Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

canlıların yapısındaki karmaşıklık ve düzen ile ilgili şu örneği verebilirim. elinde 1 den 1000e kadar numaralara sahip bir deste kart var. ben dedim ki kartları karıştırıp içerisinden beş tanesini masaya koyucan. "476,23,961,777,120,850" gibi dağınık numaraları veya "1,2,3,4,5,6" gibi ardışık olan (rastgele belirlediğimiz) numaraları getirme olasılığın aynıdır. ama bir oyun oynarken(mesela poker) beş tane ardışık numara getirmek bizim için avantajlı kabul edilir. buna da "düzenli kart dizilimi" diyorlar. halbuki düzenin tanımını yapan, hatta o düzenin nasıl olacağına karar veren de o oyunu oynayanın kendisi(oyunu icat eden ve bu kuralları kabul edip oynayanlar). bu oyunu yapan adam gelip de "yaw niye rastgele beş kart çektiğimde hiç 1,2,3,4,5 gelmiyor" diyemez çünkü zaten o dizilimin gelme olasılığını kendisi bilerek düşürmüştür.

şimdi olayı bizim meselemize göre düzenleyelim. bi kere zaten canlıların karmaşık yapısı fraktal denen bir konuyla açıklanıyor(okudum ama göz gezdirdim sadece. nette kolaylıkla bulabilirsin). canlılarda da durum böyledir. parçacıkların konumu, durumu, hızı vs. gereği birbirleriyle 1,2,3,4,5,6 şeklinde dizilmiş ve ortaya insan çıkmış. belki 6,7,8,9,10 şeklinde dizilseydi daha farklı bir canlı olacaktık ya da 12,13,14,15,16,17 şeklinde dizilseydi o zaman da cansız bir varlıktan öteye gidemeyecektik. bu örnek kusursuzluk diye bir şey olmadığını, aslında bizim "kusursuz" veya "düzenli" dediğimiz şeylerin sadece öyle olmasını istediğimiz için veya öyle kabul ettiğimiz için var olduğunu açıklıyor. şu anki sistemin çok kompleks görünmesi, onun bir yaratıcı tarafından yapılması gerektiğini ispatlamaz(ya da kimine göre çok basittir(ki bence öyle) çünkü her şey temelde basitlikten gelip, sonradan özellikler eklendikçe karmaşık bir hal almıştır). çünkü kart örneğindeki gibi her kart çekme durumunda farklı bir durum oluşur. zaten bir gün insanlar cansız maddelerden canlı ortaya çıkarabilirse bu "din" kavramı tamamen ortadan kalkar(belki yapabiliyorlar ama kaosa sebep olmamak için gizliyorlar). bunun dışında evrenin hep "en dengeli" halinin bu olduğunu iddia ederler. bi kere bunu neye göre karar veriyorlar onu anlayamıyorum. daha önceki mesajında "kıyas olması için birbirinin zıddı iki durum gerekir" demiştin. o zaman hepten evrenin ve içindekilerin "kusursuz ve dengeli"(canlılar için de öyle) olduğunu hiç bir zaman bilemezsin. yani "en iyisi" demen için ya kendine göre bir kriter belirlemen lazım(mesela ışığı algılamak mümemmel olmak için bana göre yeterli diyebilirsin ama bunu herkese kabul ettiremezsin. güzel-çirkin örneğindeki gibi) ya da başka bir evrene yolculuk ederek orayı gözlemleyip ona göre kıyas yapman lazımdır(bu evrensel olur o zaman herkes kabul eder). bu yüzden evren ile içindeki canlıların "en iyi durumda" ya da "en kötü durumda" olduğunu ispat edemezsin. sadece var olan durumuna "en iyi","en kötü" vs. deyip işin içinden çıkarsın.

:) ya tarafsız komikleşme...

Bak DNA denilen cift sarmal zincirli yapıdaki ADENIN GUANIN STOZN TIMIN denılen bazlar karsılıklı olrak dızılmıslerdır...

ADENIN ın karsına TIMIN GUANIN karsına STOzIN gelir...Kromozomlarda bulunan DNA kodlaması adeta insanın yazılımıdr..O şifreler üzerine insanın doku ve organları gelişmiştr...

