Jump to content

Müslümanların en büyük çelişkisi !

Recommended Posts

allah beni affetmek istediği için peygamberler göndermiş ve bu vesileyle din yayılmış. yani benim ona inanmamı istediği için gönderdiği peygamberi inkar edersem onun bana verdiği nimetlerin hakkını verememiş olurum. benden yapmamı emrettiklerini yapmamış olurum ve bir yaratıcı olarak onun beni cezalandırmasına itirazım olamaz

sen ne günah işledinde seni affetmesi için göndermiş dine ihtiyaç duymadan gayet iyi bir insan olabilirsin düşünsene en basitinden Allah beni yaratıyor ben masturbasyon yapıyorum boşalma gerçekleştirdikten sonra boy abdesti alıyorum yahu bunu sen benim içime koymuşsun bu pismidir nedir yani biyolojik olarak yaptığım birşeyden dolayı beni niye cezalandırıyorsun ya beni yanlış yarattın yada evrim sürecinin bir parçası senlik birşey yok.muhammedden önce 3 tane peygamber göndermişsin neden o son peygamber bence şu anda dünyanın bir peygambere daha ihtiyacı var her yerde suç her yerde çocuk tacizi her yerde insan öldürüp başkalarının hakkını gasp etmeler neden yok ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

allah beni affetmek istediği için peygamberler göndermiş ve bu vesileyle din yayılmış. yani benim ona inanmamı istediği için gönderdiği peygamberi inkar edersem onun bana verdiği nimetlerin hakkını verememiş olurum. benden yapmamı emrettiklerini yapmamış olurum ve bir yaratıcı olarak onun beni cezalandırmasına itirazım olamaz

Yani seni sırf bir insana yani Muhammmed'e inanmadığın için sonsuza kadar işkence ede ede yakan bir tanrıya itirazın yok. Acaip bir tanrı kavramın var.

Haa, bu arada tanrının senden ne istediğini falan bilmiyorsun, sadece 1400 yıl önce bir adam çıkmış, "Beni Allah adlı bir tanrı elçi seçti, bana inananlar sonsuza kadar cennette zevk ve sefa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacak." demiş. Sen sadece bu adamın sözlerine bakarak tanrı benden şunu istemiş, bunu istemiş diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yani seni sırf bir insana yani Muhammmed'e inanmadığın için sonsuza kadar işkence ede ede yakan bir tanrıya itirazın yok. Acaip bir tanrı kavramın var.

Haa, bu arada tanrının senden ne istediğini falan bilmiyorsun, sadece 1400 yıl önce bir adam çıkmış, "Beni Allah adlı bir tanrı elçi seçti, bana inananlar sonsuza kadar cennette zevk ve sefa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacak." demiş. Sen sadece bu adamın sözlerine bakarak tanrı benden şunu istemiş, bunu istemiş diyorsun.

allahın inanmadığım için beni cezalandıracağı insan kendisinin seçtiği bir peygamber. allah insanlara dinin yayılması için böyle uygun görmüş. ben ona inandığım için onun yöntemlerine inanıyorum. insanların beni (kendilerince)yanlış kişiye inandığım için yargılamasından sa allahın benim onun gönderdiğine inandığım insana inandığım için beni hesaba tutmasını yeğliyorum.

Sitelerde Paylaş

sen ne günah işledinde seni affetmesi için göndermiş dine ihtiyaç duymadan gayet iyi bir insan olabilirsin düşünsene en basitinden Allah beni yaratıyor ben masturbasyon yapıyorum boşalma gerçekleştirdikten sonra boy abdesti alıyorum yahu bunu sen benim içime koymuşsun bu pismidir nedir yani biyolojik olarak yaptığım birşeyden dolayı beni niye cezalandırıyorsun ya beni yanlış yarattın yada evrim sürecinin bir parçası senlik birşey yok.muhammedden önce 3 tane peygamber göndermişsin neden o son peygamber bence şu anda dünyanın bir peygambere daha ihtiyacı var her yerde suç her yerde çocuk tacizi her yerde insan öldürüp başkalarının hakkını gasp etmeler neden yok ?

bir insan tabi ki dini olmadan iyi birisi olabilir, ama din iyiliği ödüllendiriyor diye insanların sadece din için iyi göründüğünü söylemek de doğru olmaz. yaptığım iyilikleri sadece din emrettiği için değil iyi bir insan olmanın gereği olarak yapıyorum. din beni bu konuda ödüllendiriyor ama ödül olmasa ben zaten insan olarak bunu yapacaktım.

