Jump to content

bilgisız bi uşak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  147
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bilgisız bi uşak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 19-06-1965

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.402 profil görüntüleme
 1. bilgisız bi uşak

  Trump vs Clinton

  Ah Engse! Bugün, ilk kez güldüm. Teşekkürler.
 2. bilgisız bi uşak

  TDK'yi tartışalım

  Benim rumuzuımda, hiç bir yanlışlık yok. Başka dilleri, Türkçe'yle karşılaştırmak, bir aymazlıktır. Her dilin, kendine özgü yapısı vardır. Diller, içinde bulundukları uygarlıklarla gelişirler; hattâ gelenekler bile, dillerin gelişmesinde, pay edinirler. Eğer Almanca'yı, Türk yaşam tarzıyla kıyaslarsanız, duvara toslarsınız! Bir dili anlayabilmek için, o dilin oluştuğu uygarlığı, anlayabilmeniz gerekiyor; o uygarlık, size ters düşüyorsa, o dili öğrenebilmeniz, olanaksızdır. Türkçe'yi, Arapça ya da Kütçe ile kıyaslamak, kendi usumuza yapacağımız ih
 3. bilgisız bi uşak

  TDK'yi tartışalım

  Yeryüzündeki tüm diller arasında, en çok virgül, en çok noktalı virgül ve en çok kısa çizgi kullanılan dil, Türkçe'dir. İsterseniz, hem TDK'nin, hem de Dil Derneği'nin yayınlarını inceleyin; düş kırıklığı yaşayacaksınız! Rezâlet! Peki; bu, hep böyle miydi? Kesinlikle hâyır! TDK'nin çalışanları, memur sınıfına girince; Dil Derneği de, siyâsetin etkisinde kalınca, uygulamalı yazı dilini de, yerle bir ettiler! Güzel dilimizin, gereğince uygulanabilmesi için, tarafsız bir kuruluşa gerek vardır. Tıpkı Almanca, İngilizce, Fransızca, vesâire
 4. Her Müslümân gibi, sen de, sonunda niçin inandığını anlayabildin. Ne ara, Arap'ın putuna yaranmaktan, vazgeçeceksin?
 5. bilgisız bi uşak

  Arapça İstiklal Marşı

  Düşünebileceğimizden, çok dahâ hızlı biçimde, Araplaştırıyorlar bizi! 2023 yılında, resmî dilimiz, Arapça olabilir. Hazırlıklı olun! Çoğu imam-hatip okullarında, Arapça dışında, tüm diller yasaktır!
 6. 20,000 kez! Gelecekteki insanların, dış görünümleri Bilim ve tekniğin ilerlemesiyle birlikte, dünyâmız da 'küçülüyor'. Okuyalım
 7. Robe, Müslümallar'ın kışkırtma taktiğine, kurban gideceksin, Ben, bir kez uyarmış olayım. Bırak da, çocuk, kendi-kendine eğlensin.
 8. Kullandığın konuşma ve yazı dili, senin eğitiminin ve zekânın, en önemli göstergesidir. Lâf salatası yapacağına, fikir üret.
 9. Konuları, lütfen kirletme. Eğer it sürüsü hakkında, tartışmak istiyorsan, açarsın uygun bir konu; hepimiz tartışırız. Unutma; üyeliğin, tehlikede!
 10. Atatürk'ün çalışma masasındaki bozkurt: Atatürk dönemimindeki paralarda, bozkurt örnekleri:
 11. Tükçe, cumhûriyetin kuruluşuna kadar, yaygın bir yazı dili değildi. Türkçe yazmak isteyen herkes, kendi kafasına göre, uygulamalara başvuruyordu. Bu dildeki yazı dilini geliştirmek için, yeni bir oluşum kurulması gerekiyordu. Atatürk'ün önderliğinde, 1932 yılında, Türk Dili Tetkik Cemiyeti kuruldu. Bu ad, dahâ sonraları, Türk Dil Kurumu biçimine dönüştürüldü. Bu kamu derneği, Türkçeye, çok büyük kazanımlar getirdi. Tâ ki... Özerk bir kamu derneği olan TDK, 1983 yılında, ANAP aymazlarınca, Başbakanlık'a bağlanıp, özerk olmaktan çıkarıldı ve bir b
 12. bilgisız bi uşak

  Tayyip İti Çok İleri Gitmiş Olabilir mi?

  Şu soruya bir bakın; bir de, verilen yanıtlara bakın! Burada, "Fikrim yok!" ne demek? Yandaş kümeler, sözde araştırma yaparsa, böyle salaklıklar oluşur!
 13. bilgisız bi uşak

  Milliyet

  Sözkonusu olan, narsizm değil. Yaşamda kalma içgüdüsünü düşün; orada da, önce ben vardır.
 14. bilgisız bi uşak

  Milliyet

  İsterseni, küçükten büyüğe, bir sıralama yapalım. Önce ben... Âilem... Akrabâlarım... Dostlarım ve arkadaşlarım.. Mahâllem/köyüm... İlçem... İlim... Boyluğum (milletim)... Ülkem... Vs! Bu bağlamlardan, herhangi birisini silersenişz, psikolojiniz, alt-üst olur! Milliyetçilik (boylukçuluk), kaçınılmaz bir ögedir. Robe'nin de aktardığı gibi; siz, Stalin'in, Mao'nun, Marx'ın... vesâiren, milliyetçi olmadıklarını mı sanıyorsunuz?
 15. Sen, ne sayıklıyorsun? Fâtih dediğin, kitle kâtili bir yağmacıdır! Onun gibilere, 'fâtih' değil, 'kitle kâtili' denir! Yavuz, sokırımcı bir ittir? Kânûnî... Kalsın!
×
×
 • Yeni Oluştur...