Jump to content

Ateizm belkide tanrının son oyunudur ............

Recommended Posts

herşey sacma sapan dinler, putperestlıkler ile başladı bir süre verildi bunlardan uyuşturucu.......

ama sonraları kesmedi sorgulandıkça saçmalandılar tek tanrılı soyut putlu dinler çıkdı verildi bunlardan uyuşturmalar......

sonrasında kesmedin yine uzun bir süre sürdüler ama sorgulandıkça saçmalandılar...........

doğan açıkları panteistler deistler angostikler boşlukları doldurmaya çalışdı hala uyuşamayanlara hala arayışı sürdürenlere ateizm verildi....

saklanan gerçek bilinmesin die ateizm de yaradanın oyunu gibi ...şimdi soru şu yaradan varsa yarattıysa oyun bahçesini ve oynarken büyümek fark etmek istemiyorsa yaradan olduğunu insan olarak bu gerçeği bilmeden ölmek istiyorsa yok olmanın tadını almak için ölümü bile var edip bu inanılmaz rüya gibi bir yaradışı bozacak zeki versiyonlarını susturmak için ateizmi de sisteminin içine yerleştimiş olamazmı....eğer öle ise ...

ATEİSTLER YARADANIN SON DİNİNİN KULLARI OLAMAZMI....

BEN BU KAFAYLA NAPICAM ANARŞİSTİM HER SEYE HİÇ Bİ İZMDE DURAMIOM PARAM PARÇA OLUYOR ZİHNİMDE HER İZM ARKADAŞLAR YOK EDİN YAW ŞU DÜŞÜNCEYİ BU DA NE SİMDİ GELDİ VALLAHİ AKLIMA ATEİZM EN GELİŞMİŞ DİN Mİ KAFAYI SIYIRDIM TAM Bİ ANARŞİST MI OLUYOM YOKSA DELİRİYOMMU NE .....

Sitelerde Paylaş

ATEİSTLER YARADANIN SON DİNİNİN KULLARI OLAMAZMI....

BEN BU KAFAYLA NAPICAM ANARŞİSTİM HER SEYE HİÇ Bİ İZMDE DURAMIOM PARAM PARÇA OLUYOR ZİHNİMDE HER İZM ARKADAŞLAR YOK EDİN YAW ŞU DÜŞÜNCEYİ BU DA NE SİMDİ GELDİ VALLAHİ AKLIMA ATEİZM EN GELİŞMİŞ DİN Mİ KAFAYI SIYIRDIM TAM Bİ ANARŞİST MI OLUYOM YOKSA DELİRİYOMMU NE .....

Yaradan dediğin nedir? Bence sen islam'a öykünüyorsun. Müslüman mayası kalmış sende.

Yaradan diyen, din diyen kofti anarşist görenleri şaşkına çevirdi - İHA

Sitelerde Paylaş

şöyle bir gerçek var;

insanlar bir dine inanmadan da, hatta din diye bir şeyden habersiz de yaşayabilmektedirler..

dinlerden önce yaşamışlardır da..

bu nedenle bir insanın illaki bir dini olması gerektiği şartlanması, tamamen gereksizdir ve yanlıştır..

üstteki yazdığım şartlanmayla düşünen ve ateizm hakkında bilgisi olmayan bir insan, ateizmin dinsizlik olduğunu algılamada zorluk çekecektir ve onun da bir din olduğunu düşünecektir..

oysaki ateizmin ne olduğunu öğrenen ve tam olarak kavrayan bir insanda bu tür düşünceler oluşmaz...

ateizm dinlerden tamemen arınmak ,tamamiyle dinsiz olmaktır..

hiç bir ateist, doğayla ilgili sorularına binlerce yıl önceden gelmiş ilkel yazıtlarda cevaplar aramaz, soruların cevaplarını bilimde arar..

Sitelerde Paylaş

Bir yaratıcı/yaratan olduğuna inanırsak, ateizmi de onun yarattığına inanabiliriz elbette.

Bu dinlerde de böyle değil midir? İnkarcıdır ateistler ve Tanrı onları özellikle yaratmıştır. İslam'a göre cehennemi boş kalmasın diye bu inceliği düşünmüştür.

