Jump to content

Reformcuların İnanılmaz Körlüğü

Recommended Posts

linkteki korunmuş mu belli değil amacın ne onu buraya asmakta.

islam dışı gelişmiş ülkeleri bir gez bakayım kaç tane böyle haber göreceksin.

bak sen yığınla tanıdığı varmış.

nasıl bir müslümansın ki yığınla zina eden tanıdığın oluyor.

bir de bunlardan hamile kalan yığınla :)

tanıdıklarım var desen neyse yığınla demen abartı olmuş

benim 1 tane tanıdığım yok korunma yöntemlerinin çaresiz bıraktığı.

ha demiyorum ki %100 engeller. ancak insanların 15 yaşında ilk cinsel tecrübelerini yaşadıkları ülkeleri düşün kaç tane karışıklık var refah içinde yaşıyorlar.

Ben dinle çok ilgili olmayan bir aileden geliyorum. Müslümanlığım da 3 yıl kadar öncesine dayanıyor. Çevremde de bir sürü deist-ateist-Müslüman-Yahudi vs. arkadaşım var. Ayrıca korunmaya rağmen hamile kalmak sadece bekarların başına gelen birşey değil di mi sevgili Honolulu? :lol: Evli olan arkadaşlarımdan da korundukları halde hamile kalanlar var. Hem de öyle 1-2 tane değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hırsıza ne gibi bir ceza verilir ve de hangi durumlarda uygulanır?

Kur'an'daki kat etme cezası geniş bir anlama sahip. Bir eli komple kesmek de "kat etmek", meyve soyarken bıçakla çizmek de "kat etmek", önünü kesmek-engellemek de "kat etmek".

Bu noktada Kuran'ı bütünlük içinde ele almak gerekir.

Kur'an'a göre insanlık tarihinde ortaya çıkan peygamberlerin hepsi İslam peygamberidir ve hepsi eşit derecede örnek insandır.

Yusuf Suresi'nde hırsızlıkla ilgili bir olay var. İslam peygamberi Yusuf'un yaşadığı bölgede (hatta maliye bakanlığı da yapan biri- politik anlamda aktif) hırsızlığın cezası alıkoyma/ hapis yani hırsızı kat ediyorlar-önünü kesiyorlar, bu yolla cezalandırarak.

12:74-75 Sordular: "Eğer yalan söylüyorsanız, hırsızlığı yapanın cezası nedir?"

"Onun cezası," dediler, "Kimin torbasında bulunursa o kişi alıkonur. Biz zalimleri böyle cezalandırırız."

Surenin son ayeti de şöyle: Yemin olsun ki, resullerin hikâyelerinde, aklını ve gönlünü çalıştıranlar için bir ibret vardır. Bu Kur'an, uydurulacak bir hadis/bir söz değildir; aksine o, önündekini tasdikleyici, her şeyi ayrıntılı kılıcıdır. İnanan bir topluluk için de bir kılavuz ve bir rahmettir.(12:111)

Benim kişisel fikrimi sorarsanız, hırsızlıktan hırsızlığa fark vardır. Mesela bir hırsız ben uyurken evime giriyorsa ve gerektiğinde beni-ailemi öldürmeyi göze alıyorsa, yakalarsam hiç acımam. Eli kesilse de gram üzülmem. Çünkü zaten o silahla benim evime girerek canıma kast etmiştir ki el kesme cezası bunun için merhametli bir ceza olur.

Kur'an'da hırsızlığın cezası ile ilgili "kat etme" gibi birkaç anlama sahip kelimenin kullanılmasının nedeni, hatta kelimenin mecazdaki kullanımıyla ilgili örnek içeren kıssa vermesi hırsızlığın boyutuna, türüne uygun düşen cezanın verilmesi konusunda serbest davranmasındandır.