Sitelerde Paylaş

ben dediğim anlattığım hikayede olduğu gibi allahın ben onu nasıl sanıyorsam bana o şekilde muamele edeceğine inanıyorum.

ayrıca yanılıyorsam bilenler düzeltsin ama kuranda rahmet ve merhamet ile ilgili ayetlerin sayısı ceza ve azap ile ilgili ayetlerin sayısının iki katıdır. zaten allah merhametim gazabımı geçmiştir buyuruyor.

Allah insanlardan iyilik yapmalarini ister, güzele tesvik eder.

Allah merhametlidir!

Biz cocuklarimiza ne kadar sefkatliysek, Allah insanlara bundan kat be kat daha merhametlidir!

Sen cocuklarini/aileni/arkadaslarini, sonunda ölüm/ebedi cehennem olan bir oyun oynamaya zorlarmisin?

SEN ALLAHTAN DAHA MI MERHAMETLISIN???

Sitelerde Paylaş

allahın inanmadığım için beni cezalandıracağı insan kendisinin seçtiği bir peygamber. allah insanlara dinin yayılması için böyle uygun görmüş. ben ona inandığım için onun yöntemlerine inanıyorum. insanların beni (kendilerince)yanlış kişiye inandığım için yargılamasından sa allahın benim onun gönderdiğine inandığım insana inandığım için beni hesaba tutmasını yeğliyorum.

Sende sadist, zalim, sapık ve adaletsiz bir tanrı korkusu olduğu sürece asla düzgün ve mantıklı düşünemezsin. Yukardan bir tanrı insanlığa elçi göndermişmiş de falan.

Nereden insanlığa göndermiş? Muhammed'in peygamber olduğunu duyan kaç kişi vardı 730 yılında? Kaç kişi tüm insanlığa gönderildiği ileri sürülen Kuran'ı okudu? Kaç tane Kuran kopyası vardı o zamanlar?

Ya 850 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1100 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1300 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1700 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Sitelerde Paylaş

Sende sadist, zalim, sapık ve adaletsiz bir tanrı korkusu olduğu sürece asla düzgün ve mantıklı düşünemezsin. Yukardan bir tanrı insanlığa elçi göndermişmiş de falan.

Nereden insanlığa göndermiş? Muhammed'in peygamber olduğunu duyan kaç kişi vardı 730 yılında? Kaç kişi tüm insanlığa gönderildiği ileri sürülen Kuran'ı okudu? Kaç tane Kuran kopyası vardı o zamanlar?

Ya 850 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1100 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1300 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

Ya 1700 yılında kaç kişi duymüştu Muhammed'in insanlığa elçi olarak gönderildiğini? Kaç kişi okudu Kuran'ı?

o zaman tüm dünya bilmiyordu, haberi olmayıp bu şekilde ölen insanlar zaten islam inancına göre yargılanamazlar. islam gönderilmeden önce ölen insanlar gibi hesap verecekler. ateizm ile teizmin anlaşamadığı nokta bu zaten ikisinden biri senin bu söylediğini ıspat etse diğerinin görüşü tarihe karışıp gidecek. ateizm eğer bir tanrı varsa kendisini açıkça belli etmesini delillerle ortaya koymasını istiyor. bizler de diyoruz ki öyle bir şey olsaydı dünyada bulunmamızın bir anlamı olmazdı

