Jump to content

MÜSLÜMAN BU İŞTE

Recommended Posts

İyi de, aptallık bu adamın yaptığı. Pakistan gibi bir yerde gidip de bir camide Kur'an yakarsan elbette öldürülürsün, hem de polisin elinden alınarak...

Tabii eğer gerçekten böyle bir iş yaptıysa.

Kur'an yakmak marifet değil ki. Saçmalık. Bu saçmalığı yapma hakkı var elbette ama saçma deyip geçecek insanların yaşadığı yerde yapılabilir ancak.

Yazık olmuş adama.. Akılsızlığının bedelini çok kötü ödemiş.

tarihinde Mrs. Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran yakan bir papaz vardı ama o Avrupa'damı Amerika'mı neydi..Salman Rüşdi bırakın yakmayı bir kitap yazdı 30 senedir nerede yaşadığı belli değil.Arkadaş ne kuranmış bu ya..Okuyup anlasan birtürlü,okumayıp duvara assan bi rtürlü bela..Komik olan ise kuran için adam öldürenlerin yüzde doksanı bunu okumamış olması,en azından okuyupta anlamamış olmalıdır..Tanrı denen garabet bunlar vasıtasıyla şaka falan mı yapıyor acaba..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakın tarihimiz mevcut, Sivas-Madımak, daha taze dururken eee müslüman heryerde aynı..Ben gerçek müslümanım bunlarla işim olmaz diyen müslümanlar hangi kategoride,adam yakan,taşlayan,kesen öldüren hangi kategoride müslümanlar bir karar versin artık.Bu müslümanlık neymiş artık bir anlasak, Türk müslümümanın inancı gerçek müslümanlık bu değil..Eee be güzel insan gerçek neyse bul bir zahmet de herkes bilsin değilmi?

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan ile dini karıştırmayın...

Müslümanlığın içindeki Kan Şiddet Ve Korku Savunma için yapılan şeylerken Savaşın ortasında uygulanan her şey Ne dini nedene insani.

Bilimin bazı tezleri vardır.

Newton yer çekim kanunu dünya üzerinde geçerlidir.

Ayda Newton çekim kanunları tutmuyor..

İşte Siz ateistlerin Bize sorup durduğu da bu Dinin bir kuralının bilmem nerde ne şekilde uyup uymadığını soruyorsunuz.

Siz bu kanunu aya uygulayamıyorken biz savaşın kanununu nasıl dünyaya uygulayalım.?

Kabul ediyorum ki Müslümanlarında Şeytanları var.. Ama Ateistlerde kabul etsin Onlarda insan ve Onlarında Şeytanı Var :)..

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana göre Müslümanlara yaptıkları herşey yakışıyor.

Ben onların bu vahşetini hiç yadırgamıyorum.

Bu vahşet yeni birşey de değil. 1400 yıllık geçmişi var.

Bunu bilmeyen yok. Arada bir bu vahşet kendini gösterecek ve Müslümanlar asıp keserek soluklanacaklar.

Bu iyi birşey aslında.. Çünkü bu azgınlığı yaptıktan sonra en azından bir süre durulacaklar demektir.

Bazıları burada olduğu gibi üzülüyor görünecek. Aslında onlar üzülmüyorlar ve içlerinden oh olsun diyorlardır.

Bu vahşetin bir yerde duracağını mı düşünüyorsunuz?

Yanılıyorsunuz. Bu vahşet asla durmayacak. İslam asla yok olmayacak. İslam asla değişmeyecek.

Ve Müslümanların burnu boktan asla kurtulamayacak.

Sitelerde Paylaş

İslam dini olmadan önce de vahşet vardı.Amerikada çocuklar sınıf basıp insanları öldürüyor.Bunu islamla bağdaştırabilir misiniz? Düşünce özgürlüğünden bahsediyorsanız kusura bakmayın ama ütopik bir dünyada yaşamıyorsunuz.Hiç bir zaman hiç bir yerde düşünce özgürlüğü diye bir kavram olamaz.Çünkü hiç bir sistem kendisini çökertecek bir başka sisteme izin vermez. Sistemi ancak bir ihtilal ile devirebilirsiniz.Ancak bunu yapmak da şiddet olmadan olmaz.

