Jump to content

TANRI veya YANILGISI

Recommended Posts

Bu başlıkta kı asıl gaye YARTICININ VARLIGI...

Sürekli kutsal kitaplardan hareketle ''yoktur'' demeye getirmenizden ötürü bende cevap yazıyorum o iletilerinize...

Benim bazı kitaplara dayanarak bir yaratıcı yoktur dediğimi nereden çıkardın? Görmüyorsam, benimle iletişime geçmemişse yoktur, bu kadar basit.

Benim yaratıcının varlığını ateist forumda tartışmam kadar doğal birşey olamaz herhalde...

Ama sorularıma cevap yok ...

Sadece kutsal kitaptaki ayetleri yanlış yorumluyarak ,o yorumlar neticesinde Tanrı yoktur demekten başka birşeyle karşılaşmadım....

Bir ateist için utanc verici aslında..

Senin o kutsal sandığın kitaplardaki gibi bir tanrı yok, o kitapları insanlar yazdı. Asıl sen o kutsal kitaplara dayanarak bir yaratıcı var diyorsun.

Sen rezil İslam dinini pazarlamaya çalışmasan, sadece bir yaratıcıya inansan seninle tartışmama bile gerek kalmaz ki. Bir yaratıcının varlığına mı inanıyorsun, eyvallah, o da senin düşüncen, istediğin şeye inanabilirsin der geçerim. Ama iş yaratıcıyı tartışıyorum numarası ile arabın putunu pazarlamaya gelince değişir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 2,4k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlıkta kı asıl gaye YARTICININ VARLIGI...

Sürekli kutsal kitaplardan hareketle ''yoktur'' demeye getirmenizden ötürü bende cevap yazıyorum o iletilerinize...

insan aklına hakaret eden saçma sapan bilgilerle dolu orta çay zihniyetinin ürünü olan insanı ınsan olmaktan çıkartıp hayvan muamelisi yapan kardeşi kardeşe kırdıran deli saçması insanı dumur eden kitaplara bakarak tanrı vardır dersen bizlerde buna müdahale ederiz.

kuranı ve diğer kitapları referans göstermeden bir tanrı vardır dersen bunu anlayışlaskarşılarım ama burası yeri değil deist sitelerine gitmelisin sorularının yanıtlarını orada aramalısın

Sitelerde Paylaş

Unutma, burda bir iki sayfa önce Kurani ve buna Gören Araplarin Dini kullaniyordun. Sanirim her soruna bir Cevap aldin.

Biz burda Ayet falan yanlis yorumlamiyoruz. Genelde bunu dinden cikanlar yapmaz.

Bunu genelde Müslümanlar yapar, örnek olarak Kurana olmayan mucizeleri uydurmak icin icin.

Cevap olsun diye yazılmış iletiler varsada hiçbiri cevap olmadı....

Sen deistisen neden yaratıcının varlıgı hakkında şüphen var evvela onu acıkla.

Temelsiz bir inancla mı desit oldun yoksa?

Sitelerde Paylaş

Cevap olsun diye yazılmış iletiler varsada hiçbiri cevap olmadı....

Sen deistisen neden yaratıcının varlıgı hakkında şüphen var evvela onu acıkla.

Temelsiz bir inancla mı desit oldun yoksa?

Hayir sana iyi Cevaplar verildi. Ben yaraticinin varligini süphe etmiyorum, yoksa agnostik olurdum demi.

Benim Dini temelim iyi di, Deist olmadan öncede Dinleri bircok Teistden daha iyi biliyordum.

Dinden zaten Dinleri bildikden sonra cikilir, ve hayir ben Ayetleri falan kafama göre cevirmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim bazı kitaplara dayanarak bir yaratıcı yoktur dediğimi nereden çıkardın? Görmüyorsam, benimle iletişime geçmemişse yoktur, bu kadar basit.

Beni de görmüyorsun ama varım :D

Etrafında olan biteni görmeyecek kadar ahmak olma ayrıca...(Yaratıcının varlıgına başta senın varlığın olmak üzere herşey delil)

Kuranı bir iletişim olarak görmüyorsan sorun sen de....

Önce yaratıcının neden olmamamsı gerektıgını rasyonel temellendır sonra kutsal kitaba gecelim..

Sitelerde Paylaş

bir de evrenin insan aklı tarafından algılanabildiği saçmalığı var. madem insan aklı tarafından algılanııyor bana karanlık enerjinin nereden geldiğini de söyler misin?

Algılanamıyorsa evrim teorisi de o zaman bir çöptür... :D :D

Evrim teorisi algılanmadan mı ortaya atıldı yani :wacko:

tarihinde doctorr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doctorr un açıklayacakları:

evrenin tamamen anlaşıldığını iddia eden arkadaşımız, karanlık enerjiniin nereden geldiğini anlatacak.

DNA nın bir tasarım olduğunu iddia eden arkadaşımız,, hurda DNA pparçaları ve endojen retroviruslerin tasarımdaki yerini açıklayacak.

zamanın da yaratıldığını iddia eden bu arkadaş, zamandan öncesi kavramını bize açıklayacak (volt molt saçmalıkları ile değil. alakasız öörneklerr kurma. direkt olayı açıkla)

Sitelerde Paylaş

Beni de görmüyorsun ama varım :D

Etrafında olan biteni görmeyecek kadar ahmak olma ayrıca...(Yaratıcının varlıgına başta senın varlığın olmak üzere herşey delil)

Kuranı bir iletişim olarak görmüyorsan sorun sen de....

Önce yaratıcının neden olmamamsı gerektıgını rasyonel temellendır sonra kutsal kitaba gecelim..

Hah şöyle, çıkar baklayı ağzından. İşte senin amacın arapların çağdışı, ilkel kabile anlayışını insanlara pazarlamak.

Bari bunu yaparken ikiyüzlülük yapma, dürüst ol.

Diyelim karşındaki deist, bir yaratıcının varlığını da kabul ediyor, bırakacak mısın adamın peşini?

Sitelerde Paylaş

soruya soru ile cevap verilmez. ben sana big bangi anlattım değil mi? anlamış gibi duruyordun. ama her beyni yıkanmış gibi düşünmek yerine sana verilen direktifleri izliyosun.

Bigbangi bana anlatma benden ögren asıl....

Bigbangde ki planck zamanında kanunlar da devre dışı kalıyor...

Kanunsuzluktan kanunların nasıl cıktıgını bize acıklar msıın?

Sitelerde Paylaş

Bigbangi bana anlatma benden ögren asıl....

Bigbangde ki planck zamanında kanunlar da devre dışı kalıyor...

Kanunsuzluktan kanunların nasıl cıktıgını bize acıklar msıın?

hahahaa

senden öğrenecek birşeyim yok benim. senin biraz burnunun sürtülmesi lazım. kanunsuzluk dediğin senin tekillik sanırım. ondan bile bihabersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...