Jump to content

MÜSLÜMAN EĞİTİM KURSU....

Recommended Posts

1.Allah ın yokluğunu hiç bi zaman kanıtliyamadınız.biz ise birçok varlık delili sunabiliiyoruz.

Sevgili Kosovalı,

akşam akşam beni çok güldürdün Arap Putu El-İlah'da sizi güldürsün.

Yokluk hiçbir zaman kanıtlanamaz.Varlık kanıtlanır.Olmayan birşeyin,varlığı kanıtlanamaz.

Ayrıca bilimin amacı Tanrı'nın varlığını kanıtlamak değildir.Bilim Tanrıyla uğraşmaz.Dediğim gibi bilim maddeyle uğraşır.

-----

Madem cennete gidecekler,peki neden "yaratıldılar"?Neden sınava sokuldular?Hani Allah insanları sınav için yaratmıştı?Bu beleşçilik olmuyor mu?Sen Allah kavramından bi haber bir yontma taş devri mağara adamının cennete gittiğine inanıyor musun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1.Allah ın yokluğunu hiç bi zaman kanıtliyamadınız.biz ise birçok varlık delili sunabiliiyoruz.

2.islamdan haberi olmayan bi insan tabki cehenneme gitmez.cennete gideceği kuvvetli olasılıktır

Kosovalı;

Bilgi birikimin kısıtlı,kendini kasma.

Forumdaki iletilerin kanımca herkesi sıkıyor.

Kötü niyetli olmadığını düşünüyorum.

Sakın bana darılma.

Ne kadar köfte o kadar ekmek işte...

Sağlıcakla

Sitelerde Paylaş
Maalesef bilim ateizmin tekeli altındadır.Bilim materyalisttir.Bilim maddeyi inceler,sizin olmayan Allah'ınızlar bir ilişkisi yoktur.Bilim,dinin antitezidir.Kuran bilime aykırıdır.Güneşten binlerce kat büyük yıldızların insanlar yönlerini bulsunlar ve gökyüzünü kandil gibi süslesinler diye "yaratıldığını" iddia eder.Bu o kadar saçmadır ki.Kuran,bilimin kanıtlar sunup,kabul ettiği evrimi kabul etmez.Çünkü Kuran insanların Adem ile Havva'nın çocuklarının ensest ilişkisiyle popülasyonunu artırdığını ve bugünkü hale geldiğini iddia eder.Kuran'da Adem ilk insan ve peygamberdir,yani bir nevi diğer dinlerdeki tanrı-kral.Fakat bilim insanların daha ilkel türlerden(bak maymun değil) evrimleştiğini,Dünya'daki canlıların aynı kökenden,tekhücreli canlı/cansız arası yaşam formlarından evrimleşerek oluştuğunu söyler ve ortaya delil koyamaz.Kuran,İncil vs. türlerin olduğu gibi yaratıldığını söyler ama ortaya kanıt sunamaz.Bilim dinazorların veya nesli tükenmiş yarı amfibik canlıların bir zamanlar yaşadığın söyleyince Kuran ve benzerleri susar.Çünkü yanıtlayamaz ve b.k atmaya kalkar.Harun Yahya gibi çıkar grupları abuk sabuk bilimle alakası olmayan yazılar ve kitaplarla evrim teorisini çürütmeye çalışır.Siz de bunlara inanır,evrim teorisi çürüdü diye naralar atarsınız,kendi kendinize gelin-güvey olursunuz.Biraz sorgulamanız gerek.Eminim hepinizde biraz bile olsa akıl var.Şöyle oturun,bütün yargılardan ve dogmalardan kendiniz ayırarak,hiçbir şey bilmiyormuş gibi birkaç ateist forumu gezin ve bilim kitapları okuyun sonra Kuran'ı tekrar okuyun eminim anlayacaksınız.

bilim ateizmin tekeli altındaymış..

ulan bilim tarihinden de haberi yok bu düldülün..

kullandığın şu elektirik dahi faraday a ait..dindarlığıyla ünlü faradaya..

çömez ateist olduğun besbelli..yoksa kurnazlıkta bu kadar ileri gidemezdin

istersen dindar bilim adamlarıyla senin şu tekelci ateist bilim adamlarını karşılaştıralım..

sonrada yaptıkları keşifleri serelim ortaya..

ve bakalım kim kimin bokuyla besleniyor..

bak sayıyorum..

