. siz direk islam ve muhammede ve müslümanlara karşı mücadeleyi amaç ediyorsanız.. o halde ilk iş olarak forumun ismini ateistforum değilde,, islamla mücadele platformu diye değiştirmeniz daha doğru olacak.. ..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ayrıca siz ateistler şu soruya adam akıllı doyurucu bir cevap verebiliyormusunuz;

madem tanrı diye bir şey yok, o halde insanlardaki tanrı fikri nerden geliyor... insanlardaki tanrı fikrinin kaynağı nedir????

İnsanlarda tanrı fikri yoktu ki. Tanrılar fikri vardı, yine insanlar tarafından tanrı fikrine dönüştürüldü.

Ayrıca kim doyurucu bir cevap vermiş buna? Dinler değil. Siz de değil.

Ayrıca kimin derdi birşeyin olmadığını ispatlamak?

Rastgele söylenen şeylerin yokluğunu siz de ispatlayamazsınız.

Uçan makarna canavarı bir örnek. Hristiyanlıkla, islamla aynı seviyede "kanıtları" var.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gavs insanlarda tanrı fikrinin yeşermesi tanrıyı gerçek kılar mı?

eğer tanrı diye bir şey yoksa... insanları yaratan bir şey yoksa

tanrı diye bir şey nasıl insanların aklına gelmiş.. insanlar nasıl oluyorda kendilerini yaratan bir varlığın olduğuna inanıyor??

ayrıca demek istediğim şu...

insalar muhammed, isa yada bir başkası tanrı var dediği için tanrının var olduğunu kabul etmiyor..

insanları tanrının var olduğunu kabullenmeye iten çok daha farklı süreçler var..

örneğin bu konuda ateizm .. ; tanrı fikri zamanında tabiatın bilinmeyen kuvetleri karşısında duyulan korkulardan çıktığını söylüyor ama

şuanki çağımızda insanlar için tabiatın kuvvetleri artık bilinmez değil,, şimşeğin neden çaktığını, yağmurun nasıl oluşup yağıdığını biliyor... ama yinede çoğu insan tanrıya inanmaya devam ediyor..

yada hadi diyelim insanlar şimşekten korktular.. iyide, bu korkudan yola çıkarak neden kendilerinin yaratılmış olduğu hisine varıyorlar.. kendilerini yaratana karşı sorumlu oldukları hisine kapılıyorlar..??

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hacı bey forumdakı ateıst arkadaşları fırçalamanızın nedenını anlıyor üzüntünüzü derınden paylaşıyoruz.Görülüyor kı sizde açıkca itiraf etmek suretıyle, ateıst forum amacına ulaşamamıştır.Malum bu forum için yaptığınız emek ve masrafları da göz önune alırsak bu forumda muslumanların aklını çelmeye çalışan ateıstlerın başarısızlığına karşı ateş püskürtmenıze hak vermemek elde değil.Fakat şu bır gerçektir ki sanal bır alemden bır kaç başlık açmakla,kafanıza göre yorumlar yapmakla musluman halk buna kanacak ve dınden soğuyacak değildir.Kendısını ateıst zanneden sözde ateıstlerın daha derede boğulurken denızı geçmeye çalışmaları olacak iş değildir.Islama karşı yapılan bu fıtne fesatların ardı ardası kesılmez bız bundan gayet emınız.Ama sizler de şunu iyi bılmelısınız kı bizler de ımanımızdan bir derece dahı sapacak değiliz.Muslumanların ıman duvarını yıkmaya hiç bir küffarın gücü yetmez.Islam,din,inanç gibi kavramları kullanmadan derdınızı bıle anlatacak gücünüzün kalmadığı bu foruma katılanlarca yakınen görülüyor.Sizler bizlere dın sömürgecisi derken kımın dın üzerınden sömürgecılık yaparak rant sağlamaya çalıştığı gözler önunde.Uykuda olan bızler değil sizlersiniz bu uykunun adı da gaflet uykusu.Biz muslumanlar dınımızı küffara karşı her alanda korumaya karşı allah tarafından vasi kılınmışken sizin çabalarınız boşunadır.

Saygılarımı sunarım.

Ateistforum'un amaçları var tabii de, onlara ulaşmak için zaman henüz çok erken.

Zaten onlara ulaşmak ve bütün insanları ateist yapmak gibi sapkın bir idealimiz de yok.

Ateistforumun temel amacı bilimin ortaya koyduğu bazı gerçekleri size iletmektir.

