Jump to content

Naziler.

Recommended Posts

yeni bir başlıkla karşınızdayım. dün öcalan ile ilgili açılan konuda öcalan'ının marx ile ilgili olarak almanya'da marx'ın işçileri kendi safına çekememesi sonucu bu kitlelelerin milliyetçi sosyalist nazilere kayması ile ilgili açıklamaları vardı. burdan yola çıkarak 60 milyon kadar kişinin hayatını kaybetmesine yol açan 2. dünya savaşının ana fitilini ateşleyen naziler nasıl bu kadar güçlendi? naziler almanyayı nasıl ele geçirdiler? dünyaya meydan okuyacak gücü nerden buldular? sizce arkasında bazı kişilerin dediği gibi abd ve ingiltere kaynaklı kapitalist sermayemi vardı, yoksa sadece alman halkının öfkesi ve 1. dünya savaşı sonrası yaşanılan yoksulluğa, ezilmişliğe olan büyük tepkisimi vardı?

tarihinde DarthMaul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nazilerin arkasında amerika veya ingilterenin olması olasılık dahilinde değildir. Sovyetlere en büyük yardımları amerikanlar yapmıştır. Lütfen biraz inceleyelim ondan sonra başlık açalım. Bu iddiayı kabul etmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Nazilerin arkasında amerika veya ingilterenin olması olasılık dahilinde değildir. Sovyetlere en büyük yardımları amerikanlar yapmıştır. Lütfen biraz inceleyelim ondan sonra başlık açalım. Bu iddiayı kabul etmiyoruz.

dostum dikkatli okursan öyle bişey söylemedim, sadece ihtimal dahilinde olabilirmi diye yazdım. bende inanmıyorum açıkçası arkasında kapitalist sermayenin olduğuna.

Sitelerde Paylaş

e amerikanın klasik iç karıştırma oyunu önce bölücüyü gönder sora devlete yardım et..

Sitelerde Paylaş

e amerikanın klasik iç karıştırma oyunu önce bölücüyü gönder sora devlete yardım et..

Bu da senin klasik komplo teorileri oyunun. Ama tarih oyunlarla dönmüyordu sanırsam. Amerikanın sovyetlere olan yardımları olmasaydı, almanyayı durduramazdı. Hem kendisi teşvikleyip, hem kendisi neden karşı dursun?

Sitelerde Paylaş

Bu da senin klasik komplo teorileri oyunun. Ama tarih oyunlarla dönmüyordu sanırsam. Amerikanın sovyetlere olan yardımları olmasaydı, almanyayı durduramazdı. Hem kendisi teşvikleyip, hem kendisi neden karşı dursun?

belki teori belki gerçek :) ama beyaz adam çatal dilli bunuda unutmamak lazım. ortalığı karıştırmak için olabilir mi?

kızılderililerin yüzüne gülüp arkadan vuranda amerikaydı sora beyaz adam çatal dilli sözü ortaya çıktı :) halbüki amerika kadar söylediği yaptığına bi söylediği bi söylediğine tutmayan başka bir ülke yoktur dünyada :)))

Sitelerde Paylaş

dostum dikkatli okursan öyle bişey söylemedim, sadece ihtimal dahilinde olabilirmi diye yazdım. bende inanmıyorum açıkçası arkasında kapitalist sermayenin olduğuna.

Belki arkalarında sosyalistler vardır... Arkalarında kapitalist sermaye yokta babamın sermayesi mi vardı :)
Sitelerde Paylaş

Naziler Almanya'dakş sorunları istismar ederek iktidarı ele geçirdiler, devleti büyüterek hayatın her alanına hakim kıldılar. Birinci Dünya Savaşı'ndaki yenilgide onuru kırılan, ağır savaş tazminatları yüzünden ekonomisi dağılan, tarihteki en büyük hiperenflasyonu yaşayan bir ülkede ortaya çıktılar, Yahudileri günah keçisi yaptılar, beyin yıkadılar vs.

Sitelerde Paylaş

Belki arkalarında sosyalistler vardır... Arkalarında kapitalist sermaye yokta babamın sermayesi mi vardı :)

kendileri sosyalist zaten, nazilerin partisi nsdap'ın türkçe açılımı nasyonel sosyalist alman işçi partisi. kapitalist sermayeden kastım nazileri dünyanın en zenginleri içinde yer alan bir grup yahudi'nin destekleği ve finanse ettiği hakkında komplo teorileri var. güya bu işadamlarının amacı yahudileri anavatanlarına, kutsal topraklarına geri döndürmek.