Newton, faraday, Max Planck, maxwell,....

daha da ister misin..

gözüne sokayım mı?

başka bir başlıkta uzun uzun yazıp ateistlerin gözüne sokmuştum...oraya bak öğren..

boyunu aşan işlere de bulaşma birdaha..yada ateist abilereine bir danış..kendini rezil etme böyle..

bak sana bir kolaylık yapayım..yukarı,ya sadece dört tanesini yazmışım..bunların ayarında bir tane ateist bilim adamı getir..ne buluş yapmış, dünyaya nasıl bir kaykıda bulunmuş merak ettim senin tekelci ateist zırva bilim adamların..

Sitelerde Paylaş
Birşey daha vardı, unuttum demin.

Hayvanların dünyasıyla ilgilenmen iyi birşey gelişimin için.

Sosyal bir canlı olmaktan ne kadar uzak olduğunu anlaman için iyi bir uyaran olacaktır.

Ve Hacı;

Konunuzun dağılmasına istemeden katkıda bulundum. Bağışlayın.

bu yaklaşıma evrimci ateistlerin ne yanıt vereceğini çok beğeniyorum..

çömez bir ateist olduğun ortada..

bak sana bir başlık vereyim..

oraya bak ve ateizmin insanı güven konusunda ne hale getirdiğini gör..

başlık sevgi ile ilgili bir başlıktı..tavanarasına yollandı..oradan ara bul..

başlığı açan bendim..ateistlerin gerçek yüzü bir bir çıktı ortaya

Sitelerde Paylaş
bilim ateizmin tekeli altındaymış..

ulan bilim tarihinden de haberi yok bu düldülün..

kullandığın şu elektirik dahi faraday a ait..dindarlığıyla ünlü faradaya..

çömez ateist olduğun besbelli..yoksa kurnazlıkta bu kadar ileri gidemezdin

istersen dindar bilim adamlarıyla senin şu tekelci ateist bilim adamlarını karşılaştıralım..

sonrada yaptıkları keşifleri serelim ortaya..

ve bakalım kim kimin bokuyla besleniyor..

bak sayıyorum..

Newton, faraday, Max Planck, maxwell,....

daha da ister misin..

gözüne sokayım mı?

başka bir başlıkta uzun uzun yazıp ateistlerin gözüne sokmuştum...oraya bak öğren..

boyunu aşan işlere de bulaşma birdaha..yada ateist abilereine bir danış..kendini rezil etme böyle..

bak sana bir kolaylık yapayım..yukarı,ya sadece dört tanesini yazmışım..bunların ayarında bir tane ateist bilim adamı getir..ne buluş yapmış, dünyaya nasıl bir kaykıda bulunmuş merak ettim senin tekelci ateist zırva bilim adamların..

Ben bütün bilim adamları ateisttir diye birşey söyledim mi?

Newton dindar falan değildi,deistti,senin o ilkel dinlerine inanmıyordu.

Max Planck ha?Doğru söylüyorsun günde beş vakit namazını eksik etmiyordu.Hiç güleceğim yoktu.

"Bilim adamı" kimliğini taşıyan bir insan en kötüsü deisttir.Sizin o ilkel dinlerinize inanmaz.Bir de bilim adamının ateist/deist/dindar olması zamana göre değişir.Örneğin 5.yy'daki bir bilim adamı katıksız dindardır.17-19. yy'da genelde deisttir,20.yüzyıldan sonrası %80 ateisttir.

Bir de 30 yıldır ateist olan bir bilimadamı hikayesi var.İslamcı basına göre müslüman olmuş.O da yalanın kuyruklusu,adam deist olmuş.Bu da yaşla ilgili birşey,yaşlandıkça ölüm korkusu artıyor.Psikolojik tahlil yapacak kadar beyniniz olduğunu varsayıp bu derin mevzuya girmiyorum

Bir bilimadamı ister ateist,ister müslüman,ister panteist,ister budist olsun uğraştığı şey maddedir.Bilim materyalisttir.Bunu kafana koy.Bilim adamının dini burada hiç önemli değil.Bilimin kendisi dinsizdir.Tekrar ediyorum bilim tanrıyla uğraşmaz.Bilim somut şeylerle uğraşır.

Karşıma geçip bilmem kim dindardı falan deme.Newton,Max Planck diyorsun.Size kim öğretiyor bunları bilmiyorum ama her kim öğretiyorsa yalnış öğretiyor.

Din "küçük insanlar" içindir.

Sitelerde Paylaş
QUOTE(OHM @ Jun 7 2008, 10:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bu yaklaşıma evrimci ateistlerin ne yanıt vereceğini çok beğeniyorum..

çömez bir ateist olduğun ortada..

bak sana bir başlık vereyim..

oraya bak ve ateizmin insanı güven konusunda ne hale getirdiğini gör..

başlık sevgi ile ilgili bir başlıktı..tavanarasına yollandı..oradan ara bul..

başlığı açan bendim..ateistlerin gerçek yüzü bir bir çıktı ortaya

Senin anlama kıtlığından sıkıldım.

