Jump to content

Hadislerdeki Sapıklıklar

Recommended Posts

• İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sonuç: Hadis doğrudur, herkesin nereye gideceği bellidir ama hiçkimse hangi kitabın adamı olduğunu bilmemektedir.

Ama hadise göre, Muhammed Hazretleri bile hem kendi dönemindekileri, hem önceki ve sonrakileri bilmektedir. O kitaplar nasıl eline geçtiyse artık. Cebrail getirmiştir muhtemelen.

Gösterdikten sonra da, kitaplar yokolmuştur herhalde.

Onlar da orijinal Kur'an'ın akıbetine uğramış olmalı. :D

Sitelerde Paylaş

Ama hadise göre, Muhammed Hazretleri bile hem kendi dönemindekileri, hem önceki ve sonrakileri bilmektedir. O kitaplar nasıl eline geçtiyse artık. Cebrail getirmiştir muhtemelen.

Gösterdikten sonra da, kitaplar yokolmuştur herhalde.

Onlar da orijinal Kur'an'ın akıbetine uğramış olmalı. :D

Ne o, benimle başa çıkamayınca konu mu değiştireceksin?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli farzedelim hesap günü geldi. Sen de cennete gideceğini beklerken olur ya birde bakıyorsun adın Resulullah'ın sol elindeki kitabın listesinden okundu. Pante'nin adı da sağ eldeki kitapta çıktı. Pante de giderken sana nanik yaptı.:D Bu durumda ne hissedersin?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli farzedelim hesap günü geldi. Sen de cennete gideceğini beklerken olur ya birde bakıyorsun adın Resulullah'ın sol elindeki kitabın listesinden okundu. Pante'nin adı da sağ eldeki kitapta çıktı. Pante de giderken sana nanik yaptı.:D Bu durumda ne hissedersin?

Olabilir.

Üzülürüm tabi ve inna lillahi ve inna ileyhi raciun derim.

Sitelerde Paylaş

Ne yaparsın cübbeli boşver kafana takma. Allah'ın takdiri işte. Elbet bir bildiği vardır. Kararlarına saygı duymak lazım. Yalnız ben senin neye üzüldüğünü anlayamadım. Pante'nin cennete gidişine mi? Kıskandın mı yoksa? :lol:

Sizin cennete gitmenizi kıskansan bu forumda işim ne? :lol:

Sitelerde Paylaş

Buradaki hadisler sahih olnalar. Onlar bile akıllara zararkem ümmetin alimlerinin zayıf ya da uydurma buldukları kafada akıl bırakmıyor.

"Cennetlik bir adam 4000 bakire, 8000 dul ve 100 huri ile evlendirilir. '" Ebu'ş-Þeyh: İbn Ebî Evfâ'clan

''Sizden biriniz namazda İken şeytan gelir; kıçından bir kılı tutar, çeker. Bu, ona yellenmiş gibi gelir. Böyle bir durumda biriniz ses veya koku duymadıkça namazını bozmaÂsın/' Ahmet (Musned'de) ve Ebu Yala: Sald'den ®. (102:"10'a da bkz.)

''Kadınları yüksek yerlere oturtmayın; onlara yazıyı da öğretmeyin; dikişi ve Nûr suresini Öğretin." Taberânî (Evsafta) ve Beyhaqî (Þu'ab'da): Hz. Aişe'den.

'Satranç oynayan mel'undur; seyircisi de domuz eti yiyen gibidir." 'Abdan, Ebu Musa ve İbn Hazm: Habbe b. Müslim'den "mursel" olarak.

"Bir kimse âşık olur, iffetimi koruyarak Ölürse şehîddir/' Hatîb (Tarilrte): Aişe'den ®. (430''12 ve 430.14'e bkz.)

Sitelerde Paylaş

Buradaki hadisler sahih olnalar. Onlar bile akıllara zararkem ümmetin alimlerinin zayıf ya da uydurma buldukları kafada akıl bırakmıyor.

''Sizden biriniz namazda İken şeytan gelir; kıçından bir kılı tutar, çeker. Bu, ona yellenmiş gibi gelir. Böyle bir durumda biriniz ses veya koku duymadıkça namazını bozmaÂsın/' Ahmet (Musned'de) ve Ebu Yala: Sald'den ®. (102:"10'a da bkz.)

Hahaha buna çok güldüm. Uğraştıkları şeylere bakar mısınız ya ayrıca iğrençler :lol:

Sitelerde Paylaş

Hadis No: 3506

Kız bebeğin sidiğini temizlemek için birkaç kez su serpin; erkek bebeğin sidiğini temizlemek için çiteleyin.

(Buhârî-Müslim-Muvatta-Ebû Dâvud-Tirmizî-Nesâî)

Herhalde İslamcı doktorlarımız, erkek bebekle kız bebeğin idrarları arasındaki kimyasal farkları bulmuşlardır. Bu hadis İslam'ın mucizelerinden olmalı. :D

Hadis No: 519

Câbir b. Abdullah (r.a.) ’den;

Resûlullah demiştir ki:

“- Biriniz bir kadına dünürlük yaptığı zaman kendisini o kadınla evlenmeye sevk eden organlara bakmaya imkân buluyorsa, bunu yapsın-”

(Câbir) dedi ki: “ben bir câriyeyle evlenmek istedim, bunun üzerine (onun haberi olmadan görebilmek için) onu gizli gizli gözetlemeye başladım. Nihayet beni kendisiyle evlenmeye sevk eden (organlar) ını gördüm de onunla evlendim.

(Ebû Dâvud, K.en-Nikâh (12) , Bâb 17-18 C.8 S.148 Şamil Yayınları.)

Peki beğenmeyip evlenmediğinde göz zinası olmuyor mu?