Sitelerde Paylaş

o zaman tüm dünya bilmiyordu, haberi olmayıp bu şekilde ölen insanlar zaten islam inancına göre yargılanamazlar. islam gönderilmeden önce ölen insanlar gibi hesap verecekler. ateizm ile teizmin anlaşamadığı nokta bu zaten ikisinden biri senin bu söylediğini ıspat etse diğerinin görüşü tarihe karışıp gidecek. ateizm eğer bir tanrı varsa kendisini açıkça belli etmesini delillerle ortaya koymasını istiyor. bizler de diyoruz ki öyle bir şey olsaydı dünyada bulunmamızın bir anlamı olmazdı

O zaman nasıl İslam tüm insanlığa gönderilmiş oluyor? Tüm insanlığa gönderilen bir dinden yüzyıllarca milyarlarca insan habersiz yaşamış ve ölmüş. Ne biçim bir imtihan bu?

Afrika'da hiç bir dinden haberi olmayan bir insan neye göre imtihan edilecek? O insanın sonu ne olacak?

Sitelerde Paylaş

bir insan tabi ki dini olmadan iyi birisi olabilir, ama din iyiliği ödüllendiriyor diye insanların sadece din için iyi göründüğünü söylemek de doğru olmaz. yaptığım iyilikleri sadece din emrettiği için değil iyi bir insan olmanın gereği olarak yapıyorum. din beni bu konuda ödüllendiriyor ama ödül olmasa ben zaten insan olarak bunu yapacaktım.

Allah rızası için Allah korkusuna vs vs ödül olmasa yapabilirsin eğer bu yorumunda samimiysen çünkü seninde kabul ettiğin gibi din olmadan iyi bir insan olabilirsin. ben iyi bir insan olmak istiyorum ama Allahı kabul etmediğimden cehenneme gireceğim şimdi binlerce ateist müslümanın yapmadığı iyiliği yapıyor angelina jolie kadın afrikadan çocuk evlat ediniyor bizzat gidiyor ve yardım ediyor pek çok kez. David gilmour bu adam ateist mükemmel ve benim çok sevdiğim bir sanatçı şarkılarını dinlediğimde içim huzurlu olur bu adamın çok parası var evsizlere ev açıyor ve iş buluyor olanak sağlıyor şimdi sen bu insanların cehenneme gideceğini söylersen Allahın dibine kadar adaletsiz olduğunu söylerim.

Sen cocuklarini/aileni/arkadaslarini, sonunda ölüm/ebedi cehennem olan bir oyun oynamaya zorlarmisin?

SEN ALLAHTAN DAHA MI MERHAMETLISIN???

biraz bile olsa objektif davransa kendisinin daha merhametli olduğunu görür

abi bende onu anlamıyorum vahiy yoluyla gelmiş yahu Allah neden meleklere ihtiyaç duysun veya neden fiziksel olarak eski putların olduğu yere mescid diye bişey diksinler eğilip kalkma hareketi olsun neden herkes oraya yönelsin yani namaz vakti sadece dua etsek olmuyor mu dua dediğimiz spirituel bişey neden fiziksel hareket yapmak zorundayız. Bir yaratan varsa bile ben o ilahı evrendeki enerji olarak görüyorum. Bence 15-20 kişi kafalamışlar birbirini imparatorluk kurcaz hadi yardım edin şöyle böyle bişey düşünüyorum 10 senede yayayırız 30 sene kaymağını yeriz. Beni Allah böyle yaratmışsa neden cehenneme atıyor kimse cehenneme gitmeyi kendine layık görmez ben gitmek istemiyorum cehenneme ama yapılan şeylerden dolayı islam inancına göre gideceğim belki e birazda müslümanlığın suçu gerçek islam bu değil gerçek islam şu değil e kardeşim bunu ehliyle uygulayan kalmadımı ya ?

edit: sağduyuya katılıyorum peygamberlerden önce kimler vardı adem ile havvadan sonra peygamber falan niye gelmedi neden davut dünyanın bilmem kaç yıl sonrasında ortaya çıktı ?

