Jump to content

Güneşin bir ömrü varsa?

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)
ilk olarak; doğuştan sahip olduğun mantığın sesini reddedip/bastırıp vb... allah gibi bi kavrama inanmakla çuvallayan kim acaba. bu kadar aciz bir tür olabilir mi, sığınmak için kendine abi,gözetmen yaratan.

allah cooooooooook büyüktür insan olarak anlayamazsın demek topu taca atmaktır ki bu top sana geri geri döner, o zaman sen insan aklınla seni aşanı nasıl biliyorsun, 1400 senelik aptal bi kitap beni pek aşmıyor şahsen

günümüzde primatlar hala niye var ve sen niye insanken onlar hala primat.aklınızdaki perdeyi yırtın artık.

1400 yıl öncede gelse sana ulaştı değilmi kur,an.

sapına kadar sorumlusun.inkar ederek sadece dünyada yani yaşarken yani sınaman devam ederken bak yaratana küfr ediyorum ama bana hiç bir şey yapamıyor diye düşünebilirsin.

bunları bir daha düşün derim.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

günümüzde primatlar hala niye var ve sen niye insanken onlar hala primat.aklınızdaki perdeyi yırtın artık.

bu nasıl bir ucubeliktir ya.. sorduğun soruya bak hizaya gel.. neden evrimi reddettiğiniz anlaşılıyor..

ortak ata diye bişey var.. bazı primatlar şempanze goril vs. olarak evrimleşirken, bazıları da insan olarak evrimleşti.. o kalın kafanız bunu almıyor mu???

elli bin defa söyledik bunları... eşşek olsa anlamıştı...

Sitelerde Paylaş

sapına kadar sorumlusun.inkar ederek sadece dünyada yani yaşarken yani sınaman devam ederken bak yaratana küfr ediyorum ama bana hiç bir şey yapamıyor diye düşünebilirsin.

-Faramir özetle cevabı vermiş, ek olarak evrim teorisinden hiç haberim olmadan önce bile ki ben buna en basit anlatımla bilinçsiz ateistlik diyorum, allah din gibi kavramlarda o içten gelen "ters/yanlış birşeyler var" şeklinde hisse sahiptim. evrim teorisi dinin cevapladığı sorulara alternatif cevaplar vermiştir. evrimin olmaması, dini tekrar tekel pozisyonunda inandırıcı duruma sokmayacaktır bu yüzden evrime saldırmak abestle iştigaldır. topu taca atmaktır.

-isa'nın incilide ondan daha eski inanışlarda günümüze ulaşmıştır

-beni kim neye karşı sorumlu yaptı, kendisi nerededir, bir kitapın şimdilik 6,5milyar olan insanların kümülatif "merak" duygusunu nasıl tatmin etmesini beklersiniz

sana da içten "bir daha düşün" derdim ama sizin sorunsalınız burada başlıyor.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim neden kendine eziyet ediyorsun böyle? Tamam, dedik işte evrende tahmini kaç galaksi var, her bir galakside kaç yıldız var, sen sanki astrobiyolojiden haberdarmış gibi diyorsun ki sadece güneş çevresinde yaşam olabilir. Güneş G tipi (hatta G2V tipi) bir yıldızdır. Bu ısıyı veren ve bu büyüklükteki yıldızlar bu kadar galakside yok mu diyorsun? Hayat başka ortamda nasıl gelişemez?

Karagözle hacivat internete video yüklüyor, aralarında atıp tutuyorlar. Yok dünya yörüngesinden bir santim oynasa şöyle olur, yok güneş sistemi dışında hayat yoktur, bilmemne. Siz de "a-a bunlar bizim takımdan. Bizimkiler söylediyse kesin doğrudur!" diye arşivinize katıyorsunuz bu saçmalıkları.

Sizin şu allah başka yerde hayat yaratamıyor mu? Bu kadar mı beceriksiz bir yaratıcınız var? Ben bile inansam böyle küfür etmezdim. Sonra gelip ateisti suçluyor. Sen git kendini düzelt evvelcene.

