Jump to content

Yecüc Mecüc

Recommended Posts

Çin seddi yerine porsuk seddi desen inan daha anlamlı olur. Ayetler aşağıda bak bakalım Çin seddine uyuyor mu, uzaktan yakında alaksı var mı?

---------------------

Kuran'a göre;

A) TESPİTLER:1)Yecüc Mecüc isimli bir kavim vardır.

2)Yecüc Mecüc’ler 2 dağın arasına Zulkareyn’in desteği ve bölgedeki diğer kavimlerin yardımıyla çekilen demirden yapılmış bir sed ile hapsedilmişlerdir.

3) 7 yüzyıl itibariyle Yecüc Mecücler hala bu seddin arkasındadır.

3)Bunlar birgün bu Seddi aşmayı başaracaklar ve bu da kıyamet alameti olacaktır.

SORULAR (Kuran ayetlerini yalanlamadan cevap verilmesi iyi olur)

1)Bu sed yıkıldı mı?

2)Yıkıldıysa nasıl ve ne zaman yıkıldı?

3)Yıkıldıysa bu seddin kalıntıları nerede? (4000 yıl önce yapılan ve 2 tepenin arasını bile kapatamayacak olan pramitleri aklınıza getirerek cevap verirseniz makul olur  )

4)Sed yıkılmadıysa, Yecüc Mecüc’leri “gugıl ört”ten bakıp bulabilecek misiniz?

Bütün bu tespit ve sorular ortadayken, bizim ne sonuç çıkarmamızı bekliyorsunuz.

Ayetler: Enbiya

96. Nihayet Ye'cuc ve Me'cuc'un önü açıldığı ve onlar her tepeden akın etmeye başladıkları zaman,

97. Ve gerçek vaad (ölüm, kıyamet) yaklaşınca, birden, inkâr edenlerin gözleri donakalır! "Yazıklar olsun bize! (derler), gerçekten biz, bu durumdan habersizmişiz; hatta biz zalim kimselermişiz."

Kehf

93. Nihayet iki dağ arasına ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu.

94. Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?

95. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."

96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'

97- Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.

98. Zülkarneyn: Bu, Rabbimden bir rahmettir. Fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 338
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Afro, ben Türk akınlarına karşı yapıldı demiyorum ki. Belki bahsedilen sed, Çin Seddi'dir diyorum. Moğollar Yecüc-Mecüc, Zülkarneyn'in de yaptığı sed Çin Seddi olabilir diyorum...

haklısın öyle demedin ama yecüc mecüc akınlarını önleyen set bu olabilir dedin ya.

olamaz, çünkü geleni değil gideni engellemek içindir bu set. başlangıç amacı budur.

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre;

2)Yecüc Mecüc’ler 2 dağın arasına Zulkareyn’in desteği ve bölgedeki diğer kavimlerin yardımıyla çekilen demirden yapılmış bir sed ile hapsedilmişlerdir.

3)Bunlar birgün bu Seddi aşmayı başaracaklar ve bu da kıyamet alameti olacaktır.

1)Bu sed yıkıldı mı?

3)Yıkıldıysa bu seddin kalıntıları nerede? (4000 yıl önce yapılan ve 2 tepenin arasını bile kapatamayacak olan pramitleri aklınıza getirerek cevap verirseniz makul olur  )

Bütün bu tespit ve sorular ortadayken, bizim ne sonuç çıkarmamızı bekliyorsunuz.

96. Nihayet Ye'cuc ve Me'cuc'un önü açıldığı ve onlar her tepeden akın etmeye başladıkları zaman,

97. Ve gerçek vaad (ölüm, kıyamet) yaklaşınca, birden, inkâr edenlerin gözleri donakalır! "Yazıklar olsun bize! (derler), gerçekten biz, bu durumdan habersizmişiz; hatta biz zalim kimselermişiz."

Kehf

93. Nihayet iki dağ arasına ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu.

94. Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?

95. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."

96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'

98. Zülkarneyn: Bu, Rabbimden bir rahmettir. Fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi.

Sitelerde Paylaş

Bu set komünizmin demir perdesidir. Bu demir perde yıkıldı ve mehdinin çıkması an meselesidir.

