Jump to content

Enerji-Allah

Recommended Posts

senin anlattığın veya anlatacağın şey enerji değildir ama hadi öyle kabul edilir

kuvvet enerji bir SIFATTIR... ZATA mauhtaçtır..

mesela bir hareketi Cebriye yapıyorum.. BİLEĞİMİ HAREKET ettiriyorum.. bir KUVVET bir enerji oluyor..

bu Elim olmasaydı.. bu KUVVET enerji olur muydu.. demek KUVVET enerji bir sıfattır.. ZATA MUHTAÇTIR A canım derler

Fizik bilimine bak bir benim bahsettiğim saf enerjidir. Enerji ezelidir bileğinin oynamasıyla oluşmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Reno;

Yavaş yavaş gidelim, tane tane inceleyelim, sindirerek okuyalım ki anlayabilelim.

Kendi iletim için değil senin yazdıkların bu tavsiyelerim.

Örneğin buradan başlayalım;

"demek ki 2.usta olmasa 1. usta da olamaz" demişsin..

Bu ne demek?

Ben 1.(birinci)2.(ikinci) demedim ama devam edelim.

Asıl demek istedğim şu; 1. usta olmasa 2. usta var olmaz.

Sonradan var olan herşey kendinden önce bir var olana ihtiyaç duyarlar.

Eğer 1. ustanın varlığı sonradan var olmuş değilse 2. bir ustaya gerek yoktur.

Fakat biz 1. ustanın varlığının hep var mı sonradan mı olduğunu bilmiyoruz.

Ha tabi sen burada 1.usta yı zaten hep var olarak kabul edersen problem kalmaz.

Bu varlık ve Tanrı ya dair tartışma klasiğidir aslında;

Ateist herşey enerjidendir der, teist sorar peki o enerji nereden geldi?

Ateist cevaplar bir yerden gelmedi zaten hep vardı, yani ezeli idi..

Bu sefer ateist sorar, madem herşeyi Allah yarattı Allah ı kim yarattı?

Teist cevaplar, O nu kimse yaratmadı O zaten hep vardı..

Peki hangisi doğru ve neden?

Ben diyorum ki 1. ustanın varlığının sonradan mı yoksa hep mi var olduğunu bilmiyoruz..

Kurulan mantık gereği 1. ustanın var olması için 2. usta gerekir diyorum.

Peki bu silsileyi sonsuza kadar götürebilirmiyiz?Elbette götürürüz.

Eğer bu silsile içinden herhangi bir ustayı çıkartabilirsen aslında bütün ustaları silersin..

Bunu sen de belirtmişsin..Peki çıkarabilirmisin?

Büyük ihtimalle çıkaramazsın çünkü şu anki mevcudiyeti yok etmen gerekir ki evren sonradan var olduğuna göre ustalara ihtiyaç var.

Peki sonsuza kadar giden ustalar silsilesi için kendinden önce bir var olan gerekir mi?

Gerekmez zaten sonsuza kadar geriye doğru gidiyorlar, yani ezeliler.

Peki bu ustaların herhangi iki tanesini ele alıp birbirinden farklı olduğunu, olmasını gerektiğini kanıtlayabilirmisin?

Bence kanıtlayamayazsın..Kanıtlayamıyorsan birbirinden farklı olmayan iki şeye özde aynı diyebilirmiyim?Bence diyebilirim.

Eğer diyemezsem neden diyemeyeceğimin sebeplerini bilmek hakkımdır diye düşünüyorum..

Bütün bu söylediklerimin temelinde söylemeye çalıştığım şey şudur;

Sonradan var olan varlığımızın var olabilmesi için "ustalığa" gerek vardır.

Eğer ortada bir ustalık görünüyorsa, ki ilk yazımda da bunu dile getirdim, Usta da vardır.

Hiç bir usta da işini olasıklara dayanarak yapmaz, kesinlikle kuralları vardır.

