Jump to content

EVRİM NE DEĞİLDİR?

Recommended Posts

bizler maymunuz. hala daha maymunuz. tek farkımız ağaçlarda dolaşmıyoruz artık iki ayak üzerinde yürüyoruz. beyinimizin gelişmesine neden olan da bu bipetal yapımızdır.

Bazı yerlerde yazılar görüyorum "Efendim evrim maymundan geldiğimizi söylemiyor" diye.... Yani evrimciler kendini beğenen kendini üstün gören insanoğluna uygun bir açıklama yapmanın peşinde, sanki çok utanılacak birşeymiş gibi maymun olsak ne var yani işte biz de bu güzelim doğanın bir parçasıyız bundan daha güzel ne olabilir ki ama bu güzelliği bozmaya çalışanlar cehennem ayetleriyle "Allahüekber" nidalarıyla her tarafı kana bulayanlar var onlar olmasa hayat zaten güzel.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kanıtlayamasın zaten boşuna uğraşmayın,Gidin niye dünyaya geldiğinizi araştırın.

Eğer benim teorim doğruysa, en eski Siluryen (Kambriyen) tabakasının oluşumundan önce, çok uzun zaman dilimleri geçmiş olmalı; Siluryen devrinden bu güne kadar geçmiş olan zaman kadar uzun zaman dilimleri… Ve henüz bilinmeyen bu zaman dilimleri içinde dünya canlı yaratıklarla dolup taşmış olmalı. Bu büyük zaman dilimlerine ait fosil kayıtlarını neden bulamadığımız sorusu karşısında ise verebilecek tatmin edici bir cevabım yok.144

Charles darwin

Bir prefesör bayanın konuşmasını dinlemiştim de dünyada her yıl 40 bin canlı türünün yok olduğunu ve buna karşılık ortalama 1000 yeni canlı türü çıktığını söylüyordu. Yok olan türler o kadar çok fazla ki insan türü de bir yok olabilir, bugüne kadar bir çok canlı türü yok olmuş gitmiş

Sitelerde Paylaş

Bir prefesör bayanın konuşmasını dinlemiştim de dünyada her yıl 40 bin canlı türünün yok olduğunu ve buna karşılık ortalama 1000 yeni canlı türü çıktığını söylüyordu. Yok olan türler o kadar çok fazla ki insan türü de bir yok olabilir, bugüne kadar bir çok canlı türü yok olmuş gitmiş

Seni kandırmışlar.. Ne çabuk kandırılıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

bu ataların maymundumu demek.

Burda evrimin ne olmadığından bahsediyoruz, orda yazdıklarım dincilerin kafasındaki yanlış bilgiler. Okuduğunu anlamıyorsun.

sanırım en öncelikle evrim karşıtlarını ilgilendiren şey, Evrimin yıkılabilecek birşey olmadığını yıkılsa bile ateizmi de yanında sürükleyecek bir şey olmadığıdır.

Evrim, ateizmin tek ve olmazsa olmaz dayanağı DEĞİLDİR. Vazgeçin uğraşmaktan ve cahilliğinizile kendinizi rezil etmekten.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce, şunu bir sorman lazım Hacı: toplumla, bireyleri ayırabilir misin?

Senle bu foruma katılanların hepsi arasındaki farkları bilen, toplumla bireyleri birbirlerinden kolaylıkla ayırabilir.

Soruya dönelim.

Doğal seçilim neyi ve nasıl seçer?

Bireyler mi seçilir, toplum mu?

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu yanıtlayalım..

Doğal seçilimi şu şekilde formüle edebiliriz:

Çeşitlilik+Çesitli oranlarda başarılı çoğalma+kalıtım=doğal seçilim.

Bu formülü de şöyle açıklayabiliriz:

Kalıtımla kazanılan özellikler genetik çesitlilik ve başarılı çoğalma ile birleşince doğal seçilim kavramı ortaya çıkmaktadır.

Bu paradigmada bireylerin kalıtımla kazandığı özellikler çesitli ve bu çesitlilik başarılı çoğalmanın nedeni ise, her kuşak en uyumlu bireylerin katılımından yararlanacağı için, popülasyonun ortalama fenotipinde değişiklik olacak ve bazı durumlarda bu değişikliklerden zamanla yeni türler çıkacaktır. Buna biz evrim diyoruz.

Doğal seçilim topluma değil, bireylere baskı yapar.

Bireyler arasında genetik nitelikler açısından farklar olduğu için, koşullara en uygun olan özellikler seçilir.

Daha önce evrimin mekanizmalarının en önemlilerinden biri olan genlerin kopyalanmasına değinmiştik.

Bu kopyalanan genler genomda hiçbir etkinlik göstermeden dururlar. Ama bir gün koşullar değişirse onlar da etkinlik göstermeye başlarlar ve yeni bir türün ilk tohumları atılır.

Evrim toplumsal bir kavramdır ama, tek bir bireyle başlar. Onun genleri topluma yayılır ve onlardan yeni bir tür çıkar.

Doğal seçilim bireylere baskı yaparak evrime neden olur.

Sitelerde Paylaş

Evrim bir teoridir. Evrim bir din değildir. Evrim bilimsel bir görüştür. Yanlışlanabilir bir görüş. Evrimin yanılıyor olması dinci yobazların haklı olduğu anlamına da gelmez. Evrim teori ise yanlışlanıp yerine yeni bir teori konabilir. Ancak bugünkü bilimsel birikimimizle varoluşu en iyi açıklayan teori evrimdir. Evrim yanılıyorsa yaratılış saçmalığı haklı çıkmıştır denemez. Zaten pek bir hevesli bu yaratılışçı yobaz bağnazlar grubu. Evrimi nasıl yapsak da insanlardan uzaklaştırsak. Bunu başarırlarsa kazanacaklarını sanıyorlar. Evrimin yokluğu yaratıcının kanıtlanması gibi bir algı oluşmuş bu insanların beyninde çünkü bütün güçleri ile saldırıyorlar. Evrimi çürütebilirsiniz ama aklı çürütemez ve susturamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Senle bu foruma katılanların hepsi arasındaki farkları bilen, toplumla bireyleri birbirlerinden kolaylıkla ayırabilir.

Soruya dönelim.

Hacı, apaçık bir şekilde görülüyor ki, sen bu farkı ayıramıyorsun.

Olay burdan başlar hacı: Birey ne, toplum ne, ikisini birbirinden ayırabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Hacı, apaçık bir şekilde görülüyor ki, sen bu farkı ayıramıyorsun.

Olay burdan başlar hacı: Birey ne, toplum ne, ikisini birbirinden ayırabilir misin?

Bu soruyu bana sorduğuna göre cevabını bilmiyorsun.

Soruyu Eyvahcübbeliye havale ediyorum. Aradaki farkı o bile bilir..

Sitelerde Paylaş

evrim rastlantı eseri ortaya çıkabilecek kadar yalın bir organizmadan adım adım kerte kerte küçük değişimlerin birikmesiyle daha komplex canlıların oluşması sistematiğidir. yoksa birden büyük bir sıçramayla karmaşık diye nitelenen organizmalar ortaya çıkmak.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...