Ayrıca diyorsunuz ki islamda şiddet var.Peki müslüman olmayıp doğaya zarar veren avcılık adı altında yiyeceğinden daha fazlasını avlayan insanlar verken yada daha fazla kazanma bencilliklerinden dolayı hala norveçte fok balıklarının katledilmesi doğal olarak karşılanıyorken (norveç de dini inaç çok düşük) bunun islam dini ile bağdaştırabilir misiniz?

Ayrıca her müslümanım diyen birinin yaptığı davranışı islama mal etmenin ne kadarı mantıklı.

Sizin islamda şiddet olarak gördüğünüzü sandığınız bir çok şeyden fazlasını insanlar zaten yapıyor ama bu şiddeti uygularken de emin olun bir çok kimse islamda şiddet varmış diye bunu yapmıyor.

Yine yazıyorum insan ne kadar sizin tabiriniz ile evrilirse evrilsin şiddete dinler olsun yada olmasın devam edeceklerdir.Bu yüzden islamda şiddet var diyerek argumanlarınız kurmayın.

Yada bu argumanınızı kurarken bilime dayandırın.

tarihinde james_33 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam dini olmadan önce de vahşet vardı.Amerikada çocuklar sınıf basıp insanları öldürüyor.Bunu islamla bağdaştırabilir misiniz? Düşünce özgürlüğünden bahsediyorsanız kusura bakmayın ama ütopik bir dünyada yaşamıyorsunuz.Hiç bir zaman hiç bir yerde düşünce özgürlüğü diye bir kavram olamaz.Çünkü hiç bir sistem kendisini çökertecek bir başka sisteme izin vermez. Sistemi ancak bir ihtilal ile devirebilirsiniz.Ancak bunu yapmak da şiddet olmadan olmaz.

Ayrıca diyorsunuz ki islamda şiddet var.Peki müslüman olmayıp doğaya zarar veren avcılık adı altında yiyeceğinden daha fazlasını avlayan insanlar verken yada daha fazla kazanma bencilliklerinden dolayı hala norveçte fok balıklarının katledilmesi doğal olarak karşılanıyorken (norveç de dini inaç çok düşük) bunun islam dini ile bağdaştırabilir misiniz?

Ayrıca her müslümanım diyen birinin yaptığı davranışı islama mal etmenin ne kadarı mantıklı.

Sizin islamda şiddet olarak gördüğünüzü sandığınız bir çok şeyden fazlasını insanlar zaten yapıyor ama bu şiddeti uygularken de emin olun bir çok kimse islamda şiddet varmış diye bunu yapmıyor.

Yine yazıyorum insan ne kadar sizin tabiriniz ile evrilirse evrilsin şiddete dinler olsun yada olmasın devam edeceklerdir.Bu yüzden islamda şiddet var diyerek argumanlarınız kurmayın.

Yada bu argumanınızı kurarken bilime dayandırın.

Özrünüz kabahatinizden büyük.

İslam hakkında iyi birşey yok bu yazınızda.. İslam'ın bir diğer vahşet olduğunu iddia ediyorsunuz.

Ve haklısınız..

Sitelerde Paylaş

Özrünüz kabahatinizden büyük.

İslam hakkında iyi birşey yok bu yazınızda.. İslam'ın bir diğer vahşet olduğunu iddia ediyorsunuz.

Ve haklısınız..

Ben islam da vahşet var demiyorum.Evet islamda da belirli kural ve kaideler var.Olmaması zaten garip olurdu.Sizin şiddet olarak algıladığınızı ben cezalandırma olarak algılıyorum.Dikkat ederseniz yazımda siz şiddet olarak bunu gördüğünüzü yazdım.

Sonuç itibari insanlar da kendi yasalarını kurarken cezalandırmayı hukuki bir süreç altında yapmıyorlar mı ? Doğal olarak da benim inancıma göre de herşeyi yaratan da cezalandırma kurallarını kendi belirliyor.

Belirli ülkelerde idam denilen bir uygulama var.Sistemlerin ceza hukuklarında toplumun yapması yada yapmaması gereken davranışlar yer alıyor.

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki gibi olanlarındanmış onlar. Oysa ki sitemizin nadide müslümanlarından bir james olsun, bir atılan olsun böyleler mi ya!

