Jump to content

ezelden beri hep var olan yalnız Allah değil mi?

Recommended Posts

Ölünce insan ruhunun bedenini terk ettiği ve bu ruhun daha sonra tekrar bedene kavuşacağı söylenmemiş

yazını okudum... ama senin neden benim dediklerime itiraz ettiğini anlamadım.... ben farklı birşey idda etmedim ki...

benim bildiğim insan denen yaratık... aşağıdaki şeylerin birleşiminden oluşur..

öz+ruh+beden+nefis....

ama benim asıl anlamadığım.... diriltilebilmemiz için toprağa gömülmemiz gerektiği iddanla neyi ispatlamış oluyorsun

kastını açıkca yazda bende bileyim nerde cuvalladığımı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

>>> öz+ruh+beden+nefis....

İşte bak nasıl sayıklıyorsun.. Bunlarsa, nerde bunlar?

İnsna denen yaratık, sadece ve sadece bedeninden, bedenini oluşturan maddeden ibarettir..

bu sözün, senin gibi atası maymun olanlar için geçerli olabilir.

fakat atası insan olanlarda; kalp ve ruh vardır.

sende kalp ve ruh olmadığı için, inkar etmen çok normal. çünki atan maymun senin.

Sitelerde Paylaş
Sen şimdi var mısın? Var isen, emin ol big bang'tan evvelde vardın.. Sen hiç bir zaman yok olmayacaksın, zira madde ne yoktan var olur, ne de var iken yok olur..

Bizlerin özü hiç bir zaman var olmadı.. Tartıya çık, işte o kiloyu gösteren madde neyse, sen ondan ibaretsin, başka hiç bir şeyin, özünmüş, şuyunmuş, buyunmuş yok..

Ne diyorsun anibal..Varmıyız yokmuyuz?

?

Sitelerde Paylaş
yazını okudum... ama senin neden benim dediklerime itiraz ettiğini anlamadım.... ben farklı birşey idda etmedim ki...

benim bildiğim insan denen yaratık... aşağıdaki şeylerin birleşiminden oluşur..

öz+ruh+beden+nefis....

ama benim asıl anlamadığım.... diriltilebilmemiz için toprağa gömülmemiz gerektiği iddanla neyi ispatlamış oluyorsun

kastını açıkca yazda bende bileyim nerde cuvalladığımı

Okudum diyorsun ama dikkatli okumamışsın. Açıkça yazdım. Ruh = Cebrail. İnsan için canlı denir ve insan canlılığını yitirdiğinde (canı çıktığında) ölmüş olur. Yani ruh yok. Öleceksin, gömüleceksin, çürüyeceksin, kalan kemiklerinden diriltileceksin. "Topraktan geldin, toprağa geri döneceksin ve tekrar O'na döndürüleceksin".

Bu durumda senin nereden geldiği belirsiz "öz + ruh + beden + nefis" formülün çuvallıyor. Onu geçtim "beden + ruh" formülü de Kuran'a göre çuvallıyor. Sadece beden var ve beyin fonksiyonlarıyla dünyayı algılayıp kararlar verecek, vadesi gelene kadar yaşayacak ve ölecek. Sonra KANLI CANLI DİRİLTİLECEK ama topraktan yetişen bitki gibi. Öz-möz yok, bildiğin anlamda ruh-muh yok.

Bu durumda kişinin bedeni yanıp kül olursa vs. kişi yok olmuş oluyor. Kabir azabı yok, ahiret yok, cennet yok, cehennem yok. Oh Mis!

Kapiş?

Sitelerde Paylaş

Peki bu kızın Ruhu nerede?

Ukrayna da 2 yaşında sokağa terk edilen kız köpeklerle yaşadı..

Oxana beş yıl boyunca köpeklerle birlikte yaşamıştı. Çiğ etle beslenen, uluyan ve yorulduğu zaman köpekler gibi dilini dışarı çıkararak nefes alan Oxana, 8 yaşında bulunmuştu. 23 yaşındaki Oxana, normale dönemedi. İngiliz çocuk psikolojisi uzmanları, Ukrayna’ya giderek, zihinsel engelli çocuklar merkezindeki Oxana’yı ziyaret etti. Doktor Lyn Fry, “Konuşma dili garip. Her ifadeyi, ‘bir emir’miş

gibi telaffuz ediyor” dedi. Fry, genç kızın 6 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olduğunu, adını bile doğru söyleyemediğini anlatarak, “Bir çocuk beş yaşına kadar konuşmayı öğrenemezse, dili gelişemiyor. Ancak Oxana terk edilmeden önce az da olsa konuşabildiği için durumu farklı. Üzgün olduğunda ormana gitmek istiyor” dedi.

