Jump to content

Iraklı Özgürlük Savaşçıları 37 kişiyi daha özgürleştirdi

Recommended Posts

Ben ne saddamcıyım, ne ıraklı sünni ya da şii radikal islamcılardanım.

Ben diyorum ki bir ülke, bilmem kaç bin kilometreden kalkıp da bir başka ülkeyi işgal etme hakkını nasıl kendinde buluyor? Kim veriyor ona bu yetkiyi?

Biliyorum crow, sana dair o yönde birşey söylemedim zaten. Ama bu işgal haksız demekle ABD 1 milyon sivil öldürdü demek ayrı şeyler, bu yönde bir rakam olduğunu düşünmüyorum, gördüğüm hiçbir kaynakta böyle birşeye rastlamadım.

Ben kendini savunma amacı dışında her türlü savaşa ve şiddete karşıyım. ABD'nin uydurma mazeretlerle ve uluslararası hukuku hiçe sayarak yaptığı bu işgali de onaylamıyorum. Müdahaleyi BM Saddam Kürtlere kimyasal silah atarken falan yapmalıydı belki de...Ama bu işler o kadar da basit değil, BM de etkin ve adil bir kurum değil, üyelerin çıkarları için güçleri dahilinde kullandıkları bir platform çoğunlukla.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Biliyorum crow, sana dair o yönde birşey söylemedim zaten. Ama bu işgal haksız demekle ABD 1 milyon sivil öldürdü demek ayrı şeyler, bu yönde bir rakam olduğunu düşünmüyorum, gördüğüm hiçbir kaynakta böyle birşeye rastlamadım.

Ben kendini savunma amacı dışında her türlü savaşa ve şiddete karşıyım. ABD'nin uydurma mazeretlerle ve uluslararası hukuku hiçe sayarak yaptığı bu işgali de onaylamıyorum. Müdahaleyi BM Saddam Kürtlere kimyasal silah atarken falan yapmalıydı belki de...Ama bu işler o kadar da basit değil, BM de etkin ve adil bir kurum değil, üyelerin çıkarları için güçleri dahilinde kullandıkları bir platform çoğunlukla.

Ama kapitalizm için yapıyor ve kapitalizm için yapması gereklide.

Sitelerde Paylaş

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=125878

Irak'ta 1 milyon kişi öldü

30 Ocak 2008 Çarşamba 21:15

İngilizler araştırdı. Irak'ta ABD'nin işgalinden sonra 1 milyon kişinin öldüğünü açıkladı...

Sitelerde Paylaş

http://en.wikipedia.org/wiki/ORB_survey_of..._War_casualties

Sitelerde Paylaş

İngilizler araştırdı. Irak'ta ABD'nin işgalinden sonra 1 milyon kişinin öldüğünü açıkladı...

desteksiz sallamayalım rica ederim.

o da yalan, bence ölenlerin sayısı yüz bilemedin iki yüzü geçmez.

ölenlerin de çoğu zavallı amerikan askerleridir.

Sitelerde Paylaş

"Gölge CIA" olarak bilinen özel istihbarat şirketi Stratfor'un kurucusu George Friedman Irak savaşının sebeplerini "America's Secret War" kitabında açıklıyor.

Ama kısaca şu yazısından da bir fikir edinebilirsiniz: http://jewishworldreview.com/0308/stratfor032008.php3

Public Justifications and Private Motivations

We have lived with the Iraq war for more than five years. It was our view in early 2002 that a U.S. invasion of Iraq was inevitable. We did not believe the invasion had anything to do with weapons of mass destruction (WMD) - which with others we believed were under development in Iraq. The motivation for the war, as we wrote, had to do with forcing Saudi Arabia to become more cooperative in the fight against al Qaeda by demonstrating that the United States actually was prepared to go to extreme measures. The United States invaded to change the psychology of the region, which had a low regard for American power. It also invaded to occupy the most strategic country in the Middle East, one that bordered seven other key countries.

Our view was that the Bush administration would go to war in Iraq not because it saw it as a great idea, but because its options were to go on the defensive against al Qaeda and wait for the next attack or take the best of a bad lot of offensive actions. The second option consisted of trying to create what we called the "coalition of the coerced," Islamic countries prepared to cooperate in the covert war against al Qaeda. Fighting in Afghanistan was merely a holding action that alone would solve nothing. So lacking good options, the administration chose the best of a bad lot.