Zaten kuralları olduğu için Ustadır..Yani;

Matematik, biz bilinçli/akıllı canlıların, "neden ve nasıl varız" sorusuna karşı getirmiş olduğumuz açıklamaların bir lehçesi.

Biz bunu, yani var olanı, evreni hesaplayarak(aslında soyutlayarak) ortaya çıkarıyorsak, var olan, olmadan önce hesaplanarak ortaya konmuş olmalıdır..

Eğer varlık, bir hesap ile ortaya çıkmış olmasa idi bizim bunu matematik(soyutlama) ile ortaya koymamız mümkün değildi.

KAMER/49

Muhakkak ki Biz her şeyi bir kaderle, bir ölçü/hesap ile yarattık.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın Zati Sıfatları

1.vücud: Allah vardır.

2.kıdem: Allah'ın varlığının başlangıcı yoktur.

3.beka: Allah'ın varlığının sonu yoktur.

4.vahdaniyet: Allah birdir.

5.muhalefetün lil havadis: Allah sonradan olan şeylere benzemez.

6.kıyam binefsihi: Allah'ın varlığı kendindendir. Allah hiçbir şeye muhtaç değildir.

Enerjinin Bilimin Kabul Ettiği Özellikleri

1.Enerji vardır..

2.Enerji yoktan varedilemez(ezelidir)

3.Enerji vardan yok edilemez(ezelidir)

4.Enerji birdir, herşey enerjiden gelmiştir..(E=mc kare enerji=madde)

5.Toplam enerjiye sonradan oluşan hiçbirşey benzemez. Biz veya dünya sadece bir kısımız, bütün değil.(SherlockHolmes)

6.Enerji eğer vardan yok yoktan varedilemiyor ise enerjininde varlığı kendinden olur hiçbirşeye muhtaç olmaz.

Bu durumda enerji Allah değilse; Allah'ın yaratmadığı birşey olarak, paradox olarak önümüze konulabilir.

Allah bize şah damarımızdan yakındır. E=mc kare formülüne göre enerji = madde deriz. Yani herşey = enerji buda insan = enerji olduğu zaman, enerji bize şah damarımızdan yakın bir şey olarak tekrar karşımıza çıkar

Enerji = Madde, Madde = Enerji dönüşümüne sahiptir. Yani enerji madde olabilir, maddede enerji. Her şey ondan geldi, herşey ona gidecek…

Buradaki çeviri doğru mu? Gök mü denmiş gökten kasıt evren mi? Aslında tam olarak bilmiyorum ama evrenin genişlediğinden bahsediliyor. Peki bu baskıyı, genişletmeyi yapan enerji olamaz mı? Big bang doğru ise enerjidir zaten baskıyı yapan, tıpkı bir balonun şişmesi gibidir bu….

Evet her şeyden evvel ve her şeyden sonra olduğunu anlatmıştım. Peki varlığı apaçık görünen derken ne demek istiyor. Allaha "seni neden göremedik?" dediğimizde; "üzerimde deney bile yaptınız" derse, ne deriz?

Enerjinin aklı var mı?

Önemli bir konu ve aklımızın ermeyeceği yanıda bu işte, şöyle ki biz dünyada 3+1(en, boy, derinlik+zaman) boyutu biliyoruz, öğrenebiliyoruz. Peki başka boyutlar var mı? Matematiğe göre sonsuz boyut olabilir. Peki biz bu 3+1 boyuttan sonrasını anlayabilirmiyiz? 2 boyutlu bir cisim 3 boyutlu bir cisimi anlayabilir mi? Kuranda da bu boyut meselesine atıf yapılır; Örneğin Araf 27'de şeytanlar için,

Çünkü o ve yandaşları, sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. (SherlockHolmes)

Bizim onları göremeyeceğimiz yer başka bir boyutmudur? Yoksa bir ağacın arkası mı ?? :)

Enerji=Allah

Bu felsefenin en güçlü savunucusu The Secret ( Sır ) kitabıdı sanırım.

