Jump to content

Masonluğa bakış açınız

Recommended Posts

4 dakika önce, Robespierre yazdı:

Torun sen misin yine ya? 

Kardeş, fazla ırkçı sözler söyleme de kal bu sefer bari. Atıldıkça nickname'in bir acayip haller almaya başladı.

M.Ö. 209 Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi ya o yüzden. 

Sen Tabula Rasa diye nick almamış mıydın ne oldu ona?

Bu arada konuya biraz değinirsen sevinirim.

tarihinde 209 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, 209 said:

Sen Tabula Rasa diye nick almamış mıydın ne oldu ona?

Bu arada konuya biraz değinirsen sevinirim.

O bozuldu, mesaj yazamıyordum. Bu nick'imi tekrar açtılar. Bunu kullanıyorum.

Masonluk çeşit çeşittir. İskoç Riti diye adlandırılan ve Türkiye'de de şubesi bulunan Masonluk, batı emperyalizminin bir oyuncağıdır. Batı kendisine hizmet edecek, bunun karşılığında menfaat sağlayacak insanları toplar. Bunun kılıfı masonluktur. Türkiye'deki masonluk bugün tamamen aksesuar durumundadır. Hiçbir gücü yoktur. Onun yerini Fethullahçılar almış idi. Masonluk ile aynı şekilde, kendilerine ikbal sağlayıp bir yandan da batı emperyalizmine köpeklik ediyorlardı. İslam görünümlü masonlardı bunlar. Şimdi inceden kolileri kesildi.

Bir de ezoterik masonluk vardır. Bu efsanevi bazı unsurlar barındırır. Hermes Trimegistus inancına sahip oldukları söylenir. Eski Mısır kaynaklı heteredoks bir akımdır. Panteizm'in kökeninin bu olduğu söylenir. Türkiye'deki Ahilik, Mevlevilik, Bektaşilik gibi birçok akımla bağlantısı olduğu düşünülür. Örneğin Mevlana'nın ölüm günü kutlanır. Şeb-i Aruz Mevlana'nın ölüm günüdür ama Mevlana'nın tanrıya kavuşma günü olarak kutlanır. Bu açıkça İslam öğretisi dışında bir ritüeldir. Bu anlayışın kökenini Vahdet-i Vücut/Panteizm'de bulabiliriz. Ezoterik masonluk da aynı anlayışın batıda yayılmış bir uzantısı gibidir.

Hayatımda birçok İskoç Riti'ne mensup mason tanıdım. Ama ezoterik masonluğu sadece kitaplarda gördüm. Gerçekte böyle bir akım var mıdır, bugün temsilcileri var mı, emin değilim.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Robespierre yazdı:

O bozuldu, mesaj yazamıyordum. Bu nick'imi tekrar açtılar. Bunu kullanıyorum.

Masonluk çeşit çeşittir. İskoç Riti diye adlandırılan ve Türkiye'de de şubesi bulunan Masonluk, batı emperyalizminin bir oyuncağıdır. Batı kendisine hizmet edecek, bunun karşılığında menfaat sağlayacak insanları toplar. Bunun kılıfı masonluktur. Türkiye'deki masonluk bugün tamamen aksesuar durumundadır. Hiçbir gücü yoktur. Onun yerini Fethullahçılar almış idi. Masonluk ile aynı şekilde, kendilerine ikbal sağlayıp bir yandan da batı emperyalizmine köpeklik ediyorlardı. İslam görünümlü masonlardı bunlar. Şimdi inceden kolileri kesildi.

Bir de ezoterik masonluk vardır. Bu efsanevi bazı unsurlar barındırır. Hermes Trimegistus inancına sahip oldukları söylenir. Eski Mısır kaynaklı heteredoks bir akımdır. Panteizm'in kökeninin bu olduğu söylenir. Türkiye'deki Ahilik, Mevlevilik, Bektaşilik gibi birçok akımla bağlantısı olduğu düşünülür. Örneğin Mevlana'nın ölüm günü kutlanır. Şeb-i Aruz Mevlana'nın ölüm günüdür ama Mevlana'nın tanrıya kavuşma günü olarak kutlanır. Bu açıkça İslam öğretisi dışında bir ritüeldir. Bu anlayışın kökenini Vahdet-i Vücut/Panteizm'de bulabiliriz. Ezoterik masonluk da aynı anlayışın batıda yayılmış bir uzantısı gibidir.

