Jump to content

NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.050
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.806 profil görüntüleme
 1. Madde mi? Akıl mı?

  Akıl maddenin bir sonucudur. Bilgiyle oluşur. Bu gereksiz bir soru bence. Bende bir soru sorayım Bilgi nereden gelmiştir ?
 2. Evrenin oluşumu ve zaman mekan

  Bak bu yazının kırılma noktası burası. '' o zaman evreni meydana getiren nedenin evrendeki zaman ve mekandan tamamen bağımsız olması gerekir. '' Neye dayanıyor bu cümle ? Çünkü öncesinde yazan bilgi bir dayanak değil. ► Maddeyi meydana getiren nedenin, evrenden bağımsız olması gerektiği çıkarımına evrene bakarak varmak. (evrenin bir parçası olarak varmak - evrenin bir sonucu olarak varmak) Kendi kendini nasıl yanlışlarsın sorusuna mükemmel bir örnek.
 3. Sadece Ateistler Bölümüne Giriş

  Çok aktif bir yer gibi gözükmüyor ama yinede okumak istediğim bir yerdi, böyle girildiğinden haberim de yoktu. Şartlar değişmediyse karşılıyorum sanırım ? Girme yetkisi alabilir miyim ?
 4. Varlık Algımız ve İşleyişi

  Bu algı tamamen öğrenmeye dayalı. Ne kadar çok şey bilirsen (hissedersen) karşılaştıracak o kadar çok şeyin olur. Ayrıca evrimde bu noktada önemli. ►Mesela şöyle düşünelim, ölümün olmadığı bir dünyada acının ne anlamı vardır ki ? Acı evrimin, canlının hayatta kalması için ürettiği zeki bir yöntemden başka bir şey değildir. Ölümün olmadığı yerde acı önemsizdir. İyi bir şeyde olabilir. ►Doğuştan koku duyunuzun olmadığını ve en sevdiğiniz kişinin kötü koktuğunu hayal edin. İlk aldığınız koku kötü kokan en sevdiğiniz kişinin kokusu olursa, sizde onun kötü koktuğunu mu düşürsünüz ? Kokunun ne olduğunu bile bilmiyorsunuz. Eğer alacağınız kokunun doğuştan gelen acı kötüdür evrimleşmesi gibi bir mantığı yoksa. Alacağınız kokuyu beğenirsiniz. Cehennem ve cennet içinse zaten evrimsel kurallar geçersiz kalıyor, ve doğru yanlış kavramı bozuluyor. Kurduğun mantıkta doğru gözüküyor. Sonsuza kadar acı çeken insan bilinci hazı bilemeyecek ve acı tek gerçeklik olacaktır. Buda insana rahatsızlık vermeyecektir.
 5. Varlık Algımız ve İşleyişi

  Hayır, topun görüntüsü diye bir şey olmaz. Anlamanızı sağlamak için hatalalı benzetmeler yapmak zorundayım. Yansıyan fotonlar toptan başka bir şey demektir ki buda düşüncemizi bozar. ►Ama yinede bir cevap gerekirse haklısın. Topa bakma sonsuz karanlığa bakmak ile aynı şeydir. Kafanı çevirmek topun görünmesine veya görünmesine sebep olmaz. Top zaten hep aynı gözükür, yada gözükmez.
 6. Şırınga iğneleri nasıl yapılıyor?

  Makineler kıvırıyor sonrada çekerek uzatıyor. Adamın yaptığı gösterme amaçlı olabilir veya gerçekten eliyle de uzatıyor olabilir fark etmez. Sonuçta seri üretimde makine ile uzatılıyor. Bir kaç defa sarılır ve çekilirse ek yerini kapatmaya gerek kalmaz.
 7. Omurgasız Tanrı

  Zaten anca zırva dersin. Kapasiten yetmez çünkü.
 8. Şırınga iğneleri nasıl yapılıyor?

  Şunu bulabildim, başlangıçta olayı güzelce anlatmış. Çokta bir esprisi yok hayal kırılığı oldu değil mi
 9. Şırınga iğneleri nasıl yapılıyor?

  Muhtemelen dikiş iğnesi gibi, ince tek kullanarak.
 10. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Önce kim savunmalı acaba. Başkalarının hakkını savunmazsan, onlarda seninkini savunmaz. ►İşin özü şudur ki anibalı banlatıp seni bu forumda tutacak bir durum olamaz. Kural uygulanıyorsa herkese uygulanır. 3 seneye yaklaştı bu forumu okuyorum, democunda defalarca hakarette bulunduğunu gördüm başkalarınında. Kişisel sorunlarınızı kuralların ardına saklayarak çözmeyin.
 11. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Tamam seninle işimiz bitti, şimdi kenardan havlamayı kes bakalım.
 12. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Bireyin suçunu yüklemiyorum o topluluğun bireylerine yani herkese yüklüyorum. Çünkü birey değil bireyler suçlu. Ben şikayet ettim silindi ki defalarca ettim defalarca silindi. Yani yanılıyorsun.
 13. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Bakın ergen beyinde çıktı meydana, birde hakaret değil diyor iyice sıvıyor. Hadi tenten nerede adalet ve ahlak bekçiliğiniz ? Yaptığını da savunuyor bu dangalak ?
 14. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Iyice saçmalamaya başladın. Herkes tanımını bireyler oluşturmuyor mu ? Kaç tane birey göstermemi istiyorsun, istersen gösterebilirim çünkü. 6 aylık üye diye ona yapmıyoruzmuş. İyice batır kendini. Adalet arayan adamlara bak hele. 6 ayı 10 ylı 3 günü mü var bu işin ? Ne biçim savunma bu. Kuralı savunacaksan herkese savunacaksın, yoksa iki yüzlülük ve kişisel takıntı diye kafana vururlar Türk Ateistin yaptığı gibi. Democ ta görsün bunu. Investorun çok mu siliniyor ben raporladım da silindi. Admin arkasından koşacak değil ya herkesin ne yazıyor bu diye.
 15. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Bak bir üstte bir yorum vardı raporlayınca silindi. Oda atılsın diye yönetime baskı yapsanıza. Bir değil iki değil defalarca yaptığı bir şey. Her hakaret gördüğümde bu cümlene alıntı yapmamı istermisin ? Günde 100 bildirim gelsin. Başka kimse hakaret etmiyormuş, forumu okumuyorsun o zaman.
×