Şimdi bak Tek Kromozom dakı ADENIN GUANIN TIMIN STOZN ın sayısını tahmın edelım...A G T S diye harfleştirirsek yaklasık 2 bin ciltlık harf yapıyo :) Karsımızda cok buyuk rakamlar var...Şimdi sorulması geekn soru bu..Bu kadar karmasık bi zincirde her harf neden olması gerektıgı yerde...Ve bu tüm canlılarda böyle...

Yukarda bahsettgn pokerde ki ''düzenli kart diziliminin'' oluşma olasılıgıyla bu kıyaslanamaz ve şunu görmuyon işte dikkat et hayatın boyunca hep poker oyna ve sana o 5 li grupta hep su dızılım gelsın ''1 3 4 5 2'' ....70 yasına kadar hergun 10 defa oynuyosun ve her seferınde '' 1 3 4 5 2'' gelsin..işte olasılık hesabına göre hayatın boyunca sana bu dizilimn aynısının

gelme olasılıgı DNA dizilimnin o şekılde olma olasılıgndan fazladr... BİRDE KART CEKEN VAR SONUC OLARAK ONUDA İHMAL ETME...o kartlar kendılgnden gelıp yanyana dizilmiyor:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

normalde ortada inanacak bişey yoktu ama hani derler ya "yine de %0.0000000000000000000001 ihtimal dahilindedir" diye. TheQuestioningman'in açıklamaları içerisinde bilmediğim bazı şeyleri gördükten sonra artık o %0.0000000000000000000001 olan ihtimal de ortadan kalktı :)

zaten belirli bir yere geldikten sonra nasıl inananlar, bazı bilimsel gerçeklerin "işlerine gelen kısmını" alıp inançlarını artırıyorsa, inanmayanlar da bilimsel gerçeklerin "tamamını" okudukça din kavramının ilahi bir tarafının olmadığını tekrar tekrar ortaya çıkarmış olup, her seferinde din kavramına daha büyük bir darbe indiriyor. en azından bu durum bende bu etkiyi oluşturdu :)

Evrimi bilen bir bilim insanı Evrimin Yaratıcının olmadıgını ispat ettıgını söyleyemz...Nasıl olmussa sen evrımle olayı cözmussun:)

Bak bi arkadas yazmıs evrım varoluşsal sürecı acıklamak ıcındr:) artık ne diyeyım sana..

Sitelerde Paylaş

Evrimi bilen bir bilim insanı Evrimin Yaratıcının olmadıgını ispat ettıgını söyleyemz...Nasıl olmussa sen evrımle olayı cözmussun:)

Bak bi arkadas yazmıs evrım varoluşsal sürecı acıklamak ıcındr:) artık ne diyeyım sana..

Bravo arkadaşım, evrime ihtimal versen bile, evrim varsa tanrı yoktur deyip kestirip atmıyorsun. Doğru yoldasın...

Sitelerde Paylaş

Bu arada, evrimi bugün anlatılan haliyle kabul eden insan müslüman olamaz. Hz. Adem ilk insandır der Kuran, yani insanımsıdır, maymunumsudur demez. Bugünkü insan gibidir Hz. Adem, ateş yakar, yemeği pişirir yerdi. Yani beyin aynı beyindi. Zamanla Hz. Adem gelişip, evirm geçirdi diyenler ancak dinden çıkarlar.

İlk insan nasılsa, bugünkü insan da aynıdır. NOKTA..

Evrimi kabul eden İslam alimlerine kulağınızı tıkayın müslüman arkadaşlar...

Biri çıkar da, 30 cm bebek, 2 metre adama dönüşüyor yıllar sonra derse, veya bir tırtıl kozada başkalaşım geçirerek kelebeğe dönüşüyorsa bu evrimdir derse, onan inanırım. Evrim ancak bu olabilir. Ama türden türe geçiş yalandır... Bu açıklama dışındaki hiçbir açıklamaya itibar etmeyin müslüman arkadaşlar, dinden çıkarsınız..

Sitelerde Paylaş

Bu arada, evrimi bugün anlatılan haliyle kabul eden insan müslüman olamaz. Hz. Adem ilk insandır der Kuran, yani insanımsıdır, maymunumsudur demez. Bugünkü insan gibidir Hz. Adem, ateş yakar, yemeği pişirir yerdi. Yani beyin aynı beyindi. Zamanla Hz. Adem gelişip, evirm geçirdi diyenler ancak dinden çıkarlar.