Hayatımda birçok İskoç Riti'ne mensup mason tanıdım. Ama ezoterik masonluğu sadece kitaplarda gördüm. Gerçekte böyle bir akım var mıdır, bugün temsilcileri var mı, emin değilim.

Peki Illüminati?

Sitelerde Paylaş

Siyonizmin oyuncagi diyorlardi, bati emperyalizminin mi oyuncagi olmuslar?

Abd'de kolej cocuklarinin fraternity denen dernegimsi guruplari vardir. Bu mason localarini o frat'lerin yetiskin versiyonu gibi dusunuyorum ben. Isin icinde zengin insanlar ve gizlilik olunca, insanlarin abartili gorusleri oldugunu zannediyorum. Haci bir seferinde mason arkadaslarim var demisti. Belki o bize daha cok bilgi verebilir.

Sitelerde Paylaş

Bunlarla böyle konulara girmeyin.

Onların inancında İslamı yok etmek isteyen, Kıyamette Deccalin gelişini hazırlayan, şeytana tapan bir düzendir masonluk.

Feto'nun yaptığı da bu "masonluk" algısını kendine uyarlayarak, "masonik" yöntemler geliştirerek, hak dinini dünyaya hakim hale getirip, kıyametin gelişini ertelemek filandır.

Bir de kurtlar vadisi izliyorsa, ki izliyor, oturun yıldız savaşlarını tartışın daha iyi.

Yöntem olarak: Bazılarının çıkarlarını ve egosunu tehdit eden aydınlanma hareketi ve günümüzde bu aydınlanma hareketinin devamı olan cumhuriyetçilik, insan hakları ve Batı'nın temsil ettiği bazı değerler, doğrudan "şeytani" veya "masonik" olarak etiketlenip bunların önüne konuluyor. Adam da oluyor size mis gibi Atatürkçü şeriatçı.

(Na. kodumun veledi)

Sitelerde Paylaş

Herkesi banlıyorsunuz ama şu leonardo18 denen ağır trolü banlamıyorsunuz. Adam ya çok saf birisi ya da koyu bir Ermeni milliyetçisi ajan. Karakteri Can Dündar'a benziyor aynı. Kendini Atatürkçü gibi gösteren bir liboş.

Sitelerde Paylaş

La oğlum mason diye birşey var. Komplo teorisi değil ki bu. 

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği de var. Dernekler şubesine kayıtlı, resmi olarak faaliyet gösteren bir dernek. Masonlar biz gizli değil kapalıyız diyorlar. Onların bileceği şey. Memlekette bir yığın dışa kapalı grup, dernek vs. var. Masonlar da şu an öyle bir görünüm arzediyor.

1 hour ago, leonardo18 said:

Feto'nun yaptığı da bu "masonluk" algısını kendine uyarlayarak, "masonik" yöntemler geliştirerek, hak dinini dünyaya hakim hale getirip, kıyametin gelişini ertelemek filandır.

Leo Evanjelikler ve hempaları kıyameti ertelemeye değil erkene çekmeye çalışıyor. Onların kıyamet dedikleri şey, Müslümanların kıyameti gibi değil. Armageddon büyük bir savaş ve yıkımdır. Daha sonra Tanrının Krallığı kurulacak. Tahta da Mesih oturacak. Bu iş bir an önce olsun istiyorlar. Masonların böyle zırvalarla işi olmaz. Daha rasyonel adamlardır.