Yerseniz :)

O da olmaz :) Yani buradaki demiri mecaz yapacak şaşkınlar ve çaresizler için yazayım :lol:

Çünkü sed 7 yüzyıl itibariyle demir gibi ayakta :lol:

Sitelerde Paylaş

Ayetler ve hadisler zahire göre anlaşılır.Anlamsız tevilleri bozuk fırkalar yapar.Ondan kasıt bu şundan kasıt bu demek spekülasyondan başka bir şey değil.Gaybın bilgisi elimizde olmadğı halde bunun hakkında konuşmak da soru sormak da yanlıştır.Mecaz filan yoktur.

Sitelerde Paylaş

Dünya'da demir ve bakır bir setle iletişimi engellenmiş diğer insanlardan kopuk bir kavim olduğunu sanmıyorum.Bu anlatının bu dünya ile alakası olmaması gerekiyor.Keza hiçbir millerin tarihinde böyle bir durum yok.

Bazı dünya dışı varlıklar belli engellerle dünyaya ulaşması engellenmiş sanırım yetkili bir güç(zülkarneyn) tarafından.Bu sette bu olabilir.Bakır ve demirden set ifadesi aşılması güç anlamında o çağ için bir mecazi vurgu da olabilir.

Muhammed anlatılan ve duyduğu bir efsaneyi kendi mecazi tasvir metoduyla yorumlamış sadece Kuran'da.Ne olduğunu kendi de tam bilmiyor.Zaten kıyamet anı diyerek kimsenin görme şansı olmayacağı afaki belirsiz bir geleceğe doğru sallamış.

Çinlilerin şu an yaptığı gayet masum.Komünizm ekseninden kapitalizm eksenine geçiş yaşıyorlar.Ve bunu yapan birçok millet ve kavim var.Gayette insaniler.Dünyayı amerikan malları istila edince suç değil de çinliler yapınca neden suç olsun.

Herhangi bir ırkı yecüc mecüc diyerek (Türkler bile denmiş) ırk düşmanlığı körüklemekte saçma.Aksine ben yeryüzündeki herhangi bir kavme yecüc mecüc denmesine gülerim.

Ayrışma ve ayrıştırma meraklısı müslo beyinlerin kafir gavur yecüc mecüc diyerek insani değerlerden dışlayışlarını ise olağan cehaletleri olarak görüyorum.

Yecüc ve mecüc hakkında düşündüklerin benim düşüncelerimle biraz örtüşüyor şöyle söyliyeyim

Yecüc ve mecücün paralel boyuttaki varlıklar (ya da kavimler) olabileceğini düşünüyorum.Bahsedilen setde boyutlar arasındaki yolculuğu engelliyen bir durum olabilir.Çünkü paralel boyutlarla iletişim çok zor ve dinen de yasaktır.

Parelel boyutlarla iletişim belirli ritüeller sonucu oluşan 'yıldız kapısı'aracılığıyla oluşuyor.Bu yıldız kapılarına ulaşmak içinde bazı farklı ritüeller deneniyor (damalı yüzey,ayin) ama bunların sadece kabalanın mistik ve büyücülük teorileri olarak görülmekte vede çok ta fazla siklenmemektedir:D

Ama yecüc ve mecücü dünyadaki kavimlere yada ırklara benzetmek yada kişileştirmek çok saçma.Yecüc ve mecüclerin gerek fiziki gerek de sosyal yaşamları hakkında biraz bilgi edinirsek böyle bir yamyamların şu anki mevcut dünyamızdaki hiç bir ırka benzetmemiz çok saçma.

