Jump to content

İslamiyetten habersiz insanlar

Recommended Posts

Allahın insanı yarama amacı onu bir sınava tabi tutmak, kendisine kulluk etmelerini veya kendi güzelliğini görmelerini sağlamak vs.

yüzyıllar ve hatta binyıllar boyunca islamiyetten hiç haberi olmayan milyonlarca insan yaşadı... bu insanların yaşadığı yere islamiyet gitmemişti, onların islamiyetin i'sinden haberi yoktu..

peki soralım: bu insanlar sınavdan habersiz oldukları halde, kulluk etmek ve allahın güzelliğini etmek diye birşey bilmedikleri halde Allah bu insanları neden yarattı??? insanın yaratılma amacı sınav ve kulluk vs. ama bu insanların hiçbiri bunu yapamıyor, çünkü haberleri bile yok.. yani bu insanların varlığı yaratılma amaçlarıyla çelişiyor.. Allah yaratılma amacıyla çelişen milyonlarca insanı neden yarattı?? kurda kuşa yem olsun dye mi, çeşit olsun diye mi, yoksa allah farkında değil miydi o an, içkili miydi veya kafası dumanlı mıydı???

mantıklı cevaplar bekliyorum... sayıklamadan...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Allahın insanı yarama amacı onu bir sınava tabi tutmak, kendisine kulluk etmelerini veya kendi güzelliğini görmelerini sağlamak vs.

yüzyıllar ve hatta binyıllar boyunca islamiyetten hiç haberi olmayan milyonlarca insan yaşadı... bu insanların yaşadığı yere islamiyet gitmemişti, onların islamiyetin i'sinden haberi yoktu..

DİNDEN HABERSİZ YAŞAMIŞ MİLYONLARCA İNSANDAN SADECE BİR ÖRNEK VERİR MİSİN? HANGİ TOPLUM DİNDEN UZAK YAŞAMIŞ?

Sitelerde Paylaş

islamın zırvalıklarından biri daha bunun mantıklı bi açıklaması yok muslumanlar genelde derler ıslamıyetten habersız olanlar fılan cennete gidecek . e o zaman sınav için yaratmamış o insanları bak bak. bu kadar şapşal bir allaha tapıyosunuz

Sitelerde Paylaş

bir marangoz kapıyı neden yapar...

kapı olsun açılsın kapansın diye...

masayı neden yapar ...

üstüne eşya koymak için filan...

insanın ustası da onu insanca yaşasın diye yaratmıştır...

insanca yaşamak ne demektir...

bunu insanlar bilir...

hayvanın yaratılış amacı hayvanlıktır...

insanın ki insanlık...

insan insanlıktan çıkıp hayvanca yaşamaya çalışırsa uyarıya ihtiyaç olur...

hayvanlık yapmayın onu yapacak yeterince canlı yarattım siz insan olarak devam edin ...

insan insanlıktan çıkmadıkça ona uyarıcı gelmiyor...

islamiyet insaniyet demektir...

insan gibi yaşayan herkes müslümandır...

Sitelerde Paylaş
DİNDEN HABERSİZ YAŞAMIŞ MİLYONLARCA İNSANDAN SADECE BİR ÖRNEK VERİR MİSİN? HANGİ TOPLUM DİNDEN UZAK YAŞAMIŞ?

Konuyu saptırma,adam dinden demiyor,İslamdan diyor.

O kadar biliyorsun , asırlarca İslam alimleri neden tartışmış ''İlahi vahyin ulaşmadığı kavmin hükmü ne olur diye''?

Sen inkar ede dur,hemen her alim konuyla ilgili yazmış,tartışmıştır.Kabaca Eşari alimler cehenneme gider demiş,Maturidilerse Allah'ın birliğine varması yeter,o zaman cennete demiş.Dininizi bile ateistlerden öğreniyorsunuz şaşkınlar!

Sitelerde Paylaş

O kadar biliyorsun , asırlarca İslam alimleri neden tartışmış ''İlahi vahyin ulaşmadığı kavmin hükmü ne olur diye''?

Sen inkar ede dur,hemen her alim konuyla ilgili yazmış,tartışmıştır.Kabaca Eşari alimler cehenneme gider demiş,Maturidilerse Allah'ın birliğine varması yeter,o zaman cennete demiş.Dininizi bile ateistlerden öğreniyorsunuz şaşkınlar!

alimlerden örnek alalım :) bakalım bu sefer tüm müslümanların biat ettiği alim kimmis

rastaman :hebele hübele system is shotdown... soryy windows can help you and need sys rstrt

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kendisine islam tebliği ulaşmayan kimseler allahü tealaya küfretmedikce cehenneme girmezler..iyilikleri ve kötülükleri değerlendirilir..

biz bunlara hanifler deriz

çığırıyorsunuzya abdullah ne demek abdulmuttalip neciydi hanif ti.. unutulmaya yüz tutmuş ibrahimin dinini tek bir allaha inanark yaşadıkları için

sölim pek vaktim yok girersem konuya gözünde patlar kardes demedi deme :)

böyle cinlikliklerle uğraşacağınıza açın bi hicret belgeseli dün kızlarını toprağa gömenlerin insanlığa nasıl koştuğunu, horlanan çirkin yüzlü bir siyahi kölenin kabenin üstünde nasıl ezan okuyup eşhedu enne muhammeder rasullullah deyince hıçkırıklara boğulup mekkeyi terkettiğini izleyin :)

ee herkes bilal herkes bilali habeşi değil, herkesi bilali bilal yapan habibullah değil :)

Sitelerde Paylaş

KONUYU AÇAN ARKADAŞ CEVAP VER...

cübüş, kargaya tavşana ateşe tapan insanlardan bahsetmiyoruz.. bunlar zaten putperest ve cehennemlik senin allahına göre.. ben allahın sınavından kulluktan falan bahsediyorum.. konuyu çarpıtarak kaçamazsın, islamiyete kurana göe cevap ver..