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman nasıl İslam tüm insanlığa gönderilmiş oluyor? Tüm insanlığa gönderilen bir dinden yüzyıllarca milyarlarca insan habersiz yaşamış ve ölmüş. Ne biçim bir imtihan bu?

Afrika'da hiç bir dinden haberi olmayan bir insan neye göre imtihan edilecek? O insanın sonu ne olacak?

o insan sadece allahın varlığını bilip bilmeme konusunda hesaba tutulacak. yani ibadet namaz vb. konularda hesab sorulmayacak. yadellerdeki yurrtaşın fıkra bölümünde bu konuyla ilgili komik bir fıkrası var ve gerçek

Sitelerde Paylaş

SAD SURESİ

765 - İbnu Abbâs (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Ebü Tâlib hastalanınca Kureyş de Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) da yanına geldiler.Ebu Tâlib'in yanında bir kişilik yer vardı. Ebu Cehil oraya Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın oturmasını önlemek için hemen kalktı. Kureyşliler Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ı Ebü Tâlib'e şikayet ettiler. Ebu Talib:

"- Ey kardeşimin oğlu! Kavminden ne istiyorsun?" dedi. Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm):

" Kendilerinden bir kelime istiyorum. Eğer söylerlerse, bütün Araplar o kelime sayesinde kendilerine uyacak bütün Acem o kelime sâyesinde cizye ödeyecek" dedi. Ebu Tâlib atılarak:

"- Yani tek bir kelime mi?" diye sordu. Resüllullah (aleyhissalâtu vesselâm):

" Evet amcacığım tek bir kelime! Lâilâhe İllallah (Allah'tan başka ilâh yoktur!) diyecekler."

"- Tek Allah mı? Biz son dinde bunu işitmedik, bu bir uydurmadır!" dediler. Bunun üzerine şu âyetler indi:

"Sâd. O şanlı, şerefli Kur'ân'a yemin ederim ki, (gerçek), inkâr edenler(in iddia ettikleri gibi değildir). Bilâkis (onların dışı boş) bir onur, (içi ise tam) bir tefrika içindedir. Biz kendilerinden evvel nice ümmetleri helâk ettik. O zaman ne çığlıklar kopardılar. Halbuki (o vakit, azabtaıı kaçıp) kurtulma vakti değildi. O kâfirler içlerinden (kendilerinin başına çökecek) tehlikeleri bildiren (bir peygamber) geldiğ'ine şaştılar. "Bu, dediler, bir büyücü, bir yalancıdır. O bütün tanrıları bir tek Tanrı mı yapmış. Bu cidden acayip bir şey!" Onların elebaşlarından bir güruh (birbirine): "Yürüyün, mâbudlarınıza (ibadette) sebât edin. Şüphesiz ki, arzu edilecek olan budur" diyerek kalkıp gitmişti. Biz bunu diğer dinde işitmedik. Bu, uydurmadan başka bir şey değildir. O Kur'ân aranızdan ona mı indirilmiş? dedi." (Sâd,1-8).

Tirmizî, Tefsir, Sa'd, (3230).

Muhammed'in amacı şu söylediği cümle ile belli oluyor zaten. Amaç arapları bir çatı altında toplayıp devlet kurmak ve arap olmayanların ülkelerini işgal ederek haraç almak.

Sitelerde Paylaş

Ben deist biri olarak ateist ve din takipcilerine saygı duyuyorum, azda olsa empati kurup karşınızdakini anlamaya çalışmak önemlidir, çoğu kişiler ön yargılarının kurbanı oluyor.

*Kader konusu: Tanrı senin ne yapacağını bilir, ve ne seçimler yapacağını, tanrıya göre sen seçimlerini çoktan yaptın, asıl önemli olan senin seçimlerini neden yaptığını bilmen, anlamandır. (matrix'den çok güzel bir alıntı)

*Tanrının mekan ve zaman kavarmının dışındadır, önce bunu anlamak gerekir. (İslam dinindede bundan bahsedilir)

*Cehennemin ebedi olup olmadığı konusunda islam bilir kişileri hala kendi aralarında tartışmaktadırlar, konu hakkında detaylı araştırma yapabilirsiniz.

