Jump to content

Oğlunu öldürme!

Recommended Posts

Ateist bakis seytanla konusma nasil oluyor diyorsun bahsettigimiz kisiler ermis kisiler melekleri gorme gibi artilari var senin Benim gibi degiller yani turkun sanli gubesi asyanin atesiyim hazardan cin seddine muhammedin sesiyim

ermişler de melekleri göremez sadece peygamberler görebilir.yani iletişimde olabilir.ermişlerin kendileri melek gibi zaten..şizofren gibi konuşuyosunuz.ah kafamı taşlara vurcam artık neye inandığını bilmeden inanan yığınlarla doluyuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence herkes sorulması gereken en önemli soruyu sormamış"Allah'ın planlarından şeytan nasıl haberdar oluyor?" :) Bence Allah'ın katında şeytanın ajanları var ve her konuşulanı ona üfürüyor. :) Cebrail olmasın sakın. :)

tarihinde şaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence herkes sorulması gereken en önemli soruyu sormamış"Allah'ın palnlarından şeytan nasıl haberdar oluyor?" :) Bence Allah'ın katında şeytanın ajanları var ve her konuşulanı ona üfürüyor. :) Cebrail olmasın sakın. :)

CIA,

Cebrail Investigation Agency

Sitelerde Paylaş

Meselenin basit olduğunu nerede söylemişim? Gnostizm bağımlısı yarı ezoterik alevi bozması ateist Hiram Usta ların bu durumda fikirleri ne olurdu diye sordum sadece..

Bu hikayenin gerçekliğinin hiçbir değeri yok..

Hikayeye bak..

Adamın biri taa binlerce yıl önce ama sadece adamın biri..

Bir rüya görmüşmüş..(Üstüne üslük birde rüya)

Allah ona demişmişki :oğlunu kes. (Nerde demiş? rüyada)

Sonra adam yolda giderken şeytana raslamışmış..

Hikaye böyle devam ediyor..

Böyle bir hikayenin gerçekliğinin hiçbir değeri olabilirmi?

Belliki önemli olan hikayedeki mesaj..

Bu hikayeyi yazanda heralde gerizekalı değilse mesajı ön plana çıkarmıştır..

Aynen fıkralarda yada hikayelerde olduğu gibi..

Şimdi sen soruyorsun Nasrettin Hoca göle maya çalmasa idi siz ne derdiniz?

Yada kırmızı başlıklı kız annennesine yemek götürmese ne derdiniz?

Devam etmeye gerek varmı ?

İstersen senin düşünüş şeklini biraz daha analiz ederim..Hoşuna gitti ise eğer..

Sitelerde Paylaş

Bence herkes sorulması gereken en önemli soruyu sormamış"Allah'ın planlarından şeytan nasıl haberdar oluyor?" :) Bence Allah'ın katında şeytanın ajanları var ve her konuşulanı ona üfürüyor. :) Cebrail olmasın sakın. :)

Ben bu soruyu soracaktım, Ama farkettimki onada verecek cevapları var.

Şeytan allahın planını bilmiyordu, ibrahime oğlunu öldür emrini verdiğini duydu ve ibrahimi sırf emri yerine getirmesin diye durdurmaya çalıştı. diyecekler.

Bir tanrının kuluna 'oğlunu bana kurban et' demesine, Tanrıdır ne yapsa yeridir deyip geçen, Onu durdurmaya çalışan şeytanı 'Tanrı emrine karşı geliyor' diyip taşlayan bir zihniyete neyi nasıl anlatacaksın. Hepinize kolay gelsin ben çekiliyorum.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bize bir misafir gelmiş, babama Hac da yaşadıklarını anlatıyordu, o gün en çok merak ettiğim Şeytan Taşlama hadisesini sordum, bana birşeyler anlattı ama O'nunda olayın nerden başladığını tam bilmediğini anladım. Sonra araştırdım, olay şöyle

