Jump to content

KAM

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.968
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

KAM Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 17-09-1989

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

3.575 profil görüntüleme
 1. KAM

  İntihar yöntemi için fikir önerisi

  Bence intihar etmek yerine , inadına yaşamalısın , madem o kadar gözünü kararttın, kaybedecek bir şeyin kalmadığını düşünüyorsun , hamleni ölüme değil yaşama at. Radikal kararlar al , aklında olup da yapamadığın fikirleri hayata geçir. Senin ihtiyacın böyle bir sey olur. Sorunun cevabına gelirsek , bence ötenazi yasal olmalı, insanları zorla yaşatmak çok saçma bir olay. Ölmek isteyen gitsin hastaneye , vurulsun iğnesini ölsün gitsin. Akarı yok kokarı yok. Bileğini kessen , kafana sıksan ortalık batacak , ilaçla ve ya gazla zehirlesen kendini ne zaman bulunacağın belli değil, biri kokudan rahatsız olacak da kapını kıracak da öyle bulunacaksın , peki ya yüksek bir yerden atlamak ? O an orda bulunan insanların ne suçu var ? Millet görmek zorunda mı senin ölümünü? Çoluk çocuk da olabilir o an orda , çocukta travma olabilir , işi şova dökmek gibi ayrıca yine ortalık batacak , millet senin parçalarını toplayacak sokaklarda. Bence en iyi intihar yöntemi , denize açılıp boğulmak. Kimseye bir haber vermeden yola çıkacaksın, ıssız bir sahil de , kolların tutmayana kadar açıldıktan sonra , nefesin kesilene kadar dibe dalacaksın, sonra aylar sonra bir sahile vurursun kimse de seni tanıyamaz, o da bir ihtimal , balıklar falan yemezse
 2. KAM

  Bazı insan müsvetteleri

  Uzun zaman sonra ilk defa birini zevkle gebertmek istedim. Mesele türban, akp , din - min falan da değil. Beni çok üzen bir olayı sevinçle karşılaması, halkı politize etmesi , chp'lilerin bir oyu eksildi diye ciddi-mizah yapması ( nerden biliyorsa , belki de intihar eden kızda akpye oy atacaktı, bu ülkede her şey mümkün) ve son olarak da gelen tepkileri aynı sinir bozucu tavırla cevaplar vermesi , geri adım atması gerekirken daha da ileri gitmesi , üste çıkması. Şöyle bir iç savaş çıksa, bir anda suriye gibi olsak , her şeyi bırakırım ve bu kadının peşine düserim ve bulduğumda da dedigimi yaparım. Öyle hassas , duygusal bir yapımda yoktur genel olarak ama dün gece bu twiti gördüğümde çok sinirlendim , uyuyamadım doğru düzgün.
 3. KAM

  Afrin olayı

  Ama en son Rusya bile kabul etmişti kimyasal saldırı olduğu, ya da amerikaya daha fazla direnemedi de kabul etmek zorunda mı kaldı acaba ?
 4. KAM

  umre diye şanlıurfa’ya gittiler

  Yapma gözünü seveyim 27 bin dolar nedir ? Benim hesaplamama göre 10 bin dolar kadar kaldırmışlar ama hadi 27 bin olsun. Bir araba bile alamazsın, kaçak yaşamaya değecek bir para değil.
 5. KAM

  umre diye şanlıurfa’ya gittiler

  Bu komik değil ki , çok aptalca bir dolandiricilik. Ha umreye diye binip Urfada indirilmissin, Ha istanbul'dan Ankara'ya bilet almışsındır da , kocaelide indirilmişsindir. Insanlar mağdur olmuş , dolandırıcılar da yakalanacaktır, o ellerindeki 3 kuruşla yurt dışına çıkacak kadar da aptal degillerdir.
 6. KAM

  Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

  Öyle değil, ben istenmeyen bir bebek olarak dünyaya gelmekten bahsettim. Yani , hiç planda yokken , bir kaza sonucu rahme düşmüşken , ailenin günah olduğu için kürtaja yanaşmadığindan dolayı , " allah rızkını verir" denilerek , zoraki bir ebeveynlik yaptığı bir bebek. Tabi ki korunacaksin ama hic bir önlem yuzde yuz ise yarayamaz. Her zaman kazalar olabilir. Onu geç , diyelim siz annenizin uğradığı bir tecavüzün mahsulüsünüz. Anneniz size her baktığında o elim olay gelecektir aklına. Böyle bir bebeklik ve çocukluk geçirmek ister misiniz?
 7. KAM

  Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

  Siz istenmeyen bir birey olarak dünyaya gelmiş olmak istermiydiniz? Istenmeyen , plansız bireylerin psikolojileri genel olarak bozuk oluyor ve çok çeşitli psikolojik rahatsızlıklardan acı çekerek yaşamlarını sürdürüyorlar. Açıkçası, doğum kontrolün her türlüsünün, çok ilerlemiş olduğu bir toplumda , genel suç oranının çok düşük olacağını düşünürüm. Suç oranını yükselten iki önemli etken vardır , 1.si psikolojik rahatsızlığı olan insanlar , 2.si aşırı popülasyona bağlı fakirlik , yetersizlik gibi sıkıntılar. Tüm insanlar bu konuda bazı şeyleri aşabilse, dünya kurtulur , gerçekten de yaşanılabilecek bir yer olur gezegenimiz.
 8. KAM

  Hergün ağlıyorum lütfen yardım edin

  Ya ben bu arkadaşın tipini , görünümünü çok merak ettim . Bu kadar da dert edecek ne var acaba ? Bu nasıl aşağılık kompleksiymiş, belki de çok şey istemektir , öyle ya bir kere gelinen dünyada , süper yakışıklı ve üstün kabiliyetli bir insan olarak yaşamak varken , herkes gibi yaşamayı istememek çok normal bir durum. Dikkat edilirse , herkes gibi dedim , ezik, çirkin biri olarak demedim. Çünkü bu arkadas etrafına bir baksa cogunlugun kendi gibi olduğunu, herkesin çok yakışıklı ve ya kusursuz olmadığını görebilecek. Ben tavsiye verebilecek biri değilim aslında ama seve seve kendini kabullenip, kasmadan , düşünmeden yaşamayı öğrenmesi lazim. Beynimizin güzel bir özelliği var, yeterince özgüvenliymiş gibi rol yapınca, gerçekten özgüvenli biri oluyorsun , çabalamana gerek olmuyor.
 9. KAM

  Böyle bir cihazı nasıl yapabilirim?

  Yasal dronelar ile o istediğini yapamazsın. Yasal drone demek hobi, eğlence amaclı drone demek. O da artik bir oyuncak sayıldığı için oyuncak gibi uzaktan kumandasiyla kendi bahçende oynarsın. Senin istediğin dronelar için yasal düzenlemeler getirildi. Hatta ehliyet kursuna gidip, drone ehliyeti bile alman lazım. Her uçuş öncesi için de devletten belge almalısın. Belgesiz yakalanınca gem cihazına el koyuluyor hem de yüklü bir para cezasına carptiriliyorsun. Bu teknoloji son yıllarda çok ilerledi , bir araba fiyatına dronelar var. Senin istediğin, 100 km öteden kontrol edilebilen bir drone duymadım ama. Insansız Hava Aracı(IHA) olur onu yapabilen drone.
 10. KAM

  Türkiyenin ingilizce ile imtihanı

  Burda reklam yapmıar ama140journos çok güzel bir youtube kanalı , tavsiye ederim
 11. KAM

  universiteler neden berbat ?

  Turkiyedeki üniversiteler, üniversite değil ki. Evet , var bir kaç tane üniversitemiz, hadi pembe gözlük takalım ve Türkiye de 10 tane üniversite var diyelim. Geri kalan üniversiteler ise aslında Yüksekokul. Klasik devlet lisesi gibi , beton bir bahçenin ortasına tek tip bir bina dikiyorlar. Tamamen arz için. Çocuklar da o okulları bilim öğrenmek ve yapmak için değil, bir meslek sahibi olabilmek için tercih ediyorlar. Ittire kaktıra liseyi bitiren çocuklar, kendi istekleri değil de puanlarına en uygun olan bölüme yerleşip, ittire kaktıra da o univeristeyi bitiriyorlar. Sonrası sınav puanlarınca belirlenen hayatlarını yaşıyorlar. Gerçekten bilim öğrenmek ve yapmak isteyen çocuklarımız ise yurt dışındaki gerçek üniversiteleri tercih ediyorlar. Bilime kaynak ayırabilecek seviyeye gelmiş olan ülkelerdeki universitelere.
 12. KAM

