Jump to content

primattan gelmediysek bu birleşmiş kromozomlar ne ayak?

Recommended Posts

• İleti 242
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Baştan sona çocukların güleceği masallar anlatmışlar..

Mesela, önümüzde 2 tane klavye var..İkisi de birbirine benziyor..Fakat birisinin rehgi beyaz, diğeri siyah...Soru:Klavyeleri yapan bilen, gören akıl sahibi birisi midir, yoksa, akılsız, şuursuz ve kör tesadüf müdür?

a)tesadüftür

b)Akıl ve ilim sahibi birisi bir klavyeyi beyaz, diğerini de siyah yapmayı irade etmiştir..

Sitelerde Paylaş

Baştan sona çocukların güleceği masallar anlatmışlar..

Mesela, önümüzde 2 tane klavye var..İkisi de birbirine benziyor..Fakat birisinin rehgi beyaz, diğeri siyah...Soru:Klavyeleri yapan bilen, gören akıl sahibi birisi midir, yoksa, akılsız, şuursuz ve kör tesadüf müdür?

a)tesadüftür

b)Akıl ve ilim sahibi birisi bir klavyeyi beyaz, diğerini de siyah yapmayı irade etmiştir..

Bu ne saçma sapan bir şeydir ki?

Sitelerde Paylaş

Mesela, "Bu ne saçma sapan bir şeydir ki?" veya "ne saçma sapan bir şeydir ki?"

Bu cümleler birbirine benziyor, öyle ise tesadüfün işi olabilir demek ne kadar saçmasapan öyle değil mi? Oysa ki, her ikisini de gören, bilen biri yazmıştır.

Veya klavyeler birbirine benziyor öyle ise klavyeler tesadüfün ürünüdür demek ne kada saçma sapan bir şeydir öyle değil mi..

Öyle de, maymun ile insan birbirine benziyor öyle ise maymun da insan da akılsız, şuursuz ve kör tesadüfün eseridir demek de o kadar saçma sapan şeydir.

Sitelerde Paylaş

Bu cümleler birbirine benziyor, öyle ise tesadüfün işi olabilir demek ne kadar saçmasapan öyle değil mi? Oysa ki, her ikisini de gören, bilen biri yazmıştır.

Veya klavyeler birbirine benziyor öyle ise klavyeler tesadüfün ürünüdür demek ne kada saçma sapan bir şeydir öyle değil mi..

Öyle de, maymun ile insan birbirine benziyor öyle ise maymun da insan da akılsız, şuursuz ve kör tesadüfün eseridir demek de o kadar saçma sapan şeydir.

Bknz. " Canlılık "

Sitelerde Paylaş

Sen akılsız, şuursuz ve kör olabilirsin, ama madde gayet akıllı (en azından senden akıllı) gayet şuurlu ve gayet iyi görür.

Önce tesadüfün ne olduğunu bile bilmeyen bir ahmaksın.

Ve dahası, maymun insan olmaz tesadüfen. Maymunun insan olması için geçen sürece evrim denir. Evrim tesadüf değildir, bunu bilmeyen cahilin tekisin sadece.

Sitelerde Paylaş

Sen akılsız, şuursuz ve kör olabilirsin, ama madde gayet akıllı (en azından senden akıllı) gayet şuurlu ve gayet iyi görür.

Önce tesadüfün ne olduğunu bile bilmeyen bir ahmaksın.

Ve dahası, maymun insan olmaz tesadüfen. Maymunun insan olması için geçen sürece evrim denir. Evrim tesadüf değildir, bunu bilmeyen cahilin tekisin sadece.

Arkadaşlar, maddede şuur ve akıl olduğunu kabul eden bir kimse var mı? Yoksa bu iddia sadece kendi türüne mi has..

İkincisi, evrimin tesadüfen değil de, tesadüfün zıddı olan kast ve irade ile olduğunu iddia eden var mı? Yoksa bu arkadaşa mı mahsus bir iddia..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, maddede şuur ve akıl olduğunu kabul eden bir kimse var mı? Yoksa bu iddia sadece kendi türüne mi has..

İkincisi, evrimin tesadüfen değil de, tesadüfün zıddı olan kast ve irade ile olduğunu iddia eden var mı? Yoksa bu arkadaşa mı mahsus bir iddia..

Bak sende akıl ve şuur olmadığı muhakkak.

Al eline bir taş, vur kafana bakalım. Nasıl oluyorda o şuursuz taş kafanı acıtabiliyor? Bırak, akılsızsa o madem, nasıl oluyorda yere düşüyor? Neden alıp başını jüpitere filan doğru gitmiyor?

