Jump to content

agresifagnostik

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  37
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

agresifagnostik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

382 profil görüntüleme
 1. Çok güzel yazdın kardeşim tebrikler. Tam benim anlatmak istediğim şeyleri özetlemişsin.
 2. Değer, toplum ahlakı aslında gereken bir şey değil, insanlar her şeyle dalga geçebilir, her şdyin kuralını insnalar koyuyor ise, mizahın sınırını da insanlar koyuyordur. Peki neden her şeyin mizabı olmasın, kara mizah diye bir mizah türü bir şey var, ben bir dini mizaha alet ettiğim zaman, ateisti, deisti, agnostiği gülüyor ama diğer ideolojilerini mizaha alet ettiğim zaman neden bir küfür, hakaret oluyor? Ben Atatürkçü ddğilim ama Atatürkü sever ve sayarım. Peki neden Atatürkü mizaha alet ettiğim zaman karşı çıkıyorsunuz, bütün bu tabuları yıkmaya uğraşırken, bu saçma tabular neden? Gülüp geçmel varken neden "Atatürk üzerinden mizah olmaz o.ç." gibi hakaretlerde bulunuyorsunuz?
 3. Başlık açıklıyor. Cevapları alalım, ölümsüzlük bulunsa, testini nasıl yapacaksınız? Açıkçası bence bolca yapılıp herkese dağıtılmalı. Nüfusu az ve orta olan bir ülkeye de dağıtıp sınayabiliriz tabii ki, daha yaratıcı olan fikirleri buraya alalım.
 4. Tanrıya ibadetlerin insana ve tanrıya ne faydası var? Tanrı neden bu kadar egoist? Kendisine tapmamız için bizi yaratması tam bir saçmalık. Tanrı neden her şeyi bildiği halde, Adem ile Meyve ağacı tiyatrosunu oynuyor? Amaç ne? Tanrı neden kafirleri, sanki kendisi yaratmamış gibi kötü tasvir ediyor? Hem yaratıyorsun, hem de suçlamaya başlıyorsun. Burası ayrı saçmalık. Tanrınız neden kadınlara erkeklerden daha az hak vermiş. 4 e 2 şahitlik hakkı, erkeklere çok eşlilik, erkeklere cennet ödülleri ve miras hakkı erkeklere daha fazla vs vs. Neden gereksiz organlarımız var? Gözlerimiz bozulabiliyor, gereksiz tırnak uzuyor, kıllarımız büyüyor.(saçma salak yerlerde de olması bambaşka hikaye) Neden kaos bir düzen var? Kaostan kasıt; ölüm, savaş, hastalık, iki başlı çocuk, yapışık ikiz, bir organı eksik engelli çocuk, hırsızlık. (bunlara sınav diyen, adaleti, eşitliği sorgulasın. Adalet, eşitlik olmayan yerde sınav yapmak, hak yemeye benzer. Tanrınız hakları çiğniyor benden demesi.) Neden kitabınızda Muhammet'in saçma sapan evlilik haklarını okuyoruz? Tanrının bize daha evrensel ve her zamana uygun bir kitap göndermesini isterdim. Neden bu kadar anlaşılmaz? Hem de apaçık dediği halde, başkası başka anlıyor, diğer bir başkası başka anlamaktadıır? Bu dine inanmanız size utanç vermiyor mu? Arapların uydurma dinlerine inanmak ve sonsuza kadar cehennem ve cennetle mükafatlandırılmak apayrı saçmalık değil mi? Sonsıza kadar cehenemmde yakmak merhametsizliğini göstermez mi? Aynı şekilde sonsuza kaaadar cennet çok sıkmaz mı? Bu korkutucu gelmiyor mu?
 5. agresifagnostik

  Tanrı ve mantık...

  Mantıkla bulamıcaksak, kalple mi bulcaz yani. İnanarak mı bulucaz tanrıyı? Bana mantıklı gelmiyor tanrı kavramı ama inanmalı mıyım? Bu sadece kendini kandırmak olur. Tanrıyı sözde inandığımızda gerçekten inanmış olmayız, çünkü inanmak için mantıklı bir sebep olması gerekir. Kendisini hiç göstermemiş bir tanrıya kendimi atamam. Saklanıyor utangaç çocuk gibi, saklanmasın da göstersin kendini. Çok beğenmiş bay tanrı.
 6. agresifagnostik

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Yani diyor ki kitap haline neden getirilmedi, Peygamber zamanında.
 7. agresifagnostik

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  İlk önce islam dinin geçtiği ilk yıllara ait tarihi belge sunmalısınız. Çünkü ortada konuşacak bir belge yok.
 8. agresifagnostik

  Sorgulamadan yaşamak istemez miydiniz?