Sitelerde Paylaş

Allah bu dini zâtı için özel olarak seçmiştir. Dininize ancak cömertlik ve güzel ahlâk yakışır. Dikkat edin, dindarlığınızı bu iki hasletle süsleyin

Ebu Hureyre (r.a.) şöyle bildirmiştir:

Zenginlerin davet edilip de fakirlerin çağrılmadığı düğün yemeği, ne kötü bir yemektir! Her kim (özürsüz olarak) davete gitmezse, muhakkak Allah'a ve Resulüne isyan etmiş olur.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 2585

Haya ile iman arkadaş kılınmışlardır. Biri gidince, diğeri de gider.

Haya ancak hayır getirir.

Haya imandandır. îman ise Cennete götürür. Hayâsızlık kabalıktandır. O da Cehenneme götürür.

Haya ve dili muhafaza îmandan iki bölümdür. Hayâsızlık ve dili kötüye kullanma ise, münafıklıktan iki bölümdür.

Haya süstür. Takva şereftir. En hayırlı binek sabırdır. Musibet anında aziz ve celil olan Allah'tan kurtuluş beklemek de ibâdettir.

Haya îmandandır. Ümmetimin en hayalısı Osman bin Afvan'dır.

Haya on parçadır. Dokuzu kadınlarda, biri erkeklerdedir.

Halkı içerisinde ihtiyar, ümmeti içerisindeki peygamber gibidir.

Namuslu kadına iftira atmak yüz senelik ameli mahveder.

Harcamada iktisad geçimin yarısıdır. İnsanlara kendini sevdirip yaklaşabilme aklın yarısı, güzel soru sorma da ilmin yarısıdır.

îktisad geçimin yarısıdır Güzel ahlâk da dinin yarısıdır.

Devenin zekâtı vardır. Koyun ve keçinin zekâtı vardır. Sığırın zekâtı vardır. Buğdayın zekâtı vardır. Kim bir borcunu ödemek veya Allah yolunda harcamak gayesiyle olmaksızın parayı, pulu, altım, gümüşü biriktirirse [bu Allah'ın âyette belirttiği] kenzdir ve Kıyamet günü sahibi onlarla dağlanacaktır.

Irkçılığa çağıran bizden değildir, ırkçılık için savaşan bizden değildir, ırkçılık üzere ölen bizden değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta en sapkın, en akıldışı, en insanlık dışı, en bilimdışı hadislere yer vereceğiz.

Hırsızlıkla ilgili bir hadisle başlayalım:

Hadis No. 1603:

Resulullah (sav)'a bir hırsız getirilmişti. "Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine:

"Ey Allah'ın Resulü, bu adam sadece çaldı" denildi.

Bunun üzerine "Öyleyse (elini) kesin!" dedi ve derhal eli kesildi.

Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine: "Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine:

"Ey Allah'ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı" dendi.

Bunun üzerine "Öyleyse kesin!" dedi ve derhal sol ayağı kesildi.

Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi.

Hz. Peygamber: "Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine:

"Ey Allah'ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı" denildi.

Bunun üzerine: "Sol elini kesin!" diye emretti.

Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler. "Öldürün onu!" buyurdu. Kendisine:

"Ey Allah'ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı" dediler.

Bunun üzerine "Sağ ayağını da kesin!" diye emir buyurdu.

Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (sav): "Öldürün onu" diye emretti.

Hz. Cabir (ra) der ki: "Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk."

Ebu Davud, Hudud 20, (4410); Nesai, Sarik 15, (890, 91)

:blink: Yorum sizin!

İnsan bir kere de "yav kardeşim neden hırsızlık yapıyorsun; ihtiyacın mı var diye sorar." Gerçi hikayenin uydurma olduğu bariz ortada ama işte bu da Arap zihniyeti

Bu karar ülkemizde uygulansaydı, şuanda toplumun yarısı elsiz gezerdi. Silivrideki kodomanlarda mezarda olurdu.

Deniz Fenerindekilerden onlara sıra gelmezdi.

Fasil : KİTÂBÜ`L-HAYZ

Konu : Kadınlar

Ravi : Ebû Saîd-i Hudrî

Baslik : KADININ DÎNEN VE AKLEN ERKEKLERDEN DÛN OLDUĞUNA DÂİR EBÛ SAÎD HADÎSİ

Hadis : Şöyle demiştir: Bir Kurban, ya Ramazan bayramında Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem Efendimiz, yanımıza namezgâha çıktı. Kadınların yanından geçti. Ve (onlara): "Kadınlar, sadaka veriniz. Zîrâ bana Cehennem halkı gösterildi, çoğu sizler idiniz." buyurdu. (Kadınlar): "Yâ Resûlâ`llâh, neden?" diye sordular. "Çünkü siz (ötekine, berikine) çokca lâ`net eder, zevclerinize karşı küfrân-ı ni`met gösterirsiniz. (Ne acîbdir ki kendini zapteden tam akıllı ve dîninde) hazimli kimsenin aklını sizin kadar eksik akıllı ve dîninde) hazimli kimsenin aklını sizin kadar eksik akıllı, eksik dinli hiç bir kimsenini çelebildiğini görmedim." buyurdu. "Aklımızın, dînimizin eksikliği nedir? Yâ Resûâ`llâh." dediler. "Kadının şahâdeti, erkeğin şahâdetinin yarısı değil midir?" diye sordu. "Evet." dediler. "İşte bu aklın eksikliğinden. Hayız gördüğü zaman da namaz kılmaz, oruç tutmaz değil mi?" buyurdular. "Evet." dediler. "İşte bu da dîninin eksikliğinden." cevâbını verdi.

HadisNo : 209 Buhari

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...