Kitapta enerji ve tanrı aynı tanımlamalar ile anlatılıyor ve enerji anlatırken bunun Tanrı oldugunu düşünüyorsunuz.

İkiside aynı mantık ile acıklanıyor fakat mantık hatası yapılıyor.

Fakat şuda bir gercek ki Tanrı'nın olup olmaması bizim üzerimizde hiç bir şeyi degiştirmeyecektir.

Bunun için ister enerjiye ister Tanrıya itaat et.

Arasındaki fark teist olmandır. Teist olursan sadece Tanrı'yı var kabuletmek hayatını degiştirir.

Sitelerde Paylaş

Enerji=Allah

Bu felsefenin en güçlü savunucusu The Secret ( Sır ) kitabıdı sanırım.

Kitapta enerji ve tanrı aynı tanımlamalar ile anlatılıyor ve enerji anlatırken bunun Tanrı oldugunu düşünüyorsunuz.

İkiside aynı mantık ile acıklanıyor fakat mantık hatası yapılıyor.

Fakat şuda bir gercek ki Tanrı'nın olup olmaması bizim üzerimizde hiç bir şeyi degiştirmeyecektir.

Bunun için ister enerjiye ister Tanrıya itaat et.

Arasındaki fark teist olmandır. Teist olursan sadece Tanrı'yı var kabuletmek hayatını degiştirir.

Hayatımın iyi yönde değişecekse, değişsin.

Sitelerde Paylaş

senin düşüncelerinin herkes tarafından kabul görmesi gerektiğini mi düşünüyorsun???

Hayır, soruya soruyla cevap vermenin zekice oldugunu mu dusunuyorsun ? :)

Ben boyle birşey demedim sadece senin düşünceni merak ederek soru sorma özgürlügümü kullandım.Yok eger laf sokucam diyorsan alasını sokarım.

Sitelerde Paylaş

Hayır, soruya soruyla cevap vermenin zekice oldugunu mu dusunuyorsun ? :)

Ben boyle birşey demedim sadece senin düşünceni merak ederek soru sorma özgürlügümü kullandım.Yok eger laf sokucam diyorsan alasını sokarım.

laf sokma niyetiyle sormadım, niyetini anlama niyetindeydim, yanlış anlama niyetindeymişsin. :)

neyse sidik yarıştırmayalım istersen :) teist ya da ateist olmanın daha iyi olcağını düşünmüyorum zaten agnostiğim ama islama yaklaştığım için ve kimseyi kandırmak niyetinde olmadığımdan, son düşüncelerimi paylaşmak istedim..

Sitelerde Paylaş

laf sokma niyetiyle sormadım, niyetini anlama niyetindeydim, yanlış anlama niyetindeymişsin. :)

neyse sidik yarıştırmayalım istersen :) teist ya da ateist olmanın daha iyi olcağını düşünmüyorum zaten agnostiğim ama islama yaklaştığım için ve kimseyi kandırmak niyetinde olmadığımdan, son düşüncelerimi paylaşmak istedim..

Yani diyorsun ki ben sana cevap vermeyerek sana soruyla soruna cevap vererek iyi niyet gosterdim ? Gec bu iki yüzlü ayakları.

Teist yada dinsiz olmanın birşeyi degiştirmiyecegini düşünüyorsan sorun yok istedigin gibi yaşayabilirsin.

Beni sınırlandıran kurallar olsada aynı özgürlük ve haklarla yasarım olmasada diyorsan zaten hangisini secersen sec aynı yola cıkmıs olucaktır.

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki ben sana cevap vermeyerek sana soruyla soruna cevap vererek iyi niyet gosterdim ? Gec bu iki yüzlü ayakları.

Teist yada dinsiz olmanın birşeyi degiştirmiyecegini düşünüyorsan sorun yok istedigin gibi yaşayabilirsin.