Bu masonlara acayip güçler atfetme hadisesinin temeli Fransız İhtilali'ne dayanır. Fransız Kralı Güzel Filip (IV Philippe) , Tapınak Şovalyelerini uyduruk suçlamalarla katledip servetine el koymaya kalktı. O zamanki Papa da Filip'in adamı idi, o da bu katliama göz yumdu ve ortak oldu. Tapınakçıların lideri Jacques de Molay, öldürülmeden önce kral ve papanın o yıl bitmeden kendisine katılacağını, yani öleceğini söyledi. Hakikaten bu söylediği gerçekleşti. Millet bir kıllandı. Daha sonra Fransız İhtilali'nde Fransız hanedanının kellesi kesilirken Moley'in intikamı alındı gibi bir söz dolandı ortalıkta. Muhafazakar embesiller bu laftan çok korktu ve Fransız İhtilali'ni Tapınakçıların intikamı olarak gördü. Oysa bence Güzel Filip'in katliamından sonra ortada tapınakçı falan kalmadı. Bunların hepsi efsane.

İllimünati, İskoç Riti'nden bağımsız bir Avrupa locasıdır. İngiliz etkisine karşı merkezi Avrupa kökenli bir loca kurmak istediler muhtemelen. Çünkü bu masonluk, etki altına alınmak istenen ülkelerde bir soft-power olarak kullanılıyordu. Almanlar kendi etki alanlarını yaratmak için böyle bir denemede bulundular ama pek tutmadı. Bugün o işi sivil toplum kuruluşları yapıyor. Mesela Almanlar'ın en büyük soft-power'ı Konrad-Adenauer Vakfı'dır. Artık insanların beline kuşak bağlayıp, acayip törenler yapmak komik kaçıyor. Vakıf aracılığı ile nüfuz ve para dağıtıp işi hallediyorlar.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, 209 yazdı:

Herkesi banlıyorsunuz ama şu leonardo18 denen ağır trolü banlamıyorsunuz. Adam ya çok saf birisi ya da koyu bir Ermeni milliyetçisi ajan. Karakteri Can Dündar'a benziyor aynı. Kendini Atatürkçü gibi gösteren bir liboş.

- Bak çok güzel karakter analizi de yapıyorsun. tekno-islamcı olduğumu bi bakışta anlıyorsun. Peki niye forumu filan bırakıp biraz test çözüp psikolog filan olmuyorsun. Burası kaçmıyor ki. 4 sene sonra 18 olunca yine gel.

4 saat önce, Robespierre yazdı:

La oğlum mason diye birşey var. Komplo teorisi değil ki bu. 

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği de var. Dernekler şubesine kayıtlı, resmi olarak faaliyet gösteren bir dernek. Masonlar biz gizli değil kapalıyız diyorlar. Onların bileceği şey. Memlekette bir yığın dışa kapalı grup, dernek vs. var. Masonlar da şu an öyle bir görünüm arzediyor.

- Bir şey demedim. Kurtlar Vadisi izleyen adamla bu konuya girilmez dedim. Sulu gönderir susuz getirir dedim. Yine de kendiniz bilirsiniz.

Leo Evanjelikler ve hempaları kıyameti ertelemeye değil erkene çekmeye çalışıyor. Onların kıyamet dedikleri şey, Müslümanların kıyameti gibi değil. Armageddon büyük bir savaş ve yıkımdır. Daha sonra Tanrının Krallığı kurulacak. Tahta da Mesih oturacak. Bu iş bir an önce olsun istiyorlar. Masonların böyle zırvalarla işi olmaz. Daha rasyonel adamlardır.

- Fetocuların / Refah partili ayetullahçılarınki de bunlardan copy-pastettir. Doğulu adamda o kadar hayal gücü olmaz. Onun için Feto örgütü filan kurup kurulmuş şeytani düzeni "içerden" ele geçirmek istiyorlar (ne demekse). Gençken merak edip Harun Yahya filan okumuştum.

O zaman takılalım: "Masonlar şeytana da tapar, masonlar deccali getirecek, Tayyip nihai savaşta (müslümancasını unuttum, arapça bişeydi) hepimizi kurtaracak, Elvis yaşıyor (yan komşumdur, tanıştırabilirim), 11 Eylülde Amerikalı pilot içmişti, Kokpittte hosteslerle grup yapıyorlardı, görmemiş, ondan çarpmış"... vs.

-tamam, ama adamınız orda, onla tartışın. Ben daha çok işi UFOloji kısmıyla alakalıyım.