Sitelerde Paylaş

yeni bir başlıkla karşınızdayım. dün öcalan ile ilgili açılan konuda öcalan'ının marx ile ilgili olarak almanya'da marx'ın işçileri kendi safına çekememesi sonucu bu kitlelelerin milliyetçi sosyalist nazilere kayması ile ilgili açıklamaları vardı. burdan yola çıkarak 60 milyon kadar kişinin hayatını kaybetmesine yol açan 2. dünya savaşının ana fitilini ateşleyen naziler nasıl bu kadar güçlendi? naziler almanyayı nasıl ele geçirdiler? dünyaya meydan okuyacak gücü nerden buldular? sizce arkasında bazı kişilerin dediği gibi abd ve ingiltere kaynaklı kapitalist sermayemi vardı, yoksa sadece alman halkının öfkesi ve 1. dünya savaşı sonrası yaşanılan yoksulluğa, ezilmişliğe olan büyük tepkisimi vardı?

Burada amerikanın kabahatı olduğunu sanmıyorum ve kabul etmiyorum. 1.ci dünya savasından yenik çıkan almanlara , fransızlar ve ingilizler cok agır savas faturası cıkardılar. Buda almanlarda cok kötü bir etkiye neden oldu bundan yararlanan nazilerde propaganda olarak kullanıp basa geldiler. Savas bittiğindeyse sömürgeci ingilizler , avrupaya demokrasi ve barıs getiren adamlar oldular , fransızlarda mazlum , cok yazık...

Sitelerde Paylaş

Burada amerikanın kabahatı olduğunu sanmıyorum ve kabul etmiyorum. 1.ci dünya savasından yenik çıkan almanlara , fransızlar ve ingilizler cok agır savas faturası cıkardılar. Buda almanlarda cok kötü bir etkiye neden oldu bundan yararlanan nazilerde propaganda olarak kullanıp basa geldiler. Savas bittiğindeyse sömürgeci ingilizler , avrupaya demokrasi ve barıs getiren adamlar oldular , fransızlarda mazlum , cok yazık...

Ne alakası var! Nazileri iktidara getiren bizzat ABD'nin kendisidir. Ekonomik buhran sonucu Almanlara kredi verip ödeyemeyecekleri şekilde taksitlere bölen ABD değil miydi? NAZİ'leri iktidara getiren de bu durumdur. Zaten NAZİ'ler iktidara geldikten sonra Alman ekonomisinin aşırı derecede güçlendiğini göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Ne alakası var! Nazileri iktidara getiren bizzat ABD'nin kendisidir. Ekonomik buhran sonucu Almanlara kredi verip ödeyemeyecekleri şekilde taksitlere bölen ABD değil miydi? NAZİ'leri iktidara getiren de bu durumdur. Zaten NAZİ'ler iktidara geldikten sonra Alman ekonomisinin aşırı derecede güçlendiğini göreceksiniz.

Yok artık, nasıl uyduruyorsunuz belli değil. ABD Weimar Cumhuriyeti'ne savaş sonrası kredi veriyordu, Büyük Bunalım başlayınca bu kredileri vermeyi kesti, bu da Almanları zora soktu. Olay bu. Nazileri iktidara ABD falan getirmedi, bu salak komplo teorilerine sarılacağınıza açın araştırın. Ağır savaş tazminatları nedeniyle müttefiklerin payı vardır falan deseniz anlarım da bu ne ya...

Sitelerde Paylaş

nazis a warning from history belgeseli aslında herşeyi ayrıntıları ile ortaya koyuyor, nazilerin yaptıklarının insanların beynini yıkayarak değil bizzat halkın kendi isteklerinden kaynaklandığını gösteriyor. yaklaşık 300 dakika süren belgeseli isteyenler video google'dan ve youtube'dan izliyebilirler.

Sitelerde Paylaş

insanların beynini yıkayarak değil

Zaten şu beyin yıkama olayını bir türlü çözebilmiş değilim, ne kadar aptalca bir terim yav :D. Halk tarafından desteklenmeyen bir iktidar nerede söz konusu olmuştur ki? Beğenmesekte zamanın her hükümranı halk tarafından kabul gördüğü için hükümranlıkta bulunabilmiştir. Halkı da bir bütün olarak görmemek gerekiyor. Burada en büyük hata bu zaten. Halk çok sesli bir korodur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...