Jump to content

Yeni Keşfedilen 19 uyumu

Recommended Posts

İlgili 2 ayette her hangi bir sorun yoktur.

Bu konuyu bende daha sonradan iyice araştırdım ve eski nüshaları görünce ikna oldum.

Heraklese bu konuda mailde atmıştım.

Bu konuyu araştırmak isteyenler eski nüshalara bakabilir.

Ayrıca ilgili ? (Heh) harfi Meryem suresinde de kullanılmaktadır. Ve orda ki sayımlara ? harfide katılmıştır.

bakınız. http://www.submission.org/quran/reader/ara...a019-count.html

syg.

edit: Herakles her yerde bunu kullandıgını söylemiş. Doğru apaçık bir şeyi heryerde kullanırım.

tarihinde 4ntiateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 353
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

أَوْ كَصَيِّبٍ مِنَ السَّمَاءِ فِيهِ ظُلُمَاتٌ وَرَعْدٌ وَبَرْقٌ يَجْعَلُونَ

أَصَابِعَهُمْ فِي ءَاذَانِهِمْ مِنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِ وَاللَّهُ مُحِيطٌ بِالْكَافِرِينَ

Ezher bize oradan hangisi hah harfi gösterir misin? Aynı şekilde Antiateistte.. İkiniz birden hangisi hah gösterin..

Link atmakla olmaz bu işler..

Buyurun haydiii.

Sitelerde Paylaş

Hangi eski nüshalara baktın sorabilir miyim?

Verdiğin harfin Meryem 1'deki mukatta harfiye aynı olduğunu neye dayanarak iddia ediyorsun?

Ben söyleyeyim işine öyle geliyor ondan harfler aynı diyorsun.

Meryem süresi 1 deki harfle verdiğin harfin hiçbir alakası yoktur.Boşuna mucize koyacağım diye yırtınmayın.

Doğruluğu size göredir.Hayal görmek istiyorsunuz çünkü.

Sitelerde Paylaş
Ezher bize oradan hangisi hah harfi gösterir misin? Aynı şekilde Antiateistte.. İkiniz birden hangisi hah gösterin..

Buyurun haydiii.

Mohammed ezher sorunlu iki ayeti asmamış.O bahsettiğim sorunu bilmiyor zaten konuya da vakıf olduğunu sanmıyorum.2:19 ayetini asmış sadece.Onun verdiği arapça yazımdaki ayette hah(Meryem 1 ayetindeki mukatta harfinden bahsediyorum) harfi var. Fakat onun yazdığında olan hah harfi 12:101 ve 24:56 ayetlerinde yok.Bu 19. tayfa çift ses okunan te/he harfini ısrarla meryem 1'deki hah harfi demekteler.Çünkü işlerine öyle geliyor.

19 için harf değiştiren ayet atan harf ekleyen mushaf mushaf gezinen güruhun bunu pişkince yapması doğaldır.

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hangi eski nüshalara baktın sorabilir miyim?

Verdiğin harfin Meryem 1'deki mukatta harfiye aynı olduğunu neye dayanarak iddia ediyorsun?

Ben söyleyeyim işine öyle geliyor ondan harfler aynı diyorsun.

Meryem süresi 1 deki harfle verdiğin harfin hiçbir alakası yoktur.Boşuna mucize koyacağım diye yırtınmayın.

Doğruluğu size göredir.Hayal görmek istiyorsunuz çünkü.

Az önce sana özelden mesaj atmıştım msneye beni ekle diye. Nüshada nasıl yazıldıgını gösterecektim. Ama sen kabul etmedin.

Ewt meryem suresinde yer alan başlangıç harflerinden biride He harfidir. O surede yapılan sayımlarda gözlü He'de katılıyor, linkte gördüğün gibi.

Sitelerde Paylaş
Az önce sana özelden mesaj atmıştım msneye beni ekle diye. Nüshada nasıl yazıldıgını gösterecektim. Ama sen kabul etmedin.

İlgili nüsha resimlerini e mail'ime atabilirsin.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Buyurun haydiii.

İlgili ayetlerde bir problem olmadıgını Herakles'e mail atarak ulaştırdım. Kendisi attıgım maili inceledi. Şimdi topige, arkadaşları bilgilendirmek amacıyla bir şeyler yazmasını umut ediyorum.

syg.

Sitelerde Paylaş
İlgili ayetlerde bir problem olmadıgını Herakles'e mail atarak ulaştırdım. Kendisi attıgım maili inceledi. Şimdi topige, arkadaşları bilgilendirmek amacıyla bir şeyler yazmasını umut ediyorum.

syg.

Sorunlu dediğim iki ayetin biri olan 24:58 ayetinde hah harfi olduğunu gösteren çok eski bir mushaf resmini gördüm.Henüz mushafın kendisini yazımını görmüş değilim.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Sorunlu dediğim iki ayetin biri olan 24:58 ayetinde hah harfi olduğunu gösteren çok eski bir mushaf resmini gördüm.Henüz mushafın kendisini yazımını görmüş değilim.

Selamlar.

24:58 ve 12:101 ayetlerinde noktalı He mevcut. Eski nüshalarda bunlar noktasız olarak yazılmakta.

Zaten daha önceden de Meryem suresinde yer alan He harfi sayımlarımda, noktalı He'lerin de sayıma katıldıgını göstermiştim, link vererek.

Sonuç olarak, Meryem suresine ve bu topikte verdiğimiz 19 düzenine bakarsak, noktalı he'lerin de sayıma katıldıgını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Sistem açık.

