Robespierre

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.210
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

9 Takipçiler

Robespierre Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

1.486 profil görüntüleme
 1. Terbiyeni bozma, senin metabolizmanı bozarım! Dürrük! KDHC'nın kendini işgalci batıya karşı koruması seni niye bu kadar rahatsız ediyor? Sen kimsin? Ne savunuyorsun? Ne anlatıyorsun? Emperyalizmin köpeği misin? Niye böyle havladın!
 2. Şaka mı yapıyorsun sen? Diyalektik materyalizm bir fizik teoremi değildir kardeşim. Elli kere söyledim, niye anlamamakta ısrar ediyorsun. Foruma oturmadan kafanı yana eğ, üstten vurarak kafanın içine dolmuş olan çöl kumunu biraz boşalt. Gerçekten bizim için çok zor oluyor. Diyalektik materyalizmin "herşey değişir" önermesi, Herakleitos'un bir nehirde iki kere yıkanılmaz sözü aynı anlamdadır. Bu felsefi bir ifadedir. Değişmeyen binlerce fizik yasası var. İnsanlar doğar ve ölür. Mesela bu da değişmiyor. Ya da saf suyu belli bir basınç altında 100 santigrat dereceye getirirsen buharlaşır. Bu da değişmez. Ama bu fizik kuralları "herşey değişir" felsefi metaforunu yanlışlamaz. Bu ikisi birbirinden farklı şeyler. Dediğim gibi, sorun kum. Kafanın içinde bize iki parmaklık yer açabilsen, daha sağlıklı bir diyalogumuz olacak. Hati bakalım.
 3. İyi ki karşı değilmişsin ha. Türkiye'yi başı dik, çalışkan ve onurlu insanların ülkesi yapmak istiyoruz. Siz şeyhinizin, şıhınızın, reisinizin önünde tırtıl gibi sürünmeye devam edin. Bedevi bebelerinin anlayacağı bir şey değil bizim istediğimiz.
 4. Oğlum sen problemli çocuk musun? Anlama güçlüğü mü çekiyorsun? Bütün bilimsel buluşlar diyalektik materyalizme uygundur. Çünkü diyalektik materyalizm aslında, ilim Çin'de bile gidip bulunuz sözünün daha felsefi önermelerini içerir. Hepsi bu. Bilimsel metodlarla ortaya konan termodinamik de, kuantum ve parçacık fiziği de, gen mühendisliği de diyalektik materyalizme uygundur.
 5. Burayı da KDHC gibi yapmak istiyorum belki. Olamaz mı akıllı bıdık? Biz devrimciyiz. Çöl fareleri gibi davranmamızı bekleme.
 6. Yalan söyleyeceğini düşünmüyorum ama bunu nerden çıkardın sen? Senin bu mesajının üzerine internette arattım, böyle bir bilgi yok. Bir sel felaketinin üzerine güneyli bazı stk'lar 170 bin dolar gibi bir para göndermiş. Ona da güneyli bir yumicik ağızlı bakan karşı çıkmış. Bu söylediğinde mantık hatası var zaten. Kuzey o kadar aciz durumda olsa, dağılır gider. Herşeyden önce Çin buna müsaade etmez. Çin güneye yerleşmiş olan batıcı azgınlığa karşı bir tampon olarak Kuzey'in düşmesine asla müsaade etmez. İş çok büyürse Rusya da KDHC'nin arkasında durur. KDHC'nin düşmesi ABD'nin kazanması anlamına gelir. Asya buna müsaade edemez. Saçma sapan ABD propagandalarına nasıl inanıyorsun, ben de buna şaşıyorum. Bunlar yıllar boyu Stalin'e sövdüler, bugün Rus halkının en sevdiği lider yine Stalin çıktı. Ülkeyi açıkhava kerhanesine çeviren hain Gorbaçov ise en sevilmeyen adam Rusya'da. Sanıyor musun ki bunu KDHC'de görmüyorlar. KDHC görünen gelecekte ABD'ye asla teslim olmaz. Ama sizinkiler size gaz vermeye ve karikatürleştirdiği Kore'ye rüyalarında saldırmaya devam edecek. Bizim zamanımızda ergenler Samantha Fox ile rüyalanırdı, Pentagon'un kokuşmuşları her gece KDHC ile rüyalanıyor. Ama anca rüyalarında olur o iş. Bu arada, ben komünistim bro. Tabii ki KDHC'yi savunacağım. Gerçek komünizm bu değil deyip çıkayım mı işin içinden. E, bedevi şeytanlarından ne farkım kalır o zaman? Günahı ve sevabı ile komünistim kardeşim. Budur yani.
 7. Hay göktengri razı olsun o güneyden. O Hyundai'ler şimdi kimbilir kaç yetimin karnını doyurmuştur. Kırmızı Hyundai de göndermişler midir? Frambuazlı Hyundai. Onu bej Hyundai'nin üstüne yiyeceksin, fıstık gibi oluyor.
