NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.519
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.057 profil görüntüleme
 1. Yani ''beslenme, büyüme, solunum, boşaltım, hareket, üreme, tepki verme'' bunların hepsini yapan bir makine üretirsem o canlı olur öyle mi demek istedin ?
 2. Bir şeyin canlı veya cansız olduğuna nasıl karar veriyorsun?
 3. Böyle bir zorunluluk olduğunu şahsen düşünmüyorum.
 4. Adamı bulup getiresim geldi. Bak ! haklı çıtın helal olsun diye... İlginç olay...
 5. Şu trollü bir banlamadınız gitti adam bütün blogunu kustu foruma. Geldiğinden beri tebliğ yapıp defolup gidiyor.
 6. Manipüle olmuş düşünceler topluluğu. İyi ve kötünün farklı şeyler olduğuna karar veren insanlıktır. Doğru ve yanlış içinde bu geçerli. Tecavüz kötü bir şeydir. Hırsızlık kötü bir şeydir. Birini öldürmek kötü bir şeydir. Bunlar insanlığın ortak öznellikleridir. Olası bir tanrı - tanrılar - tanrılar meclisi veya üstün bir ırk için bunların hiç biri geçerli, ayırt edilebilir ve anlamlı olmak zorunda değil. ► Kendi kafanda yaşanmışlığından gelen, iyilik ve kötülük temelli aynı zamanda bu durumdan dolayı gerçeğe manipüle olmuş beyninle.... oluşturduğun tanrı veya tanrı meclisinin ufacık bir anlamı bile yok. Gerçek tam aksine veya farklı olabilir. Senin için tecavüz kötüyken onlar adına iyi olabilir veya böyle bir kavramın hiç bir anlamı olmayabilir. Zorlama bir çıkarım yapacak olursak tek bir tanrı tarafından yaratılmış bir evrende tanrı için kötülük yoktur. Çünkü her şeyi tanrı yaratmıştır. Haliyle kendi adına kötülük yoktur. Hatta iyilik veya iyi olan bir şeyde olamaz. Kişiden kişiye veya medeniyetten medeniyete veya yaşam formundan yaşam formuna değişen iyilik ve kötülük gerçek değil yanılsamadır. Özetle hiç bir insan uygulamasını her ne kadar aksi delicesine yanlışta geliyor olsa evrene mal edemez, anlamı tüm evrende aynıymış gibi davranamazsınız.
 7. 2 kere gitmiş..
 8. Peki sen niye var olasın veya niye yaratasın ? Senin varlığın imkansız.
 9. spekülasyon. Biraz oradan biraz buradan yazılmış bir yazı. Bu arada ilkel kara delik ? Düşüp yok olmak ?
 10. Zaman sabit değil. Depremler başta olmak üzere bir çok şey sürekli olarak gün - ay - yıl kavramlarının sürelerini değiştiriyor. Farkında olunmasa da çevrim içi tüm saatler buna göre ileri veya geri alınarak dengeleniyor. Şimdii, sen ne diyordun ? 19 şuna benzer. 1 saat, 60 dakika 3600 saniye aynı zamanda 19 osuruktur. Bakın mucize... Osuruk zaman birimini, ben uydurdum sorun mu var ??
 11. Üye sayısı veya daha doğru bir ifade ile aktif üye sayısı anlık olarak düşükte olsa. Siteye olan kayıtsız ziyaret oldukça yüksek. Haliyle buraya yazılan şeylerin onlar okuyabiliyor. Elbet birilerinin kafasına dank ediyordur biz asla öğrenemesekte. Sonuç olarak burada yazılan şeylere değiyor olmalı. Elbette bu olayın bir yönden bakışıydı başka kişilerin başka geçerli düşünceleri olabilir.
 12. ►Evrende her şey birbirinden uzaklaşmamaktadır. ►Zamanın hızlanması veya yavaşlaması gözlemciye göre değişir doğrudan zaman hızlanır veya yavaşlar diyemezsiniz. Bu durumda bu cümle, ''aslında bu modellemenin aynısı atom ve çekirdek etrafında dolanan elektron içinde geçerlidir.eğer ki bu dönen elektron da hızlanırsa zaman hızlanır , yavaşlarsa yavaşlar '' yanlış olur. ►Dünyanın dönüş hızı bizim zaman algımızı etkilemez. Tüm gözlemciler aynı yerde olduğu, aynı zamanda farklı yerlerde gözlemciler olsa bile '' biz '' kelimesinden kasıt dünya olduğundan dolayı zaman algımızda değişiklik olmayacaktır. Bu durumda bu cümleler yanlış olur, ''bu durum da bizim zaman algımız değişir ve 1 saniyede 2-3 saniyelik düşünce sağlayabiliriz.'' Kime göre 1 saniye kime göre 2-3 saniye ? ''Kainatın dönüş hızı yavaşlarsa elektronlar üzerindeki çekim gücü azalacağı için daha hızlı dönecekler ve bu durumda zaman hızlanacaktır ve bu durumda 1 dakikayı 1 saniye gibi bile hissedebiliriz.'' ►Dünyanın dönüş hızının okyanuslar ve rüzgarlar üzerinde etkisi büyüktür. Haliyle dünya daha hızlı dönseydi - dönmeye başlasaydı, bunu anlardık. ►Evrenin bir merkezi yoktur. ►Evrenin dönüş hızının veya herhangi bir cismin herhangi başka bir cisim etrafında dönmesi sonucu, bu herhangi 2 cisim deki atomların bundan etkileneceği düşüncesi havada bir düşünce - ispatsız bir düşünce. ►Aynı şekilde elektronların dönüş hızının mutlak zamana etki edeceği düşüncesi de palavradır. Mutlak zaman yoktur. ''eğer bu dönen elektronları aşırı hızlanma ile yada yüksek çekim gücü ile aşırı derece yavaşlatırsanız zamanı durma noktasına getirirsiniz ''
 13. Kıvır, kıvır. Köşeye sıkışmışsın işte. Hem kusursuz allahın kitabından böyle basit anlam hataları da çıkmamalı zaten. Her gelen farklı anlam çıkarabiliyorsa yemişim o kitabın allahını.
 14. Genel olarak ahlaksız, kötü insanlar oldukları. Şeytana tapma işi de çok var.
 15. Çeviri hatası olduğunu iddia edip, saçma sapan farklı yorumlar çıkarmaya çalışacaklar. Sonrada bak işte orada aslında bunu demek istiyor diyecekler. Anlamak istemeyene bir şey anlatılmaz. Muhammedin kendisi çıkıp allah yok g.tümden uydurdum dese bile inanmazlar.