İlk insan nasılsa, bugünkü insan da aynıdır. NOKTA..

Sence Kuran'daki Adem erkek mi?

Sitelerde Paylaş

Sen bir teistsin.

Ve bilimi dinini maskelemekte kullanıyorsun.

Buna son ver.

Bu kadar karmasık bi zincirde her harf neden olması gerektıgı yerde...Ve bu tüm canlılarda böyle...

Sen bir teistsin. Olması gereken diye bir şey yoktur.

Sen kendi gözleminle bakıp, herşeyde belirli bir sistem bulup ona göre bakıyorsun.

Saçmalıyorsun yani

Hiçbir şey olması gereken yerde değil.

Herşey karmaşanın içinde.

Bunun kanıtı şu ana kadar yok olmuş milyonlarca tür, ve şu anda var olan milyonlarca tür, ve gelecekte oluşacak milyonlarca tür.

Bitkiler de dahil.

Yukarda bahsettgn pokerde ki ''düzenli kart diziliminin'' oluşma olasılıgıyla bu kıyaslanamaz ve şunu görmuyon işte dikkat et hayatın boyunca hep poker oyna ve sana o 5 li grupta hep su dızılım gelsın ''1 3 4 5 2'' ....70 yasına kadar hergun 10 defa oynuyosun ve her seferınde '' 1 3 4 5 2'' gelsin..işte olasılık hesabına göre hayatın boyunca sana bu dizilimn aynısının

gelme olasılıgı DNA dizilimnin o şekılde olma olasılıgndan fazladr... BİRDE KART CEKEN VAR SONUC OLARAK ONUDA İHMAL ETME...o kartlar kendılgnden gelıp yanyana dizilmiyor:)

Kendiliğinden gelip diziliyorlar.

Bir yerde krater oluştuğunda, bu kraterinde düz yüzeyle denk geldiği yerde bazı çatlaklar oluştuğunda, su o kratere o çatlaklardan dolar.

Bu kadar basit.

But çatlak tam yerinde, su tam da bu kratere geliyor, tam da krater kapasitesince doluyor vs diye saçmalama olmaz.

Bilimde yoktur bu.

Ayrıca terbiyesizliğinin ikinci perdesi, bu argümanı gül, pırasa, domates, böcek, kuş dahil herşey için kullanacakken insan için kullanman.

Madem herşey tam denk gelerek oluşuyor, 1 milyar yıl önce neden bu şekilde denk gelmedi?

Madem olması gereken buydu, aynı şeyler o zaman neden birleşip insanı oluşturmadı?

Hani kart çekilmiyordu?

Her el flöş geliyor madem dinozorların elini nasıl açıklayacaksın?

Bak bu insanı yücelten, ve ortada program ve tasarım yapan bir güce işaret eden teist argümanlarını kes.

Bunları bir bilim dalındaki eğitimini, öğrenimini bildiklerini maniple etmek için kullanıyorsun kes.

Ayrıca o kafayı da değiş.

Kimyasalların iyileştirici karışımı ve etkisine odaklı bir meslekte öyle kafa olmaz.

Verileri maniple etme.

Tam da o şekilde denk geliyor, her el flöş geliyor vs saçmalama.

Sitelerde Paylaş

Sen bir teistsin.

Ve bilimi dinini maskelemekte kullanıyorsun.

Buna son ver.

Sen bir teistsin. Olması gereken diye bir şey yoktur.

Sen kendi gözleminle bakıp, herşeyde belirli bir sistem bulup ona göre bakıyorsun.

Saçmalıyorsun yani

Hiçbir şey olması gereken yerde değil.

Herşey karmaşanın içinde.

Bunun kanıtı şu ana kadar yok olmuş milyonlarca tür, ve şu anda var olan milyonlarca tür, ve gelecekte oluşacak milyonlarca tür.

Bitkiler de dahil.

Kendiliğinden gelip diziliyorlar.

Bir yerde krater oluştuğunda, bu kraterinde düz yüzeyle denk geldiği yerde bazı çatlaklar oluştuğunda, su o kratere o çatlaklardan dolar.

Bu kadar basit.

But çatlak tam yerinde, su tam da bu kratere geliyor, tam da krater kapasitesince doluyor vs diye saçmalama olmaz.

Bilimde yoktur bu.

