Jump to content

Elif'e cevap veren yobaz ailenin zavallı ve aciz kızı

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=7Ca0MMfwpkU&feature=player_embedded#!

Atatürk'ten ziyade,sadece örtülen kıza ve yorumlara bakın.Bu zihniyetin bu kadar fazla olabileceği kimin aklına gelirdi ki.

Ben bu videoyu tesadüfen koyulduğu ilk gün bulmuştum,şimdi yaygınlaşmış.

Bu nedir ? Gerçekten soruyorum,Türkiye bu hale nasıl geldi.

Bir kez olsun liboşluğu,demokratçılığı bırakında şu video'yu izleyin,işte bunlara mı izin vericez ? Küçücük kızları cinsel obje olarak görenlere özgürlük esastır diyip sessiz mi kalıcaz.

Bunun gibi yüzlerce,belki binlerce,hatta milyonlarca zihniyetli insan olabilir.Sadece bu videodaki yorumlar değil,artık çoğu Forum sitesinde dine karşı aşırı bir hassaslaşma başlamıştır arkadaşlar.

Soruyorum size,bu ülke 20 yıl önce türban takmıyordu,şimdi namus meselesi oldu.Bu hale nasıl geldik ?

Hangi ülke bu videodaki gibi bir manzaranın oluşmasına izin verir ? Hangi demokrasi böyle insanlara özgürlük verir ülkesinde.

Fransa vermez.İsviçre vermez.Belçika vermez.Bunlar aklıma gelen ilk örneklerden,gündemi takip edenler anlarlar bu ülkelerin neler uyguladığını.

Artık bu son nesil,Türkiye'nin nasıl devam edeceğine bu nesil karar verecek,ve ben karar veremiyorum hangi kesim ağır basıyor...

Elifler mi ağırlıkta olacak,bu kızlar mı ?

Ruhi Tuna bir röportajında söylemiş,Bu türban Türkiye'yi yıkacak.Devlet dairelerindede giyilmeye başlanacak.Devlet dairesini bırakın koskoca cumhurbaşkanının ve başbakanın karısı türbanlı,ikiside.

Bu ülke için umut kaldı mı artık ? Atatürk bu ülke için mi hayatını harcadı.Bu ülke için mi,bu millet için mi yaptı o devrimlerini...

Hep derim aklı olan bu ülkeden kaçar,gidişat hiç iyi değil,Deja vu (iran) yakındır.Ama bir umut ya,savaşsak,mücadele versek.

Olmuyor.Eğer ben küçücük kızların örtüldüğü bir ülkede yaşıyorsam ve tatilde değilsem bu ülkede Türkiye ise,pes ediyorum.

2011 benim için ve Laik kesim için son şanstır.Kemalizm iktidara geçip büyük çapta temizleme operasyonuna başlamazsa artık hiç birzaman gideceklerini düşünmüyorum.İran'dan ibret almayı bırak Humeyni'yi bile destekleyecek kadar gerizekalı olan bir halka özgürlük,demokrasi,laiklik asla yakışmıyor.

Keşke Atatürk bu ülkeyi kurtarmasaydıda İtilaf devletleri bu halka tecavüz edip ırzına geçseydi,bu halk anca bunu hak ediyor,bu halk özgürlükten,laiklikten,cumhuriyetten,modernlikten ve çağdaşlıktan anlamıyor.

Soruyorum ey BÜYÜK VARLIK ! Niye kurtardın bu halkı ! BUNU HAK EDECEK NE YAPTIK ? Gidip Makedonya'ya falan yardım etseydin kıymetin bilirlerdi,niye yardım ettin bize,değdi mi ha ? tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

MaşaAllah be. Çok duygulandım. İnşaAllah böyle bir kızım olur. Dua edin bana Müslüman arkadaşlar. :)

Niye yobaz zavallı ve aciz olsunlar? Doğruları söylüyor kız. Hayret bir şeysiniz.

Onu yaratan haşa Atatürk değil Allah'tır. Zira Atatürk kendisi yaratılmıştır.

Atatürk'ün dindarlığı ve dinsizliği hakkında çok fazla bilgi var. Önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

Sitelerde Paylaş

İzledim ben de bunu ve çok üzüldüm o çocuğun haline. Robot gibi ezberletmişler her şeyi bunu yaparken kim bilir ne kadar azar işitmiştir. Ve tabii bu yaşta başındaki o türban.. Toplumdaki yerini iyi belle demek istiyor ailesi sanırım. Ağaç yaşken eğilir ne de olsa.

Ayrıca bu aile neden cevap verme gereği duymuş? Yazık..

Sitelerde Paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=7Ca0MMfwpkU&feature=player_embedded#!

Yazık.

Az önce baktım da kimdir bu Elif diye her iki taraf da hasta, her iki taraf da hasta çocuklar yetiştiriyor. Yazıklar olsun bu insanlara, sözde hepsi ana baba işte. Dünya boş yere hasta insanlarla dolmuyor.