Beni sınırlandıran kurallar olsada aynı özgürlük ve haklarla yasarım olmasada diyorsan zaten hangisini secersen sec aynı yola cıkmıs olucaktır.

evet, ikisinde de iyi niyetli bir hayat sürmek aynı kapıya çıkar, haklısın, ne mükemmel adamsın sen ya :) kendin cevaplıyorsun :) ama iyi niyetli olmak gerektiğinin her an farkında olmak, aklından hiç çıkarmamak çok daha üstün bir duyg :) ateistken bu kadar düşünceli olamıyordum :) olabilen varsa ne mutlu oda hakettiği yere gidecektir :)

he bu arada fiilleriyle müslüman olur insan, sözleriyle değil :) anlamışsındır umarım.

Sitelerde Paylaş

evet, ikisinde de iyi niyetli bir hayat sürmek aynı kapıya çıkar, haklısın, ne mükemmel adamsın sen ya :) kendin cevaplıyorsun :) ama iyi niyetli olmak gerektiğinin her an farkında olmak, aklından hiç çıkarmamak çok daha üstün bir duyg :) ateistken bu kadar düşünceli olamıyordum :) olabilen varsa ne mutlu oda hakettiği yere gidecektir :)

he bu arada fiilleriyle müslüman olur insan, sözleriyle değil :) anlamışsındır umarım.

Müslüman oldum dememelisin.

Müslüman olmak zordur herkesin harcı degildir.Vicdanını insanlıgını bir kenara koyman gerekir.Sende şu ılımlı Müslümanlardan oldun sanırım.

Hadi hayırlısı herşey degişiyor bakalım İslam tamamen ne zaman degişicek.

Edit:

Yalnız üstte yazdıgın paragrafta kendinde bir kişilik bozuklugu oldugunuda soylemiş oluyorsun farkında mısın ?

tarihinde radosc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman oldum dememelisin.

Müslüman olmak zordur herkesin harcı degildir.Vicdanını insanlıgını bir kenara koyman gerekir.Sende şu ılımlı Müslümanlardan oldun sanırım.

Hadi hayırlısı herşey degişiyor bakalım İslam tamamen ne zaman degişicek.

Edit:

Yalnız üstte yazdıgın paragrafta kendinde bir kişilik bozuklugu oldugunuda soylemiş oluyorsun farkında mısın ?

ılımlı değilim.

klasik müslümanda değilim.

vicdanını insanlığını kenara koyan terörist müslümanlardanda değilim :)

bu arada hala sidik yarıştırıyorsun <_<^_^

tarihinde SetH666 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Enerjiye direk Allah diyordum eskiden şimdi Enerji Allah'ın zahir tarafıdır. diyorum..

zahir: görünen, apaçık ortada olan..

Arkadaşlar burada Enerjinin ne olduğunu açıklamak gerekiyor Enerji; her şeyin yapısında bulunan şeydir. Eni, boyu, ağırlığı derinliği, sınırı yoktur. Enerji”, ALLAH'ın kudret vasfının kuvveden fiile çıkması hâlindeki adıdır ki Bilge Yodanın Zamandan, mekandan ,maddeden ve eksiklikten münezzeh olan Allah için zaten bunu kastettiğini düşünüyorum. Yani enerji;, Cenâb-ı Hak’kın “Kudret” sıfatının açığa çıkmasıdır. Var olan her şey, bundan meydana gelmiştir.

Enerji, bu boyuttaki yapısı itibariyle bölünmez, parçalanmaz, sonsuz-sınırsız güçtür; çünkü varlığını ALLAH`ın kudreti oluşturmaktadır. Madde, hücre, atom nötron nötrino kuark kuant ve daha ne kadar bölünecekse; karşımıza öyle tekil bir yapı çıkar ki, artık bu şeyden başka bir şeyin varlığından söz edilemez .İşte bu enerjidir. Allah bir şey yaratıp sonsuz şeyi de bundan yaratmak suretiyle çokluk içinde birliğini göstermektedir. Sonsuzu da zaten sadece Sonsuz yaratabilir, Cennet ve Cehennemin de sonsuz olacak olması gibi.