Sitelerde Paylaş

>> senin organları sırasıyla alıp.... başka bir adamla değiştirelim...

Gavs, peki bu neyi gösterecek? Neyi göstereceğini nerden çıkarıyorsun?

Yer değiştirme diyorsan.. Beyni değiştir, olay olsun bitsin..

Bak bir adamı alıp diğerinin vücuduna koymanın yolu beyinden geçer bunun en basit pratik tarafı beyin hasarları sonrası insanları incelemektir. Pek çok beyin hasarından sonra, kişiler bambaşka kişiler oluverir. Konuşması, huyu, tüyü, zevkleri vs. herşeyi değişir..

Daha bir ilginç olan deneyde şöyledir. Beynin iki yarısını birbirine bağlayan geniş bir sinir demeti mevcuttur. Bu demeti kesiverirsin. Bu, sara hastalarının tedavisi için zamanında uygulanmış bir yöntemdir.. Ama sonuçları ilginçtir.. Bu tedavi uygulanan hastalarda, bir müddet sonra aynı bedende iki kişi yaşamaya başlar. Adam elmaya uzanır, öbür eli uzanan elini tutar geri çeker. Adama sorarsın, şapka nerde dersin, bir eli şapkayı gösterirken, "şapka yok ortada" der.. Zira, konuşma merkezi bir tanedir. Konuşabilen sadece beynin ilgili yarısıdır. Eğer şapka o yarının bağlı olduğu gözün görme alanı dışındaysa, şapkayı göremez. Ama diğer yarı görür, fakat konuşamadığı için eliyle işaret eder.. Bir bedende aynen iki kişi var olur..

Sitelerde Paylaş
Daha bir ilginç olan deneyde şöyledir. Beynin iki yarısını birbirine bağlayan geniş bir sinir demeti mevcuttur. Bu demeti kesiverirsin. Bu, sara hastalarının tedavisi için zamanında uygulanmış bir yöntemdir.. Ama sonuçları ilginçtir.. Bu tedavi uygulanan hastalarda, bir müddet sonra aynı bedende iki kişi yaşamaya başlar. Adam elmaya uzanır, öbür eli uzanan elini tutar geri çeker. Adama sorarsın, şapka nerde dersin, bir eli şapkayı gösterirken, "şapka yok ortada" der.. Zira, konuşma merkezi bir tanedir. Konuşabilen sadece beynin ilgili yarısıdır. Eğer şapka o yarının bağlı olduğu gözün görme alanı dışındaysa, şapkayı göremez. Ama diğer yarı görür, fakat konuşamadığı için eliyle işaret eder.. Bir bedende aynen iki kişi var olur..

bide müslümanları kör cahil olmak veya görmediği şeye kör bir inançla iman etmekle suçlarlar

anibal

bu dediğine kendin bizzat şait oldun mu.... yada kendi üzerinde denedin mi.....

adamın beyin fonksiyonalrının yanlış işlemesine sebep ol

sonrada deki.... aslında içinde iki kişi yaşamaya başladı........ pehhhhhhh

Sitelerde Paylaş
Ben ruhtan hiç bir şey anlamıyorum..

Olmayan bir şeyi anlamaya çalışmak deliliktir

tamam abi siz sadece bir bedenden et parçasından ibaretsiniz....

sizin bir nefsiniz yok..sizin ruhunuz yok. sizin bir iradeniz yok... sizin bir özünüz yok....

ot gibi gelip... ot gibi gidin...

yeterki... allah olmasın.... inkar edelimmm

Sitelerde Paylaş

>>> bu dediğine kendin bizzat şait oldun mu.... yada kendi üzerinde denedin mi.....

Bu dediğime bizzat şahit oldum, hemde defaten.. Zira okuduğum yerde, zamanında bu tedaviler sık sık yapılmış, bu dertten muzdarip olanlar bu yeni derde deva aramaya geliyordu..

Kendi üzerimde denemem gerekmiyor gavs.. Tıp literatürü bu olayı çok çok iyi bilir.. Alien Hand sendromu olarak geçer.. Saralı olmayan insanlarda da görülür. Meselenin ne olduğunun anlaşılması, bu sara tedavisi sayesinde olmuştur.. Beynin her bir yarısı öbür yarısından haber alamadığı için, öbür yarıyı yok farzetmekte, bu nedenle tüm bedeni kendi idare etmeye çalışmaktadır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...