Jump to content

Dindarlık Neden Ahmaklıktır?

Recommended Posts

Dünya üzerinde, dini inancın kutsal kitabı olup dini inancı kendi başına açıklayamayan kitaplardan daha komik bir olay olamaz.

Kur'an yetmiyor, eksik kalıyor, sen git hadislerle tamamla.

Sonra da ona ''Mezhep'' de. Bir mezhep diğerinin hadisleri ile savaşsın.

Ahaha rezalet lan. Empati kurunca ben utanıyorum.

savaşan mezhepler değil, insanların nefsine yenilmiş olanları.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabloyu kusurlu bulmanız tuhafıma gitti açıkçası. Hangisi yanlış mesela?

maturidi eşari ddiye ayrım yaptığın tablo başlı başına bir hezeyan kaynağını kim ne şekilde oluşturmuş bilmiyorum.

gelelim mezheplere,

fatiha suresi, namaz ile anlattıkların, avret yeri, ölü yıkaması, cenaze namazı, ölü ile bilgili uydurmaların,

oruç konusu vs

bu bilgileri nasıl edindin yada kimden edindin bilmiyorum ama

klavyeyi eline alan kafasına göre yorum yapıyor, böyle ayrıcalıklı durumlar asla yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

İslam en büyük ahmaklıktır. Neden?

Müslümanların bu nitelendirmeden rahatsız olduklarını biliyoruz.

Ama onların rahatsızlığı bizi de rahatsız etmemeli. Bu onların sorunu..

Bizim bütün yapacağımız Müslümanların ve diğer dindarların neden ahmak olduklarını kanıtlamaktır.

Kanıtlayamazsak bu boş bir hakaretten öteye gidemez. Aşağıda bu iddianın kanıtlarını bulacaksınız.

Üç büyük dine inananlar jenosit emreden bir kütle katiline tapmaktadırlar. Onlara gore bu Tanrı iyi bir Tanrıdır ve dinleri barış dinidir. Oysa Tevrat, İncil ve Kur'an, inanmayanları en adi terimlerle nitelendirmekle yetinmez, onların öldürülmesini de emreder.

Bütün dinlerin temeli yalandır. Ama inanırların büyük çoğunluğu bu yalanı anlayacak entelektüel düzeye sahip değillerdir. Dinler müritlerinin cehaletinden yararlanan sosyal kurumlardır.

Dinler doğrular ve gerçeklerle ilgilenmezler. İman gerçeklerle bağdaşmaz. Öte dünya umudu veren dinler yalanlarla bezenmişlerdir.

Dinsel inançlar hezeyanlardan oluşmuştur. Acı gerçekler karşısında çaresizlik ve umutsuzluk çukuruna düşen bön insanlar kurtuluşu hezeyanlarda ararlar.

Dinler oldukça gelişmiş bir bürokratik sisteme sahip sapkınlıklardır. Bu sistem sahtekarlığa çok müsaittir. Her yıl çok sayıda dindar bu sahtekarlıktan olumsuz olarak etkilenmektedir.

http://youtu.be/xmKCEVElUms

Böyle bir peygambere inanabilen başka ne olabilir ki

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...