Biz sadece hayvanlarla değil, diğer tüm türlerle akrabayız (evrime göre) değil mi? Ama aynı kökten geliyor olmamız, yaşamımızı onlar gibi sürdürmemiz gerektiği anlamı taşımaz. Ama sen "ille de onlar gibi yaşayacağım" diyorsun; beceriyorsun.
Sosyal, kuramsal düşünebilen, çözümleyici bir canlıdır insan. En azından senin dışındakilerin bir çoğu böyle.

Benim evrimle ilgili bir yorum yaptığımı okudun mu beyinsiz? Konuyla ilgili çok ama çok detaylı bir bilgiye sahip olmadan, duydukları ya da okuduklarıyla konuşacak eksik akıllardan değilim. Bununla ilgili eğitim almış, moleküler biyolojiyi vb. yalamış yutmuş insanlar duruken
bana halt etmek düşer. Bilgi çok kıymetli bir şey, saygı duymayı bilmeli insan. Bir onkolog, bir psikiyatristin işine karışmaz, yorum da yapmaz. Üstelik psikoloji, herkesin yorum yapmaya bayıldığı bir alanken.

Tıp okumak yetmez yani. Benim menzilim senin gibi hastalar.
Beni vurmaya çalıştığın silah çok ilkel ve aptal. Haddini bil, otur.

Sitelerde Paylaş

Bilim tarihine ismini yazdırmış, önemli biliminsanlarının, şu veya bu dinden olmasının hiç önemi yoktur.

Bilimsel buluşlar ve bilimsel bilgiler, bilimsel çalışmalarla elde edilir.

Darwin de hristiyandı. Galileo dünyanın yuvarlaklığını ilan ederken ateist olduğu hakkında bir bilgi yoktur. Hristiyan da olabilir.

Meselenin püf noktası; Biliminsanları araştırmalarında, laboratuvarlarda ruh, melek, şeytan, tanrı vs aramıyorlar. Dini inançlarını araştırmalarına dayanak yapmıyorlar, inançlarını dışarıda tutmasını biliyorlar. Hatta denilebilir ki böyle yaptıkları için başarılı oluyorlar.

Diyeceğim o ki biliminsanlarının dinsel inançlarının çalışmalarına, buluşlarına en küçük bir katkısı da yoktur. Hatta zararı bile vardır. Örneğin tıbbı araştırmaları (allahın işine karışıyorsunuz diye) engelliyorlar. İbni sina ve diğer müslüman biliminsanlarının din adamlarından neler çektiğini araştıranlar bilir.

Bir takım düldüller de, başarılı biliminsanlarının başarılarını mensup olduğu dinlere veya inançlarına bağlama gayreti içindeler. Onlara sormak gerek.

Bu kadar başarılı bilimadamları neden dinlerinin ve inançlarının doğruluğuna ilişkin bir tek bilimsel bulgu bulamamışlardır?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Bilim tarihine ismini yazdırmış, önemli biliminsanlarının, şu veya bu dinden olmasının hiç önemi yoktur.

Bilimsel buluşlar ve bilimsel bilgiler, bilimsel çalışmalarla elde edilir.

Darwin de hristiyandı. Galileo dünyanın yuvarlaklığını ilan ederken ateist olduğu hakkında bir bilgi yoktur. Hristiyan da olabilir.

Meselenin püf noktası; Biliminsanları araştırmalarında, laboratuvarlarda ruh, melek, şeytan, tanrı vs aramıyorlar. Dini inançlarını araştırmalarına dayanak yapmıyorlar, inançlarını dışarıda tutmasını biliyorlar. Hatta denilebilir ki böyle yaptıkları için başarılı oluyorlar.

Diyeceğim o ki biliminsanlarının dinsel inançlarının çalışmalarına, buluşlarına en küçük bir katkısı da yoktur. Hatta zararı bile vardır. Örneğin tıbbı araştırmaları (allahın işine karışıyorsunuz diye) engelliyorlar. İbni sina ve diğer müslüman biliminsanlarının din adamlarından neler çektiğini araştıranlar bilir.

Bir takım düldüller de, başarılı biliminsanlarının başarılarını mensup olduğu dinlere veya inançlarına bağlama gayreti içindeler. Onlara sormak gerek.

Bu kadar başarılı bilimadamları neden dinlerinin ve inançlarının doğruluğuna ilişkin bir tek bilimsel bulgu bulamamışlardır?

Sevgiler.

Katılıyorum drekinci.Ben de bunları anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar.

