Jump to content

Ateist-Müslüman Evliliği Yürür mü?

Recommended Posts

evlendikten yıllar sonra ateist oldum. eşim tabiki klasik müslüman ve önceleri çok korktu. sonra benim ahlaksın, pislik biri olmadığımı, hatta karakterimin daha da oturduğunu gördü ve mutlu mesut yaşıyorduk.

taaki bir arkadaşımızın müftü babası: "sizin nikah düşmüş, sen onunla kaldığın sürece zina ediyorsun" diyene kadar....

eşim çok üzüldü, çırpındı, birbirimizi seviyorduk çünkü. bir çıkar yol aradı. kendince "eşim müslümanlardan bile iyi karakterde, aslında içinde allah inancı vardır" gibi düşüncelere girdi.

sonra bi süleymancı cemaatinden olan bir akrabamızın hocalarından aldığı fetva ile çok rahatladı. onlara göre nikah düşmüyormuş. şöyle de bir açıklama getirmişler: "her doğan çocuk islam fıtratı üzere doğduğu için eşlerden birisinin müslüman olmaması çocuğun müslüman olarak doğmasını etkilemeyeceği için, evli kişilerden birinin sonradan mürted olmasının nikaha bir etkisi olamadığını bu yüzden nikahının devam ettiğini" açıkladılar.

ben de eşimde rahatız şimdilik...

Umarım eşiniz Kuran okumaya kalkmaz

Mümtehine 10 -

Ey iman edenler! Mümin kadınlar hicret ederek size geldiği zaman, onları, imtihan edin. Allah onların imanlarını daha iyi bilir. Eğer siz de onların inanmış kadınlar olduklarını öğrenirseniz onları kâfirlere geri göndermeyin. Bunlar onlara helâl değildir. Onlar da bunlara helâl olmazlar. Onların (kocalarının) sarfettiklerini (mehirleri) geri verin. Mehirlerini kendilerine verdiğiniz zaman onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Kâfir kadınları nikâhınızda tutmayın, sarfettiğinizi isteyin. Onlar da sarfettiklerini istesinler. Allah'ın hükmü budur. Aranızda O hükmeder. Allah bilendir, hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğer erkek ateist,kadın müslümansa yürür bu arada zaten ateist koca eşini çok rahat bir şekilde ateist yapabilir,eğer gerçek islam'ı eşin'e öğretirse ve eş'i kadına verdiği değeri öğrenince zaten eş'i islam'ı terk edecektir.

Bu ne demek şimdi? Kadınların aklı yok mu erkeklerin yönlendirmesi mi gerekli? Kadına değer vermek diyorsun ama şu cümlende bile 'erkek öğretirse' gibi bir cümle mevcut.Peki kadın ateist erkek Müslümansa nolacak? Kadın erkeğe ateizmi öğretemez mi? :S

Sitelerde Paylaş

Bu ne demek şimdi? Kadınların aklı yok mu erkeklerin yönlendirmesi mi gerekli? Kadına değer vermek diyorsun ama şu cümlende bile 'erkek öğretirse' gibi bir cümle mevcut.Peki kadın ateist erkek Müslümansa nolacak? Kadın erkeğe ateizmi öğretemez mi? :S

Ögretemez , Müslüman erkek karisini döver, ciddi almaz deger vermez.

Ve hayir bu simdi bir sacma idda degil. Unutmayin bu ülkedeki Erkeklerin 63% Kadina karsi siddeti destekliyor.

Sitelerde Paylaş

Bu yaşıma kadar tanıştığım evlenme potansiyeli olan bayanların %99 u müslüman olduğu ve bu potansiyelin 100 kişiden az olduğunu düşünürsek, henüz tanımadığım o ateist bayanlada elektrik tutmazsa ne yapayım hiç evlenmeyeyim mi :)

Evde kalıcağız gibi :) Kadın ateistler daha şanslı ateist eş bulma konusunda çünkü Türkiyede ateizm erkekler arasında daha yaygın diğer birçok ülkeye göre.

Sitelerde Paylaş

Ateist-Müslüman Evliliği Yürür mü?

Yürür. Ateizm teizmin sigortasıdır. Hem pratik uygulamalarında hem de teorik evriminde. Birbirlerini çok iyi beslerler. Bu iki karındaş --izmin takipçileri çok iyi anlaşırlar. Yeterki azıcık akıllı olsunlar. Hem kadınlar inatla sevişen erkeklere bayılır :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ateis erkek ile müslüman kadının evliliği çok güzel yürür.Hatta ateist erkeklerimizin pek çoğu evlilik tercihlerini müslüman kızlar yönünde kullanmak ister diyebiliriz.Bunun nedeni genelde bekaret durumu,aldatılma korkusu,evine-mutfağına-çocuklarına bağlı kadın arayışıdır sanırım.Zaten erkeklerin çoğu akıllı kadınlardan hoşlanmaz,bu yüzden müslüman kadın ideal görülür

Yoo , hayır.