Ayrıca enerjinin değişik maddî şekillere girmesi, onun ezelî olmadığının en açık delilidir. Çünkü, ezelî bir varlık, sonradan olan bir varlığa dönüşmez. Ezeli olmayan da ebedi olamaz zaten. Çünkü evrende gördüğümüz her şey fanidir ve dağılmaya yaşlanmaya ve tükenmeye doğru gitmektedir. Değişkenliğinse, yaratılmışlığın en açık belgesi olduğu da zaten aşikar.

Dolayısıyla enerji de diğer maddeler gibi yaratma gücünden yoksundur. Yaratıcının yaratmasının madde öncesi adıdır.

Enerji her mekânda bulunur ancak her mekanda bulunması da ayrı şeydir. Güneşin ışığı da kendi sistemindeki gezegenlerin hepsinde, her yerde vardır. Belki dikkat etmemizi çeken nokta; enerjinin, bir mekânda bulunması, onun sonradan yaratıldığının işaretidir. Çünkü, ezelî olan varlık, sonradan olan varlıkları mekân edinmez. Allahın zamandan ve mekandan münezzeh olduğunu hatırlarız ve şunu da eklemeliyiz ki Allah’ın her yerde hazır ve nazır olması zatının varlığıyla değil, ilim ve kudretiyle demektir.

Peygamber Efendimiz (a.s.m) putperest kavmede sonrakilere de çok ilahın var olamayacağını anlatırken “Allah vardı, onunla birlikte hiçbir şey yoktu.” buyurarak Allah’ın yegâne ezelî bir varlık olduğunu vurgulamıştır.

Fikir , akıl ve hayalimizde tasavvur ettiğimiz hangi şekil olursa olsun, o kesinlikle Allah değildir. Çünkü, Allah hiçbir şeye benzemez. Oysa bizim tasavvurumuz ne şekilde olursa olsun, mutlaka onda gördüğümüz bir şeye, bir benzetme söz konusudur. Bu ise zaten Allahın bizden istediği bir şey değildir. Kuranın hiçbir yerinde beni düşünün neye benziyorum, hiç nasıl olduğumu düşündünüz mü gibi bir ayet bulunmamaktadır. Allah yarattığı kulunun kapasitesini bilmekte ve %5 ile çalıştırdığı beyninin alamayacağı şeyi ondan istememektedir.

Paradigmax’ın şu ifadeleri de harika;

” Biz bunu, yani var olanı, evreni hesaplayarak(aslında soyutlayarak) ortaya çıkarıyorsak, var olan, olmadan önce hesaplanarak ortaya konmuş olmalıdır..

Eğer varlık, bir hesap ile ortaya çıkmış olmasa idi bizim bunu matematik(soyutlama) ile ortaya koymamız mümkün değildi.

KAMER/49

Muhakkak ki Biz her şeyi bir kaderle, bir ölçü/hesap ile yarattık.”