Yalnız gereksiz ve küçük bir noktaya takıldım.Çarpıtmaya çok açık bir nokta:

Darwin hıristiyan değildi.Genel kanı Darwin'in deist olduğu yönündedir.

Sitelerde Paylaş

Eveeet.Müslümanlara eğitim kursumuz devam ediyor.

Konu:İslamiyet dışında öteki dinlerde öteki dünya inancı.

Hıristiyanlık:

İncil'de cennetten(paradeisos) bazılarına göre üç,bazılarına göre beş defa söz ediliyor.Yalnız bu "paradeisos" sözcüğünü Jesus insanların öldükten hemen sonra "ruhlarının" gideceği yer olarak kullanmıştır.Kıyammetten sonra insanları ahirette Jesus yargılayacaktır.Cennete gidenler hiçbir zaman çalışıp,zahmete katlanmayacaklardır.Cennete girmeye hak kazananlar için genç ve diri olacak hiçbir şekilde yaşlılık olmayacaktır.

Musevilik:

Tevrat'ta cennetten bahsedilmez.Ancak Museviler iyi ya da kötü bütün insanların ruhlarının "Sheol" adında bir yere gideceklerine inanırlar.Sheol aslında düpedüz Yunan Mitolojisi'ndeki Hades'in bekçiliğini yaptığı ruhlar diyarıdır.

Zerdüştlük:

Eğer ölen kişinin ruhu günahkar ise Cinvat Köprüsü(İslamiyet'e Sırat Köprüsü olarak girmiştir)'nün ortası bir kılıcının ucu kadar incelir ve günahkar ruh köprünün altındaki cehenneme düşer.Eğer ruh günahkar değilse köprüyü geçerek ebedi mutluluğa ulaşacağı nurdan cennete ulaşır.Ahura Mazda'nın(Zerdüştlerin Allahı) cennetine girenler ise orada Ahura Mazda'yla yaşarlar.Ruhlar asla çalışmaz ve yaşlanmaz,herkes 40 yaşında gibidir.

Asur ve Babil Dinleri:

Cehennem yedi katlı duvarla çevrilidir.Günahkar ruhlar orada çamur,toz ve pislik yerler.

Şintoizm:

Şintoizm Japonların milli dinidir.Cennete Şintoizm'de Jodo denir.Ruhlar günahkar değillerse oraya gider ve ebedi bir hayat yaşarlar.İki çeşit cehennem var.

Şamanizm:

Şamanizm Türkler'in milli dinidir.Cehenneme "Tamu",cenneteyse "Uçmak" denir.Öteki dünyanın bu dünyanın devamı olduğuna inanılırdı.

Antik Mısır:

Kutsal yeraltı bölgesinde ruhlar gölge gibi dolaşırlar.Ödül veya ceza kavramı yoktur.

Brahman:

Cehennemde ateş günahkar ruhlara karşı başlıca işkence aracı olarak kullanılır.Kılıç saplama,dondurucu soğuk,yana fıçıların içine sokma gibi değişik ceza türleri vardır.Her seferinde başka ceza uygulanır.

Budizm:

Günahkar ruhlar cehenneme gider.Bu cehennem sıcak veya soğuk olur(Brahman'daki gibi).Fakat ceza sonsuz değildir eninde sonunda,cezaları bittikten sonra cennete giderler.Cennette aile kavramı ve üzüntü,acı,sinirlilik gibi duygular yoktur.

Cennet/cehennemi yandaş bulmak ve insanların ölüm sonrası sorularına cevap vermek için uydurulmuş bir yalandır.Bir de reenkarnasyon denen bir saçmalık var.Onu zaten biliyorsunuzdur.Cehennem tasviri coğrafyaya göre değişir.Örneğin;Finlandiya/Laponya'da yaşayan Lapların yerel dinine göre cehennemde dondurucu soğuk vardır.Orada soğukla işkence görürler.İslamiyet'te ise cehennemde yakıcı sıcaklık vardır.

Saygılarımla

Jagar/Horus...

Sitelerde Paylaş
Ben de senin ağzının içine tükürürdüm.. O şom ağzını açsaydın önümde..

Eğitime o kadar çok ihtiyacın var ki.......

Bak sen şu moruğa erkeklik taslıyor...Ulan çok gördük sizin gibi sahte sanal kabaeşşeklerini...Şu an ben senden çok istiyorum karşımda olmanı,görürdük o zman bir mıçın yiyiyomuy bunları söylemeye...SEnin kanının kaç kuruş olduğunu iyi bilirim...

Eğitime ihtiyacım varmış sen o, orman eğitimini alda senin gibi maymunlara ver...