Bu masonlara acayip güçler atfetme hadisesinin temeli Fransız İhtilali'ne dayanır. Fransız Kralı Güzel Filip (IV Philippe) , Tapınak Şovalyelerini uyduruk suçlamalarla katledip servetine el koymaya kalktı. O zamanki Papa da Filip'in adamı idi, o da bu katliama göz yumdu ve ortak oldu. Tapınakçıların lideri Jacques de Molay, öldürülmeden önce kral ve papanın o yıl bitmeden kendisine katılacağını, yani öleceğini söyledi. Hakikaten bu söylediği gerçekleşti. Millet bir kıllandı. Daha sonra Fransız İhtilali'nde Fransız hanedanının kellesi kesilirken Moley'in intikamı alındı gibi bir söz dolandı ortalıkta. Muhafazakar embesiller bu laftan çok korktu ve Fransız İhtilali'ni Tapınakçıların intikamı olarak gördü. Oysa bence Güzel Filip'in katliamından sonra ortada tapınakçı falan kalmadı. Bunların hepsi efsane.

- Bunları ben de okudum. Hem de dediğim gibi, o zamanlar merak edip bizzat Harun Yahya'dan okudum.

Ama şöyle bir şey de var. Ben aydınlanma dönemi sanatını, toplumunu, dönemin tarihsel gerçeklerini, o dönemin hanedan kavgalarını ve tabi ki felsefesini de okudum.

Biri çıksın o zaman Descartes Masondur, Kopernik İlluminatidir, Büyük aydınlanma filozofların, Kant'In filan kabalistik güçleri vardır filan konusuna da girsin (nası olsa atış serbest)

Ben Masonların kendi kitaplarını da okudum. O zamanlar çok da ilginç geldi. Sonra yaşım ilerledikçe bir iki tane kendim tanıdım. Bilmiyorum yani. Şu anda en büyük derdimiz bu mu? ya da bilmeyen adamın bilmesi gerekir mi? zannetmiyorum. Çok daha acil meseleler var.

Ama 209 benim maskemi düşürdü. Ben Sanal-Cihadistim. Bu yüzden masonlar, Kabala, Bahomet, Şetanın Siyonist komplosu hakkındaki gizli bilgilerimi sizlerle paylaşabilirim?

(Nihihihi)

İllimünati, İskoç Riti'nden bağımsız bir Avrupa locasıdır. İngiliz etkisine karşı merkezi Avrupa kökenli bir loca kurmak istediler muhtemelen. Çünkü bu masonluk, etki altına alınmak istenen ülkelerde bir soft-power olarak kullanılıyordu. Almanlar kendi etki alanlarını yaratmak için böyle bir denemede bulundular ama pek tutmadı. Bugün o işi sivil toplum kuruluşları yapıyor. Mesela Almanlar'ın en büyük soft-power'ı Konrad-Adenauer Vakfı'dır. Artık insanların beline kuşak bağlayıp, acayip törenler yapmak komik kaçıyor. Vakıf aracılığı ile nüfuz ve para dağıtıp işi hallediyorlar.

- Şöyle bir şey paylaşabilirim. Ben o dönemin sanat eserlerini biraz incelemiştim. Gizli örgütler ve cemiyetler o dönemde havada uçuşuyor. Özellikle entelektüel, zengin kesimden insanlar bunlara çok raabet ediyorlar, "Da Vinci Şifresi" gibi bazı romantik olaylar gerçekten var ve dönemin tablolarında da bazı gizli semboller, işaretler yakalamak mümkün (derste okuduk)

Bugün de mesela ABD üniversitelerinde Skull and Bones grubu vardır, bir takım biraderlikler vardır, Kü-Kluüx-Klan da öyle bir şeydir.

Ben şu aşamada Pazar günü ne olacak, Trump / Putin ne yapacak, Marine Löpen de gelip aynı sofraya mı oturacak, bu gibi şeylerle alakalıyım. İlginç bi konu ama. Bilmiyom, ben olsam dersime işime gücüme bakardım.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, malta erigi yazdı:

Bardakci gibi ben de guclerinin abartildigini dusunuyorum. Gizlilik, merak ve dedikodu yaratiyor.

