Jump to content

THE KAPİTALİZM; Patronda pişer, sizlerede düşer....

Recommended Posts

The crow verdiğin linke baktım,bak neler yazıyor.

Dünya ekonomisindeki büyüme oranının 2009 yılında yüzde 9’a gerileyeceği tahiminde bulunan Zlotowsky, sanayileşmiş ülkelerde GSYİH’nın yüzde 8 azalacağını, resesyonun eş zamanlı olarak ABD, euro bölgesini, İngiltere ve Japonya’yı vuracağını söyledi.

Zlotowsky, yükselen piyasalarda büyümenin 3.9 ile sınırlanacağını, bunun 2008’e göre iki puan, 2007 yılına göre ise üç puandan fazla bir düşüş anlamına geldiğini vurguladı.

1.2009 da Dünya ekonomisi % 9 büyüyecekmiş.

2.Sanayileşmiş ülkelerde GSYİH % 8 azalacakmış.

3.Gelişmiş ülkelerde resesyon (Sıfır veya negatif büyüme)

4.Yükselen Piyasalar 3.9 büyüyecek (Daha ne isteriz)

Çelişkili değil mi???

Medya veya Coface bilerek kriz şakşakçılığı da yapabilir her okuduğuna inanma.

Bak bu hafta krizi tek tahmin eden Roubuni İstanbulda idi,ben kendisini canlı olarak dinledim ,

Türkiye için çok olumlu konuştu,ama ben ona dahi inanıyor vs değilim,onu da dayanak göstermedim dikkat edersen.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • İleti 161
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Forumu genelde dışarıdan takip eden birisiyim..

Liberal ekonomiye inanıyorum fakat doğrusunu söylemek gerekirse DEHA birikim ve anlayış konusunda Dr. Ekinci nin oldukça gerisinde kalıyor.

Tabi beceriksiz bir savunucusu liberal ekonominin çözüm olduğunu düşünmeme engel değil ama DEHA nın seviyesinin tartışmanın seviyesini düşürdüğünü düşünüyorum.

Çok daha yararlı tartışmalar ortaya çıkabilecekken böyle bir sonuç görmek üzücü..

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...