Sitelerde Paylaş
Sen de git adam olmayı öğren,gerisi fasa fiso.Biz gerçekleri konuşuyoruz,ensest ilişki meyvesi olduğumuzu iddia etmiyoruz.Bizim iddia ettiğimiz şeylerin çok güçlü kanıtları var,miras paylaşımı yaparken matematik hatası yapan sahte bir Allah'a inanmıyoruz.Körü körüne inanan cahiller sizsiniz.1,5 Milyar okumuş,etmiş müslüman gelse bir tane adam gibi ateist etmez.

Hacıya bir saz arkadaşı daha..Hade bakayım git Hacı abinden orman eğitimi al o zman gel...

Sitelerde Paylaş
Bak sen şu moruğa erkeklik taslıyor...Ulan çok gördük sizin gibi sahte sanal kabaeşşeklerini...Şu an ben senden çok istiyorum karşımda olmanı,görürdük o zman bir mıçın yiyiyomuy bunları söylemeye...SEnin kanının kaç kuruş olduğunu iyi bilirim...

Eğitime ihtiyacım varmış sen o, orman eğitimini alda senin gibi maymunlara ver...

Ben senden yaşlı olabilirim ama senden çok daha erkek olduğumu su götürmez bir gerçek..

Beni karşında görseydin altına sıçardın.

Burada bedavadan kahramanlık taslayan aşağılık yaratık..

Tanımadığın insanlar hakkında ahkam kesiyor, kendi gücünü abartıyorsun..

Bu yaşıma kadar bana kimse yan bakamadı..

Sen mi bakacaksın?

İstediğim an seni hem kelimelerimle, hem ellerimle duvardan duvara vururum..

Hadi ordan it.........

HACI

Sitelerde Paylaş

Bu arada dirilişbaşlıyor...

Tehdit etmek suçtur.

Eylemek gerek yoktur...

Kelimeler bir suç işlemen için yeterlidir...

Tehditlerine devam edersen, senin forumda yazmanı önleyecem ve hakkında yasal soruşturmayı başlatacağım..

Sonunda her bakımdan kaybı olacak olan sensin..

Yasaların dışına çıkarsan, benden değil, yasalardan şamar yiyebilirsin.

En azından ateist forum seni cezalandıracak ve burada bir daha yazmana izin vermeyecektir...

HACI

Sitelerde Paylaş
Ben senden yaşlı olabilirim ama senden çok daha erkek olduğumu su götürmez bir gerçek..

Beni karşında görseydin altına sıçardın.

Burada bedavadan kahramanlık taslayan aşağılık yaratık..

Tanımadığın insanlar hakkında ahkam kesiyor, kendi gücünü abartıyorsun..

Bu yaşıma kadar bana kimse yan bakamadı..

Sen mi bakacaksın?

İstediğim an seni hem kelimelerimle, hem ellerimle duvardan duvara vururum..

Hadi ordan it.........

HACI

Hade lan kaşmer kelimeleriyle vuracakmışta ulan git önceki konulardaki rüsvaylığını temizle...Eşşek eşşek başka bir şey değil...

Son olarak kendi adını başkalarına takma seni bunak seni..

Sitelerde Paylaş
Hade lan kaşmer kelimeleriyle vuracakmışta ulan git önceki konulardaki rüsvaylığını temizle...Eşşek eşşek başka bir şey değil...

Son olarak kendi adını başkalarına takma seni bunak seni..

Bu yazından dolayı senin beş gün forumdan uzaklaştırıyorum.

Tekrarı halinde sürekli uzaklaştırılacaksın..

HACI

Sitelerde Paylaş

Verecek cevabı kalmayınca gerçek yüzünü nasıl da gösterdi.

Hacı'nın işi çok zor.

Sitelerde Paylaş

Küfreden Müslüman'ları gördükçe onların eğitiminin mümkün olmayacağını düşünüyorum..

Ama hepsi dirilişbaşlıyor kadar adi küfürbaz değil..

İslam neden ahlaka önem vermeyen ve bu yüzden neden ahlaksız bir dindir?

Çok temel bir nedenden........

İSLAM EHEMMİYETSİZLİĞE EHEMMİYET VEREN İLKEL BİR DİNDİR

Önce ehemmiyetsizlikten neyi kastettiğimi açılayım.

“Ehemmiyersizlik” nedir?

Daha sonra önemine değinirim.

Hayati önemi olmayan her hangi bir şey için ehemmiyetsizdir denir.

Küçük şeyler için... Önemsiz kelime ve ifadeleri günlük yaşamımızda yüzlerce, binlerce kere kullanırız.

Tek başlarına önemleri yoktur o ifadelerin.

