Jump to content

Tanah

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  402
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Tanah Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

975 profil görüntüleme
 1. Ehli beyt değil saf . Akraba kuzen farketmez diyorum bunların soyları farklı saf mahluk .biri Levi(harun soyundan) Elizabeth, diğeri Yahuda soyundan (MERYEM) Bu cümleyi anlayamayan bir gerizekalısın sen.Al bak İngilizce yazıyorum ve soy kaydı da vericem bunu anlamazsan bir doktora görün mk. Levi Judah . . . . Aaron . . . . . . David . . . . . . . . Father of E. . . Mother of M. & Father of M. Elizabth . . Mary . . John Jesus Whether the Mother of Mary was the sister of Elizabeth or the sister of Elizabeth's Father, making Elizabeth either an aunt or a cousin of Mary, there is no problem for Elizabeth to be a descendant of Aaron and Mary from the tribe of Judah, and descendant of David.
 2. Forumda dindarr gibi troller yüzünden eskisi gibi üye kalmadı bizim saatlerce araştırma yapıp üzerinde düşündüğümüz yazıları bok etme haslağındaki bu şahıs ve yardakçıları nedeniyel forum sessizleşti ama adminler hala bizi suçluyor ve bu adamları herhalde işlerine geldiği için banlamıyorlar gib, NOLAN gibi forumun emektarlarından olanları banlıyorlar. Ben de üyeliğimi sonlandırıyorum bu toller bu forumda var oldukça asla eskisi gibi çok tutulan bir ortam olmayacak umarım adminler bunu farkediyordur. Bugüne kadar burda yazdıklarım umarım misafir ziyaretçilere ve üyelere yardımcı olmuş ve onları bu çöl yazmalarından kurtarmıştır.dindarr ve yardakçları ve maalesef forum admini benim gitme nedenimdir. TD Forum'u da bastı bu troll dindarr ama orda adminler sıkı olduğu için burdaki gibi kamon ahaha diyemiyor bu troll o yüzden orda yazmaya devam edeceğim ve sosyal medyada da sayfamızda sizi bekliyorum.Hoşçakalın.
 3. He mk he kesin yaşanmıştır bu şizofreni. Göt ettin beni demiyor da.
 4. malta eriği admine mesaj attım üyeliğim sonlandırılacak hoşçakal dostum.
 5. Üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum .

 6. He mk he bu da deli midir nedir kendi kendine bir şey kanıtladığını sanıyor bu gerizekalıya laf anlatmak bu mk malına laf anlatmak bir boka yaramıyor yüz ker eyazdığım şeyi tekrar yazdırcak bana mk papağanı. Banlasın admin beni bu yavşak burda varsa ben burda olmak istemiyorum mk . Al forumu bir tarafında sok mk papağanı.Hala aynı şeyi tekrarlıyor cevap yok. ben gidiyorum beyler bu mk salağıyal siz uğraşın bundan sonra.
 7. Tanah

  yeniçeri'inin Mecaz İddiasına Yanıt

  Neyse cevap vermeye gerek yok her şeuy ortada zaten sen mecaz mecaz takıl kardeş.
 8. Benim neden cevap yazdığımı gayet iyi biliyorsunuz konuyu çöp ediyor çünkü her konunun altına aynı şeyi yazıyor konuyu okuyanlar da onun huyunu bilmedikleri için cevap verip konuyu başka tarafa çekiyorlar. Olan konunun içerğine oluyor eğer bunu sadece benim konulara yapsaydı yine nispeten mantıklıydı çünkü onun kıvırmalarını en çok cevaplayan benim ama başka konulara da yapıyor. Hayır güçlü ateist,NOLAN niye banlandı onlar bu adamdan daha iyilerdi madem bu soytarı banlanmıyor onları niye banladınız onlar da ahlak yok diyorlardı sadece.
 9. dindarrı size yüz kere şikayet ettim sadece ben değil her üyeye cevap verirken bizim ne yazdığımızı okumadan cevap verip bir de insanları çileden çıkarmak için cevabına ''o ye kamon haha kamon beybi ahahah '' diye şeyler ekliyor bu adamı adam yerine koyup forumda barındıran sizsiniz sonra da bu adamla niye laf yarışına giriyorsun diyorsunuz.Benden başka şikayetçi olan yoksa haksız olduğumu kabul edeceğim.
 10. Tanah