Muhteşem…

Ekleyeceğim ise şudur; Allah her şeyin varlığını önce bir hesapladı. Basitçe söyledim ancak şunu kastediyorum; Önce enerji ve maddenin var olmasını, var olmamasına tercih etti. Sonra evrenin bu formatta olmasını farklı bir keyfiyette olmasına tercih etti. Evreni hangi genişlikte yaratacak bir anda yaratıp bırakacak mı yoksa genişleyecek mi bu evren? Genişlemesini sabit durmasına tercih etti. Olağanüstü bir Kudret lazım ki zaten devam eden bu entropide bu baş döndürücü sistemi kusursuz işletsin. Dünyanın yuvarlak olmasını başka bir şekilde olmasına tercih etti. İnsanın iki gözlü olmasını tek gözlü olmasına tercih ederek ona göre bir DNA dediğimiz şifreyi yazdı protein sentezlerken RNA,nın ihtiyaç duyduğu ilk şifreler DNA dan çıkmaktadır, USB nin içini doldurur gibi programını yazdı ve aynı çekirdek içine ağacın programını koyduğu gibi DNA yı oluşturdu. Öyle hassas ince hesaplar yaptı ki tek organeli çeksen hiçbir işe yaramayacak olan gözü onlarca organelle çalıştıracak sistematiği şifreler halinde var etti. Allahın varlığı var olan her şeyin varlığını ayakta tutmaktadır.

En son noktada hareketini lokomotife borçlu olan vagonlar gibi, iki lokomotif düşünülemeyeceği için var olan her şey çalışma mantığıyla Allahın eseri olduğunu haykırmaktadır. Zaten iki ilahtan söz edilemez, İlah varsa bir tanedir, Çünkü sonsuzun üstü yoktur, Zaten İki güç olsa onlardan hangisi daha güçlüyse ilah olan da o olacaktır ve kendisine en yakın olan güç de yaratılmasını da taşıdığı enerjiyi de zaten O İlaha borçlu olacaktır ki bu anlamda ikinci en güçlü bile ilahlık kürsüsünde zavallıdan öteye geçemeyecektir.

(Allah’tan başka, yerde-gökte ilahlar olsaydı, yerin-göğün nizamı bozulurdu. Arşın rabbi olan Allah, onların vasfettiklerinden münezzehtir, Allah’tan başka ilah yoktur.) [Enbiya 22)

Bir ülkede İki başbakan veya iki cumhurbaşkanı düşünülemeyeceği gibi Allah vardır bir tanedir ve her şeyden anlaşılmaktadır ki O, yaratma işini bitirmiş ve bunları kanunlara, sistemlere ve tabiattaki prensiplere terk etmiş değildir. Allah, baştan yaratmıştır, her an yaratıyor ve yaratmaya da devam etmektedir.

“Göklerde ve yerde bulunan herkes, O'ndan ister. O, her an yaratma halindedir.” (Rahman/29)

Sitelerde Paylaş

İyice şaşırdınız ;

Reformcu bir islam sitesinden alıntılıyorum ;

Ayetlerde İblis’in yaratıldığı “النّار ateş” ise, günümüzde “enerji” olarak isimlendirilen “güç”e karşılık gelmektedir. Adem’in yaratıldığı تراب toprak, طين balçık da “madde” diye adlandırılan varlığa karşılık gelmektedir.

Bu tanımlamalara göre şeytan, yakınımızda yaşayan, gördüğümüz, bildiğimiz birileri veya göremediğimiz ama içimizde hissettiğimiz birşeylerdir. Zaten Rabbimiz şeytanın insanlar ve görünmez güçler (cin) (ateşten, enerjiden yaratılanlar) ..

bıdı bıdı devam ediyor.

Şimdi .. Enerji Allah mı şeytan mı ?

Kime neye Allah diyeceğinizi şaşırdınız, illa bişeye tapınacaksınız yani.

Sitelerde Paylaş

İyice şaşırdınız ;

Reformcu bir islam sitesinden alıntılıyorum ;

Ayetlerde İblis’in yaratıldığı “النّار ateş” ise, günümüzde “enerji” olarak isimlendirilen “güç”e karşılık gelmektedir. Adem’in yaratıldığı تراب toprak, طين balçık da “madde” diye adlandırılan varlığa karşılık gelmektedir.

Bu tanımlamalara göre şeytan, yakınımızda yaşayan, gördüğümüz, bildiğimiz birileri veya göremediğimiz ama içimizde hissettiğimiz birşeylerdir. Zaten Rabbimiz şeytanın insanlar ve görünmez güçler (cin) (ateşten, enerjiden yaratılanlar) ..

bıdı bıdı devam ediyor.

