Jump to content

albastı

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.559
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

albastı Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.180 profil görüntüleme
 1. albastı

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Tayyib'in karşısında 2. Tur'a kalacak olan İnce olur. O da gönüllü olarak seçimden çekildiğini açıklar. Böyle 3. Olan Akşener Tayyib le final yapar ve büyük ihtimal kazanır. Ama CHP bunu yapar mı bilmem.
 2. albastı

  Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin YPG yürüyüşünde

  Sakin olun... Bakın yanında, İTÜ mezunu Salih var !... Her şey göründüğü gibi olmayabilir.
 3. albastı

  Lütfen yardımcı olun bana. Çok kötüyüm

  Açıksa anlatmasa bile ilgili bir hekim muhtemelen bu tahlili ister de işte genel sağlık kuruluşların da ilgili bir doktor bulmak şansa kalmış.
 4. albastı

  Lütfen yardımcı olun bana. Çok kötüyüm

  Bir sağlık kuruluşuna gidip ilgili hekimden testosteron tahlili iste. Düşük çıkarsa bu sorunlarının nedeni olabilir.
 5. albastı

  ABD saldırıyor tuzağı

  Mesele ne rüşvet ne ambargo ne de Türkiye dir. ABD nin stratejik hedefi İran. Bu dava ve devamı er geç İran’a bağlanır. ABD bölgede oyun bozmaya başlayan Türkiye’yi bu yargılama ile oyunun dışında tutmaya çalışıyor. Yani Türkiye şimdilik sadece taktik hedef. Bu söylediklerim belki bu gün kü Kudüs kararı ile daha anlamlı olabilir. Ha bu arada YPG ye verilen onca silah var ya onlar da bence İran için hazırlanıyor. Sorun şu; Türkiye bu durumu fark etmemiş gibi yapıyor. Daha doğrusu sıranın kendisine de geleceğini bildiği için sahadan çekilmiyor. İşler çok karışacak. Üstelik işin garibi ABD de Trump, Türkiye de de Erdoğan yuları başkalarına kaptırmış vaziyetteler.
 6. albastı

  ABD saldırıyor tuzağı

  Vay beeee... Demek Amerika Türkiye de ki yolsuzluklardan, rüşvetten ve dahi Ortadoğu da ki vurgunlardan çok rahatsızmış..O zaman Hacı'nın izni ile ; Keh kehhh kehhhh
 7. albastı

  Kıyamet Çağı'nın başlangıcı 21.09.2018

  Hala bu bilmem ne Hacı-Hoca denilen 3.sınıf ajanlar dan keramet mi çıkartmaya çalışıyorsunuz? Yazık... “İngiltereyi islama girerken görüyorum”. Avrupada bir kraliyet ailesinin damarlarındaki kanın arap olmasından dolayı islamı destekliyeceğini haber verdi. Bu (kanı arap olmasından dolayı) onları maneviyata çekecek, içlerinde bir çok inanca ilgi hissi uyandıracak ve onları(sonunda) ilahi huzura doğru (islama) götürecek." ”Barış olacak, Amerika , israil ve arapların arasındaki savaşı bitiren barış konuşmalarını yönlendiren tek ülke olacak. Bu olacak. Bunun alameti komünizmin çökmesi ve rus imparatorluğunun çok sayıda parçaya bölünmesidir. Dünyada ABD hariç hiçbir güç olmayacak. Arap hükümetlerin çoğu Amerikalılara dönecek (işbirliği babında). Çatışmalar (savaşlar) yatışacak. Araplar ve israilliler barış içinde yaşayacak. Yavaş yavaş dünyadaki her savaş sona erecek ve her yerde barış olacak. Amerika yönetecek bunu. Ve herkes mutlu olacak ve hiç kimse bir daha yeniden bir savaşın vuku bulacağını beklemeyecek (zannetmeyecek)..." Pek saygı duyduğun bu herifin hocası da Kıbrıs da Türkler İngilizlere tepki duymasın diye " Prens Charles Müslüman" demişti
 8. albastı

