Jump to content

Takip Ettiğiniz Diziler

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye bu kadar ciddiye alıyorsun? Vampir de saçma ama dizisi var :D Bilim kurgudan ne anlıyorsun ben de onu merak ediyorum? Gerçek bilimi mi anlıyorsun sonu kurgu ile biten bir kelime öbeğini?

Dostum ! :)

Tabii ki vampirler saçmadır. Fakat onu izlemeden önce bunu biliyorsun ve ona göre izliyorsun. Bende izledim vampir günlüklerinin bütün bölümlerini ana hiç bir bölümünde de bir bilim adamı çıkıp da vampirler hakkında bilimsel bir açıklama getirmeye çalışmadı. Ama fringe öyle mi ?

Ben şahsen bir bilim-kurgunun ayaklarının yere basmasını beklerim.

Sitelerde Paylaş

Dostum ! :)

Tabii ki vampirler saçmadır. Fakat onu izlemeden önce bunu biliyorsun ve ona göre izliyorsun. Bende izledim vampir günlüklerinin bütün bölümlerini ana hiç bir bölümünde de bir bilim adamı çıkıp da vampirler hakkında bilimsel bir açıklama getirmeye çalışmadı. Ama fringe öyle mi ?

Ben şahsen bir bilim-kurgunun ayaklarının yere basmasını beklerim.

Sadece film ve dizilerden ibaret değil şahsen bilim kurgu ilgim. Aslında Isaac Asimov'un kitaplarıyla başladı. Arthur C. Clarke ile devam etti. Bunlardan öğrendiğim hikaye içerisinde bir kurgusal mantık hatası olmadığı sürece istediğin kadar uçurabilirsin bilimi. Sonuçta akademik yazı değil bunlar adı üstünde bir kurgusal hikaye anlatıyor. Bunların yazarları da çıkıp asla bu yazdıklarım gerçek gördüm filan demiyor. Ama bu kitaplarda gemisinden kopup uzay boşluğuna savrulan ve haliyle uzay boşluğunda donan ve 3000 yılında tesadüfen bulunan bir astronotu bile anlatıyorlar. Sağlıklı bir şekilde çözülüyor filan.. Bilimsel olarak imkansız diyebilirsin ama bu sadece bir araç asıl konuda bir kopukluk olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...