Nedir tesadüf, hadi bir söylesene bakalım, görelim biliyor musun, bilmiyor musun?

Mesela, yoldan geçerekn başına saksı düşmesi nedir, tesadüf mü, başka bir şey mi?

Sitelerde Paylaş

Sorularıma cevap alamadığım için türünün tek örneğisin herhalde..Yoksa, dinsizler her ne kadar dinsiz olsalar bile, cansız maddelere akıl ve şuur verecek kadar akıldan istifa etmezler...

Ahmak arkadaşım, kafana atılan bir taşın kafana gitmesi ve kafanın acıtması, o taşın şuur ve akıl sahibi olduğundan değil...Yere düşmesi de şuurlu akıllı olduğundan değil...Allah'ın yarattığı muntazam ve hikmetli kanunlardandır.

Peki sana bir soru sorayım:Mesela beyninde bir ur var..O uru ameliyat etmesi için, bilen gören ve uzman bir cerrah yerine yukarıdan kafana koca bir taş at.. Nasıl olsa taşta akıl ve şuur var değil mi?

Veya mesela, sen kendine bir ev yaptırıyorsun..Niçin bir mühendise ve ustaya ihtiyaç duyuyorsun ki...Demiri, çimentoyu, tuğlaları bir kenara yığ ve onların ev yapmasını bekle..Nasıl olsa, demir, çimento ve tuğlalarda akıl ve şuur var..öyle değil mi..

Söyle bakalım güneşin dünyaya bu uzaklıkta olması ve atmosferin gaz oranının tam senin vücuduna göre olması tesadüf mü? Yoksa kast ve irade ile midir?

Ya bir dinsizin maddede akıl ve şuur olduğunu kabul edecek dereceye geleceğini tahmin etmiyordum...Bir tek ilahı kabul etmemek insanı ne hale getiriyormuş meğer. Ne kadar hurafeleri kabul etmek zorunda bırakıyor..İlim ve irade sahibi bir tek ilaha bedel zerreler ve atomlar adedince ilahları kabul etmeye mecbur kalıyor.

Sitelerde Paylaş

>>> Ahmak arkadaşım, kafana atılan bir taşın kafana gitmesi ve kafanın acıtması, o taşın şuur ve akıl sahibi olduğundan değil...Yere düşmesi de şuurlu akıllı olduğundan değil...Allah'ın yarattığı muntazam ve hikmetli kanunlardandır.

Olmayan allah ne kanunu yaratacak, aptal herif?

>>> Peki sana bir soru sorayım:Mesela beyninde bir ur var.

Niye beynimde bir ur var? Beynimdeki urdan taşa ne, taşın neyien benim beynimdeki urdan? Taş beynimdeki uru bilmek zorunda değil, o yere düşlmesini bilir, bir de kafanı yarmasını, bu da ona yeter zaten.

>>> Veya mesela, sen kendine bir ev yaptırıyorsun..Niçin bir mühendise ve ustaya ihtiyaç duyuyorsun ki...Demiri, çimentoyu, tuğlaları bir kenara yığ ve onların ev yapmasını bekle..Nasıl olsa, demir, çimento ve tuğlalarda akıl ve şuur var..öyle değil mi..

Demir ve çimento nedne bilsin ki ev yapmasını? Ev sana lazımsa sen bileceksin. Herşey bildiği kadarını bilir. Bak, gör kendin. Doğa insan yapmasını bilir ve çatır çatır yapıyorda. Ama doğada var olmuş bir ev yok, insan olmadan. Ama insan var, demekki doğa ev yapmasını değil, insan yapmasını biliyor ve yapıyor. Ve aklı o kadar erdiği için, işte öyle beyninde ur oluyor.

>>> Söyle bakalım güneşin dünyaya bu uzaklıkta olması ve atmosferin gaz oranının tam senin vücuduna göre olması tesadüf mü? Yoksa kast ve irade ile midir?

İkiside yanlış. güneşin bu uzaklıkta olmaması lazım insan için. eğer dünya tam insna için olsaydı, dünyanın hiçbir yerinde ne soba yakman, ne soğuktan donman, nede sıcaktan bunalman gerekirdi. Dünyanın %90'ı senin yaşamana uygun değil. Soba, klima filan derekn bunu %80'e bile zor indirebiliyorsun.

Atmosferin gaz oranı da insan vücuduna göre değil. Zira insna için oksijen miktarının biraz daha yüksek olması gerekirdi. Zira beynimiz çok oksijen tüketiyor. bu yüzden çok hızlı koşamıyor, çok güçlü olamıyoruz. Eğer oksijen oranı %35 filan olsaydı, ancak o zaman insan için ideal olurdu.