Sonuç olarak farkı yok aslında. Doğaüstü bir yaratıcı olduğunu düşünürseniz ona her türlü vasıf ve yeteneği monte edebilir, cevapsız kaldığınız yerde anahtar olarak kullanabilirsiniz.

Her kapıyı açar.

Sitelerde Paylaş

Bir yaratıcı/yaratan olduğuna inanırsak, ateizmi de onun yarattığına inanabiliriz elbette.

Bu dinlerde de böyle değil midir? İnkarcıdır ateistler ve Tanrı onları özellikle yaratmıştır. İslam'a göre cehennemi boş kalmasın diye bu inceliği düşünmüştür.

Sonuç olarak farkı yok aslında. Doğaüstü bir yaratıcı olduğunu düşünürseniz ona her türlü vasıf ve yeteneği monte edebilir, cevapsız kaldığınız yerde anahtar olarak kullanabilirsiniz.

Her kapıyı açar.

IFEELGOOD Senle yazısmak gerçekten anlamlı ....şöle ki anlamak için okuduğunu paylaşmak için yazdığını hissettirebiliyorsun her cümlende ....sende şunu görüyorum....eğer bir yaradan varsa ...bu dünyada var olmak istiyorsa işde senin gibi olmak ister ateist olur........ bağnazlıkdan uzak ....sırdan uzak ...korunmuş.....iyi hisseder böylece :)

Şimdi anladığım kadarıyla ANLATMAYI DENIYECEM ....

BEN ÖNCE MÜSLÜMANDIM GAYRİ İRADİ .....işde doğum yoluyla kazanılmış çevreyle beslenmiş vs.bu şekilde 21 yıl sırdan uzak yaşadım....

21 YAŞINDA ATEİST OLDUM İRADEM İLE .....8 yıl bu şekilde sırdan uzak yaşadım.......

29 YAŞINDA SIRRA KADEM BASDIK ..........sır dediğim şey yaradanın oyun bahçesinde kendini ben olarak yarattığını fark etmek ....şimdi buna bir koruma yok...........delirmek işin sonunda delirirsen kurtuluyorsun......mevlana yunus gibi deliremessen de ...........kaçacak yer bulamıyorsun .....

Bu nedenle dıorumki MÜSLÜMANKEN RAHATTIM BATTI RAHATLIK.....ATEİST OLDUK........ATEİSTKEN DE RAHATA ERDİM KISA SÜRE SONRA RAHATLADIM ....AMA BATTI YİNE RAHATLIK ......YAHU BU SON 6-7 YILDIR ARADA BİR İNANÇ GELİYOR YARADANA .....NE PEYGAMBERİ VAR NE KİTABI NE DE TANRISI VAR.....:) DİORUMKİ SANIRIM BU EN EL HAK .....YOKLUK YURDUNA VARDIM YOKDA KAYBOLUYORUM......

EĞER ATEİZM SON OYUN DEĞİLSE VARSA BİR SONRAKİ AŞAMA ....AŞKDA KAYBOLUŞ MESELA YIRTICAM YOKSA SON PEDEYSE ATEİZM EH YAPCAK BİŞİY YOK BANA MÜSADE...... SON PERDEDEN SONRA OLANLA KARŞILAŞACAM ....:) YANİ Bİ İŞE YARAMAYAN DELİLİKDEN OLCAK OLDU BELKİDE:)

Sitelerde Paylaş

şöyle bir gerçek var;

insanlar bir dine inanmadan da, hatta din diye bir şeyden habersiz de yaşayabilmektedirler..

dinlerden önce yaşamışlardır da..

bu nedenle bir insanın illaki bir dini olması gerektiği şartlanması, tamamen gereksizdir ve yanlıştır..

üstteki yazdığım şartlanmayla düşünen ve ateizm hakkında bilgisi olmayan bir insan, ateizmin dinsizlik olduğunu algılamada zorluk çekecektir ve onun da bir din olduğunu düşünecektir..

oysaki ateizmin ne olduğunu öğrenen ve tam olarak kavrayan bir insanda bu tür düşünceler oluşmaz...

ateizm dinlerden tamemen arınmak ,tamamiyle dinsiz olmaktır..

hiç bir ateist, doğayla ilgili sorularına binlerce yıl önceden gelmiş ilkel yazıtlarda cevaplar aramaz, soruların cevaplarını bilimde arar..