Bence; İnsan varlığını sadece tanrı varsa kanıtlayabilir, aksi halede yokluksa sonu zaten şuan da yoksun demektir, sonunda tüm bunları yaşamamış sayılacaksın demektir ki, buda hiç var olmamak ile aynı şey, yokluğun neye faydası olabilir?

İnancı kanıtlayamazsınız aksi halde inanç olmaz, burada ateistler ve islam takipcileri yıllarca konuşsun değişen bir şey olmaz. Saygılar.

Sitelerde Paylaş

hocam gerçekten isterdim ki tefsir bilgim olsun sizinle bu konuları oturup tartışalım. çünkü çok güzel bir uslubunuz var. saygı duymamak elde değil. ama dediğiniz ayet ile ilgili tefsirlere baktım. bilmiyorum yardımcı olur mu ama bu linkte açıklama yapılmış video ile ve yazıyla

http://islamhakikatt...ga-batmasi.html

tabi ki islami bir forumda yapıldığı için taraflı gelecektir size ama elçiye zeval olunmaz. saygılar.

Hocam,

Bu konulari arastirman icin tefsir bilgisine falan gerek yok. Senin su sozlerinden Kurani okumadigini ben cok rahat cikarabilirim. Cunku bu dinci tayfanin iddia ettigi gibi anlasilmasi icin ilim irfan falan bilmeye gerek yok. Kurandaki dil son derece basittir. Yani 11 yasindaki bir cocuk bile cok rahat anlar. Zaten okusan bunu dile cok hakim olmayan birinin yazdigini anlarsin. Cunku olaylar kopuk kopuk anlatilir. Bu dincilerin iddia ettigi gibi aciklanmasi gerken, gizli kapakli pek bisey yok. Bu adamlar bildigin yalanci. Sana gunesin batmasi muhabbeti ornegini vermistim, elemanlar kelime oyunlariyla yok arapcada su su anlama gelir geyigi yapmislar yine. Bu adamlar o kadar ahlaksizki ayni surenin birkac ayet sonrasinda ne oldugunu biliyor, ama insanlara anlatmiyor. Bak ben sana soyleyeyim. Kehf 90:

Güneşin doğduğu yere ulaşınca onu, kendileriyle güneş arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu.

Zulkarneyn cengaveri gunesin dogdugu yere ulasmis, yersen. BU ayeti bu dinciler biliyor mu? Biliyor. Ama 86'daki sacmaligi aciklarken, orda onu demek istemedi, bunu demek istedi geyigi atiyorlar. Buyursunlar 90'i aciklasinlar. Aslina olay o kadar netki. Bu adamlarin hepsi Kuranda dunyanin duz tasvir edildiginide biliyor, ama buzuk yok insanlara soylemeye, butun olay kabak gibi ortaya cikacak yoksa. Muhammed dunyayi duz saniyor, Zulkarneyni goturmus gunesin dogdugu ve battigi yere. Dogdugu yerde gunesin dunyaya yakin oldugunu onun icin arada ortu yoktur diye takiliyor. Battigi yerdede gunesi sokmus balcigin, camurlu suyu icine.

Benim sana tavsiyem bu dincilerin iskembeden sallama yorumlarini degil, kitabin kendisini okuman. Ben ilk okudugumda soka girmistim, cunku gerek dil, gerek arguman kalitesi bakimindan bayagi zayif kaliyor, hikayeler kopuk kopuk, anlam butunlugu yok, devamli bir korkutma istegi var. Onun icin oku. Yani kosullandirilmamis bir insan beyninin orda yazilanlari mantikli bulmasi neredeyse imkansiz. Okudugunda anlayacaksinki bu dinci tyafanin islam diye anlattigi sey ile kitapta yazan arasinda ucurumlar var.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...