  pek bilinmeyen bir hitler

  Leopold'un o kadar da bilinmedigini düşünmüyorum. Tabi ortalama insan için bir tek Hitler var, günah keçisi olarak da , onlara takılmamak lazım, onların isim hafızaları celebritylerle dolu olur. Neredeyse 20. Yüzyılın başına kadar avrupalı beyaz insanlar , siyah renkli insanların insan olduğuna inanmıyorlardı. Insan ile maymun arası bir tür olduklarını düşünüyorlardı. Hatta belçika da ve pek çok avrupa kentinde bu kongodan getirilen insanlar , insanat bahçelerinde sergilendi. Inanması güç ama bu is 1950'lere kadar sürdü. https://onedio.com/haber/sadece-adi-bile-tuyler-urperten-insanat-bahceleri-ve-en-buyuk-magduru-ota-benga-629032 Yani ortada bir soykırım yok ki , tanınsın . Tarihlerini kabul ediyorlar ama tarihsel bir ayıp olarak. Politik olarak bir yaptırımları yok. Ben de bir başka pek bilinmeyen hitler bırakayım buraya. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Pol_Pot Pol Pot , 7 milyonluk kendi ülkesinin 1.7 milyonun ölümüne sebeb olmuştu.
 13. KAM

  Basra köle ayaklanması

  Benim de haberim yoktu, sayende öğrenmiş olduk. Bence güzel bir amerikan filmi çıkar bundan.
 14. KAM

  Çanakkale Zaferi

  Osmanlı hakkında millete anlatılmayan, saklanan çok şey var. Osmanlı 1.dünya savaşının sonuna kadar bir alman sömürgesi olabilir. Birinci dünya savaşından turkiye cumhuriyeti kurulana kadar da britanya sömürgesi olarak kaldı, el değiştirdi yani. Eğer kurtuluş savaşı olmasaydı ortadoğu topraklarıyla beraber tüm osmanlı tahminen 1950li yıllara a Kadar britanya imparatorluğunun parçası olacaktı. Mısıroğlu keşke yunan galib gelseydi derken bunu kastediyor olabilir. 1950li yıllar tarihini diğer arab britanya sömürge ülkelerinin dağılma tarihine göre verdim , acaba anadoluyu kaç parçaya böleceklerdi. Şimdi yine tarih yazıyorlar, osmanlıların kayı boyundan geldiğine dair hiç bir bilgi yoktur ama kesin doğruymuş gibi anlatılıyor okullarda. Hatta 1300-1450 yılları arasındaki osmanlı ile de ilgili pek bir bilgi yok. Bizim bildirilerimiz hep sonradan yazılma tarih. Ertuğrul biliniyor ama karısının halime olduğuyla ile ilgili de hiç bir bilgi yokken , o dönemin dizileri çekiliyor, ve insanlar gerçek olduğuna inanıyor, kurgu gözüyle bakmıyorlar yani. Zaten aynı insanlar en çok toprak kayb3den (bence makul sebeblerle) abdulhamidin hic toprak kaybetm3digine ,parayla toprak isteyen sioniste ayar verdiğine inanıyor ama aynı abdulhamidin kıbrıs ve bosnayı para karşıtlığında elinden çıkardığına inanmıyor hiç bir şekilde. Hele işgal dönemi istanbulundan , hatta istanbul işgal edildiğini, 5 sene boyunca halkin zulme ugradigini da kimse bilmiyor. Bilmeyince de atatürkün ve kurtuluş savaşının önemini kavrayamiyor dolayısıyla atatürkten hoşlanmıyor ve tarihten silmeye çalışıyorlar. Mustafa kemalsiz bir çanakkale destanı yaratma çalışmalarına başladılar. O dönem ki osmanlı ordusunun ileri gelenlerinin Alman olduğuna inanmayan güruh gökten bulut inip düşmanı götürdüğünü, evliyaların mezarlardan çıkıp zombi gibi savastigina inanıyorlar. Halbuki , Atatürk ve binlerce vatan evladının gerceklestirdigi bu destan , tüm o metafizik dini hikayelerden daha büyük bir mucizedir.
 15. KAM

  Afrin olayı

  Ya öyle demiyordun ama , afrin stalingrad gibi bir yer olacaktı, böyle bir anlam çıkıyordu dediklerinden Ama şimdi diyorsun amerika çık dedi çıktılar Çıkmasalar da sen bunları demiş olacaktın Ne 50 günü, afrine ulaşmak 50 gün sürdü, 1 gün bile sürmeden afrin merkezi teslim alındı
×