Ayrıca terbiyesizliğinin ikinci perdesi, bu argümanı gül, pırasa, domates, böcek, kuş dahil herşey için kullanacakken insan için kullanman.

Madem herşey tam denk gelerek oluşuyor, 1 milyar yıl önce neden bu şekilde denk gelmedi?

Madem olması gereken buydu, aynı şeyler o zaman neden birleşip insanı oluşturmadı?

Hani kart çekilmiyordu?

Her el flöş geliyor madem dinozorların elini nasıl açıklayacaksın?

Bak bu insanı yücelten, ve ortada program ve tasarım yapan bir güce işaret eden teist argümanlarını kes.

Bunları bir bilim dalındaki eğitimini, öğrenimini bildiklerini maniple etmek için kullanıyorsun kes.

Ayrıca o kafayı da değiş.

Kimyasalların iyileştirici karışımı ve etkisine odaklı bir meslekte öyle kafa olmaz.

Verileri maniple etme.

Tam da o şekilde denk geliyor, her el flöş geliyor vs saçmalama.

Eger aynı hatayı yapar beni bı taraf olarak görur israr eder buda yetmezmıs gıbı hakaretlerıne devam edersen ben senınle tartsmam...

Bak arkadasım ben bu baslıkta yazdm bastan sona oku...Ben buraya birsey ogrenmeye gelmedım ögrendıgım bazı seylerı temellendrmeye geldım...Ben karsımda olan bitenı sorgulama assamsndayım tekrarlıyorum....

Ateistlerle tartsnca teist gıbı ...tesitlerle tartsnca ateist gıbı gözükeblrım ama bu ıkısnn arasndakı yorumu netleştrmem ıcın...

Sen senınle aynı düşünmeyen ınsanlara tahammul edemıyorsun...başından kaybetmişsn sen...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eger aynı hatayı yapar beni bı taraf olarak görur israr eder buda yetmezmıs gıbı hakaretlerıne devam edersen ben senınle tartsmam...

Çokta ...imdeydi deniyor buna. Benle tartışma diye bir şey yapamazsın zaten.

İki kere ikinin beş ettiğini söyleyen bir adamla tartışma olmaz.

Güzellikle 2-3 kere bu dört eder dersin. Anlamadığında da ...tir git dersin.

Bu kadar basit.

Sen şimdi ...tir git'ten bir önceki sabrın son demini yiyorsun.

Bak arkadasım ben bu baslıkta yazdm bastan sona oku...Ben buraya birsey ogrenmeye gelmedım ögrendıgım bazı seylerı temellendrmeye geldım...Ben karsımda olan bitenı sorgulama assamsndayım tekrarlıyorum....

Sen burada inandıklarını, ulaştığın verileri maniple ederek sergilemekten başka halt yapmıyorsun.

Ateistlerle tartsnca tesit gıbı ...tesitlerle tartsnca ateist gıbı gözükeblrım ama bu ıkı arasndakı yorumu netleştrmem ıcın...

Gibi görünmek kavramı yok.

Ateist biri kendinden parçalar taşıyan bilinci görür.

Bak aynı fabrikadan çıkmış gibi değil mi?

Toleranssızlıkta da aynı.

Aynı tepkileri alıyorsun.

Neden?

2 kere 2 = sonucuna 5 yazıyorsun da ondan.

Sen senınle aynı düşünmeyen ınsanlara tahammul edemıyorsun...başından kaybetmişsn sen...

Aynı düşünmek, benzer görmek, aynı fikirde olmak vs diye bir şey yok.

2 kere 2'nin dört ettiği konusunda aynı düşüncede olmak veya olmamak diye bir tabir olur mu?

Sen bu yazdığınla ne diyorsun biliyor musun?

"Benim yanlışıma, yalanıma, lütfe saygı duyun" diyorsun

Terbiyesiz herif.

Bir de küstahça, halen daha bir şeyler konuşuyorsun.

Dürüstlük de yok.

Önceki mesajlarında gördüm.

Tüm verileri gizeme, akıllı tasarıma, planlı, programlı oluşuma taşıyorsun.

Dürüstlük değil bu.

Bu büyük bir terbiyesizlik.

Burada tartışma diye bir şey olmaz.

Kesinlikler vardır.

Ve canlılıkta kesinlikle senin ima ettiğin gibi her el flöş dağıtan biri veya bir program yoktur.

Baştan beri buna devam etmenin anlamı ne?