 8. La oğlum Diyalektik Materyalizm bir fizik teoremi değildir. Bir yöntemdir. Sana der ki, evren maddi bir varlıksa, bunun temelinde mutlaka maddi varlık vardır. Evren bugün bundan katrilyonlarca yıl önceki gib değilse, açıklanabilir ve akılla izah edilebilir süreçlerden geçip bu hale gelmiştir. Yani metafiziğin tam zıddını iddia eder. Maddi olarak açıklanamayacak hiçbir şey yoktur der. Akıl herşeye yeter, herşeyi açıklayabiilir der. Özeti budur. Ha, şimdi sen diyorsun ki "bazı şeyleri açıklayamıyorsunuz". Ulan onu biliyoruz zaten. Onu açıklayamayan diyalektik materyalizm değil. Bilim açıklayamıyor. Daha doğrusu bilim kendi metodları ile bazı teorileri kanıtlayamıyor. Yoksa açıklama yönünde mantıklı teoremler var. Tam olarak kanıtlanamadığı için, açıklanamıyor diyoruz. Bu durumda bilime ait, bilimsel metodlar çerçevesinde yapılan bütün açıklamalar diyalektik materyalizm tarafından kabul edilir. Yani bilimin ortaya koyduğu herşey Diyalektik Materyalizme uygundur. Çünkü akıl ve bilim ile yapılan herşey zaten Diyalektik Materyalizmin öngörüsünü hayata geçirmiş olur. Senin gibilerin ayet/hadis kaynaklı açıklamalarını ise gülünç buluruz. Mesele sadece bu kadardır.
 9. Tamam. Bende de artniyet yok. Türkiye'de de bu işler böyle olsun. Almanlar Müslüman Türk'ün torununu Alman sayıyorsa, ben de mesela Hrant Dink'i Türk saymaktan büyük bir zevk duyarım. Ermeni asıllı Türk. Kesinlikle art niyet olmadan söylüyorum. Olmaz mı?
 10. Sana bir sır vereceğim, -burada birbirimizin yüzünü görmediğimiz için çok sorun değil de- orda burda böyle konuşma, adama gülerler. Diyalektik materyalizm bir fizik teoremi değildir. Daha ziyade sosyal olayları açıklamak için kullanılan bir felsefi önermedir. Hiçbir fizik fakültesinde Diyalektik Materyalizm kürsüsü yoktur. Bunu aklının bir köşesine yaz. Hadi burda biz bizeyiz de dışarda adamı madara ederler. Diyalektik materyalizm kavramını Marks/Engels ortaya attı. O adamların yaşadığı tarihte bigbang teorisi mi vardı? Ne bilsin adamlar bunu? Hayır, diyalektik materyalizm big bang'i kabul etmez sözünü nerenden yumurtladın, gerçekten merak ediyorum. Ulan adamların yaşadığı tarihte var olmayan bir şeyi nasıl ret ettirdin bu adamlara, hakikaten insanın aklı almıyor. Diyalektik materyalizm sadece ve sadece metafizik ile çatışır. Big bang'de metafizik bir yön mü var? Fizikçilerin ortaya koyduğu bir teori bu. Diyalektik materyalizm ile nasıl ve niye çelişsin kardeşim? Lahavle velaa...
 11. Sana tek şey soracağım Seremın, bu lavuğa "Türk asıllı Alman" diyorsun. Adamın ailesi Karadenizli. Sürmene'den göç etmişler. İki kuşak sonra adam "Türk asıllı" oluvermiş. Sen kendine Kürt diyorsun sanırım. Peki birisi sana "Kürt asıllı Türk" dese ne olur? Bu herif 2 kuşakta Alman olmuş ama sen Türklüğü niçin kabul etmiyorsun?
 12. Mesele yanlış hatırlamıyorsam diyalektik materyalizm ile termodinamiğin çelişmesi idi. Bu konu kapandı sanırım. İkinci sorunun cevabını ise sen biliyor gibisin. Cevaap, hmmm... Allah di mi? Evrenin ilk enerjisinin kaynağı Allah. Senin için mesele bu şekilde kapanıyor. Pekii. Ben de birşey uydurayım o zaman. Madem hayalgücümüzü kullanabiliyoruz, o zamaan, ilk enerjiyi veren dev bir evlendirme programı idi. Evet. Evren devasa bir evlendirme programında evlenmek isteyen çok şugar bir kıza talip olan binlerce erkeğin verdiği elektrik ile başladı. O evlendirme programı doğmamış ve doğurulmamıştı. Oldu mu? Tamam mesele kapandı, beyler dağılabilirsiniz.
 13. Ciddi mi soruyorsun bunu Seremın? Fakir ne demektir? Ülkede 250 bin Euro'luk arabaya binen olmadığı için mi fakir diyorsun KDHC'ye? Nedir bunun kriteri? Kore sürekli olarak işgallere uğramış, yoksul bir ülke. Birden bire nasıl ve niçin zengin olsun? ABD gelip Kore'nin güneyini işgal etti, onları barbarca yöntemlerle Hristiyanlaştırdı. Ondan önce Japon işgali vardı. Böyle olaylar yaşayan bir ülkenin birden bire nasıl zengin olacağını düşünüyorsun?
 14. Buna pek inanmadım ama varsayalım ki gerçek olsun. Süper birşey değil mi bu? Devrimci ve yapısökümcü bir eylem! Harika! Bir futbol takımı şampiyon olduğunda ne olur? Taraftarı sevinir değil mi? E, adamlar harika birşey yapmışlar, şampiyon olmadıkları halde aynı sevinci kendi vatandaşlarına yaşatmışlar. Lan adama diktatör diyorsunuz, adam halkını mutlu etmek için yalan söylüyor be. Hay onun billurlarını gezdiren yesin. Ülke değil çikolata fabrikası sanki anasını satayım.
 15. E, bunun cevabını veriyor ya bilim. Evren günün birinde sönecek. Yani ilk patlamadaki enerjiyi kullanıyor, enerji bitince ışıkları söndüreceğiz, mesele kapanacak. Diyalektik materyalizmin bununla çelişen hiçbir yönü yok. Evren vardı > evren yok oldu. Yani değişti. Neyi anlamadın?