3611_354773207953167_1789439468_n.jpg

Cariye, Suriyede'de binlerce müslüman katlediliyor diye atıfta bulunmuşsun.Ben Suriyede yaşanılan olayları siyasi bir çıkar çatışması olduğunu düşünüyorum.Türkiye şu anki iktidar sadece oradaki iç çatışmayı durdurmaya çalışmalıydı.Ben iktidarın yaptığını da savunmuyorum.Ayrıca video paylaşımına da bir atıfda bulunmuşsun.Eleştirinin her zaman bir dozu olmalı.Bu yahudiler içinde,hirsitiyanlar içinde bizim içinde geçerli.İnanmayabilirsiniz bu sizin kişisel tercihiniz.Ama işin içine hakaret girecek olursa işin rengi değişir.Hiç bir düşünceye hakaret etme özgürlüğünüz yok.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir düşünceye hakaret etme özgürlüğünüz yok.

Dünya üzerindeki her oluşumu beğenmek zorunda değil ki kimse. Eleştiri ve yanlışları söylememizi hakaret olarak ele almanızdır zaten vahşi yönünüzü uyandıran. Siz müslümanlar olarak kendinizi üstün gördüğünüzden dolayı veriyorsunuz bu tepkileri. Diğer dinlerden ve oluşumlardan üstülük narsizmi yüzünden saldırganlaşıyorsunuz.

Sanki sizin aranızdan hiç budistleri, satya sai babacıları, hinduları, hristiyanları, yahudileri, scientist tarikatındakileri, vb. yi aşağılayan, dalga geçen veya eleştiren kimse yok. Asıl siz en beterisiniz. Hiç kimsenin dinine inanışına saygı duymuyorsunuz. Fikirleriniz de sakat. Size göre; Tüm dinler deformasyona uğradı. Diğerlerine inananlar salak ve cehennemlik. İslam ise son din. O yüzden herkes müslüman olmalı.

Oysa ki İnanç kişiye özeldir. Subjektiftir. Herkes ruhuna , kişiliğine, yorumuna, kültürüne, aldığı eğitim ve öğretime ve daha bir çok kıstasa uygun düşen şeylere inanıp iman edebilir. Adı üzerinde: inanç.

Hiç kimse kulağından tutup diğerini kendi inandığı şeye ikna edemez.

Bırakın bu işleri..

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya üzerindeki her oluşumu beğenmek zorunda değil ki kimse. Eleştiri ve yanlışları söylememizi hakaret olarak ele almanızdır zaten vahşi yönünüzü uyandıran. Siz müslümanlar olarak kendinizi üstün gördüğünüzden dolayı veriyorsunuz bu tepkileri. Diğer dinlerden ve oluşumlardan üstülük narsizmi yüzünden saldırganlaşıyorsunuz.

Sanki sizin aranızdan hiç budistleri, satya sai babacıları, hinduları, hristiyanları, yahudileri, scientist tarikatındakileri, vb. yi aşağılayan, dalga geçen veya eleştiren kimse yok. Asıl siz en beterisiniz. Hiç kimsenin dinine inanışına saygı duymuyorsunuz. Fikirleriniz de sakat. Size göre; Tüm dinler deformasyona uğradı. Diğerlerine inananlar salak ve cehennemlik. İslam ise son din. O yüzden herkes müslüman olmalı.

Oysa ki İnanç kişiye özeldir. Subjektiftir. Herkes ruhuna , kişiliğine, yorumuna, kültürüne, aldığı eğitim ve öğretime ve daha bir çok kıstasa uygun düşen şeylere inanıp iman edebilir. Adı üzerinde: inanç.

Bırakın bu işleri..

Bırakın bu işleri..

Zaten sorunda bundan kaynaklanıyor.İslam dinine inanmış bir müslüman hiç bir insanın inancına ile hakeret etmesinini bırakın dalga bile geçmeyeceğini bilir.Karşı taraftanda aynı davranışı bekler.

Size bir küçük olay anlatayım.Birgün bir insanla tanıştırıldım.Bu kişi ile sohbet ederken kendisinin ateist olduğunu söyledikten sonra islam dini hakkında hakaret etmeye başladı.Benim yaşım 30 küsürü geçti.Karşımdaki insan 55 küsür yaşlarında.

Hakaret boyutunda ona söylediğim tek birşey vardı.Siz bu şekilde cümleler sarfederek hiç kimsenin düşüncesini bırakın değiştirmeye oluşturduğunuz antipati sayesinde toplum tarafından da dışlanmaya mahkum olacağını söyledim ve masayı terk ettim.

Halbuki hakaret olayı olmadan önce gayet mantıklı bir şekilde sohbet ediyorduk.