Sitelerde Paylaş

O mushaf arkaşta bulunmakta. Sana attıgım foto onun web camden bana gösterdiği foto.

Ayrıca inceleyemedim fakat taşkent nüshasında da aynı imi. 19.org da yer almakta.

Meryem suresindeki he harfi ile yazılıyor. Yada noktalı he. Farkeden birşey yok.

Bu arada yanlış yazmışız. Sorun 24:58 de değil, 24:56'da Zaten kullanılan harfler aynı harf.

Sitelerde Paylaş

Bu yazılanları okuyunca gülmekten geberdim. 19 mucizesi denilen safsata ilk çıkarıldığı zamanlar ben de ilgili idim. Ne de olsa o zamanlar zavallı bir müslümandım.

Ama artık insan tanrı fikrinin kafasından tamamen silebildiği ve maddeyi temele koyabildiği sürece, bu tür şarlatanlıkların ateistlere hitap edebileceğini düşünerek forumda gereksiz yere kalabalık yaratmaları çok ilginç.

Kur an daki açık matematiksel hatalar, bilimle uyuşmayan ayetler, faşist ve gerici kuralları bir kenara bıraktık; artık 19'larla, Edip'lerle, Ömer'lerle uğraşacağız, öyle mi?

Bu konuda bir arkadaşımız, 19 mucizesi Atatürk'te de var demiş :) Buna da çok güldüm. Atatürk'te 9 mucizesi de var, demek ki Atatürk, Kur an'ın tanrısından daha üstün :)

Geçin arkadaşlar bu işleri, hayatı boyunca gericilikle, doğma kurallarla savaşmış birisinden bahsediyorsunuz. Türk aydınlanma devrimini gerçekleştiren ve bize doğmatik kuralları değil, akıl ve bilimi miras bırakan birisinden. Bir devrimciden. Kim sallar Kur an'ı, kim sallar 19'u?

Bu süper zenci örneği çok hoşuma gitmişti. O bile bu söylediklerinizden çok daha tutarlı :)

Sitelerde Paylaş
imzama bakarsanız 19 un hikmetine erersiniz :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bu arada süper zenci örneğini anibal sık sık verir, onun mesajlarını bir arat illa karşına çıkar; nazik bir örnek değil ama anlatmak istediğini anlatır.

Sitelerde Paylaş

19 olayının ayetlerde belirtilmesi.

Ve ayetlerde belirtildiği gibi aynı şekilde günümüzde ki insanlar üzerinde etki yapması.

Ve Kuran'da sayısız, rededilemiyecek kadar mantıklı net 19 uyumlarının ortaya çıkması size hiç ama hiç tuhaf gelmiyor mu ?

tarihinde 4ntiateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O mushaf arkaşta bulunmakta. Sana attıgım foto onun web camden bana gösterdiği foto.

Ayrıca inceleyemedim fakat taşkent nüshasında da aynı imi. 19.org da yer almakta.

Meryem suresindeki he harfi ile yazılıyor. Yada noktalı he. Farkeden birşey yok.

Bu arada yanlış yazmışız. Sorun 24:58 de değil, 24:56'da Zaten kullanılan harfler aynı harf.

Sorunlu dediğimiz ayet 24:58.

Taşkent nüshasının ilgili bölümleri 19 orgta varmı bakıp incelemedim yalnız arkadaşın verdiği nüsha çok zor okunuyor ayetin 24:58 olup olmadığı dahi belirsiz.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِيَسْتَأْذِنْكُمُ الَّذِينَ مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ وَالَّذِينَ لَمْ يَبْلُغُوا الْحُلُمَ مِنْكُمْ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ ۚ مِنْ قَبْلِ صَلَاةِ الْفَجْرِ وَحِينَ تَضَعُونَ ثِيَابَكُمْ مِنَ الظَّهِيرَةِ وَمِنْ بَعْدِ صَلَاةِ الْعِشَاءِ ۚ ثَلَاثُ عَوْرَاتٍ لَكُمْ ۚ لَيْسَ عَلَيْكُمْ وَلَا عَلَيْهِمْ جُنَاحٌ بَعْدَهُنَّ ۚ طَوَّافُونَ عَلَيْكُمْ بَعْضُكُمْ عَلَىٰ بَعْضٍ ۚ كَذَٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ لَكُمُ الْآيَاتِ ۗ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ

24/58 Ya eyyühellezıne amenu li yeste'zinkümüllezıne meleket eymaüküm vellezıne lem yeblüğul hulüme minküm selase merratv min kabli salatil fecri ve hıyne tedaune siyabeküm minez zahırati ve mim ba'di salatil ışa'i selasü avratil leküm* leyse aleyküm ve la aleyhim cünahum ba'dehünn* tavvafune aleyküm ba'duküm ala ba'd* kezalike yübeyyinüllahü lekümül ayat* vallahü alımün hakım

Siz buradaki Te seslerinin Heh olduğunu iddia ediyorsunuz.Ben bu yönde henüz bir fikir değiştirmiş değilim.

Sen bu konuda samimi bir kanıt koymak istiyor isen Meryem 1 'deki Mukatta harfinin yazımını ve sorunlu dediğim iki ayetin yazımını koyup evet harfler aynıdır diye göstereceksin.Henüz böyle bir çalışma yok siz tarafından yapılmış.

Ve 1400 yıldır senin Heh dediğin harf Te olarak okunuyor.

Selam.

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...