Ayrıca materyalist temelde her ateist evrimi yeri geldiğinde bir biyolog kadar bilir.

Sebebi ise ateist bilinci oluşturan materyalist yapıdır.

Aynen Matrix filminde Neo'nun herşeyi yeşil kodlarla görmesi gibi.

Yeşil kod gören adama sen ağaçtan, çiçekten, böcekten bahsediyorsun,

Kodu göremiyorsun, bir de üstüne adamı suçluyorsun.

Bir de herşeyi kodla gören, aslını bilen adama dönüp diyorsun ki;

"Senin düşüncen ile benim düşüncemi tartışalım"

Ha ..tir derler adama.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çokta ...imdeydi deniyor buna. Benle tartışma diye bir şey yapamazsın zaten.

İki kere ikinin beş ettiğini söyleyen bir adamla tartışma olmaz.

Güzellikle 2-3 kere bu dört eder dersin. Anlamadığında da ...tir git dersin.

Bu kadar basit.

Sen şimdi ...tir git'ten bir önceki sabrın son demini yiyorsun.

Sen burada inandıklarını, ulaştığın verileri maniple ederek sergilemekten başka halt yapmıyorsun.

Gibi görünmek kavramı yok.

Ateist biri kendinden parçalar taşıyan bilinci görür.

Bak aynı fabrikadan çıkmış gibi değil mi?

Toleranssızlıkta da aynı.

Aynı tepkileri alıyorsun.

Neden?

2 kere 2 = sonucuna 5 yazıyorsun da ondan.

Aynı düşünmek, benzer görmek, aynı fikirde olmak vs diye bir şey yok.

2 kere 2'nin dört ettiği konusunda aynı düşüncede olmak veya olmamak diye bir tabir olur mu?

Sen bu yazdığınla ne diyorsun biliyor musun?

"Benim yanlışıma, yalanıma, lütfe saygı duyun" diyorsun

Terbiyesiz herif.

Bir de küstahça, halen daha bir şeyler konuşuyorsun.

Dürüstlük de yok.

Önceki mesajlarında gördüm.

Tüm verileri gizeme, akıllı tasarıma, planlı, programlı oluşuma taşıyorsun.

Dürüstlük değil bu.

Bu büyük bir terbiyesizlik.

Burada tartışma diye bir şey olmaz.

Kesinlikler vardır.

Ve canlılıkta kesinlikle senin ima ettiğin gibi her el flöş dağıtan biri veya bir program yoktur.

Baştan beri buna devam etmenin anlamı ne?

Ayrıca materyalist temelde her ateist evrimi yeri geldiğinde bir biyolog kadar bilir.

Sebebi ise ateist bilinci oluşturan materyal yapıdır.

Aynen Matrix filminde Neo'nun herşeyi yeşil kodlarla görmesi gibi.

Yeşil kod gören adama sen ağaçtan, çiçekten, böcekten bahsediyorsun,

Kodu göremiyorsun, bir de üstüne adamı suçluyorsun.

Bir de herşeyi kodla gören, aslını bilen adama dönüp diyorsun ki;

"Senin düşüncen ile benim düşüncemi tartışalım"

Ha ..tir derler adama.

Sana uzun uzun cevap verıp kale alcagımı zannedyrsan yanılıyorsun..Bilgine güvenseydın ordan gelirdin...Bu forumda elbette boş insanlar olcak yinede anlayışla karşılıyorum

Hadi Başka kapıya hakkını doldurdun...

Sitelerde Paylaş

Sana uzun uzun cevap verıp kale alcagımı zannedyrsan yanılıyorsun..Bilgine güvenseydın ordan gelirdin...Bu forumda elbette boş insanlar olcak yinede anlayışla karşılıyorum

Hadi Başka kapıya hakkını doldurdun...

Yanlışına toleranslı yaklaşsaydım, sana cicili bicili davransaydım iyi olacaktım değil mi?

Methiye düzerdin.

Halıya s.çmak için her türlü maymunluğu yapıyorsun.

Ayrıca masalları dikkate alan biri bana bilgiden bahsedemez.

Uzun uzun yanıtları senin için yazmıyorum.

Buralar cevap arayanlara kaynak oluyor çoğu zaman.

O cevap arayanlara angutlukları gösteriyorum.

Anladın mı algısı bozuk maniplasyoncu?