Sizin bir müslümandan beklentiniz sanırım şöyle bir tavır olmalıydı.Adam hakaret eder etmez karşımdakine tekme tokat girmeliydim değil mi ? Şimdi ben böyle bir davranışı yapmadım (ki yapmış olsam dahi emin olun tek bir ceza dahi almazdım adam yediği dayak ile kalırdı) peki o halde ben müslüman değil miyim ?

Sitelerde Paylaş

Sizin bir müslümandan beklentiniz sanırım şöyle bir tavır olmalıydı.Adam hakaret eder etmez karşımdakine tekme tokat girmeliydim değil mi ? Şimdi ben böyle bir davranışı yapmadım (ki yapmış olsam dahi emin olun tek bir ceza dahi almazdım adam yediği dayak ile kalırdı) peki o halde ben müslüman değil miyim ?

Siz tüm müslümanların sözcüsü değilsiniz. Onların davranışları adına karar veremiyorsunuz. Hiç bir müslüman da kalkıp size sormuyor zaten.

Sivas'ta yakılanlar, İslam kadınını eleştiren Hollandalı yönetmen, Ensesine Allah dövmesi yaptırdı diye öldürülen barmen, cadde ortasında kafasına sıkılan Turan Dursun, başörtüsü ve oruç zorunlu değildir diyen ilahiyat öğr. üyesi Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve daha bir çokları öldü sayenizde. Öldürülme sebepleri dininizin vahşiliği, hşgörüsüzlüğü, özgürlüğü kabullenemeyişi. Sizden olmayanlara yaşam hakkı bile tanımıyorsunuz siz. Dinle ilgili sıradan bir karikatür için bile kelle isteyenlersiniz.

Bir karikatür çizildi, dinime sövüldü, dinim eleştirildi diye cinayet işleyen böyle gözü dönmüş, böyle cahil, böyle narsist, komplexli ve saplantılı bir dini fanatik kitleye daha rastlamadım müslümanlardan başka.

Dünya barbar diyor size . Bari 21. yy'da biraz daha hoşgörülü, mantıklı ve medeni olun yahu artık. Dünyayı sıktınız be....

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz tüm müslümanların sözcüsü değilsiniz. Onların davranışları adına karar veremiyorsunuz. Hiç bir müslüman da kalkıp size sormuyor zaten.

Sivas'ta yakılanlar, İslam kadınını eleştiren Hollandalı yönetmen, Ensesine Allah dövmesi yaptırdı diye öldürülen barmen, cadde ortasında kafasına sıkılan Turan Dursun, başörtüsü ve oruç zorunlu değildir diyen ilahiyat öğr. üyesi Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve daha bir çokları öldü sayenizde. Öldürülme sebepleri dininizin vahşiliği, hşgörüsüzlüğü, özgürlüğü kabullenemeyişi. Sizden olmayanlara yaşam hakkı bile tanımıyorsunuz siz. Dinle ilgili sıradan bir karikatür için bile kelle isteyenlersiniz.

Bir karikatür çizildi, dinime sövüldü, dinim eleştirildi diye cinayet işleyen böyle gözü dönmüş, böyle cahil, böyle narsist, komplexli ve saplantılı bir dini fanatik kitleye daha rastlamadım müslümanlardan başka.

Dünya barbar diyor size . Bari 21. yy'da biraz daha hoşgörülü, mantıklı ve medeni olun yahu artık. Dünyayı sıktınız be....

O yüzden size şunu belirtiyorum siz.İslam ile müslüman olmayı karıştırmayınız.Her yapılan davranışı müslümanların geneline yaymaktan vazgeçiniz.

Her yerde radikal bir topluluk mutlaka vardır.Radikal toplulukların yaptıklarını bende savunmuyorum.

Bugün futbolda taraftarlar birbirlerini kesip doğramaktadır.O halde tüm futbol takımlarını ortadan kaldıralım mı ? Holiganların yapmış oldukları her davranışı futbol takımlarına ve onları izleyen normal seyircilere mal edemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar kendinden olmayan başka bir müslümanla bile ters düştüğünde, çıkar çatışması yaşadığında diğer müslümana kafir diye iftira atmaktan geri kalmazlar...Kısacası müslüman kişi kendinden olmayan müslüman dahil herkesi dinsiz kafir sapkın vb olarak niteler insan egosu işte.......

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...