Şu küçücük çocuğa yapılana bakın, ağlıyor, ağlatılıyor? Ne için? O küçücük yaşta hiç bilmediği, anlamadığı, anlayamayacağı bir olgu için. Diğeri de sözde ona cevap veriyor, verdiriliyor.

Yazıklar olsun.

Benim oğlum ne Atatürk'ü, ne Atatürk'e put gibi tapınmayı, ne de Atatürk düşmanlığını bilir, ne insana nefreti, ne de insan düşmanlığını... Çok şükürki öyle ortamlardan, öyle hasta insanların olduğu ortamlardan uzakta yetiştirebiliyorum evladımı.

İnsan sevgisiyle, hiçbir düşmanlık ve kin duygusuna yer vermeden. tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oğluna cehennem korkusu falan aşılamıyormusun serare?

Ben yalnızca sizler gibi hasta insanlardan uzak tutuyorum. Herbir şeye saçma sapan yorumlar yapan henüz gelişememiş, gelişmesini tamamlayamamış hasta ruhlu insanlardan.

Sitelerde Paylaş

Ben yalnızca sizler gibi hasta insanlardan uzak tutuyorum. Herbir şeye saçma sapan yorumlar yapan henüz gelişememiş, gelişmesini tamamlayamamış hasta ruhlu insanlardan.

Valla en güzeli kendinden uzak tutman olurdu ama zor tabi :)

Çocuğuna bol bol allah aşkı aşılıyorsundur sen, en büyük sanatkarlar sizlersiniz ya

Sitelerde Paylaş

Atatürk ölmüş diye ağlan o küçük kızın, bunu Atatürk'ü tanıyıp sevdiği, ona delice hayran olduğu için yaptığı sananlar hakikaten ya çok cahildir, ya da kötü niyetli.

O yaştaki çocukları ne Atatürk'ü anlar, ne de dini. O yaştaki çocuklar hayatı, insanları ve durumları bambaşka bir biçimde algılar, sizin empozelerinize gösterdikleri tepkiler sizin anladığınız/algıladığınız gibi değildir.

Atatürk ölmüş diye ağlayan o çocuğa Atatürk gerçekten anlatılmış olsaydı öldüğünü de bilirdi. Kimbilir nasıl algılamış, ne duymuş da yeni öldüğünü sanmış.. Kimbilir nasıl imgelemiş.. Yani o çocuğun Atatürk'ü bir akraba, anne babanın veya öğretmenin bir yakını ya da ona anlatılan ve resimlerini de gördüğü için tanıdığını sandığı biri gibi gördüğü çok açık. O çocuk bambaşka bir şey için ağlıyor ve Mustafa Kemal'le ilgisi bile yok.

O yaştaki çocuklar ne Atatürk'ten anlar ne de dinden. İstiklal Marşı'nı ezberlettikleri çocuklar, o şiiri okurken duygulanıyor, kendinden geçiyor ve deli gibi ağlıyor. Onların o şiiri anlayıp da duygulandığını ve gerçekten ağladıklarını mı sanıyorsunuz?

Onlar oynuyor.. Ne kadar çok duygulanır da ağlarsa o kadar çok etkileyecek ve beğenilecek.. Çocuk bunu öğrenmiş. Bence bu tür yarışmaları derhal kesmeli, çocukları buna alet etmemeliler. İstiklal Marşı bir yetişkin için değerli olabilir; bir çocuk için değil. Ona tarihini doğru anlatmak yeterli.

Diğer çocuk ise gerçekten çok acı bir şeye mahkum edilmiş. Korkularla, ilkel ve gerçek olmayan bir yığın inançla beyni yıkanmış ve şimdiden karanlığa mahkum edilmiş. Çocuklar cehennem korkusu yüzünden rezil bir çocukluk geçiriyorlar. Sürekli ateşte yanmak korkuları var çünkü onlara hep bu anlatılıyor, "sobada veya kibritle parmağının ucu azıcık yansa ne kadar da çok acıyor değil mi? İşte bütün vücudunun dev gibi bir ateşin içinde durmadan yandığını düşün.. Ölmüyorsun da. Derin değişiyor, yeniden yanıyorsun.."

Ve bu böyle sürüp gidiyor..

Bu ailelere bir şekilde ceza verilmeli aslında ama nasıl olur bilmem...

Sitelerde Paylaş

Çocuğumuza hayata dair doğaya dair birşeyler öğretmekle vakit harcamalı.Dinlere ve siyasal ideolojilere dair birşeyler dayatmak doğru değil.

Kesinlikle haklısın.

Birbirinden farkı yok. Çocukları dinle yetiştirmek zaten korkunç bir bir tecavüz, bunu hep yazıyoruz ama diğeri de ondan farklı değil.

Resmi bayramlar dışında onları herhangi bir gösteri ve kutlamaya götürmek de bana göre su. Cumhuriyet mitinglerinde ana babalar çocuklarını da yanlarında taşımış, sloganlar attırıyorlardı. Bu korkunç bir istismardır.