Her neyse boyutlar demiştik ordan devam edeyim kıyamette ise boyutları arasında bir fark kalmayacağını ve boyutların iç içe geceğini duymuştum(kıyamet bütün evreni ve boyutları kapsayacağı için)ve yecüc mecücde gelip bizim boyuta dünyaya gelip fesat çıkarıp savaş çıkartıcaklardır.Bana göre hikaye bundan ibaret

Sitelerde Paylaş

Yecüc mecüc grupları Dünyadaki evrim sonucu meydana gelen zeki canlılardır.Hz Ademin cennetteki koza sürecinde dünyada oluşan evrim sonucu hz ademe en yakın canlılar yecuc ve mecuc oldular.YÜCE Yecücler yani Yetiler, beyaz tüylü , iki metrenin üstünde , et yiyen , avlanan ve insana benzeyen bir grup dağlarda yaşıyorlar. CÜCE Mecücler yani metiler ise yeşil renkli , bir metrenin altında , bitki gibi klorofil taşıyan suyla böcekle beslenen ve insana benzeyen bir grup ve ormanlarda yaşıyorlar.Nuh tufanı yaklaştığı sırada tufandan korunmak için bu iki grup bir araya gelerek azerbaycan vadisinde iki yeraltı şehri yaptılar.(Burasının önemli bir ley düğümü olması yüzünden tufanda korunacağını biliyorlardı.Bu da bize yecüc mecüc içinde onlarında bir peygamberleri olduğunu gösteriyor.) (Yine birçok efsanede yer alan agharta ve şamballah yeraltı kentlerinin bunlar olmasıda büyük bir ihtimaldir) Dağların içinde yecücler ormanın altındada mecücler yaşamaya başladı .Tufan sonrası bu vadiye gelen kafkas ırklarından bir grup buradaki yecüc mecücle anlaşarak ilişki kurdular.Daha sonraları bu ilişki yecüc mecüc yüzünden bozuldu.(ayete dikkat 94...Ye’cuc ve Me’cuc bu yerde bozgunculuk yapıyorlar.Yani anlaşmayı düzeni bozuyorlar)

Allah ta Nuhtan başka herkesi öldürdü sanıyor..

biri haber varse bari..

Mucize Bu yazı ciddimi şaka mı?

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre;

1)Bu sed yıkıldı mı?

Kehf

Kuran apaçık mıdır? Evet Allah öyle diyor.

Allah ın sözlerini yalanlayanlar sonsuza kadar yanacak mıdır? Evet, Allah öyle diyor

Dünya öğrenildikten sonra Yecüc Mecüc seddinin olmadığı ortaya çıkınca, bunu mecaz yapmak cazi midir? Bilmiyorum yukarıdaki ayetlere göre siz karar verin.

Mecazcı arkadaşlar eğer bunlar Kuran da yazıldığı gibi şeyler değilse, kıyamet de, cennet de, cehennem de mecaz mıdır?

Bunlar mecaz değilse Yacüc Mecüc ün mecaz olduğuna hangi sıfatla karar verdiniz?

Kuran da başka hangi mecazlar var?

İlerde bilim daha da geliştikçe daha neler mecaz olacak?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

1)Yecüc Mecüc seddi yoksa Yecüc Mecüc de yok

2)Yecüc Mecüc seddi yoksa kıyamette yok (Çünkü o seddin yıkılması kıyamet alametlerindendir, olmayan şey yıkılamayacağına göre kıyamet de yok)

3)Kıyamet yoksa cennet cehennem de yok

4)Cennet cehennem yoksa Allah da yok

Perdeli arakadaşlara Not:İyi okuyun, anlaması zor değil

Sitelerde Paylaş

yecüc ve mecüc denilen halk, hazar türkleriyle de bağlantılı olan "kızıl yahudilerdir". Gerekli kaynaklarda kızıl yahudiler araştırılırsa sonuç görülebilir.

Okuma özürlüsün sanırım. Bak Allah ın ayetleri aşağıda. Oku ve birşey biliyorsan konuş. Bilmiyorsan iletiyi tekrar oku ve öğren.

------------------------------

Kuran'a göre;

1)Bu sed yıkıldı mı?

Kehf

Sitelerde Paylaş

hakaret etmeden yazarsan iletişim sağlam olur.

kızıl yahudileri araştırmanı tavsiye ederim. inanırsın ya da inanmazsın,kabul edersin ya da etmezsin sana kalmış ama bir araştır.

sed,yıkılmak vs gibi kavramlar mecazidir. tıpkı "güneşin batıdan doğacak olması" gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...