Hz. İbrahim, bir imtihan olarak Allah'ın emri ile oğlu Hz. İsmail'i kurban etmeye götürürken şeytan önlerine çıkar. Hz. İbrahim'in babalık şefkatini istismar etmeye kalkarak, bu işten vaz geçirmeye çalışır. Fakat ters yüz edilir. Bundan sonra Hz. İsmail'e musallat olur. Cenab-ı Hakkın emrini babasının yanlış anladığını, annesini gözü yaşlı olarak geride bıraktığını fısıldayarak emre boyun eğmemesini telkin eder. Şeytanın desiselerine hiç aldırış etmeyen Hz. İsmail, onu yanından kovmakla kalmaz, arkasından da yedi tane taş atar.İşte hacıların cemrelerde taş atmaları bu hadisenin hatırlanması ve yeniden yaşanmasıdır.

Yukarıda anlatılanlara göre sonuç olarak,

Allah İbrahim'e oğlunu kurban etmesini emrediyor. (imtihan olarak)

Şeytan, İbrahim peygambere oğlunu öldürme dediği için 1400 yıldır taşlanıyor.

Burada Şeytanın suçu ne?

Suç : Halkı alenen itaatsizliğe sevk etmek, otoriteye isyan ve hükümeti tezyif vee..gider böyle

tarihinde sahi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu hikayenin gerçekliğinin hiçbir değeri yok..

Tipik alevi zihniyeti..Bir evvelki postunda bu değersiz hikayeden önemli analizler yapıyordun ya..Üstelik sorduğum soruyla alakasızca..Şimdi ne oldu da önemsiz oldu? Şimdi büyük ihtimalle laf ebeliği ile hikaye değil mesaj dedim fış fış kayıkçı triplerine gireceksin..Gönül yıkmayıp Kabe yıkmak için şeytanla işbirliğine giren zihniyetin verdiği mesajı sorguluyorum ben..Bu ayan-beyan belli oluyor forumu okuyunca.Güya şeytan normal olanı söylemişte, Allah narsismişte, yok Allah ın emri kesinlikle yapılmalıymışta..Ben o mesajı almıyorum....İbrahim tutmuş bir rüya görmüş, Allah ın çocuğunu öldür diye emrettiğini sanmış..Allah ta olurmu öyle demiş, ben böyle bir şey istemedim ama madem benim için bir şeyler yapmak istiyorsun al kurban kes demiş..Bir tarafta gömülen çocukların günahı ne diye soracak, diğer tarafta günahsız bir çocuğu benim için öldür diyecek..Sizin Allah ınız şaşmış..

Sitelerde Paylaş

Tipik alevi zihniyeti..Bir evvelki postunda bu değersiz hikayeden önemli analizler yapıyordun ya..Üstelik sorduğum soruyla alakasızca..Şimdi ne oldu da önemsiz oldu? Şimdi büyük ihtimalle laf ebeliği ile hikaye değil mesaj dedim fış fış kayıkçı triplerine gireceksin..Gönül yıkmayıp Kabe yıkmak için şeytanla işbirliğine giren zihniyetin verdiği mesajı sorguluyorum ben..Bu ayan-beyan belli oluyor forumu okuyunca.Güya şeytan normal olanı söylemişte, Allah narsismişte, yok Allah ın emri kesinlikle yapılmalıymışta..Ben o mesajı almıyorum....İbrahim tutmuş bir rüya görmüş, Allah ın çocuğunu öldür diye emrettiğini sanmış..Allah ta olurmu öyle demiş, ben böyle bir şey istemedim ama madem benim için bir şeyler yapmak istiyorsun al kurban kes demiş..Bir tarafta gömülen çocukların günahı ne diye soracak, diğer tarafta günahsız bir çocuğu benim için öldür diyecek..Sizin Allah ınız şaşmış..

hımm..

güzel...

Sitelerde Paylaş

Çok basit ve açıkca anlattığımı sanıyorum.

Hikayedeki mesajın önemli olduğu yazımın tamamından anlaşılıyor.

Sen ise yok ibrahim öyle değilde şöyle yapsa ne derdiniz diye olayın gerçekliğine takılmıştın..

