Jump to content

baglanti

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  3.082
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

baglanti Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

11.496 profil görüntüleme
 1. Salak bir insan.

 2. bir zamanlar sevdiğim, üslubunu beğendiğim birinin bir anda aşırı değişmesi gerçekten üzücü.. keşke böyle olmasaydı.. neyse.. müslüman oluşundan bahsetmiyorum, insanlara yaklaşımından bahsediyorum.. crow ve niceleri çok haklıymış ( bu haklıymış sözünü söylemekten nefret ediyorum)

 3. baglanti

  Vasiyet

  Ortalığı karıştırıp başlıkları boğuyor değilim. Gayet normal tartışıyorum. Olur olmaz mesaj yazmam. Herkes kadar şaka ve espri yapmak benimde hakkım arada tabii. Burada ortalığı karıştırmak derken tabii şaka yapıyorum. Yoksa forumda olay çıkartmak gibi bir işim hiç olmadı. Ben artık müslümanım diye bir başlık açtım ve son derece ciddiyim elbette. Millet cıvıttı arkasından. Bu benim suçum değil. O kadar garip başlıkları onlara silah zoru ile açtırmadım ya.
 4. baglanti

  Vasiyet

  Tam bir mahalle karısısın ha. Kesin şu an cak cak sakızda çiğniyorsundur sen. 8)
 5. baglanti

  Vasiyet

  Merak etme isterlerse beni atacak bahaneyi kısa sürede bulurlar. crowuna kavuşursun tekrar. Ben sadece ateistlerin adaletini göreceğim bu olayda. Ne gidecek mişim? Bulmuşum böyle fırsatı gider miyim hiç? crow ettiği lafın altından nasıl kalkacak bakalım? He he. Çok eğlenceli. Sersem bana gün doğdu bu yaptığı ile. Bende nasıl ortalığı karıştırsam diyordum gene.
 6. baglanti

  Vasiyet

  Forum yönetimine müdahale edenleri de atıyorlarmış. Yeni çıkmış bu kural fırından taze taze.
 7. baglanti

  Vasiyet

  Vaaaaaayyy çektiği numaraya bak su crowun. Şart öne sürerek ayrılma talebide neyin nesi? Zavallılık sadece. Ya ben ya o diyerek nereye varacaksın acaba? Kodoman, ne yapacaksın şimdi? Ben senden beni atmanı da beklerim. Sizin sağınız solunuz belli olmaz. Bu konuda hakka hukuka riayet etmeyebilirsiniz yani belli olmaz. Neyse buda bana çok önemli birşeyi göstermiş olur. Hadi bekliyorum napacaksınız bakalım şimdi? crow, eğer forum yönetimi adil davranırsa sana cehennemin dibine kadar yolun var diyorum. Bu kadar kudurmuş olacağın aklıma gelmezdi. Oha be oha. Nefrete bak. Cevap verememenin çare
 8. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Gerçekten fena saçmalıyorsun. Tartışmada tutarlılık aranır. Neyse boşver. Takıl forumda sen.
 9. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Evrime düşman değilim. Uyduruk evrime karşıyım. Üstelik fikir değiştirdim. Ne var bunda? Kendime din seçtim. Olamaz mı yani? Bu Bilgehanın bilgilerini ve öğrettiklerini tümüyle değersiz hale getirmez. Gene değerlidir. Ama onunla bugün tamamen aynı görüşte değilim tabii. Bu çok normal.
 10. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Anlayamayacağın için geniş ifadeler var zaten. Tümüyle anlamamak değilde anlayabildiğin kadar anlamak söz konusu. Zaten en fazla bu zamanda anlaşılıyor. Ancak genede tümünü anlıyor değiliz. Kimse ilimsel ve bilimsel tüm bilgiye vakıf olupta iman edemez elbette. Gönderilen kitap ilmi olarak anlaşılmaya müsaittir. Çarpıtmalarla bir yere varamazsınız. Sen ve senin gibiler düz mantıkla baktıkları için anlamıyorlar. Oysa sizde de pekala sofistikasyonu anlayacak bir kapasite vardır. Ama onu işletmemeyi tercih ediyorsunuz.
 11. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Sen Allah ile ilgili durumları nasıl anlayacaksın? Dünyada kim anlayabilir? Bunlar saçma sorular. En önce anlayamayacağını kabul edeceksin. Bunun başka yolu yok. Ha diyorsan o zaman bende red ederim et. Amaaaaaa o enerjinin nereden geldiğini ve ne sebeple dönüşüp durduğunu açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte ortada. Hadi bakim naş naş.
 12. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Tabi tabi hayvanlar sanat yapar, bilim yapar, yöntemler geliştirir, medeniyetler kurar, evreni araştırır, ölümü bilir, ölünce nolucak diye merak eder, Tanrıyı arar, v.s. v.s. Bu kadarlık bir zeka farkı vardır aramızda. Akıl hayvanda yokmuş ne gam. Akılda zekanın biraz gelişmiş halidir zaten. İnsandaki derin hisler ve sezgiler sanrıdır. Sende zıpçıktısın zaten. İki yokluk arasında bir varlıksın. Nasıl oluyorsa artık? Maddenin kökeni olan enerjinin nasıl var olduğu nereden geldiği sorusunun hiçbir önemi yoktur. O cevaplanmasa da olur. Ne halt etmeye dönüşüp durduğu ise hiç önemli değildir. Dö
 13. baglanti

  MALTHUS-DARWİN-EVRİM

  Darwinist materyalist görüş insanı yok olmaya mahkum, hayvandan gelişmiş bir canlı olarak görür. Bu sebeple gelişim saydığı ilerlemelere engel olacak insan topluluklarını hiç önemsemez. Hatta onların köleleştirilmelerini yada ortadan kaldırılmalarını normal sayar. Açık ve gizli terör veya savaşı hayat mücadelesinin bir parçası olarak görür. Siz büyük balığın küçük balığı yutmasının toplumsal çerçevede basit bir iş olacağını mı sandınız? O denizdeki yada doğadaki doğal avlanmaya hiç benzemez. Berguzarın yukarıda yaptığı alıntılar bu görüşün dillendirilmesidir. Çarpıcı ve ilginçtir. Gerçekleri
 14. baglanti

  Bugüne kadar ateistler hep İslamı eleştirdi ama

  Osmanlı tartışmasına döndürmeyelim şimdi. Osmanlı İslamı tam uygulamamıştır ve çok entrikalı bir saltanat olmuştur. Bunlar doğru. Ama genede İslam devleti idi. Yani iliklerine kadar İslam işlemişti ve kültürünü İslam üzerine inşa etmişti. O kültürün muhteşemliği ortada. Göz kamaştırıcı. Merak eden araştırıversin bir zahmet. Topkapı sarayındakilerin değeri Türkiyenin dış borcunu ödeyecek kadar diyorlardı bir ara. Düşün artık sen saltanatın büyüklüğünü. Yaratılan kültürün inceliğini bir anla istersen.
×
×
 • Yeni Oluştur...