The administration certainly lied about its reasons for going into Iraq. But then FDR certainly lied about planning for involvement in World War II, John Kennedy lied about whether he had traded missiles in Turkey for missiles in Cuba and so on. Leaders cannot conduct foreign policy without deception, and frequently the people they deceive are their own publics. This is simply the way things are.

We believed at the time of the invasion that it might prove to be much more difficult and dangerous than proponents expected. Our concern was not about a guerrilla war. Instead, it was about how Saddam Hussein would make a stand in Baghdad, a city of 5 million, forcing the United States into a Stalingrad-style urban meat grinder. That didn't happen. We underestimated Iraqi thinking. Knowing they could not fight a conventional war against the Americans, they opted instead to decline conventional combat and move to guerrilla warfare instead. We did not expect that.

Sitelerde Paylaş

Ne alaka? Japonya da kapitalist, Kanada da kapitalist, onlar da yapıyor mu? Madem kapitalizm için gerekli yapmıyorlarsa niye yapmıyorlar?

Neyse bu başlık da kapitalizm tartışmasına gitmesin bence, o konu yeterince başlıkta tartışılıyor.

Sitelerde Paylaş

Lancet'in verdiği sayının 1 milyon olduğunu yukarda zaten söyledim. Ama Lancet'in bu rakamı neye dayanarak verdiği belli değil.

Iraq Body Count haberlere yansıyan ölüm haberlerini sayıyor. Sayı 90-99 bin. Irak sağlık bakanlığnın sayısı 150 bin ki bu da morglara gelenlerin sayısını biliyor.

Lancet neye dayanıyor?

Sitelerde Paylaş

ABD işgalinden önce Ressamıyla, yazarıyla öyle ya da VAR olan bir Irak, artık ŞEriat'ın anayasaya girdiği, aydınların öldürüldüğü karanlıklar ülkesi oldu..

Irak Halkı barbarlık içinde parçalanarak batıyor...

Umarım sonumuz Irak gibi olmaz...Bizi silahsız külahsz o noktaya götürüyorlar..

Sitelerde Paylaş
Lancet'in verdiği sayının 1 milyon olduğunu yukarda zaten söyledim. Ama Lancet'in bu rakamı neye dayanarak verdiği belli değil.

Iraq Body Count haberlere yansıyan ölüm haberlerini sayıyor. Sayı 90-99 bin. Irak sağlık bakanlığnın sayısı 150 bin ki bu da morglara gelenlerin sayısını biliyor.

Lancet neye dayanıyor?

Estimated range of deaths

The 2005 census reported 4,050,597 households. From this ORB calculated 1,220,580 deaths since the 2003 invasion. From the poll margin of error of 2.5% ORB came up with a range of 733,158 to 1,446,063 deaths.

Methodology

From the September 14, 2007 ORB press release[1]:

• Results are based on face-to-face interviews amongst a nationally representative sample of 1,720 adults aged 18+ throughout Iraq (1,499 agreed to answer the question on household deaths)
  • The standard margin of error on the sample who answered (1,499) is +2.5%
  • The methodology uses multi-stage random probability sampling and covers fifteen of the eighteen governorates within Iraq. For security reasons Karbala and Al Anbar were not included. Irbil was excluded as the authorities refused the field team a permit.

Okusana çocuum linki. Nasıl hesaplandığına kadar hepsi yazıyor.

Sitelerde Paylaş

The motivation for the war, as we wrote, had to do with forcing Saudi Arabia to become more cooperative in the fight against al Qaeda by demonstrating that the United States actually was prepared to go to extreme measures. The United States invaded to change the psychology of the region, which had a low regard for American power. It also invaded to occupy the most strategic country in the Middle East, one that bordered seven other key countries.

Yukardaki parçaya dikkat. Irak savaşının sebebi Suudileri kooperasyona zorlamaktı. Bunu George Friedman söylüyor.

Ayrıca unutmayalım ki Demokrat Clinton da 1998'de nerdeye Saddam rejimini devirme savaşını başlatacaktı. Bu bir petrol savaşı değildir.