Sitelerde Paylaş

İslam Allah'ın dinidir.

SİZİN GİBİ SALAKLAR O ZAMANLARDA DA VARDI VE DİNİ BALTALAMAK İÇİN BÖYLE SORULAR SORUYORDU.

BU NEYE BENZİYOR BİLİR MİSİN? KUTUPTA NASIL NAMAZ KILINIR? SANKİ ÇOK MERAKLI KILMAYA :lol:

Sitelerde Paylaş

Ben daha zor bir soru sorayım,İslamiyeti bilmeyenler kolay,ya kötü bilenler?

Atinada doğan bir Yunanlı olsan İslamı nasıl bilirdin,nasıl anlatırlardı sana?Diyeceksin ki açsın okusun,İstanbulluyla Atinalı bu İslamı tanıma yarışında eşit şartlarda mı sence?Dedesi Müslümanlarca öldürülmüş bir Ermeniyle Dudulluda yaşayan bir Konyalının Müslüman olma şansı eşit mi?Kendini kandırma,masal da anlatma!

Sitelerde Paylaş
İslam Allah'ın dinidir.

SİZİN GİBİ SALAKLAR O ZAMANLARDA DA VARDI VE DİNİ BALTALAMAK İÇİN BÖYLE SORULAR SORUYORDU.

BU NEYE BENZİYOR BİLİR MİSİN? KUTUPTA NASIL NAMAZ KILINIR? SANKİ ÇOK MERAKLI KILMAYA :lol:

Kutuplarda Allah'ının değil mi?

Namaz kılınır değilde , oruç nasıl tutulur?

6 ay gündüz oluyor da...

Sitelerde Paylaş

Atinada doğan bir Yunanlı olsan İslamı nasıl bilirdin,nasıl anlatırlardı sana?Diyeceksin ki açsın okusun,İstanbulluyla Atinalı bu İslamı tanıma yarışında eşit şartlarda mı sence?Dedesi Müslümanlarca öldürülmüş bir Ermeniyle Dudulluda yaşayan bir Konyalının Müslüman olma şansı eşit mi?Kendini kandırma,masal da anlatma!

atinatadan ebcedi çalmışya demekki ulaştırmıştır : S turan dursun öle diyoo haha :) hitit sümer vs utanmasa azteklere girecek sözde epilepsi : S

utanmazlar!!!

Sitelerde Paylaş

Önce o kişi kendisine soracak benim dedem müslümanlara ne yapmış ki müslümanlar onu öldürmüş.

Sitelerde Paylaş
İslam Allah'ın dinidir.

Kutupta namaz kılacak üç tane salaktan değil,dünyada gelmiş geçmiş tüm insanların % 90'ından bahsediyoruz gerizekalı,hatta senin şaman atalarından!

tarihinde rastaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kendisine islam tebliği ulaşmayan kimseler allahü tealaya küfretmedikce cehenneme girmezler..iyilikleri ve kötülükleri değerlendirilir..

biz bunlara hanifler deriz

çığırıyorsunuzya abdullah ne demek abdulmuttalip neciydi hanif ti.. unutulmaya yüz tutmuş ibrahimin dinini tek bir allaha inanark yaşadıkları için

kahahr sen de cübüş gibi yapıyorsun.. ben allahtan habersiz olurlarsa bunların hükmü nedir diye sormuyorum.. allahtan habersiz olmaları allahın yaratma amcıyla çelişmez mi diyorum?? sınav, kulluk vs. gibi amaçlar, adamlar allahtan habersiz dolayısıyla bu sınavdan carttan curttan habersizler kargayla tavşanla idare ediyorlar.. şimdi bunların yaratılma aamcı nedir?? islamiyetteki yaratılma amacına ters düşüyor diyorum.. yaratılma amaçlarına uyulmadan yaratılmış insanlar... nedir bundaki hikmet??

Sitelerde Paylaş
kahahr sen de cübüş gibi yapıyorsun.. ben allahtan habersiz olurlarsa bunların hükmü nedir diye sormuyorum.. allahtan habersiz olmaları allahın yaratma amcıyla çelişmez mi diyorum?? sınav, kulluk vs. gibi amaçlar, adamlar allahtan habersiz dolayısıyla bu sınavdan carttan curttan habersizler kargayla tavşanla idare ediyorlar.. şimdi bunların yaratılma aamcı nedir?? islamiyetteki yaratılma amacına ters düşüyor diyorum.. yaratılma amaçlarına uyulmadan yaratılmış insanlar... nedir bundaki hikmet??

anlatırım anlamazsın anlamaya başlayınca tıpkı jadıyı engeledikleri gibi engellerler..

eklersin msnimi sabaha kadar bıkmam anlatmaktan :)

arayıştaysan anlatırız..yok çamura yatıcaksan susalım..takdiri bekleyelim??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...