Aynı fikirdeyim ben de ateizme yaradanın son oyunumudur dedim son dinimidir demek istemedim...beni iyi şeklim...:)

Sitelerde Paylaş

Tanriyi yaratan, insanoglu akli olduguna gore; aklin yarattigi tanri yok aklin son oyunu degildir, aklin son oyunu bireyci akilciliktir. Yani kendi aklini tanri yapmak.

Cunku akil=tanri ozdesliginin bilinc ve farkina varan, iki turlu yol alir. Ya dogal dusuncenin en son siniri olan ve nihilizmin de siniri olan bireyci akilcilik, ya da aklin sinirlarini asip dusuncenin ozgurlugune ulasarak, aklin insandisi yurutumunden, insansal yurutume yonelisi.

Kisaca aklin da sadece bir insanoglu numenal yetisi oldugunun bilincine ve farkina varmak.

Sitelerde Paylaş

Yaradan dediğin nedir? Bence sen islam'a öykünüyorsun. Müslüman mayası kalmış sende.

Yaradan diyen, din diyen kofti anarşist görenleri şaşkına çevirdi - İHA

Yaradanın son oyunu demek istemisdim bunu din olarak anlamayın lutfen kısaca şu demek istediğim dinlerle bir kısmını sır dan uzak tutmak için uyuşturdu bazılarında ıstediği olmadı bazı zeki sorgulama yapanları sualde sınır tanımazları sorgulamalarıyla başa çıkamadığından sırdan ateizmle panteizmle deistlikle agnostiklikle korumuş olamazmı........bence hepsi bir inanış teistlıkde ateistlıkde panteizmde agnostlikde ........

Bu konuda anarşıst bir ruhum var demek dir kasdım ......yoksa anarşist yaşamıyorum...şimdi burda bir yaradan inanışını sabitleyım 10 dakkaya kalmaz kırar ruhum bu inanışı...inanmayışıda öle ...

Sitelerde Paylaş

Tanriyi yaratan, insanoglu akli olduguna gore; aklin yarattigi tanri yok aklin son oyunu degildir, aklin son oyunu bireyci akilciliktir. Yani kendi aklini tanri yapmak.

Cunku akil=tanri ozdesliginin bilinc ve farkina varan, iki turlu yol alir. Ya dogal dusuncenin en son siniri olan ve nihilizmin de siniri olan bireyci akilcilik, ya da aklin sinirlarini asip dusuncenin ozgurlugune ulasarak, aklin insandisi yurutumunden, insansal yurutume yonelisi.

Kisaca aklin da sadece bir insanoglu numenal yetisi oldugunun bilincine ve farkina varmak.

:)

biraz daha anlaşılır kılabılırmısın

Sitelerde Paylaş

biri;

Neresini anlamadin?

akil=tanri insanoglunun tanrisal zihniyetinin, tanrisal yanasiminin, tanrilastirmasinin olumlu/olumsuz en son asamasidir.

Yani cok tanrilardan, tek tanriya; tek tanrinin gorunurlugunden gorunmezligine, ordan tanrinin ozdeslesimlerine;

Mesela, kuran=tanri, varolus=tanri, evren=tanri, madde=tanri, bilim yasalari=tanri, tanri=yok ve nihayet tanrinin kaynagi olan akil=tanri

Aklin tanri ile ozdeslesmesi, nihilizmin sonrasi bireyci akilcilik olarak insanoglun eger aklinin kendine ait oldugu (daha onceleri akli kendine ait olarak algilamiyordu) bilinc ve farkindaligina varirsa, tanriyi kendi oynamaya baslar.

Hitler'in yaptigigibi, empeyalist zihniyetin yaptigi gibi.

Iste bu dogal zihniyetin sonu ve siniridir. Insanoglu eger bundan kurtulamaz ve arinamazsa, bu temelde yoneten ve yonetilen v.s. diye dogallik kisvesi altinda iki farkli gruba ayrilacaktir.

Eger aklin sinirini asar ve dusunce ufkuna bilimselligin ve insanlasmanin temelinde yonelirse de, o zaman hem aklinin insandisi ve insanlikdisi her turlu yaratimindan da kurtulacak, sadece kendi turu ve birinin temelinde bilim ve bilimselligin ve her turlu algisinin dunyasini kuracaktir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...