Siz onlarla ne isterseniz onu yaparsınız. Orasına biz karışamayız.

O bilgiler sizin dinden imandan çıkarabilir veya imanınızı bütünleyebilir. Orası size ait bir durum.

Uyku konusunda ise ne sizin uyuduğunuzu ileri sürebilirim ne de bizim.

Veya bunu şöyle de ifade edebilirim. Uyku konusunda hem sizlerden bazıları uyuyordur, hem de bizlerden bazıları.

Benim görüşüme göre kendini ilerletmeyen insan uyuyordur. Hepsi o kadar.

Bir insanın ateist olması uyanık olması demek değildir.

Ayakta uyuyup otel parası veren ateistler de vardır.

Bütün inanırları uyuyor kabul etmek de yanlıştır.

Kafası çalışan, sayıları sanıldığından çok daha fazla inanırların olduğunu biliyoruz.

İslam konusunda araştırma yapmak fitne fesat yapmak değildir.

Bilimsel olarak onun kökenine inmektir.

Bunu sizler de istemiyor musunuz?

Dininiz hakkında bildiklerinizin hemen tümünün yanlış olduğunu bilimsel olarak ortaya koyunca, dinden uzaklaşmaktan mı korkuyorsunuz?

Belki de inanç konusunda kendinize güveniniz yok.

Sorunlarınızdan biri de bu olmalı.

Zor bir durum gerçekten..

Sağlıcakla kalın.

Sitelerde Paylaş
Ateistforum'un amaçları var tabii de, onlara ulaşmak için zaman henüz çok erken.

Zaten onlara ulaşmak ve bütün insanları ateist yapmak gibi sapkın bir idealimiz de yok.

Ateistforumun temel amacı bilimin ortaya koyduğu bazı gerçekleri size iletmektir.

Dininiz hakkında bildiklerinizin hemen tümünün yanlış olduğunu bilimsel olarak ortaya koyunca, dinden uzaklaşmaktan mı korkuyorsunuz?

Sn Hacı , Muhammedin yaşamadığı konusunda , hem bilmin hemde bu formun gereğini bir gösterebilr misin.

Bilimsel kanıtın ne.

Sizin dışınızda herke uyuyor ya.

Muhammedin yaşamadığı konusunda , kanıt sunun da .. uyanalım.

Otel parası da ödemeyelim.

Sorduğum soruda , Muhammedin yaşamadığına dair , BİLİMSEL kanıtı bir sunasınız da.. Bizde BİLİMSEL kanıt ne imiş öğrensek.

Henuz ortaya koyduğunuz bişey olmadığı için , korkacak ta bişeyimiz yok.

Bir hayal uydurup bizim adımıza korku yaratmayın... Ondan da korkytuğumuz sonucuna varmayın... Bırakın kendimiz adına biz karar verelim.

Yoksa yanılırsınız.

En fazla kendi korkularınızdan bahsedin..

Nacizene önerimdir.

Hacı efendi.

Saygılar.

tarihinde taklamakan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Darwin, Mustafa Kemal, Turan Dursun, Zekeriyya Beyaz.. derken yeni tehlike ile karşı karşıyayız.. Karl-Heinz Ohlig... Forum müslümanları olarak gelişmeleri endişe ile takip etmekteyiz.. Artık salavat getirirken bile düşünmekteyiz.. Acaba kime yapmalıyız bunu diye.. Bir isim.. Yada kaç kişiler ise.. Bize bu düzeni bahşeden kişi ya da kişileri öğrenmek için büyük bir merakla bekliyoruz.. Allah kolaylık ve zihin açıklığı versin.. Selametle..
Sitelerde Paylaş
Darwin, Mustafa Kemal, Turan Dursun, Zekeriyya Beyaz.. derken yeni tehlike ile karşı karşıyayız.. Karl-Heinz Ohlig... Forum müslümanları olarak gelişmeleri endişe ile takip etmekteyiz.. Artık salavat getirirken bile düşünmekteyiz.. Acaba kime yapmalıyız bunu diye.. Bir isim.. Yada kaç kişiler ise.. Bize bu düzeni bahşeden kişi ya da kişileri öğrenmek için büyük bir merakla bekliyoruz.. Allah kolaylık ve zihin açıklığı versin.. Selametle..

Her ne kadar kinaye yapıyor olsanda, bunları yazmak bile insanı düşünceye sevk eder. İyidir iyidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...