Selam

Sitelerde Paylaş

Beyinsiz! ( Mecazi anlamda kullandım. Şimdi bunu da anlamayabilirsin.) Nerede sana ateistsin dedim. 'Gibi' ne demek? 'Senin gibi cahiller var Tanrı yoktur diyen' demek senin de Tanrı yoktur dediğin anlamına gelmez. Burada vurgu cehaletinizin benzerliği. Yoksa 'Tanrı yoktur' demenizin benzerliği değil. Yanlış anlama maharetin çok fazla, Andavallığına veriyorum.

Bırak 50 seneyi ilk insandan bu yana hem de dünya'nın her yerinde ihsan'a ermiş erdemli ve boyun eğmiş insanlar var.

Dün Epifun Hanım'ın bir iletisinde çok güzel bir söz vardı: KORKTUĞUM İÇİN İNANMIYORUM, İNANDIĞIM İÇİN KORKUYORUM.

Sen bu sevginin ne anlama geldiğini anlayamazsın. Yetersiz bir insansın çünkü. Daha sevmesini bile beceremeyenlerden yani.

Ama tabi inşallah bir gün aklın başına gelir diye duacınım da. Tespitlerim bunlar sadece.

BEYİNSİZ ben mecazi anlamda kullanmıyorum!

"Ama senin gibi cahiller daha inancın ne demek olduğunu bile çözememişler gelmiş burada Evrensel tüm hakikatleri çözmüşcesine Tanrı yoktur diyebiliyorlar."

tanrı yoktur demiyorum işte ben anladın mı şimdi.

gibi de şu demektir sen ve senin gibi cahiller tanrıya inanmıyor anlamı çıkıyor.

beyinsiz. bunu herhangi birine götür benim anladığımı anlayacaktır!

ilk insandan bu yana ihsanlı insan göstersene bana.

ben neden inanırken inkar ettim peki ! cevap ver bakalım. allah neden mühürledi!

sen 2. kısma cevap versene yiyorsa!

neden görmezden geliyorsun

Sitelerde Paylaş

Evet sorumu burada da soracağım.Yalnızca kuran diyenler kuran + hadis diyenler+ hiç biri diyenler.

Sizce neden kuran şahidi olmayan zina için cürmü işleyen iki kişiye sadece Allah la kendi aralarında olmak kaydıyla bir yaptırım uygulatmamıştır.

Yapılan eylem Allah huzurunda gerçekleştiğine göre Allah şahittir.

Bu yüzden şahidi olan zina cezalandırılırken şahitsiz olan zina neden cezasız kalıyor ?

Bu adilmi sizce ?

Sitelerde Paylaş

İnsanların özel hayatları sizi ilgilendirmez. Başkalarının ilişkilerine burnunuzu sokma hakkınız yok

Bunu demeye hakkın anca benim hayatımı zinanın neden olduğu kötülüklerden uzak tutabilme garantisini verebildiğin zaman var. Elalemin iki dakkalık keyfi için hayatımı tehlikeye atamam kusura bakma.

Bunu başarabilirseniz sorun yok, istediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Sitelerde Paylaş

Ben dinle çok ilgili olmayan bir aileden geliyorum. Müslümanlığım da 3 yıl kadar öncesine dayanıyor. Çevremde de bir sürü deist-ateist-Müslüman-Yahudi vs. arkadaşım var. Ayrıca korunmaya rağmen hamile kalmak sadece bekarların başına gelen birşey değil di mi sevgili Honolulu? :lol: Evli olan arkadaşlarımdan da korundukları halde hamile kalanlar var. Hem de öyle 1-2 tane değil.

bak bir falso daha verdin dinin dost olma diyor senin bir çok arkadaşın var!

Sitelerde Paylaş

Bunu demeye hakkın anca benim hayatımı zinanın neden olduğu kötülüklerden uzak tutabilme garantisini verebildiğin zaman var. Elalemin iki dakkalık keyfi için hayatımı tehlikeye atamam kusura bakma.