Sitelerde Paylaş

Yoo , hayır.

aslında adam bi bakıma haklı...şöle:

bekaretmiş aldatılma korkusuymuş geç onları...onlarla bi sorunum olmadı olmaz da......

ama şöle bi sorunum olabilir....

dırdırcı kadın.....şeriata göre kadının sesini bırak çıkarmayı..GIK diyemez...şeriata göre sus dersin..susmazsa itaat etmemiş olur...sen de o itaat edene kadar..kırarsın ağzını burnunu.....itaat edip susmak zorunda kalır..sana kimse de bişi diyemez "erkeğe karısını neden dövdüğü sorulmaz..(hadis-i şerif)"

:D

şaka bi yana..aman yaw...müslüman kadın mı? bi de onu din diye bişi olmadığına ikna etmekle ömrüm çürüyecek aman aman :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında adam bi bakıma haklı...şöle:

bekaretmiş aldatılma korkusuymuş geç onları...onlarla bi sorunum olmadı olmaz da......

ama şöle bi sorunum olabilir....

dırdırcı kadın.....şeriata göre kadının sesini bırak çıkarmayı..GIK diyemez...şeriata göre sus dersin..susmazsa itaat etmemiş olur...sen de o itaat edene kadar..kırarsın ağzını burnunu.....itaat edip susmak zorunda kalır..sana kimse de bişi diyemez "erkeğe karısını neden dövdüğü sorulmaz..(hadis-i şerif)"

:D

şaka bi yana..aman yaw...müslüman kadın mı? bi de onu din diye bişi olmadığına ikna etmekle ömrüm çürüyecek aman aman :D

Haklisin kadinlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. Hele birde boyle cok derin inanc konusunda ikna etmeye hic ugrasmam. He der gecerim, zaten evlenirken ikimizde muslumandik. Cocuklari acik fikirli bilime deger veren yetistirmeye calisiyorum, zaten buyuynce anlarlar dinlerin yalan oldugunu.

zaten dini bir konu problem olsa bin cesit yorum var her konuda cok kivrak bir cozum bulunabiliyor herseye, oglani sunnet edilmekten "zaten sunnet etmek yahudi adetiymis " falan diye kurtardim mesela. namaz 3 rekat, hatta hic kilinmaz salat duadir diyenler var, her gorusu kullanabiliriz mubah bize.

Sitelerde Paylaş

Haklisin kadinlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. Hele birde boyle cok derin inanc konusunda ikna etmeye hic ugrasmam. He der gecerim, zaten evlenirken ikimizde muslumandik. Cocuklari acik fikirli bilime deger veren yetistirmeye calisiyorum, zaten buyuynce anlarlar dinlerin yalan oldugunu.

zaten dini bir konu problem olsa bin cesit yorum var her konuda cok kivrak bir cozum bulunabiliyor herseye, oglani sunnet edilmekten "zaten sunnet etmek yahudi adetiymis " falan diye kurtardim mesela. namaz 3 rekat, hatta hic kilinmaz salat duadir diyenler var, her gorusu kullanabiliriz mubah bize.

şu "beğen" butonunu bi halledemediler gitti...beğenecem yazını...izin vermio :D

neyse evet haklısın sonuna kadar....

bir yerde yanılıyorsun sadece .....daha doğrusu...düzeltme ihtiyacı hissettim..

kuran, okunduğunda anlaşılması gereken - ve her okuyanın aynı şekilde anlaması gereken bir kitap olduğu gerçeğini gene kendisi söyleyen bir kitapdır... "biz onu okuyup anlayasınız diye ap açık bir kitap kıldık" böyle bir ayet var kuranda....

bu demek oluyor ki...her okuyan anlayacaktır...ve kuran okuyana göre değişiklik göstermeyecektir...ayetleri yoruma açık değildir.....

eğer aksini söyleyen varsa

1 - ayeti inkar etmiş olur- dolaysı ile kuranı inkar etmiş olur

2 - her okuyan kendine göre yorumlayacak ise ve anlayacak - ona göre davranacaksa bu da gene kuranın değişmezliği - koruma altında olduğu ilkesiyle bağdaşmaz..."onu biz indirdik - koruyacak olan gene bizleriz" ayeti ile çelişkiye düşülmüş olunur....çünkü sen okuduğunda bişey anlayacaksın ---ben okuduğumda başka bişey anlayacağım----bana inananlar olacak----sana inananlar olacak....bölece kuran anlam olarak değişmiş olacak....kuranın değişmezliği nerde kaldı peki ?

maddeler arttırılabilir :)

Sitelerde Paylaş

Sünnet konusunda oğlun çok şanslı ateist bir babaya sahip olduğu için.Çöl bedevilerinin ilkel geleneği yüzünden cinselliğinin yarıya yakını yok olmuyacak.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

17 Temmuz 2012 tarihli soru;
Hocam sitenizde yayınlanmış soru ve cevapları okudum ama kendi durumumdan bahsetmek istiyorum. Ben yaklaşık 5 yıl önce Türkiye’den ayrılıp yurt dışına eğitim amaçlı giden bir beyanım ve Ateist biriyle tanıştım. İçinde bulunduğum duygusal boşluktan dolayı yaklaşık 2,5 yıldır birlikte yaşıyoruz ve nişanlandık. Son zamanlarda gayrimüslim erkekle Müslüman kadın arasında evliliğin kesinlikle haram olduğuna dair dini yazıları okumaktayım. Ve çok etkilendim, zina yaparak ve ateistle evlilik kararıyla iyice dinden çıkıp kafir olduğumu düşünüyorum. Ama ben imansız ölmek istemiyorum. Ne yapmalıyım bu ilişkiyi sonlandırıp tekrar Türkiye’ye mi dönmeliyim. Lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

Nureddin Yıldız'ın cavabı;
Selamünaleyküm. Kızım, kesinlikle imansız biri ile beraber olma. Ebedi ahiretini düşün, yarından tezi yok bırak gel. Sen bizim iffetimizsin, ne aç kalırsın ne de açık, çık gel eğitimin de lazım değil. Üç günlük dünya zevki için ahiretini yakma. Şimdiye kadar olanlara da takılma, Allah hepsini siler, yeter ki sen dön, kendine gel. Haberlerini bekleyeceğim.

http://www.fetvameclisi.com/fetva-ateist-birisiyle-nisanlanmak-24508.html

Soruyu soran kadın, sanki duygusal değilde, parasal amaçla nişanlandığını ön-planda tutarak cevap verilmiş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...