  yeniçeri'inin Mecaz İddiasına Yanıt

  Mezmurlara dayalı namaz fikri senin yumurtladığın bir şey Kuran'da sadece bir atıf vardır Mezmurlar'a(direkt atıf ad olarak değil) o da şu yuvarlak cümle: 21:105 - And olsun ki, Tevrat'tan sonra Zebûr'da da yeryüzüne ancak iyi kullarımın mirasçı olduğunu yazmıştık. Bunu da söylemek için Tevrat alimi olmaya gerek yok. Kabe ise sonradan kıble oldu önceden Kudüs idi.Avam konuşmayı sevmem ama sen ve dindarr o kadar çok kıvıryorsunuz ki bazı şeyleri insanı çileden çıkarıyorsunuz.
 11. Ya sen salaksın.Öncelikle Luka İncili'nde yazanı kabul ettik ya salak. Meryem ile Elizabeth akraba ama kuzenler yani meryem Harun soyunda değil sen salak mısın salak numarası mı yapıorsun hala anlamış değilim.meryem Yahuda soyundandır Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı olması(kızkardeşi değil)Meryem'in Levi kabilesine mensup olması gerekir ama öyle değil yüz kere söyledim ama anlamıyorsun sen salaksın ya. Ayrıca sana hadis verdim onu okumadın bile büyük ihtimal şimdi de bana hadis atıyorsun en senin hadisini okudum ve tamam anneleri akraba olsa bile Meryem yine Levi kabilesinden değil Meryem'in mensup olduğu kabile Yahuda kabilesi olmalı ki Mesih ondan doğsun yoksa Davut'un soyundan olamaz Meryem. yahudi geleneğine göre mesih hem anne tarafından hem baba tarafından Davut'un soyundan olmak zorunda o yüzden Meryem de Davut'un soyundan olmalı ki bunun böyle olmadığını gösteren İncil'den bir kanıt yok aksine Meryem'in Levi(Harun soyu) olması için kutsal tapınak işleriyle uğraşan bir ailesinin olması oysaki bunu yapan Meryem'in ailesi değil Zekeriya'nın ailesidir.Yüz kere söyledim yüzkere söyleyeceğim Meryem Yahuda soyundandır Levi(Harun soyundan) değil. İster hoşuna gitsin ister gitmesin aam burda masal uydurma artık.Nokta. Ayrıca kuzen dedim ama Luka incilinde geçen kelime akraba manasında grekçede kuzen değil o da senin hatrın olsun diye .
 12. Neyse arkadaşlar bu ahmağı bırakırsak Meryem Harun'un akrabası değildir Meryem ile Elizabeth kuzendirler bunu soy ağacına bakarak görebillrsiniz.Bu işten de alnımın akıyla çıktım eminim misafir olarak bu konuyu okuyanlar net bir fikre sahip olmuştur.
 13. Safsata türlerinin hepsine başvurdun saman adam adgumentum ad hominem bilmem ne hepsini çiğnedin ama bu kadar da olmaz tartışmayı sulandırcak ne varsa yapıyorsun sen troll müsün ahmak mısın gerizekalı mısın yoksa bot musun anlamadım çünkü tartışmaya bir katkın yok salak salak papağan gibi tekrar edip yazdıklarıma cevap vermeden hah hah koyup karşındakinin cevabını küçümsüyorsun böyle tartışılmaz bırak Meryem'i falan sen önce tartışmayı öğren şu papağan olayına da çözüm bul her türlü ahmaklığı yaptın bu başlıkta.
 14. Kafan mı güzel kardeşim Elizabeth ile Meryem kuzen kuzen. Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı(kızkardeşi değil) Meryem ise Yahuda kabilesinden Elizabeth Meryem aynı kabileden değil.Yani Meryem'e Harun soyundan denemez Levi kabilesi (Harun soyu)tapınak işleriyle uğraşan kabiledir Yahuda kabilesiyse Yahudilik'e göre Davut'un soyundsan çıkacak Mesih'in kabilesidir yani Meryem Harun'un soyundan olsaydı Mesih ondan doğamazdı Meryem Yahuda soyundandır yani yine olmuyor ayrıca o kötülediğin pis İncil'e nasıl inanırsın sen aaa gerçi ısıtıp ısıtıp papağanlık yapıyorsun ama sıkıştın artık .
 15. Olmamış uht bir kabile mensubu için kullanılsa bile Ali İmran Suresi'nde maalesef kızkardeş maansına kullanılmış
×
×
 • Yeni Oluştur...