Bunu başarabilirseniz sorun yok, istediğinizi yapmakta özgürsünüz.

avrupada mı daha çok kimsesiz çocuk var islam ülkelerinde mi?

hangisi kontrollü?

andaval diyeceğim ama size saygım var

Sitelerde Paylaş

"Ama senin gibi cahiller daha inancın ne demek olduğunu bile çözememişler gelmiş burada Evrensel tüm hakikatleri çözmüşcesine Tanrı yoktur diyebiliyorlar."

tanrı yoktur demiyorum işte ben anladın mı şimdi.

gibi de şu demektir sen ve senin gibi cahiller tanrıya inanmıyor anlamı çıkıyor.

ilk insandan bu yana ihsanlı insan göstersene bana.

ben neden inanırken inkar ettim peki ! cevap ver bakalım. allah neden mühürledi!

sen 2. kısma cevap versene yiyorsa!

neden görmezden geliyorsun

Eğer mecazi anlamda kullanmadığını söylüyorsan ciddi sorunların olduğu konusunda yanılmıyorum demektir.

Çünkü beynin olmaması demenin ne demek olduğunu daha öğrenememiş olduğunu ortaya koyar.

Herneyse Beyinsiz arkadaşım(ben hala mecazi anlamda kullanıyorum) Sana ilk insanın varolduğu günden itibaren

ihsan'a ermiş olanların listesini çıkarmamı istermisin? Ama biraz beklemen gerekiyor. Öldükten sonra hatırlat sana göstereyim İnşallah.

Senin neden imanın elinden alındığı belli. İyice oku.

Kitap'ı sana indiren O'dur: Onun ayetlerinden bir kısmı muhkemlerdir ki; onlar Kitap'ın anasıdır. Diğer ayetlerse müteşâbihlerdir. Şu var ki, kalplerinde bir eğrilik ve bozukluk bulunanlar, fitne aramak, onun yorumuna öncelik tanımak için Kitap'ın sadece müteşâbih kısmının ardına düşerler. Onun tevilini ise bir Allah bilir, bir de ilimde derinleşmiş olanlar. Bunlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır." derler. Gönül ve akıl sahiplerinden başkası gereğince düşünemez.

İşte senin gibilerin yaptığı bu. Bak yine burada gibilerin diyerek bir örnek vermiş oldum. Bunu yapan ateist'te var, deist'te var, varoğlu var.

Anladın mı şimdi benim neyi kastettiğimi? Sanmıyorum ama yine de yazayım dedim.

Birinci kısım ikinci kısım diye bölmüşsün maşallah. Birinci kısmı bitirdik mi? Bitirdiysek devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

senin kullandığın anlam mı önemli sözü söyleyenin kullandığı anlam mı??

orda senin gibi cahiller dediğine göre, gibi kısmı cahillere atıfta bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

bak bir falso daha verdin dinin dost olma diyor senin bir çok arkadaşın var!

İşte ayetleri adam gibi analiz etmiyor, sonra da kendinizi komik ve zavallı durumuna düşürüyorsunuz:

Ayet arkadaş edinme demiyor, yoldaş-dost edinme diyor.

Dine saldırmayan barışçıl bir ateistle bir müslümanın arkadaş olabileceğinin kanıtı aşağıdaki ayetlerde:

Saffat Suresi

(Cenneteki biri şöyle diyor)

51. İçlerinden bir sözcü şöyle der: "Benim yakın bir arkadaşım vardı."

52. Derdi ki: "Sen gerçekten şunu tasdik edenlerden misin?"

53. "Biz, ölüp toprak ve kemik haline geldikten sonra, gerçekten cezalandırılacak mıyız?"

54. Dedi: "Siz de bir araştırır mısınız?"

55. Araştırdı, nihayet onu cehennemin ta ortasında gördü.

56. Dedi: "Vallahi, az kalsın sen beni de buralara düşürecektin."

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer mecazi anlamda kullanmadığını söylüyorsan ciddi sorunların olduğu konusunda yanılmıyorum demektir.