Sitelerde Paylaş

Yanlışına toleranslı yaklaşsaydım, sana cicili bicili davransaydım iyi olacaktım değil mi?

Methiye düzerdin.

Halıya s.çmak için her türlü maymunluğu yapıyorsun.

Ayrıca masalları dikkate alan biri bana bilgiden bahsedemez.

Uzun uzun yanıtları senin için yazmıyorum.

Buralar cevap arayanlara kaynak oluyor çoğu zaman.

O cevap arayanlara angutlukları gösteriyorum.

Anladın mı algısı bozuk maniplasyoncu?

Evrimsel süreci göz önüne alırsak beyin ve düşünce fonksıyonları halen tam gelişmemiş bi ara form örnegı sergiliyorsun..

Olgunlaşınca gel tartşrz..

Sitelerde Paylaş

Evrimsel süreci göz önüne alırsak beyin ve düşünce fonksıyonları halen tam gelişmemiş bi ara form örnegı sergiliyorsun..

Aslında ilk önce dini tartışsan üzerindeki şüpheleri kolaylıkla dağıtırsın :)

Ama biliyoruz ki ilk önce dini tartışmayacaksın :)

Niye? :)

Cepheden gelen takdir edilir :)

İnan bu yönteme çok sık rastlanıyor :)

Dini tartışmak çok kolay, somut unsurları var :)

Sitelerde Paylaş

Cevabın evet sanırım.

Nerden bildin erkek olduğunu?

Şimdi sen cevapla bakalım :)

Hz. Adem erkek, Hz. Havva dişi..

İki cins olmasa zaten üreme olmazdı.. Adem babamız der peygamberimiz zaten.. Ayrıca soru çok saçmaydı kabul et..

Sitelerde Paylaş

İki cins olmasa zaten üreme olmazdı.. Adem babamız der peygamberimiz zaten.. Ayrıca soru çok saçmaydı kabul et..

Nerden biliyorsun bunları?

Havva ismini uydurdun ama kabul et :)

Eve yani havva Yahudi ismidir :)

Kuranda Adem erkek midir? Baktın mı hiç? İnceledin mi?

Sitelerde Paylaş

Bak işte.

Nasıl da dökülüyor içerdeki cevherler.

Üstünlük, gelişim gibi standartlar arıyorsun.

Beyin ve düşünce fonksiyonlarını geliştiren canlıların, geliştirmeyenlere üstünlüğü ne?

:)

İnsan üstün ve ayrıcalıklı mı?

Dedim ya.

Maniple ediyorsun bilgiyi, bilimi.

Aynen görevini rüşvet almak için kullanan bir görevli gibi.

Senin rüşvetin de inançlar tarafından veriliyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında ilk önce dini tartışsan üzerindeki şüpheleri kolaylıkla dağıtırsın :)

Ama biliyoruz ki ilk önce dini tartışmayacaksın :)

Niye? :)

Cepheden gelen takdir edilir :)

İnan bu yönteme çok sık rastlanıyor :)

Dini tartışmak çok kolay, somut unsurları var :)

İlkin seninle atışsakta yine konusulacak birisin:))

İnankı ben önce Tanrının varlıgını sorgulamam gerektgıne inannırm..Bu neden böyle olamsın ki...Deistlere ne dıyosun o zmn?onlar din tartsmazlarkı?

Sitelerde Paylaş

Şart mı üreme için Havva'nın olması erkek ve dişinin olması?

Meryem nasıl hamile kalmış ?

Allah işine geldiği gibi davranıyor sizde de.İşine geldimi bilimsel şartı arıyorsun.Erkek kadın şart diyorsun.

Kuran'da nerde Adem baba der?

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlkin seninle atışsakta yine konusulacak birisin:))

İnankı ben önce Tanrının varlıgını sorgulamam gerektgıne inannırm..Bu neden böyle olamsın ki...Deistlere ne dıyosun o zmn?onlar din tartsmazlarkı?

Ateistlerle tartış dini o zaman. Onlar dini teistlerden daha iyi bilirler hem de :)

Dini tartışmayacaksın. Bunu göreceğiz :)

Genelde ilk dinin sorgulanması çok daha mantıklıdır. Mantığım fena değildir :)

Pardon yanlış anlamışım: Deistlerin dini tartışmadığını ilk kez duyuyorum. Bismillah :)

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...