Bu hikayeyi anlatan heralde bizlere binlerce yıl önceki bir insanın gördüğü rüyanın gerçekliğini anlatmaya çalışmıyordur.

Yada öylesine başından geçen bir hadiseyi anlatmak zorunda olduğu için anlatmıyordur.

Yada olan bir mesele ve bizimde sonucu ne olursa olsun öğrenmemiz gereken bir haber de o yüzden anlatılan bir mevzuda değildir sanırım.

Yani diyelim haber kanalı Amerikaya canlı bağlanıyor ve başbakan ile amaerika başkanının diyaloglarını olduğu gibi aktarmaya çalışıyor.

Onlar ne söylerlerse, ne karar alırlarsa haber kanalı yayınlamak zorundadır..

İşte o zaman diyebilirsinki :Başkanlar şu kararı almasalardı yada şu şekilde konuşsalardı yada şu anlaşmayı yapsalardı şu türlü sonuçlar olurdu diye öngörülerde bulunursun ve yorumlar yaparsın.

İbrahimin hikayesi olduysa bile tamamen ibrahime özel bir hikaye..

O hikayeyi önemli yapan ibrahim değil ..

Önemli olan hikayedeki mesaj..

Hikaye sadece mesajı anlatmak için kullanılan bir araç..

İbrahim o şekilde davranmasa ne olurdu?

Bizim açımızdan değişen birşey olmazdı..

Aynı mesajı verecek başka bir hikaye anlatılırdı bizlere..(Tabiki ibrahimi tamamen gerçek bir kişi olduğunu varsayarak diyorum..Yoksa sanal bir kişi için öyle değilde şöyle yapsa ne olurdu gibi düşünceler cahilliğin cabası olur..)

Not:Benim için farketmez istersen daha devam edebilirim..Ama sanırım anladın..Boşver inanç böyle birşeydir, savunmak zorunda olduğun için savunuyorsun..

Sitelerde Paylaş

Musanın hikayesini bir hatırla bakalım..

Musa hani bir adamla birlikte oluyor..Adam durmadan suçsuz canlara kıyıyor, Musa'da itiraz edip duruyor.

Sonra gelelim gömülen çocukların günahına..

Neden GÜNAHLARINI soruyor bu tanrı..

Günah kime karşı yapılan bir yanlışlıktır..

Allah'a karşı yapılan bir yanlışlıktır değilmi?

Şimdi gelelim İbrahimde ki mesajlara..

İbrahimin rüyasında vahiy aldığı söyleniyor (rüyada vahiy alınıyor demek ki, ilhamda alınıyordur)

Allah emrettiği için Allah'ın en takva ve örnek kulu ibrahim oğlunu gözünü kırpmadan öldürmeye çıkıyor..

Sonra bu mükemmel ve örnek şahsiyet ancak Allah, dur oğlunu kesme aha şu kurbanı gönderdim bunu kes demese hikayeye göre oğlunu kesecek..Zaten bu hikayedeki normal ve doğru davranış ve verilmek istenen mesaj İbrahimin yaptığı.

Allah kes diyo kesiyor. Kesme diyor kesmiyor. İbrahim emir kulu..Kimin Allahın.

Bizlerde öylemi olmalıyız: Allah, şeriat, Allah'tan haber alan kutsal insanlar ne emrederse biz onu yaparız..Onların iyi dediği iyi , kötü dediği kötümüdür?

İbrahimi neyi boşverelimde bu anlayışın bizlerin pratiğine yansımasına bakalım..