Kendi savaşınızı kendiniz verin; çocuklarınızı alet etmeyin.

Sitelerde Paylaş

Geçen günlerde olay olmuştu bu video ekşi sözlükte de. İkisi de akıl almaz bir şey.

Kreş çağında, daha ölümün ne demek olduğunu bile kavrayamayacak minicik bir çocuğu Atatürk öldü diye ağlatmak (öğretmeni sebep olmuş herhalde buna) ne kadar korkunçsa, akıl yoksunu bir ailenin bacak kadar kızın başını örtüp cehennem bilmem ne içerikli absürd cümleler ezberletip beynini yıkaması ve kızı kullanması da o derece korkunç. İkisinin de savunulacak bir tarafı yok bana göre.

Ama şöyle de bir durum var ki iki videonun da temelindeki hareket (çocuğun beynini anlayamayacağı ama kötü etkileneceği kavramlarda doldurmak) aynı olsa da insanlar üzerinde yarattığı etki farklı. Atatürk öldü diye ağlayan küçüğün videosu çeşitli şov programlarında defalarca yayımlandı ve programlardaki izleyicilerin tepkisi hep gururlanıp alkışlamak oldu genelde. Youtube'da bu videonun Beyaz Show denen abuk programda da yayınlandığını gördüm ve orada sunucu da dahil olmak üzere herkes çılgınca alkışlıyordu. Anlamak zor.

Sitelerde Paylaş

MaşaAllah be. Çok duygulandım. İnşaAllah böyle bir kızım olur. Dua edin bana Müslüman arkadaşlar. :)

Niye yobaz zavallı ve aciz olsunlar? Doğruları söylüyor kız. Hayret bir şeysiniz.

ölen kimsenin arkasından ağlayan herkese için bu videoyu kullanmak lazımdır. biri öldü ve ağlayanı mı var? mesela bir islami cemaat önderi ölmüş olsun, o zaman bu videoyu editleyip "bakın ölünün arkasından ağlanmaz, o şeyhi Allah yarattı, onun için ağlamayınız" gibi salakça şeyler söyleyin.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün dindarlığı ve dinsizliği hakkında çok fazla bilgi var. Önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

Bizi Atatürk yaratmıştır.Allah değil.Allahın aciz dini bizim milli benliğimizi kaybettirdi,Ancak Atatürk bunu tekrar ortaya çıkardı,zalim osmanlıyı bir kalemde sildi,hepsini toplayıp gönderdi.Bizi yaratan Atatürk'tür.Yoktan var olduk,yoksa milli benliğimizi ve kişiliğimizi kaybederdik.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir çocuğun atatürkle ilgili kafasında bir imgelem yaratıp ağlamasına bile dayanamamış genetiği bozuklar, çocuklarını da zehirleyip alet etmişler

bazen diyorum bu halk atatürkü haketmedi, bu nankör uyuz genetiği bozulmuş embesil halk herşeye müstehak

Genetiği bozuk? Embesil halk?

Vay vay vay vay... Sen nesin? Kraliçe Elizabeth'in poposunun sağ lobu mu?

Bu hakaretlerinin ne anlama geldiğinin ve kendi kafanın içindeki basit dayanaklar dışında hiçbir geçerliliğinin ve haklı tarafının olmadığının farkında mısın?

Bu mu yani senin atatürkçülüğün? Ona buna hakaret etmek mi? Maşallah asalet damlıyor...

Bu ne saçma iş ya? İnsanlara böyle hakaret etme cüretini nereden buluyorsun ki? Ayıp denen bir şey var. Eleştireceksen eleştir ama senin yaptığın eleştirmek değil iğrençleşmek. İğrençleşmeden hakaret etsen belki fikirlerine saygı duyar insanlar ama hakaret edersen iş değişir.

tarihinde Boethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ölen kimsenin arkasından ağlayan herkese için bu videoyu kullanmak lazımdır. biri öldü ve ağlayanı mı var? mesela bir islami cemaat önderi ölmüş olsun, o zaman bu videoyu editleyip "bakın ölünün arkasından ağlanmaz, o şeyhi Allah yarattı, onun için ağlamayınız" gibi salakça şeyler söyleyin.

Ben kimseye ağlamıyorum. Ağlayan varsa da yanlış yapıyor.

Bizi Atatürk yaratmıştır.Allah değil.Allahın aciz dini bizim milli benliğimizi kaybettirdi,Ancak Atatürk bunu tekrar ortaya çıkardı,zalim osmanlıyı bir kalemde sildi,hepsini toplayıp gönderdi.Bizi yaratan Atatürk'tür.Yoktan var olduk,yoksa milli benliğimizi ve kişiliğimizi kaybederdik.

Nedir bu milliyetçilik? Türk olmak ile olmamak arasındaki fark nedir? Kaybedelim milli benliği ne olacak? Ölür müsün İngiliz vatandaşı olsan mesela?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...