  Norveç düşman liderler tablosu skandalı

  Anibal, Bilim konuların da yazdıklarını hep zevkle takip etmişimdir. Çok da faydalandım. Ancak bu tip konularda yazdıkların için aynısını diyemem. İran'ın Şiiliği Türkiye de yaymak isteyeceği düşüncesi çok abes olmuş. İslam dünyasında Şii-Sünni ayırımı 1000 yıl önce sınırlarını çizmiştir. Aralarında geçirgenlik hemen hemen hiç yoktur. Türkiye de İran tarzı Şiilerin sayısı bir kaç yüz bin ile sınırlıdır ve propaganda veya başka bir yol ile bu sayının artma ihtimali sıfırdır. Dolayısı ile Türkiye de laiklik olmaz ise olacak olan tek şey Sünni rejimdir. Tekrar ediyorum; İran Türkiye de laik sistemin değişmesini asla istemez. İran nükleer silahı elbette de bölgede ki etkinliğini artırmak için istemektedir. Ancak şu an ki gücü sandığın kadar yüksek değil. Humeyni zamanın da ideolojik olarak en keskin ve moralli olduğu bir dönem de bile kozmopolit Irak ordusu karşısın da başarı elde edemedi. Bence Türkiye-İran savaşı hiç bir zaman olmayacak ama böyle bir şey olursa İran'ın şansı hiç olmaz. Ayrıca İran da milli kimlik her ne kadar Şiilik üzerine inşa edilmiş ise de son zamanlar da nüfusun yaklaşık % 40 nı oluşturan Azeriler de ciddi bir Türkçü kıpırdanma var. Yani İran'ın Ne Türkiye ile ne de başkası ile savaşa girmek istediğini düşünmüyorum. İran'ın tercihi bölgede statükonun devamıdır.
 9. albastı

  Norveç düşman liderler tablosu skandalı

  Burada ki arkadaşların bazıları gerçekten saf mı? yoksa algımı yapıyorlar anlamadım. Her ülke her ülke de gücü oranında bir şeyler yapar da, İran'ın Türk,iye de laik aydınları öldürmesinde nasıl bir çıkarı var? İran laik bir Türkiye yi İslamcı bir Türkiye ye bin defa tercih eder. Anlaşılan siz gerçekten İslam dünyasın da , Şii-Sünni mücadelesinin ne olduğunu bilmiyorsunuz.
 10. albastı

  Norveç düşman liderler tablosu skandalı

  Şu anda ki ABD yönetiminin Ne Suriye de ne de Irak da bir hedefi olduğunu düşünmüyorum. Takip edebildiğim kadarı ile ABD de de bir bıkkınlık var. Mevcut başkan görevde kalabilirse bölgeye ilgisini iyice kaybedecektir. İşlerin ABD açsından sarpa sarmasında şüphesiz Türkiye'nin de ciddi payı var. ABD bize bir ceza keser ama bunu askeri bir çatışmaya kadar götürmez. Zaten öyle bir maceraya şu an gücü de yetmez. Dünkü Soçi zirvesini dış basından takip etmeye çalıştım. ABD de de hükümet nerede ise bu toplantıyı görmezden geldi. ABD, ya ne haliniz varsa görün havasın da yada Suriyeyi Rusya ya havale edip, siz halledin dediler. Bizim basın pek bahsetmiyor ama Rusya PYD yi ısrarla masada istiyor. Ayrıca o malum fotolarda ki PYD nin savaş araç-gereçlerinin önemli bir kısmının Rus malı olduğunu da unutmayalım. Bu durum da 3 ihtimal var; * Türkiye Astana masasından kalkar. * Rusya ısrarından vazgeçer * Türkiye PYD yi ( Rusya ya rağmen veya onun göz yumması ile )masaya oturamayacak hale getirir. Sizce hangisi?
 11. albastı

  şınav çekme sayısını nasıl arttırabilirim?

  Bu yıkımın boyutlarına bağlı. Ama her gün aynı bölgeyi çalıştırmak hiç tercih edilmez. Bu şekilde geri gidersin. Ayrıca "vücudun kuvveti " karmaşıktır. Birisinin itme gücü fazla iken diğerinin kaldırma, bir başkasının koparma gücü fazladır. Yani hareketleri yaparken sayıya takılma. Vücudun ne kadarını izin veriyorsa o kadarını yap.
 12. albastı

  şınav çekme sayısını nasıl arttırabilirim?

  Göğüs ve omuzlar güçlendikçe bu sayı artabilir.
 13. albastı

  Erdoğan’ın Atatürkçü kesilmesi

  Belki "Göklerden gelen bir karar" vardır.
 14. albastı

  Türkiye devletinin azınlık üzerine kurulması...

  Şamanistleri unutma... Cumhuriyetle birlikte bizim köyde kırılmadık "yada taşı" kalmamış.
 15. albastı

  Aşk ya da sevgi adını siz koyun

  Anibal bunu uzun uzun açıklamış. Özetle; Kadınların çocuk yapma ve büyütme için zamanları kısıtlı. Bu süreyi yanlış kişi ile harcamak üremeyi tehlikeye atar. Erkek doğru, yanlış yüzlerce kadını dölleyebilir ama kadının böyle bir şansı yok.
×
×
 • Yeni Oluştur...