Bardakçıyı hiç sevmem ama ikinci cümlene aynen katılıyorum. Ben ortaokuldayken mahallemizdeki bazı ağabeylerimiz biz küçüklere nasihat babında mason localarında çivili mengeneler arasında sıkıştırılan müslümanların yahudiler tarafından kanlarının içildiği gibi bir dolu saçma sapan şeyler anlatırlardı. Bu dinci-muhafazakar kesimin Yahudi ve mason düşmanlığı tipik bir olgu. Ve bu pisliklerin iyi dediği her şey kötü ve kötü dedikleri çoğu şey de aslında iyi olduğuna göre masonların aslında yararlı oluşumlar olabileceği fikri bana makul geliyor. Çünkü bu Yahudiler acayip zeki adamlar. Albert Einstein başta, bilime devasa katkılarda bulunmuş ne kadar ünlü bilimadamı, düşünür, sanatçı, yönetmen vs. varsa en az yarısı Yahudi kökenlidir. Allahın çölünde yetiştirmedikleri sebze yok adamların. Bugün İsrail'de son derece çağdaş bir hayat var ve topu topu Konya kadar yüz ölçümüne ve İstanbul'u n yarısı kadar nüfusa sahip bir ülke teknolojide ve toplumsal refahta dünya sıralamasını en üstlerinde bir yıldız gibi parlıyor. Bu avuç içi kadar ülke kendisinden en az yüz kat kalabalık İslam ülkelerine diz çöktürüyor. Bu insanlara hayran olmamak elde mi. 

Masonlardan, İsrail'den, ABD'den ve aklı egemen kılmış diğer ileri ülkelerden öğrenmemiz gereken çok şey var. 

Sitelerde Paylaş
On 12.04.2017 at 14:49, 209 yazdı:

Masonlar ve masonluk hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce amaçları ne olabilir? Neye hizmet ediyorlar? 

II. Abdülhamid han'ın  bakış açısı neyse bizimkide odur.

(Toprağımın bir karışı bile yoktur size yıkılın karşımdan)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Hankah said:

O lafı söylerken sen orada mıydın? İşiniz gücünüz yalan dolan.

II. Abdülhamid Teodor Herzl'e İsrail için Kuzey Irak'ı teklif etmişti. Resmi kayıtlar böyle yazıyor. Herzl de böyle diyor. III. Abdülhamit de o Yıldız Baykuşu'nun hayalini gerçekleştirip Kuzey Irak bayrağını sağa sola asıyor.

Ayrıca İsrail ile masonluğun ne alakası var? Şimdi bir ton fantazi anlatacaksın ama masonluk ile İsrail'in hiçbir ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Hankah said:

Akpliler yalaya yalaya bir hal oldu hamid'i

Hamid en fazla toprak kaybetmis padisahtir. Bir karisi bile yokmus... 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ben akpli değilim seni gerizekalı !

İslamı ve islamı savunanları kötülemek burdaki en büyük işiniz

Bu ülkede yaşıyorsan sadece mustafa kemal atatürke değil 

Aynı zamanda II. Abdülhamid han'a da borçlusun

onun yaptığı ıslahatlar sayesinde bu ülke bir yerlere gelebildi..

Kıçından uydurduğun laflarla peynir ekmek gemisi yürümüyor malesef...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, malta erigi yazdı:

Masonluk, Yahudiliğin gizli faaliyet gösteren bir örgütüdür.

Sitelerde Paylaş
Just now, Hankah said:

Ben akpli değilim seni gerizekalı !

İslamı ve islamı savunanları kötülemek burdaki en büyük işiniz

Bu ülkede yaşıyorsan sadece mustafa kemal atatürke değil 

Aynı zamanda II. Abdülhamid han'a da borçlusun

onun yaptığı ıslahatlar sayesinde bu ülke bir yerlere gelebildi..

Kıçından uydurduğun laflarla peynir ekmek gemisi yürümüyor malesef...

Benim yazdigim tarihsel bir gercek. Sen ise bir dedikoduyu yazdin. Bu durumda kicindan uyduran kim?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...