Şimdi .. Enerji Allah mı şeytan mı ?

Kime neye Allah diyeceğinizi şaşırdınız, illa bişeye tapınacaksınız yani.

şeytanında insanında özünde olan şey aynı.

E=mckare dolayısıyla ateşte enerjidir özünde toprakta Allah herşeyin özüdür.. nur üstüne nurdur..

Sitelerde Paylaş

Enerji, bu boyuttaki yapısı itibariyle bölünmez, parçalanmaz, sonsuz-sınırsız güçtür; çünkü varlığını ALLAH`ın kudreti oluşturmaktadır. Madde, hücre, atom nötron nötrino kuark kuant ve daha ne kadar bölünecekse; karşımıza öyle tekil bir yapı çıkar ki, artık bu şeyden başka bir şeyin varlığından söz edilemez .İşte bu enerjidir. Allah bir şey yaratıp sonsuz şeyi de bundan yaratmak suretiyle çokluk içinde birliğini göstermektedir. Sonsuzu da zaten sadece Sonsuz yaratabilir, Cennet ve Cehennemin de sonsuz olacak olması gibi.

Ayrıca enerjinin değişik maddî şekillere girmesi, onun ezelî olmadığının en açık delilidir. Çünkü, ezelî bir varlık, sonradan olan bir varlığa dönüşmez. Ezeli olmayan da ebedi olamaz zaten. Çünkü evrende gördüğümüz her şey fanidir ve dağılmaya yaşlanmaya ve tükenmeye doğru gitmektedir. Değişkenliğinse, yaratılmışlığın en açık belgesi olduğu da zaten aşikar.

Scarfalcon yanlışın var :) Enerji birşeye dönüşmez, enerji yoğunlaşır :) Umarım anlatabilmişimdir... Madde yoğunlaşan enerjidir,enerji hakkında eksik bazı bilgilerim var..Aslında çok eksiğim varda :) Enerjinin batın olduğunu iddia etti bir arkadaşım... Zaman herşeyin ilacı :)

Enerji ezelidir scarfalcon :)

Sitelerde Paylaş

Scarfalcon yanlışın var :) Enerji birşeye dönüşmez, enerji yoğunlaşır :) Umarım anlatabilmişimdir... Madde yoğunlaşan enerjidir,enerji hakkında eksik bazı bilgilerim var..Aslında çok eksiğim varda :) Enerjinin batın olduğunu iddia etti bir arkadaşım... Zaman herşeyin ilacı :)

Enerji ezelidir scarfalcon :)

Durum enerjisi açısından söyledim kardeş:) Hani katı sıvı gaz haline geçerken potansiyel enerji de değişir ya o anlamda:)

Sitelerde Paylaş

Durum enerjisi açısından söyledim kardeş:) Hani katı sıvı gaz haline geçerken potansiyel enerji de değişir ya o anlamda:)

madde hal değiştirdiğinde madde miktarı(ölçme olarak) herzaman baki kalır.. lavasier bulmuştur hatta... miktarı değişmeyen maddenin enerjiside değişmez.. ^_^ içinde bulundurduğu enerji miktarı hep aynıdır :) yanlışmıyım???

Sitelerde Paylaş

Ateist herşey enerjidendir der, teist sorar peki o enerji nereden geldi?

Ateist cevaplar bir yerden gelmedi zaten hep vardı, yani ezeli idi..

Bu sefer ateist sorar, madem herşeyi Allah yarattı Allah ı kim yarattı?

Teist cevaplar, O nu kimse yaratmadı O zaten hep vardı..

Peki hangisi doğru ve neden?

Enerji gözlemlenebilir.İspatı vardır.Tanrı,uydurmadır.Uydurma olmadığının ispatına gösterilen delillerde uydurmadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...