NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.261
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

799 profil görüntüleme
 1. Yine forum kendi seviyesini aşmış . ağlanacak duruma gülmek derler ya.
 2. Video gördüğüm, gözlemlediğim kadarıyla yenidir. Peki bu inanlar nasıl bu hale gelmiş olabilir ?? https://eksisozluk.com/rte-anamin-ustunde-yakalansa-o-luk-anamdadir--5330633?p=1 ekşi sözlükte açılan konu. Yeni şeyler değil. Karımı isteseler veririm ile başlayıp g.t kılı olmaya kadar uzanıyor..
 3. Yahu takılmazdı işte onu anlattım ya. 31. kattan aşağıya atlayan birini, kafanda simüle etmeden mi öleceğini anladığını düşünüyorsun. Uygulamadan bahsetmiyorum ki.. Keselim bence burada
 4. Yanılıyorsun işleme koymadan bu mümkün değil. H makinesi, takılıp takılmadığını öğrenmek istediği makinenin kodunu simüle eder. Aynı bilgisayarlar gibi. Veriyi işlemeden uzaktan bakarak sonuç çıkaramazsın. Sana gerçekten bu mantıklı mı geliyor ? İnsan beyni de çıkaramaz. '' kaynak kodunu okuyan bir insanın onun çift sayıları bulan bir program olduğunu anlaması gibi '' Farkında olmasan da beynin bu veriyi simüle ediyor. Anlamak ve sonuç çıkarmak bu şekilde olur.
 5. Neden bana videoda anlatılan şeyi açıkladın ki ? Ben zaten videoda yapılan anlatım hatasını yazdım. Bu yazdığın şeyleri zaten farkındaydım. ''X', X'', X''' şeklinde bir sonucu nasıl çıkardığın net değil.'' Aslına bakarsanız hata yapılan kısım H makinesinin, başka bir X makinesi yani X' makinesini hayal ettiği kısımdır. Çünkü eğer H makinesi hayal ederek çalışıyor ise X' makinesinin içindeki H' makinesi de başka bir X makinesi hayal ederek işlem yapacaktır. Basitçe hayal edilen yani gerçek olmayan yapay algoritma başka bir yapay algoritma yazıyor, oda başka bir tane yazar bu böyle sürer gider. Çünkü karar verme şekli yapay algoritma yazarak ortaya çıkıyor. Şöyle düşün eğer A algoritması kendinden yapıyorsa yapılan her A algoritması da kendinden yapar.
 6. Hislerinizden yola çıkan örnekler verip duruyorsunuz bana, yok seçim yok, vazgeçme. Yahu zaten özgür irade olduğunu hissetmesek ortada da tartışma olmaz. Hissedilen şeyi söylemenin anlamı ne ? Yanılgı üzerinden denklem kuruyorsunuz.
 7. Ben beynin nasıl çalıştığını anlatıyorum siz bana karardan vazgeçmek diyorsunuz yahu. Karardan vazgeçen de beyin değil mi ? Ne fark eder vazgeçmek ile karar vermek. Anlamıyorsunuz ki özgür iradenin seçimle ilgisi yok ! Olay temelden sakat. Bu ne demek ?
 8. 6=ışık durursa nasıl görünür? Durağan bir ışık hüzmesi imkansızdır. 27=ışık hızında giden bir araçta duran birisi hareket etmiyorsa neler olur? Odanın içinde dikilirken ne oluyorsa o. 45=göreliliğe göre ışık hızında zaman neden durur? Işık hızında giden kişiye göre zaman durur. Yoksa şöyle bir soru sorabilirdiniz '' Madem ışık hızında zaman duruyor o zaman ışığın güneşe gitmesi neden 8,5dk sürüyor ? '' Işıkla ilgililere cevap verdim sanırım
 9. 2=gezegen ve yıldızlar neden yuvarlaktır? Uzayda belirli bir kütleyi geçen her cisim küreselleşir. Cevap kütle çekimidir.
 10. Elinizde bulunan bilgisayarda bir klasör açarken, aniden bilgisayarın bilinçli olduğunu var sayarsak. Klasörü kendi isteği ile mi açtığını düşünür. Yooo, fareyi sen hareket ettirdin. Sizin için söylemesi kolay. Bilgisayar olsa nereden bilebilir ki ? Benim fareyi hareket ettirmem bilginin bilince gelmeden önce işlenmesidir. Klasörün açılması bilinçtir. Değiştir hadi... Açmak istemiyorum de ama o bilgi de aynı yerden gelecek. Ortada elle tutulur tekil bir sen yoksun ki kararı sen veresin.
 11. Değiştirilemez. Artık değişim sağlayabilecek bir yanal veri yok. Körsün artık. Sağırsın. Hiç bir şey yok boş! Çıktı orası neyi ne ile değerlendirip değiştirecen.
 12. Aynı şeyleri tekrar yazayım, Sonuca ulaşan veriler çevreden toplanır. Işık hızına yakın bir hızda nöronlarda iletilirler ama anında değil. Bu durumda bir kaç yüz verinin bir kaç yüz veriden önce veya sonra vardığını fark edebilirsiniz. Toplanılan veriler sonucunda karara varan şey bilinciniz değildir. Bilinçten önce veriler işlenip karar verilir. Düşünün '' Ben, ben olsaydım bu durumda ne yapardım ? '' Kafanızdaki her bir sizin farklı bir siz hayal etmesine sebep olan bir cümle bu. Bunun bir sonu yok. Kararı veren ve takılıp kalmayı engelleyen başka parça veya parçalar var. Boşuna kocaman bir H makinesi, olayını yazmadım. Keşke beyniniz bu güneş sistemi kadar olsaydı da gecikmeleri fark etseydiniz.
 13. Böyle bir bilgim yok. Kaynağı nedir ?
 14. Ben neden sonuç ilişkisine bağımlı bir özgür iradeden bahsetmiyorum en azından tam olarak öyle değil.
 15. Yanlış çok ortada değil mi ? Suyu iç diyen ve bilincin olmayan şey aynı şekilde suyu içme de diyebilir.