Sitelerde Paylaş

Bak ben de sana başka bir hikaye anlatayım, Hacı Bayram Veli den:

Hacı Bayram-ı Veli Hz.leri Edirneden Sultan II.Muradın büyük iltifatlarıyla ve fermanıyla geri döner.Sultan bu fermanda Hacı Bayram-ı Veli Hz.lerinin öğrencilerinin yanlız ilim ile meşgul olmaları için onların vergi ve askerlikten muaf tutulduğunu bildiriyordu.Bunu duyan pek çok kişi Allah rızası için değilde sadece şahsi çıkar için gelip Hacı Bayram-ı Veli Hz.lerine öğrenci olmaya başladılar.Sonunda devletin Ankara civarından topladığı vergilerde düşüş oldu.Gelir azalınca Ankarayı yönetmede bir takım mali problemler ortaya çıktı ve askeri düzen bozuldu.Bunun üzerine Sultan , Hacı Bayram-ı Veli den öğrencilerinin listesini rica etmek zorunda kaldı. Hacı Bayram-ı Veli de öğrencilerinden bugünkü Etnoğrafya Müzesinin bulunduğu Kanlıgölde toplanmaları istedi.Kanlıgölde büyük bir kalabalık toplandı.Herkes nasıl bir imtihan olacağını merakla bekliyordu.Meydana büyük bir çadır kurulmuştu.Öğrencilerine;

- Dervişlerim ,müridlerim..Bana; beni seven öğrencilerimi bugün burada kurban etmem emrolundu.Canını,malını, bana feda eden, çadıra girsin dedi.

Ve elinde bıçakla çadırın önünde beklemeye başladı.Bu sırada topluluktan bir erkek kalabalığı yararak içeri girdi.Arkasından Hacı Bayram-ı Veli Hz.leri de girdi.Herkes ne olacağını merakla bekliyordu.Çadırdan dışarı oluk gibi kan aktığı görüldü.Ardından bir kadın girdi.Yine dışarı kanlar aktı.Bunu gören halk dehşete kapılarak oradan kaçtı. Hacı Bayram-ı Veli Hz.leri içeri girenleri kesmiş değildi.Gece çadırın içine kimseden habersiz birkaç koyun bırakılmıştı ve kesilen koyunlardı. Hacı Bayram-ı Veli Hz.leri dışarı çıkarak Sultana bir mektup yazdı ve gerçek öğrenci sayısının birbuçuk olduğunu bildirdi.

Nasıl İbrahim in hikayesine benziyor değil mi? Allah ın yerinde kim var sence? Cevaben alevi-sunni(şeriatçı) bakış açısı analizine iyi bir örnek bence.. :)

Sitelerde Paylaş

Bak ben de sana başka bir hikaye anlatayım, Hacı Bayram Veli den:

Hacı Bayram-ı Veli Hz.’leri Edirne’den Sultan II.Murad’ın büyük iltifatlarıyla ve fermanıyla geri döner.Sultan bu fermanda Hacı Bayram-ı Veli Hz.’lerinin öğrencilerinin yanlız ilim ile meşgul olmaları için onların vergi ve askerlikten muaf tutulduğunu bildiriyordu.Bunu duyan pek çok kişi Allah rızası için değilde sadece şahsi çıkar için gelip Hacı Bayram-ı Veli Hz.’lerine öğrenci olmaya başladılar.Sonunda devletin Ankara civarından topladığı vergilerde düşüş oldu.Gelir azalınca Ankara’yı yönetmede bir takım mali problemler ortaya çıktı ve askeri düzen bozuldu.Bunun üzerine Sultan , Hacı Bayram-ı Veli ‘den öğrencilerinin listesini rica etmek zorunda kaldı. Hacı Bayram-ı Veli ‘de öğrencilerinden bugünkü Etnoğrafya Müzesinin bulunduğu Kanlıgöl’de toplanmaları istedi.Kanlıgöl’de büyük bir kalabalık toplandı.Herkes nasıl bir imtihan olacağını merakla bekliyordu.Meydana büyük bir çadır kurulmuştu.Öğrencilerine;

- ‘Dervişlerim ,müridlerim..Bana; beni seven öğrencilerimi bugün burada kurban etmem emrolundu.Canını,malını, bana feda eden, çadıra girsin dedi. ’