Bir de primat diyor. Biyoloji terimi kullanmadan önce bir bak primat ne demek. Biyolojide sen de primatsın. Hayat ağacının uç dalları şu an yaşıyor. Hepsinin de ortak ataları var. Biyolojiye göre şempanze ikiyüz milyon yıl önce dallanıp farklı türe dönmedi. Şempanze de aynı türden türedi, insan da, orangutan da. Hepsinin ataları aynı. Senin allah insanları evire çevire yaratamıyor mu? O kadar mı güçsüz?

Biraz sen düşün bakalım yalan yanlış bilgilerinle başbaşa. Onları mı daha çok seviyorsun yoksa allahını mı?

Sitelerde Paylaş

oğlum miky sen de bir primatsın.

http://en.wikipedia.org/wiki/Primate

yalnız bişi varki , senin beyin ölümün gerçekleşmediyse gri madde noksanlığı var sende.

http://en.wikipedia.org/wiki/Grey_matter

oğlum miky

primatların alt alt alt alt alt alt grubundan Hominidae ' ye ait olmalısın.

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_apes

tabii sen gene gri madde miktarını bir baktır.

Sitelerde Paylaş

Daha neden söz ettiğini bile anlamayan zavallı cahillersiniz. İnsan zaten bir primattır. Primat, insanların da dahil olduğu takımın adıdır. http://tr.wikipedia.org/wiki/Primat.

Bakalım insan bir memeli değildir de diyecek misiniz?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Kardeşim neden kendine eziyet ediyorsun böyle? Tamam, dedik işte evrende tahmini kaç galaksi var, her bir galakside kaç yıldız var, sen sanki astrobiyolojiden haberdarmış gibi diyorsun ki sadece güneş çevresinde yaşam olabilir. Güneş G tipi (hatta G2V tipi) bir yıldızdır. Bu ısıyı veren ve bu büyüklükteki yıldızlar bu kadar galakside yok mu diyorsun? Hayat başka ortamda nasıl gelişemez?

Karagözle hacivat internete video yüklüyor, aralarında atıp tutuyorlar. Yok dünya yörüngesinden bir santim oynasa şöyle olur, yok güneş sistemi dışında hayat yoktur, bilmemne. Siz de "a-a bunlar bizim takımdan. Bizimkiler söylediyse kesin doğrudur!" diye arşivinize katıyorsunuz bu saçmalıkları.

Sizin şu allah başka yerde hayat yaratamıyor mu? Bu kadar mı beceriksiz bir yaratıcınız var? Ben bile inansam böyle küfür etmezdim. Sonra gelip ateisti suçluyor. Sen git kendini düzelt evvelcene.

Bir de primat diyor. Biyoloji terimi kullanmadan önce bir bak primat ne demek. Biyolojide sen de primatsın. Hayat ağacının uç dalları şu an yaşıyor. Hepsinin de ortak ataları var. Biyolojiye göre şempanze ikiyüz milyon yıl önce dallanıp farklı türe dönmedi. Şempanze de aynı türden türedi, insan da, orangutan da. Hepsinin ataları aynı. Senin allah insanları evire çevire yaratamıyor mu? O kadar mı güçsüz?

Biraz sen düşün bakalım yalan yanlış bilgilerinle başbaşa. Onları mı daha çok seviyorsun yoksa allahını mı?

Allahı herşeyden daha çok katrilyon üssü katrilyon kere daha çok seviyorum.ardından iki cihan güneşi efendimiz hz:muhammed(s.a.v.)gelir.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu nasıl bir ucubeliktir ya.. sorduğun soruya bak hizaya gel.. neden evrimi reddettiğiniz anlaşılıyor..

ortak ata diye bişey var.. bazı primatlar şempanze goril vs. olarak evrimleşirken, bazıları da insan olarak evrimleşti.. o kalın kafanız bunu almıyor mu???

elli bin defa söyledik bunları... eşşek olsa anlamıştı...

inekde koyunda memeli yarasada memeli darwin iki ayağı üzerinde durabildiği ve fiziken insanımsı olduğu için maymunu seçdi.

bu arada ilk seçilimide kendisi yapmış vatana millete hayırlı uğurlu olsun :crazy:

Sitelerde Paylaş
Allahı herşeyden daha çok katrilyon üssü katrilyon kere daha çok seviyorum.ardından iki cihan güneşi efendimiz hz:muhammed(s.a.v.)gelir.

O zaman ortak bir yol bulmaya çalışın. Zor yola giremiyorsanız da benim tavsiyem boşuna uğramayın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...