Jump to content

Hacca ve umreye gitmem çünkü...

Recommended Posts

genislet-025f2462-767d-425f-abf2-5eaf7753542e.jpg

EDİRNE’ye konser vermek için gelen sanatçı Leman Sam, gösteriş yapmak için hacca ve umreye gidenlere karşı olduğunu ifade ederek, "Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplar’a para kaptırmak benim için ters. Bana sorarsanız hacca gider misiniz? Hayır gitmem. Herkesin kendine göre bir dini inancı vardır. Araplar’a da para kaptırmam" dedi.

Leman Sam dün geceki konserinin ardından konakladığı otelin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac ve umreye gitmediğini, bunun sebepleri olduğunu ifade eden Sam, Arapların bu işi kazanç haline getirdiğini söyledi. Hac ve umreye gidilmesine değil, bunun ticarileştirilmesine karşı olduğunu savunan ünlü sanatçı Leman Sam şunları söyledi:

"Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplar’a para kaptırmak benim için ters. Hac yapılan yerde büyük büyük oteller yapıldı. Kabe’yi görenler çok pahalı, insanlar lüks elbiseleriyle mücevherleriyle gidip orada bir birlerine hava atıyorlar. Bu artık dini inanç olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Zaman zaman, kimisi samimi niyetlerle kimisi şov için gidiyor. Bunlara da karşıyım. Ama en önemlisi yani ben neden bu açıklamayı yapıyorum, genel olarak Atatürk’e ’Dinsiz’, ’Dini şöyle böyle yaptı’ derler. Haksız eleştirilerde bulunurlar buna o kadar kızıyorum anlatamam."

http://www.dunyadinl...ye-gitmem-cunku

Bravo Leman Sam'a..Sonunda birisi ''Araplar'' diyebildi :)

Sitelerde Paylaş

hac işi zaten ticari amaçlı dayatılan bir konudur....islam öncesinde de hac yeri mekke idi bazı inançlar için...her yıl mekkeye geliyorlardı....hatta haccın yerini değiştirmek için kara taşı mı çalacaklardı - yahut kabeyi komple yıkacaklarmıydı - söküp götüreceklermiydi ? (yanılmıyorsam İRANA) öle bişiler vardı - yaşanmıştı tarihte böle girişimler...

sırf hac kendi topraklarına - ülkelerine yapılsın da paracıkları da kendileri kazansınlar diye....

günümüzde de hiç bir farkı yoktur....dünyanın dört bi yanından saf insanlar din sömürüsü neticesinde koşa koşa mekkeye gitmekte ve milyoncukları araplara bırakıp gelmekteler....

gidip avrupa ülkelerini vs. gezseler de gelseler...bari hiç olmazsa ordaki insanların yaşayışını görüp biraz olsun gelişmişlik nedir- nasıl olur ? öğrenmiş olurlardı...ama maalesef işte....

müslümanlar için varsa - yoksa araplar ve arabistan........

açım abi - nolur bi 10 tl ver de karnımı doyurayım desem yüzümüze bakmaz çoğu - hatta bırak yabancıyı - kendi akrabaları ser sefil gezerken onlara yardım etmez.....koşa koşa araplara gider paraları da saçar gelir.

Sitelerde Paylaş

O kadar saçma bir açıklama ki;

En az

Fransaya gitmem çünkü Fransızlar kazanır

Kola içmem çünkü amerikanlar kazanır

Samsung kullanmam çünkü koreliler kazanır

Cümleleri kadar saçma

Hani çok hacca gitmek istiyormuş da Araplar orada olduğu için gidemiyormuş, gibi bir anlam çıkıyor. Irkçılık da var şovenizm de..

Neden, "ben inanmıyorum ne işim olur hacla, ümreyle ?" diyemiyorda böyle abuk sabuk açıklama yapıyor anlamış değilim.

Belki kutuplaşan Türkiye'nin hangi tarafında olduğunu belli etmek ya da provakasyon

Sitelerde Paylaş

Ben küçük ken fener bahçeliydiydim gibi olmuş.

