Jump to content

NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.720
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.548 profil görüntüleme
 1. Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

  evet bu ikisi kesinlikle matematik yanlışı olmadığını kanıtlıyor.
 2. Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

  Ödünç almak küsürlü rakamlarla uğraşmamanı sağlamıyor ki. Vasiyete uymamanı sağlıyor. Aslında bunun sebebi çarpma işlemi önceliği, bir sayıya 1 ekleyip sonra onu 9 a bölüp, tekrar 1 çıkarırsanız başlangıçtaki sayıyı elde edemezsiniz.
 3. Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

  Anlatmak istedimden uzak olsa buda bir bakış açısı.
 4. Siz kimsiniz?

  Önemli olmayan biriyim, sıradan insanların ki gibi sıradan hayallerim var. Kayda değer bir yaşam hikayem yok. önemli bir işim yok ve olmasını da hedeflemiyorum....
 5. Edip Yüksel: Bir Ateist, İsterse Kız Kardeşiyle Yatabilmelidir

  Yapabiliyor olman yapacağın anlamına mı geliyor ? Yapabilirlik ne zaman bir suç oldu ? Herkes birini öldürebilir, o zaman herkesi hapse atalım. Mantık yoksunu ve dikkate değmeyecek bir iddia.
 6. Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

  Tabi ki anlaşılmayacak o yüzden ben bir ekleme yapayım. ►Makul derecede zeki, yardımsever ama çocuklarına eşit davranmayan babanın vasiyeti: 5kg buğdayın 1/3 ü küçük, 1/2 si büyük oğluma verilsin. kalan kısım ise, bir yardım kurumuna bağışlansın. 5/2 = 2,5 büyük oğulun 5/3 = 1,6 küçük oğulun 2,5+1,6 = 4,1 ..... 5 - 4,1 = 0,9 kalan kısım 0,9 yardım kurumunundur. ►Zeki olmayan hatta salak olan babanın salak oğullarına olan vasiyeti: 5kg buğdayın 1/3 ü küçük, 1/2 si büyük oğluma verilsindir. Bir türlü bölmeyi beceremeyen oğullar. Salak komşularına gidere ve yardım isterler......... (salakça olaylar gelişir) komşudan aldıkları ödünç 1 kg buğday sayesinde, 5kg buğdayı 2,3 paylaşan kardeşler artık 1 kg buğdayı geri verebilir. (ben bu salakça olayı bir yerden hatırlıyorum) Kendini zeki sanan salak komşu ve salak ailenin hikayesi..... ►Sonuç olarak lütfen salak olmayın. Evet vurgu salaktaydı
 7. Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

  1/2 + 1/3 + 1/9 = 17/18 Toplam malın (1), 17/18lik parçası dağıtılacak, 1/18 lik parçası dağıtılmadan kalacak. Yapılacak işlem. Mal 18 parçaya bölünür, sonra 17 ile çarpılır. Çıkan değer oğullar arası belirlenen oranda dağıtılır. ..................... Eğer köyün yaşlı salağının dediği gibi yaparsanız babanın vasiyetine uymazsınız çünkü baba tüm malı dağtmak istememiş.
 8. Beyni yormak kilo verdiriyor mu?

  Buradaki beyni yormak ile beyin yorgunluğu hastalığı zannediyorum ki aynı anlamda kullanılmadı. Bildiğim kadarıyla beyin yorgunkuğu hastalığı çok düşünmek, (vb) gibi etmenlere değilde. Stres, beslenme gibi çevresek faktörlere bağlı. Bu konudaki yorgunluk anlamı, tüm diğer koşullar aynı olmak şartıyla, 1 sene boyunca duvara bakarsak mı daha çok kilo veririz yoksa 1 sene boyunca matematik problemi çözersek mi daha çok kilo veririz ? Veya aynı kiloyu mu veririz ? Anlamında.
 9. Zihinsel engelliler,

  Peki
 10. Zihinsel engelliler,

  Duygusaldır ha ? Nasıl duygusal açıkla bana merakla bekliyorum bu duygusallığı ? Benim için, kimin yavrusunun kimin yavrusu için ne hissettiği umurumda bile değil. Konuyla azıcık alakası bile yok. Eğer yaşama hakkını bireye veriyorsanız. ''' Aaaaa Annesi İçin Çok Değerli Nasıl Öldürürüz Onuu''' demeyeceksiniz. Kendi yaşama hakkı var diye yaşayacak diyeceksiniz. Eğer öyle derseniz, o zaman kendinize soracaksınız ben böyle yaşamak ister miyim ? Diye. Eğer cevabın hayır ise, onu öldürürsün. Doğrun olan budur. Çünkü o böyle yaşamak istemiyordur.
 11. Zihinsel engelliler,