Kısaca sadece sayıklıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Güneş şuurlu olduğu için mi dünyaya bu uzaklıkta olmayı istemiş, yoksa tesadüfen mi o uzaklıkta olmuş..

Bir evin yapılması için şuurlu olan tuğlaların ev yapmak için birleşmediklerine delilin nedir? Niçin, o tuğlaların ancak gören ve bilen bir usta tarafından yapılacağını söylüyorsun..Madem evler yapılıyor, öyle ise o tuğlalar, demirler, çimentolar şuurlu olamazlar mı?

Ayrıca, mesela yukarıda biri yazı yazarak bana cevap vermiş. O yazıdaki harfler ve hatta harflerdeki noktalar şuurlu olduğu için mi birleşip, bana cevap veriyor..Yoksa, beni bilen ve yazdığım yazıları da bilen ve gören ve anlayan akıl sahibi biri mi bana cevap yazıyor..

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güneş şuurlu olduğu için mi dünyaya bu uzaklıkta olmayı istemiş, yoksa tesadüfen mi o uzaklıkta olmuş..

Bir evin yapılması için şuurlu olan tuğlaların ev yapmak için birleşmediklerine delilin nedir? Niçin, o tuğlaların ancak gören ve bilen bir usta tarafından yapılacağını söylüyorsun..Madem evler yapılıyor, öyle ise o tuğlalar, demirler, çimentolar şuurlu olamazlar mı?

Ayrıca, mesela yukarıda biri yazı yazarak bana cevap vermiş. O yazıdaki harfler ve hatta harflerdeki noktalar şuurlu olduğu için mi birleşip, bana cevap veriyor..Yoksa, beni bilen ve yazdığım yazıları da bilen ve gören ve anlayan akıl sahibi biri mi bana cevap yazıyor..

Güneş bir yıldızdır.

Milyarlarca güneş vardır.

Bu güneşlerin amacı nedir?

Şeytan taşlamak mı?(Kuranda öyle diyor)

Sitelerde Paylaş

Güneş bir yıldızdır.

Milyarlarca güneş vardır.

Bu güneşlerin amacı nedir?

Şeytan taşlamak mı?(Kuranda öyle diyor)

Arkadaşınız güneşin şuuru olduğunu ve o şuurla kendini o uzaklığa koyduğunu söylüyor...Ben buna cevap verdim..

Yoksa soruna çok rahat cevap verebilirim..fakat konu dağılır.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşınız güneşin şuuru olduğunu ve o şuurla kendini o uzaklığa koyduğunu söylüyor...Ben buna cevap verdim..

Yoksa soruna çok rahat cevap verebilirim..fakat konu dağılır.

Öyle birşey dediğini sanmıyorum.

Sende sanırım Müslümanlarda sık görülen 'okuduğunu anlamama' hastalığı var.

Sitelerde Paylaş

Öyle birşey dediğini sanmıyorum.

Sende sanırım Müslümanlarda sık görülen 'okuduğunu anlamama' hastalığı var.

Sadece güneşin değil, bütün maddelerde şuur olduğunu ve gördüklerini iddia ediyor..Onun sözünü aynen aktarıyorum:

"Sen akılsız, şuursuz ve kör olabilirsin, ama madde gayet akıllı (en azından senden akıllı) gayet şuurlu ve gayet iyi görür"

Aslında gerçekten madde şuurluymuş ve görüyormuş gibi hareket ediyor..Bunu sebebi maddenin ilim ve şuur sahibi ve gören bir zatın kudretiyle hareket ediyor olmalarıdır...O, Allah'ı inkar ettiğinden, maddenin şuurlu olduğunu ve gördüğünü zannediyor..

Sitelerde Paylaş

Sadece güneşin değil, bütün maddelerde şuur olduğunu ve gördüklerini iddia ediyor..Onun sözünü aynen aktarıyorum:

"Sen akılsız, şuursuz ve kör olabilirsin, ama madde gayet akıllı (en azından senden akıllı) gayet şuurlu ve gayet iyi görür"

Aslında gerçekten madde şuurluymuş ve görüyormuş gibi hareket ediyor..Bunu sebebi maddenin ilim ve şuur sahibi ve gören bir zatın kudretiyle hareket ediyor olmalarıdır...O, Allah'ı inkar ettiğinden, maddenin şuurlu olduğunu ve gördüğünü zannediyor..

Onun bahsettiği şuur, bildiğimiz bilinçli şuur değil.

Bir daha oku onun yazdıklarını.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...