Sitelerde Paylaş

ABD 1 milyon sivili öldürmüş mü diyor bu kaynak yoksa 1 milyon kişi ölmüş mü diyor?

El Kaide'nin, mezhep çatışmalarının, hastalıkların falan öldürdüğü insanları da ABD öldürdü diye sayarsak evet öyle anlayabiliriz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Iraq_War rakamlar çok değişiyor, ABD ordusunun 1 milyon insanı öldürdüğüne dair birşey yok bunlarda.

Bu araştırmaların hangisini hangi kritere göre seçtiğiniz sorsam bir de? Ben hangisi daha güvenilir bilemiyorum açıkçası, en yükseği en doğrusu mudur, ya da en düşüğü? Neye göre eliyoruz bunları?

Sitelerde Paylaş

Cheroke bizle kafa buluyor. 1000 kişliye sormuşlar "kaç akrabanız öldü" diye. Anketle kaç kişinin öldüğü bluunur mu be adam?

Ben sana Iraq Body Count diyorum. Irak sağlık bakanlığı diyorum. Haberler diyorum, morglar diyorum. Sen bana anketlerden bahsediyorsun. 1720 kişiye sormuşlar. Komiksin sadece.

Sitelerde Paylaş

Tam olarak böyle olmasa gerek..

Çünkü dünyada bir çok kapitalist ülke var ve barışçıl ülkeler..

Kapitalizm ve sosyalizme karşı insanların bakış açısı farklıdır..

Bazı insanlara göre kapitalizm bir adaletsizliktir,bazılarına görede bir hiyerarşidir.

Bazı insanlar sosyalizmin yağmacılık ve bedavacılık olduğunu düşünür,bazılarıda gerçek adalet olduğunu....

Sonuçta uygulama önemli....

Abd kapitalist olsa bile,sonuçta siyonist terörist devlettir.

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Cheroke bizle kafa buluyor. 1000 kişliye sormuşlar "kaç akrabanız öldü" diye. Anketle kaç kişinin öldüğü bluunur mu be adam?

Ben sana Iraq Body Count diyorum. Irak sağlık bakanlığı diyorum. Haberler diyorum, morglar diyorum. Sen bana anketlerden bahsediyorsun. 1720 kişiye sormuşlar. Komiksin sadece.

Sana kalsa 1 milyon kafayı wall streete dizmek lazım bilimsel olması için değil mi?

İstatistik diye bir bilim dalı var. Random seçerim, hata payını hesaplarım aslanlar gibide yayınlarım.

Daha da gelme kuzey korede x kadar öldü, müslümanlar şu kadar adam öldürdü diye. Kafataslarını getir inanalım.

Sitelerde Paylaş
ABD 1 milyon sivili öldürmüş mü diyor bu kaynak yoksa 1 milyon kişi ölmüş mü diyor?

El Kaide'nin, mezhep çatışmalarının, hastalıkların falan öldürdüğü insanları da ABD öldürdü diye sayarsak evet öyle anlayabiliriz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Iraq_War rakamlar çok değişiyor, ABD ordusunun 1 milyon insanı öldürdüğüne dair birşey yok bunlarda.

Bu araştırmaların hangisini hangi kritere göre seçtiğiniz sorsam bir de? Ben hangisi daha güvenilir bilemiyorum açıkçası, en yükseği en doğrusu mudur, ya da en düşüğü? Neye göre eliyoruz bunları?

Irak'la ilgili güncel TV haberlerinden tut medyada da bu rakamlar telafuz edildi hatta 600.000-700.000 derken bu rakamlar konuşulmaya başlandı..

ABD işgalinden önce bu kadar insan ölmezken işgalden sonra bile olması yeterlidir..

yoksa B-52 lerin haftalarca Bağdat'ı bombalamasından kaç kişinin öldüğünü kesin olarak kestiremeyiz ama afili bir katliam olduğu kesin, b-52 ler toplu katliam araçlarıdır..

Sitelerde Paylaş
Irak'la ilgili güncel TV haberlerinden tut medyada da bu rakamlar telafuz edildi hatta 600.000-700.000 derken bu rakamlar konuşulmaya başlandı..

ABD işgalinden önce bu kadar insan ölmezken işgalden sonra bile olması yeterlidir..

yoksa B-52 lerin haftalarca Bağdat'ı bombalamasından kaç kişinin öldüğünü kesin olarak kestiremeyiz ama afili bir katliam olduğu kesin, b-52 ler toplu katliam araçlarıdır..