Ve elinde bıçakla çadırın önünde beklemeye başladı.Bu sırada topluluktan bir erkek kalabalığı yararak içeri girdi.Arkasından Hacı Bayram-ı Veli Hz.’leri de girdi.Herkes ne olacağını merakla bekliyordu.Çadırdan dışarı oluk gibi kan aktığı görüldü.Ardından bir kadın girdi.Yine dışarı kanlar aktı.Bunu gören halk dehşete kapılarak oradan kaçtı. Hacı Bayram-ı Veli Hz.’leri içeri girenleri kesmiş değildi.Gece çadırın içine kimseden habersiz birkaç koyun bırakılmıştı ve kesilen koyunlardı. Hacı Bayram-ı Veli Hz.’leri dışarı çıkarak Sultana bir mektup yazdı ve gerçek öğrenci sayısının birbuçuk olduğunu bildirdi.

Nasıl İbrahim in hikayesine benziyor değil mi? Allah ın yerinde kim var sence? Cevaben alevi-sunni(şeriatçı) bakış açısı analizine iyi bir örnek bence.. :)

Anlattığın hikayede bir sürü kötü şey var..

Ben kötü diyorum. Ama sen İbrahimin hikayesine kötü diyebilirmisin?

Üstelik İbrahimin hikayesi bu hikayeden binlerce kat daha kötü ve sakat mesajlar içeriyor.

Hacı Bayram hikayesinde istekte bulunan kişi somut..

İbrahimin hikayesinde:

Kim dedi: Allah dedi

Ne zaman , nasıl dedi: Rüyada dedi.

Allah ne dedi: Başka birini öldür dedi..

Evet tarikatlardaki sogusuz sualsiz birisine bağlılık var ama zaten kötü ve sakat bir durum..

Ayrıca tarikata mensup olanlardan vergi alınmamasıda bu tür imtiyazlar ve menfaatler sakat ve kötü bir durum..

Yüce Atatürk bu tür pisliğe ve sakatlığa sebep olan tarikatları kapattı ..

Tabi toplumun tamamını biranda yüceltmek zor bir iş...

Sitelerde Paylaş

Hikaye değil, konu dahilinde, Alevi bakış açısını gözler önüne seren bir mesaj diyelim. :) Senin kötü dediğin şeyler durduğun yere göre değişir, kendi mantığı içinde gerekli ve tutarlıdır. Uzatmayacağım, askerlik yaptıysan bilirsin, yağmurlu havada sana bahçe sula emrini veren komutanı, dışarıdan birisi deli, art niyetli vb. gibi sıfatlarla suçlayabilir. Fakat o emri yerine getirecek asker için burada yorum yapmak söz konusu değildir. Ama bununda bir mantığı vardır. Anladığını veya bildiğini varsayıyorum. Atatürk ün kapattığı ve kapatmadığı tarikat ya da tarikatların konuyla pek bir alakası olmadığı gibi devrin padişahının taliplerden vergi almamasının da konuyla ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş

Hikaye değil, konu dahilinde, Alevi bakış açısını gözler önüne seren bir mesaj diyelim. :) Senin kötü dediğin şeyler durduğun yere göre değişir, kendi mantığı içinde gerekli ve tutarlıdır. Uzatmayacağım, askerlik yaptıysan bilirsin, yağmurlu havada sana bahçe sula emrini veren komutanı, dışarıdan birisi deli, art niyetli vb. gibi sıfatlarla suçlayabilir. Fakat o emri yerine getirecek asker için burada yorum yapmak söz konusu değildir. Ama bununda bir mantığı vardır. Anladığını veya bildiğini varsayıyorum. Atatürk ün kapattığı ve kapatmadığı tarikat ya da tarikatların konuyla pek bir alakası olmadığı gibi devrin padişahının taliplerden vergi almamasının da konuyla ilgisi yok.

Bende sana yanlış diyorum işte..

Şeyhe kayıtsız şartsız bağlılık hemen tüm tarikatlarda var..

Hikaye doğru ise eğer..

Belliki II. Murat ile Hacı Bayram Veli anlaşmışlar..