Yarın israil filistine birşey yapar birileri aman israil ürünü almayalım kazanmasına diyen çıkar. Herkez toplu ağızla müslüman zihniyeti ne olucak der ama şunun konuştuğunu destekler. Olacak iş değil.

Düşmanımın düşmanı dostumdur. Hepsi bu...

Ramazan da biri çıkıp tatilimi ülkem de geçirecegim!

derse oda destek görülür sevilir.

Sitelerde Paylaş

genislet-025f2462-767d-425f-abf2-5eaf7753542e.jpg

EDİRNEye konser vermek için gelen sanatçı Leman Sam, gösteriş yapmak için hacca ve umreye gidenlere karşı olduğunu ifade ederek, "Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplara para kaptırmak benim için ters. Bana sorarsanız hacca gider misiniz? Hayır gitmem. Herkesin kendine göre bir dini inancı vardır. Araplara da para kaptırmam" dedi.

Leman Sam dün geceki konserinin ardından konakladığı otelin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac ve umreye gitmediğini, bunun sebepleri olduğunu ifade eden Sam, Arapların bu işi kazanç haline getirdiğini söyledi. Hac ve umreye gidilmesine değil, bunun ticarileştirilmesine karşı olduğunu savunan ünlü sanatçı Leman Sam şunları söyledi:

"Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplara para kaptırmak benim için ters. Hac yapılan yerde büyük büyük oteller yapıldı. Kabeyi görenler çok pahalı, insanlar lüks elbiseleriyle mücevherleriyle gidip orada bir birlerine hava atıyorlar. Bu artık dini inanç olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Zaman zaman, kimisi samimi niyetlerle kimisi şov için gidiyor. Bunlara da karşıyım. Ama en önemlisi yani ben neden bu açıklamayı yapıyorum, genel olarak Atatürke Dinsiz, Dini şöyle böyle yaptı derler. Haksız eleştirilerde bulunurlar buna o kadar kızıyorum anlatamam."

http://www.dunyadinl...ye-gitmem-cunku

Bravo Leman Sam'a..Sonunda birisi ''Araplar'' diyebildi :)

Sıradan bir vatandaş söylese haber olmuyor.Leman Sam söyleyince haber oluyor.

Sitelerde Paylaş

hacca ve umreye gidip geri dönüşte daha iyi daha dürüst daha yardımsever olsa insanlar ne güzel olur ...

o zaman herkeş gitsin derdik...

Keşke...

Haccın amacı budur zaten. Gidip,görüp,öğrenip,gelip yaşayıp,yaşayacaksın.

Amaç, görev,emir,zorunluluk olunca. Herkez gittiği gibi geri dönüyor. Biraz hurma,zemzem suyu,hediyelik eşya hepsi dünyalık yok olacak kazançlar. Insanların refahı için kazanç yaşantıda yok.

Sitelerde Paylaş

tolstoyun bir hikayesi vardı...

Kudüse hac için yola çıkan iki kişiden biri yolda bir fakir aileye rastlar...

o ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için hac içiN ayırdığı parasını harcar...

diğer arkadaşı ise yoluna devam eder...

Kudüste hac esnasında hep o geride kalan arkadaşını görür...

Geri dönüşte ona uğrayıp haccın mubarek olsUn sen hep en önde bütün hac ibadetlerini yerine getirdin der...

Geride kalanda bu duruma şaşırır...

Sitelerde Paylaş

1 kere hacıya gitmeyi umreye gitmeyi anlarımda. 10-20-30 kere hacca-umreye gitmek nedir ya

Bir sürü müslüman sıra bekliyor ilk haccına gitmek için ve sıra beklerken ölebilir ve hac yapmadan bu dünyayı terk edebilir ama diğer taraftan 25 kere hacca giden ve hala gitmek isteyenlere ....

Torunları tok ama fakir fakir gezen bir karıkocanın 6-7. umresine gitmesine yorum yapmıyorum

Mahalle baskısı yememek içinde ses etmiyorum. Çünkü anlamıyorlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...