  ►Okuduğu anla be insan. Ben sana hormonlarını baskıla mı dedim ? Senin hormonların belkide yaşamaktan nefret eden yaşamak istemeyen çocuğunu zorla hayatta tutuyor dedim. Senin boktan seçimin ona istemediği bir hayatı yaşatıyor olabilir dedim. Sonra bu cümleyi sağlamak için aklı başında olan bir insana böyle engelli olarak yaşamak ister mi diye sorup cümleyi sağladım. Ne alakası var şimdi yazılanlarla bunun ? Yukarıdaki de aynı saçmalıkları sürdürmüş. Doğmadan önceki halinle doğduktan sonraki hali farklıymış... Açıklasana bana farkı. 2 ile 3 ü çarpamayacak zekada birinin, doğduktan sonraki hali ile doğmadan önceki halinin farkı ne ??? Temellendir bunu bana! Demek dünyaya gelince hakkımı kaybediyorum ama doğmadan önce gebertebilirim. Hani nerede yazıyor bu kural ? Kim koydu bu etik sınırı ? ►Doğru düzgün okuyun önceki yazdıklarımı bir halt anlamadan kendi kendinize temelsiz boş şeyler atıp durmayın ortaya.
 12. Zihinsel engelliler,

  Buyurunuz canlı örnek. Yeşille işaretlediğim yerlerdeki çelişki ben buradayım diye bağırıyor. ►Şimdi ben yaşama hakkım olduğu için mi yaşıyorum ? Yoksa üzülecek olan anne babamın işe yaramaz biyolojik bağlılıkları yüzünden mi ? Varlığından bile haberdar olmayacağım 2 kişinin üzülmemesi için 1 ömür işkence çekmek o ben için katlanılır değil. Zaten hanginiz zihinsel engelli olarak doğmak ve yaşamaya devam etmek isterdiniz ? Kimse yaşamak istemez, zaten o durumda şuan yaşayan siz ölü olmuş olacaksınız. Önce utanmadan bir canlıya yaşamak en doğal hakkı demek. Sonra kalkıp daha doğmadan, '' bu çocuk özürlü öldürelim mi öldürmeyelim mi ? '' diye sormak. Gerçekten çok mantıklı yaklaşımlar. Boş Duyar kasmayın burada....
 13. Zihinsel engelliler,

  Sağdan soldan kapılmış, manipüle olmuş ahlak kurallarına göre yazılmış bir ton yazı dolmuş buraya. Yaşama hakkını size ne veriyor ki onu koruyasınız ? Vicdan dediğin şey empati yeteneğinden ibarettir. Yetersiz ve acınası bir empati yeteneği. Zavallının yerine kendini koyarak fikri bulursun. ►Eğer bir zihinsel engelli olsaydım veya doğacak olsaydım hiç doğmamış olmayı ve ölmeyi dilerdim. ►Benim kurduğum empatiye göre onun ölmesi daha doğru. Belkide sizin biyolojik bağlılığınız veya manipüle olmuş vicdanınız, onun hiç var olmak istemediği bir hayatı ona zindan ediyor. Yaşamını bir işkenceye çeviriyorsunuz. ►Onun yaşamasını istemeniz, onun yaşama hakkı olduğunu düşündüğünüzden değil. Bunun sebebi sizin hatalı çalışan vicdanınız ve bu işe yaramaz toplumu kurduğu manipülasyon yüzünden. Kısaca bunu içten içe hisseden 2 yüzlü insanların tekisiniz. Hiç biriniz öyle olmak veya öyle yaşamak istemezsiniz. Şimdii, Siz ne tür bir insansınız ?
 14. Kadın mazoşist bir varlıktır

  1. Örnekte verilen erkek tipi, belirli bir kadın için bir süre sonra 2. tipte verilen örnekteki erkeğe dönüşüyor. ( Bakınız, bir kadını elde etmek için çabalayan erkek piç erkek olamaz.) eğer erkek kadını bağlamayı başarmışsa piç erkek seven kadına dönüşüyor. Sende bundan şikayet ediyorsun. Hiç bir ilişki erkeğin sürekli piçlik yaptığı veya bencil olduğu bir şekilde başlamaz. ayrıca bir çok biyolojik etmende mevcut; bakınız, anibal.
 15. "Hawking Radyasyonu" Tam Olarak Nedir ?

  Basitçe, olay ufkunun sınırında eşleriyle oluşan sanal parçacıklarından birinin karadelikten kaçması diğerinin ise kara deliğe doğru çekilmesi sonucu, karadeliğin kaybettiği enerjiye verilen isim. Bu süreç başta yavaşken karadelik küçüldükçe hızlanır.
×