Osmanlı vergi almak istemiş, Hacı Bayram Veli' de Devletin vergi almasını meşrulaştıracak ve karşı konmaları engelleyecek bir oyun düzenlemiş.

Kendine bağlı insanların yapmayacağı ve yapamayacağı bir test ortaya atıp testin sonucunu vergi almaya bahane olarak kullanmak istemiş.

İnsanların bir şeyhe, birkişiye şartsız ve düşüncesiz bağlılığının yani kulluğunun kullanılmasıdır.

İlkel, dandik, kötü birşey.. Bu kadar basit ve açık birşey ....

Osmanlının hakimiyet kurmak amacıyla insanlar üzerinde etkili olan tarikatları kullanmaya çalışması, tarikatlarında insanları ve yönetimleri kullanmasıdır..

Bayramiye tarikatı Safevi tarikatı denen Çok büyük bir tarikatın koludur..Bu safevi tarikatı sonradanda Safevi devletini kurmuştur ve Anadolu Türkleri üzerinde büyük etkisi olmuştur. Safevi tarikatı genel olarak şii olsada onun bir kolu olan Bayrimiye tarikatı şiilikten uzak bir yapısı vardır...

Bayramiye tarikatı Osmanlı devlet yönetimiylede çok yakındır.

Akşemseddin, Hacı Bayram Velinin halifesi olduğunu düşünürsek. Bayramiye Tarikatı ile Osmanlı arasındaki ilişkiyi belki daha iyi anlayabiliriz.

Ayrıca askerlikle sivil hayatı karıştırmak saçmalıktır..Askerlik ölmek ve öldürmek için vardır.

Ne demek oluyor askerlik örneği..

Bizde Allahın askerleriyiz, O ne derse bizde onumu yaparız demek oluyor.

Sitelerde Paylaş

Yukarıda anlatılanlara göre sonuç olarak,

Allah İbrahim'e oğlunu kurban etmesini emrediyor. (imtihan olarak)

Şeytan, İbrahim peygambere oğlunu öldürme dediği için 1400 yıldır taşlanıyor.

Burada Şeytanın suçu ne?

Şeytanın suçu Tanrı'yı kandırması ve bizi buraya göndermeye Tanrı'yı ikna etmesi basitce, şeytan işte, aklından binbir türlü pislik geçiyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

İslamın Tanrısı ateizmin en büyük yardımcısı...

Tanrıya bak hizaya gel..

Şeytan bile ondan daha fonksiyonel...

Deizmden bile soğutur bu Tanrı insanı...

Ben şunu anlamıyorum, hadi ateistleri geçtim, onlar zaten tercihini yapmış... bizim müslimler açıp da bakmaz mı şu kitaba, hani Allah nerde İbrahime çocuğunu boğazla demiş diye???

Sitelerde Paylaş

İslamın Tanrısı ateizmin en büyük yardımcısı...

Tanrıya bak hizaya gel..

Şeytan bile ondan daha fonksiyonel...

Deizmden bile soğutur bu Tanrı insanı...

Ben şunu anlamıyorum, hadi ateistleri geçtim, onlar zaten tercihini yapmış... bizim müslimler açıp da bakmaz mı şu kitaba, hani Allah nerde İbrahime çocuğunu boğazla demiş diye???

siz müslüman mısınız sayın Afrodit ? :)

Sitelerde Paylaş

Allah ipin ucunu bi kaçırdı artık hükmedemiyor herhalde, allahın sistemini başka tanrılar hacklemiş olmasın ? :)

Yok be kardesim süper zenci ile kiristirmaktan baska bir is yapmiyor.Hamileydi cocugunu düsürmüs simdi daha cok calisiyor.

Sitelerde Paylaş

siz müslüman mısınız sayın Afrodit ? :)

Evet sayın Zerdüst :)

Sizin açınızdan bir adet müslüman, müslümanlar açısından bir adet ateistim :)

Üçüncü türler açısından deistim :)

Ama kendime soracak olursak, ben benim :)

Bu da size bol smileyli iletimdir :)

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...