Çünkü beynin olmaması demenin ne demek olduğunu daha öğrenememiş olduğunu ortaya koyar.

Herneyse Beyinsiz arkadaşım(ben hala mecazi anlamda kullanıyorum) Sana ilk insanın varolduğu günden itibaren

ihsan'a ermiş olanların listesini çıkarmamı istermisin? Ama biraz beklemen gerekiyor. Öldükten sonra hatırlat sana göstereyim İnşallah.

Senin neden imanın elinden alındığı belli. İyice oku.

Kitap'ı sana indiren O'dur: Onun ayetlerinden bir kısmı muhkemlerdir ki; onlar Kitap'ın anasıdır. Diğer ayetlerse müteşâbihlerdir. Şu var ki, kalplerinde bir eğrilik ve bozukluk bulunanlar, fitne aramak, onun yorumuna öncelik tanımak için Kitap'ın sadece müteşâbih kısmının ardına düşerler. Onun tevilini ise bir Allah bilir, bir de ilimde derinleşmiş olanlar. Bunlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır." derler. Gönül ve akıl sahiplerinden başkası gereğince düşünemez.

İşte senin gibilerin yaptığı bu. Bak yine burada gibilerin diyerek bir örnek vermiş oldum. Bunu yapan ateist'te var, deist'te var, varoğlu var.

Anladın mı şimdi benim neyi kastettiğimi? Sanmıyorum ama yine de yazayım dedim.

Birinci kısım ikinci kısım diye bölmüşsün maşallah. Birinci kısmı bitirdik mi? Bitirdiysek devam ederiz.

bitti çünkü o kısımdan ekmek çıkmıyor kimseye herkes kendine göre yorumluyor ve kanıtlamak mümkün değil.

geç bakalım 2.ye

Sitelerde Paylaş

kıvırma biraz erkek ol!

Ulan ne beyinsiz adamlarsınız yaw:) Neden erkek olmak zorundayım? Kadın olurum. Ne olmuş yani Kadın olmak kötü mü?

Kendinizi böyle ele veriyorsunuz ama farkında değilsiniz işte. Keşke dışarıdan bir kendinizi görebilseniz. Nasıl bu hale gelmişiz diye düşünürdünüz belki o zaman.

Sitelerde Paylaş

İşte ayetleri adam gibi analiz etmiyor, sonra da kendinizi komik ve zavallı durumuna düşürüyorsunuz:

Ayet arkadaş edinme demiyor, yoldaş-dost edinme diyor.

Bu da dine saldırmayan barışçıl bir ateistle bir müslümanın arkadaş olabileceğinin kanıtı aşağıdaki ayetlerde:

Saffat Suresi

(Cenneteki biri şöyle diyor)

51. İçlerinden bir sözcü şöyle der: "Benim yakın bir arkadaşım vardı."

52. Derdi ki: "Sen gerçekten şunu tasdik edenlerden misin?"

53. "Biz, ölüp toprak ve kemik haline geldikten sonra, gerçekten cezalandırılacak mıyız?"

54. Dedi: "Siz de bir araştırır mısınız?"

55. Araştırdı, nihayet onu cehennemin ta ortasında gördü.

56. Dedi: "Vallahi, az kalsın sen beni de buralara düşürecektin."

Ya Rabbim ne kadar güzel. Okudukça okuyasım geliyor şu Kitabı.

Sitelerde Paylaş

DEĞİLDİR.

kadın + ev hapsi alırken erkek dolaşıyorsa ortada bas git dinin gibi senin insanlığında kokuşmuş.

erkeği eve hapsedebilirmisin bir düşün be arkadaş. kadını hapsediyor ki erkekten uzak dursun. erkeği hapset her türlü çıkar kadını yine bulur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...