Çoğu kere ana tema içerisine yerleştirilmiş, kısa, anlamsız, önemsiz cümle ve kelimeler, bağlar, ekler ve nidalardır.

Anlatılmak istenen ana temaya çeşni katarlar. Onu daha kolay sunulur, anlaşılır bir şekle sokarlar.

Tek başlarına önemleri olmamakla beraber, bir bütünün içinde önemlidirler, bu ehemmiyetsiz kelime ve cümleler.

Hatta davranışlar! Küçük jestler, mimikler, gülümsemeler, el ve kol hareketleri, kaş çatmalar, alın buruşturmalar, yüz asmalar....

Hiç biri önemli değildir, tek başlarına. Yine de günlük yaşamımızı renklendirir, bizleri çok daha canlı, etkileyici, anlamlı ve dokunaklı yaparlar.

Onlara insan yaşamının her kesiminde rastlarız.

Şarkılarda, türkülerde, şiirlerde, romanlarda, müzikte, iş yerlerinde, çarşıda, pazarda, camide, okulda, her yerde.........

Yaşamımızın önemli bir kısmı önemsiz ve ehemmiyetsizdir.

Aslında bizler önemsizliğin yaygın olduğu bir dünyada yaşamaktayız.

Bu ilginç durum ehemmiyetsizliğin önemine işaret etmektedir.

Yaşamımıza hükmeden diğer her şey gibi önemsizlik de önemli olmaldır ve önemlidir de....

Ama bir şartla!

Ehemmiyetsizlikler yalnız ana temanın bir parçası oldukları süre gerekli, hatta değerlidirler.

Tek başlarına önemleri yoktur.

Aslında ehemmiyetsiz kelime ve cümleler bazı akıl hastalıklarının oldukca tipik gösterisidirler.

Akıl hastaları günlük yaşantılarını süsleyen önemsiz olgulara büyük önem verirler ve onları ana temadan ayırmada güçlük çekerler.

Ehemmiyetsizlik tek başına önemli bir akıl hastalığı işaretidir.

Ancak ehemmiyetsizliğe her önem veren mutlaka akıl hastası demek değildir.

Çoğu kere onlar için cahil ve eğitimsiz terimleri daha uygundur.

Bu iletimde işte bu tür ehemmiyetsizliğe önem verenlere değinmek istiyorum.

Ehemmiyersizlik İslam’da sıklıkla gözlemlenen bir durumdur.

Bazı İslam alimleri ve diğer Müslüman’lar günümüzde ve geçmişte, bazı ehemmiyetsiz olgulara, gözlemlere, kavramlara gereğinden fazla önem vermişler ve vermeye de devam etmektedirler.

Bu konuda çok sayıda örnek vermem mümkündür ama, ne demek istediğimin anlaşılması için bu konuda bir iki örnek vermekle yetineceğim.

Bazı Müslüman’ların indinde bal yemek harammış... Nedeni ise, arıların o balı yaparken, çiçek sahiplerinden izin almamış olmaları imiş......

Bu çok ince ve ahlaksal bir düşünce midir?

Bu bir saçmalıktır. Aptallıktır. Yobazlıktır. Bağnazlıktır.

Zina İslam’daki en büyük suçtur.

Daha büyüğü Allah'a eş koşmak, yani şirktir.

Cezası recmdir. Her ne kadar recm cezası Kur’an’da yoksa da, Müslüman ülkelerinde sıklıkla pratik edilen bir cezadır.

Bir kadının kocasını aldatması kocası için önemli olabilir ama, İslam ve Müslüman bir toplum için ehemmiyetsiz bir durumdur.

Ama İslam bu ehemmiyetsizliğe büyük ehemmiyet verir.

Zinanın ne kadar önemli ve kötü bir şuç olduğu her seferinse tekrarlanır ve kadınlar tehdit edilir.

Sanki zina bu öneme haiz olmasaydı, bütün Müslüman kadınlar bu günahı işleyeceklerdir gibisine bir hava estirilir.

Oysa biliyourz ki zina Batı’da bir suç değildir.

Yüzlerce yıldır değildir hem de.

Sadece bir kontratın ihlali ve boşanma nedenidir.

AB giriş hazırlıkları içinde olan Müslüman ülkemizde de zina bir suç olmaktan çıkmıştır.

Ama bu bazı Müslüman erkekleri rahatsız etmektedir.

Zinanın son derece önemli bir ahlak kuralı olduğunda israr eden Müslüman’lar delil olarak aile kurumunun İslam’daki önemini gösterirler.

Oysa İslam aile kurumuna gerektiği önemi veren bir din değildir.