LANCET diyorum. Cahil adam.

Lancet ilk önce 700 bin diyordu. Geçen sene 1 milyona çıkardı rakamı.

Ama bu sayıyı neye göre belirledikleri belli değil.

Aynı şeyi 3.dür yazıyorum. Biraz algılamada sorun var galiba.

Dediğin Amerikan bombalamaları 3 hafta sürdü sadece. Amerika savaşı 3 haftada bitirdi. Amerika'nın tek amacı Saddam'ı devirip bir demokrasi kurup gitmekti. El Kaide direnişi olmasa işler bu kadar uzamayacaktı. Bu kadar insan da ölmeyecekti.

Sitelerde Paylaş
Sana kalsa 1 milyon kafayı wall streete dizmek lazım bilimsel olması için değil mi?

İstatistik diye bir bilim dalı var. Random seçerim, hata payını hesaplarım aslanlar gibide yayınlarım.

Daha da gelme kuzey korede x kadar öldü, müslümanlar şu kadar adam öldürdü diye. Kafataslarını getir inanalım.

Seni kaale almıyorum. Iraq Body Count haberlerde çıkan ölüm haberlerini sayıyor. Irak sağlık baklanlığı morglara gelenleri sayıyor.

Sen git 1720 kişiye yapılmış anketle "bilimsel istatistik" diye kafana göre takıl.

Bu sadece senin ne kadar taraflı ve nefret ettiğini Amerika'ya bok atacak ne olsa hemen üstüne atlamaya hazır, entelektüel dürüstlüğü sıfır olan bir insan olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
LANCET diyorum. Cahil adam.

Lancet ilk önce 700 bin diyordu. Geçen sene 1 milyona çıkardı rakamı.

Ama bu sayıyı neye göre belirledikleri belli değil.

Aynı şeyi 3.dür yazıyorum. Biraz algılamada sorun var galiba.

Dediğin Amerikan bombalamaları 3 hafta sürdü sadece. Amerika savaşı 3 haftada bitirdi. Amerika'nın tek amacı Saddam'ı devirip bir demokrasi kurup gitmekti. El Kaide direnişi olmasa işler bu kadar uzamayacaktı. Bu kadar insan da ölmeyecekti.

dengesiz herif Irak'ta yüzbinlerce insanın öldüğünü dünya alem biliyorda sizin gibi yeni yetme amerikancılar bilmiyor sadece..

ABD nin sivilleri nasıl katlettiğine dair ne denli oalylar aktrarıldı, görüntüler yayınlandı vs...yani varya Obama bu kadar savunmazdı ulan...yazıklar olsun sizlere..alenen yapılan katliamları bir moron ABD vatandaşından daha iyi kılıflıyorsunuz..size derhal Green Card versinler..

Sitelerde Paylaş
dengesiz herif Irak'ta yüzbinlerce insanın öldüğünü dünya alem biliyorda sizin gibi yeni yetme amerikancılar bilmiyor sadece..

ABD nin sivilleri nasıl katlettiğine dair ne denli oalylar aktrarıldı, görüntüler yayınlandı vs...yani varya Obama bu kadar savunmazdı ulan...yazıklar olsun sizlere..alenen yapılan katliamları bir moron ABD vatandaşından daha iyi kılıflıyorsunuz..size derhal Green Card versinler..

Sen hastasın. Amerikan'ın nasıl savaştığı, naptığı konusunda bilgini heralde Kurtlar Vadisi: Irak'tan aldın.

Amerika sivilleri vurmaz. Böyle bir amacı da yok, böyle bir politikası da yok, bundan bir çıkarı da yok.

Bugüne kadar Amerika'nın öldürdüğü adamların büyük çoğunluğu teröristtir. Çoğu başka ülkelerden gelmiş El Kaide teröristidir. Ölen siviller ise kaza kurşunlarıyla, yanlışlıklarla ölmüştür. Bu kadar basit.

Ölen 100-150 bin insanın ise büyük çoğunluğu teröristler tarafından intihar bombalarıyla, ve başka türlü infazlarla, mezhep çatışmasında vs. ölmüş insanlardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...