İslam’ın gözünde erkek-kadın birliği, erkek tarafından başlatılan, onun tarafından idame ettirilen ve gerektiğinde yalnız onun tarafından sonlandırılan, olağan bir kurumdur. Erkek eve istediği kadar kadın getirebilir. Bu zina olarak kabul edilmez ve hiç bir zaman büyük önemi ve ehemmiyeti olan bir konu olarak kabul edilmez. Oysa kadının ailesi dışında bir erkeği sevmesi en büyük suç ve günahdır.

Bir kadının erkeğine ihanet etmesi neden diğer Müslüman’ları rahatsız etmektedir?

Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilir misiniz?

Bir erkeğin karısı tarafından aldatılarak üzücü, zavallı, onur kırıcı ve aciz bir duruma düşürülmesi neden diğer erkekler tarafından paylaşılmaktadır?

Kadınlar neden kendilerine yönelik ihanetleri hazmetmeye zorlanmaktadırlar?

İslam yedi yaşındaki kız çocuklarının örtünmesini emreden bir dindir.

Kız çocuklarına hicap o yaşlardan başlanarak öğretilmektedir.

Yedi yaşındaki bir kız çocuğunun örtünmesindeki gerekçe budur.

Başka bir gerekçe olabilir mi? Bence başka bir gerekçe daha vardır.

İslam 7 yaşındaki kız çocuklarını birer seks objesi olarak gören ve kabul eden bir dindir.

Bu son derece ehemmiyetsiz ilkeye büyük bir ehemmiyet vererek, kız çocuklarının ve kadınların her yaşta birer seks objesi olduklarını erkeklere hatırlatır,

Islam. İslam kadınları bir seks objesi olarak görür. Yedi yaşındaki kız çocuklarını örtmek iyi ahlak mıdır?

İslam’ın değer yargılarını yakından inceleyecek olursak, bu dinin bunlara benzer sayısız ehemmiyetsizliklerle bezendiğini gözlemleriz.

Sürekli olarak Allah’ın adını anmak, eşiği her zaman sağ ayakla geçmek, sağ elle genitallere dokunmamak ve tahrat almamak, çiftleşirken ve boşalırken dua etmek, abdestli iken kadınlara ve köpeklere dokunamamak, gayri müslimlerle iş ve arkadaşlık yapmamak ve diğerleri…

İslam ayrıntılarda kaybolmuş, ahlaksal değerlerden yoksun ilkel bir dindir.

Neyin önemli olduğu çoktan unutulmuştur.

Ehemmiyetsizlik önem kazandığı gibi, önemsizliğe önem veren onunla iftihar bile etmektedir.

İslam’ın ehemmiyetsiz değer yargılarına önem vermesi aslının bağnaz ve cahil bir toplumdan kaynak aldığının en kesin delilidir.

Gerçekten 600’lü yıllarda Orta doğu ve Arabistan’da yaşayan toplumlar, özellikle Arap’lar ve Yahudi’ler, bu basit ve ilkel niteliklere sahiptirler.

Bugün için ehemmiyetleri olmayan sayısız değerler o zamanın ahlaksal değer yargılarını, hatta temel yaşam felsefesini yansıtmaktadırlar.

İnsanlık orta çağın karanlığından çoktan çıkmıştır.

Ama ne yazık ki eski ehemmiyetsiz gelenekler İslam’da yaşamlarını sürdürmeye devam ederek, günümüze kadar ulaşmayı başarmışlardır.

Günümüzde ehemmiyetsizliğe ehemmiyet veren her eğilim sapkın olarak kabul edilmelidir.

Onlara günlük yaşamımızda kullandığımız bazı kelimeler, jestler ve hareketlerden fazla ehemmiyet vermemeliyiz.

Onların bütün ehemmiyeti, ehemmiyetsiz olduklarının bilinmesinde saklıdır.

Ahlakla ilgili ehemmiyetsiz bir kavrama gereğinden fazla ehemmiyet verilmesi aslında, iyi ahlakın değil, ahlaksız bir eğilimin habercisidir.

Ehemmiyetsizlik İslam’ı sarmıştır ve bir kanser gibi kemirmektedir.

İslam önce içindeki bu ahlaksız, değersiz ve önemsiz ehemmiyetsizlikten kurtulamalıdır.

Bunun da mümkün olabileceğini sanmıyorum

HACI

Sitelerde Paylaş
QUOTE(haci @ Jun 8 2008, 07:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
İslam önce içindeki bu ahlaksız, değersiz ve önemsiz ehemmiyetsizlikten kurtulamalıdır.
Bunun da mümkün olabileceğini sanmıyorum

HACI

Analizinize kesinlikle katılıyor ve yine sizin gibi, ben de bunun mümkün olacağını düşünmüyorum.

Kadının ve çocuk yaştaki kız çocuğunun seks objesi olması halinden o kadınların da tuhaf biçimde hoşlandıklarını düşünüyorum. Bunun için de onları suçlayamıyorum çünkü başka türlü düşünüp hissetmelerine olanak sağlayacak her türlü olanaktan, sistemli biçimde yaralandırılmadılar.

Sahip oldukları özel bir nitelikleri oluşamadı bu kadınların. Kullanabilecekleri tek özellikleri "kadın" olmaları.
Bir başka kadının yanına "eş" olarak eklenmek, bir önceki eşten üstün oldukları hissi yaratıyor. Bir erkeğin birkaç oyuncağından ya da hizmetçisinden biri olmakla ilgili sorunu olmuyor dolayısıyla. Hatta daha sonra bunun için de birbirleriyle yarışmaya bile başlıyorlar. İşin içine bastırılmış duyguları, (doğal olarak) tatmin edilmemiş seksüel dürtüleri ve yine doyuma ulaşma imkanı bulmamış ve hiç bulamayacak olan duygusal boyut eklenince karmaşa kaçınılmaz oluyor. Diğer eşe üstün olma duygusuna bunlar da eklenince...

Benzer kadın portrelerini ülkemizde de görebiliriz. Çok sayıda yeni nesil türbanlı hanımların giyim-kuşam, makyaj ve vücut dillerine bakmak yeterli. Bir çoğu tüm bu araçları kullanarak seksi olmak çabası içinde. İşte İslam dininin en büyük yıkımı bu. Öyle bir işliyor ki, erkek kadına saygı duyup önemsemediği gibi, kadının da kendine saygı duyup kendini önemsemesini engelliyor.

Bunları zaten biliyoruz; benim söylemek istediğim şey, o kadınların bunları yaşamaktan haz alması gerçeği. Bir sahip'inin olması, o sahibin seks için kendisine muhtaç olması duygusu, zaten bu öğretiyle büyümüş kadın için baştan çıkarıcı olabiliyor. Bu kadınların sermayeleri akılları, zekaları değil çünkü; olmaması için 1400 yıldır uğraşmış erkek...

Eğer aksi olsa idi, yani kadınlar gerçekten acı derin acı ne yapar eder bu kadar büyük bir ahlaksızlığa ortak olmamak için baş kaldırırlardı diyorum. Öldürüleceklerini bilseler bile. Recm cezasına çarptırılan kadınlar ölümü göze alanlardır. Ahlaksız, belki de sapık bir kocaya,
birkaç kumaya, dayağa, aşağılanmaya tahammül edememiş, hiçbir biçimde boşama hakkı tanınmamış bir zavallının yapabileceği tek şey kalıyor, aldatmak. Bilmiyor ki aldatılanla aldatmaya ortak olan arasında fark olmayacak...

Buradan "kadın mutsuz olduğunda aldatabilir, buna hakkı vardır" gibi düz bir mantıkla sonuç çıkarmaya kalkmak geri zekalılık olur. Şeriatla yönetilen İslam ülkelerindeki kadının durumudur bu. Bizimki gibi medeni hukukun geçerli olduğu ülkelerde, işimize gelmediğinde boşayabiliyoruz.

Bütün bu yorumlarımdan "bu kadınlar zaten bu hayatı istiyor ve memnun" gibi bir sonuç çıkarıp, sorumluluğu ya da suçu onlara atmak gibi bir sonuç çıkarılmamalıdır. Değinmek istediğim, bu kadınların Hacı'nın yulkarıda sözettiği "ehemmiyetsiz(!)" ahlaksızlıklara başkaldırmamak üzere, sistemli biçimde bu hale getirildiğidir. Suç İslam'ın ve her türlü donanımdan yoksun erkeklerindir.

Bir gün İslam dünyasındaki fanatik ya da değil, tüm inanır kadınların, bu dini büyük bir gürültüyle kaldırıp çöpe atması dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood kardeşimiz İslam'da kadınların zavallı durumunu çok etkili bir şekilde açıklıyor.

Kadın bakış açısını bu kadar doğru ve veciz açıklayanla karşılaştığımı hatırlamıyorum.

Ben bir başka yazımda bundan Stockholm sendromunun sorumlu olduğuna değinmiştim.

Ama Ifeelgood, bu sendromu aşarak, bazı ilginç inceliklere değiniyor ve bunu büyük bir başarı ile yapıyor.

Gerçekten çok eğitici bir yazı..

Kendisini tebrik ediyorum..

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...