  Sorgulayan insanlar daha derin düşünceler, bilinmezlikler içerisinde olabildiği.için kafası boş durmaz. Sürekli bir şeye takarlar. O yüzden sorgulamayan dindar kafasını örnek verdim. Aynı şekilde tınlamayan ateistler de var. Benim sözüm sorgulayarak kafasını yiyen insanlara. (ayrıca bana) Çünkü bilinmez bir ortama fobim var. Gizemli şeylerin her zaman ortaya çıkmasını isterim. Ama tanrı bilinmezliği tercih erti. Bir türlü kendisini göstermiyor. Bu da kafamı hoplatıyor. Ünadı bırakıp ta gelse fena mı olur? Göstersin kendisini soktuğumun tanrısı.
 9. Sorgulamadan önce ne kadar da mutlu bir yaşamımız vardı. Neden insanları boş bir inanca yöneltiyoruz. Bırakın doğru yolu kendileri bulsunlar, o an yaşadıkları mutlu anlarını ellerinden almasak diyorum. Eğer gerçeği öğrenirseler, gerçeği kaldıramayabilirler. O yüzden bilinmezliği ortadan kaldıramayacağımız için intihar bile edebiliriz. Neden dindarları uyandırıyoruz, eğer mutluysalar hem de? Dindarken ne kadar mutluyuz, cennnete gitme hayaliyle yanıp tutuşuyorduk. Şimdi sadece elimizde tek bir yaşam var. O da kısa süreli bir ömür. Yaşam ne boktan değil mi? Bence deli diye nitelendirdiklerimiz bizden daha şanslılar. Biz akıllı varlıklar maalesef çok şanssız varlıklarız. Dünyanın derdini çekecek bir beynimiz var. Hayvanlar, zihinsel engelliler, dindarlar öyle mi? Hayat ne verdiyse yaşıyorlar. Sorgulama derdi yok.
 10. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  İşin ilginci, bütün dinleri ortadoğuya göndermiş. Kendisinden habersiz bir sürü insan var. Tutarsız kitaplar, bilmem neler. Ama korkutarak da sonuca gidebilior. İnsanları korkutuyor ve korkmayanları yakıyor. O kadar merhametli işte, ne dersin. Adaletli de bir de, pehh. Ayrıca eşitlik te vermiş ha, düzenli bir evren yaratmış. İnsanlardan sonsuz kat büyüklükte birisi ama nedense kadınların saçlarına göz dikmiş. O kadar güçlü ki, köleliği kaldırsa ayağa kalkarlar diye köleliği de kaldırmamış canım tanrım. Vay be, ne kadar merhametli, köleler kim ki. Önemli olan soylu, zenginlerin rahatlığı. Onlar olmasa islam gelişemezdi. Onlara borçlu koskoca tanrımız, işte öyle. Napalım, biz de köleliği kabul edicez. Tanrıya şükretmeliyiz, sevap kazanmalıyız. Allahın sevgisini almalıyız. Niye? Çünkü huri var, hem de 72 tane yaw. Ayrıca sınırsız cariye sahibi de olabiliriz. Kölelerimiz olur. Oh ne güzel lan. Tanrım sne ne kadar merhametlisin. Bizi düşünüyorsun. Aferin sana. Böyle ol işte. Hahahaha, yaşasın tanrım.
 11. Black Mirror dizisinde bir bölümde; insanlara, ölümden sonra bi mekanda yaşama hakkı veriyor. Bunun bir de sınavlı, adaletli bir test sistemine uyarlandığını düşünün. İnsanlar çeşitli teknoloji ile takip edilip, iyi olup olmadığını test edecekler. Ölene kadar devam eden test, öldükten sonra bilinci yaşatılacak şekilde bir mekana toplayacaklar. Dinlerin modernize edildiği, teknolojiye uyarlandığı bir şey bu. Tabii biz görmeyeceğimizi düşündüğümüz için üzülebiliriz. Ama umuyorum, bunun için çalışmalar başlamıştır da en az 10 sene içerisinde gerçekleştiğinş görürüz. Tabii imkansız bu teknolojiyle, o yüzden en az 50 yıl bekleyebiliriz. Dinlerin yerini teknolojş ve bilimin yer almasıyla ve ilerde gerçekleşecek bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğendiğiniz bir yazı olur.
 12. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  Knk, bir arap bedevisine inanmadığımız için sonsuza kadar cehennemde yanmak ne kadar mantıklıdır? Bir de öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, Allahının eski ilkel kanunları işlemiyor. Daha evrensel bir şey tasarlamalıydı. Ama yok bu zamandaki insanları önemsemedi.
 13. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  Cevabın için teşeklürler ama müslüman olmam için daha yaratıcı olmalısın. @akılsızşuursuzatom
 14. Müslümanlara soru: Allah neden böyle bir ihtiyaç hissetti. Hiç yaratmasaydı zaten ne dertlerimiz olurdu, ne de varlığımızdan haberimiz olurdu. Buna rağmen bizi yaratıp kendisine her gün ibadet etmek boş vakit kaybı değil midir? Bunun yerine bilime önem vermemizi sağlayıp, insanlara kutsal kitabında bilimsle ipuçları verebilirdi. Neden herkesi bu kitaba inanmamızı istiyor? Ha bir de ortalıkta neden yok? Sınav olduğunu söylersiniz siz şimdi, peki ya o zaman neden bize varlığını bildirmeyi düşünmüş. O zamanlardaki insanlara resmen torpil geçmiş. Allahınıza diyoruz ki ortalığa çıksın, göstersin kendisini. Ama utangaç bebe gibi ortalıkta gözükmüyor. Ayroca kendisine inanan insanların cennet girmesi, inanmayanların sonsuza kadar azap fikri sanki pek merhametli olduğu söylenemez. Peki neden kendisini merhametli olarak tanımlıyor? Amacı ne? Sınav desen, adaletsiz, eşitsizlik, acımasızlık, kaos birarada. Bir dd bu dünyanın cehennemi varsa daha da kötü. Peki 1400 yıl önce kendisine peygamber diye tanıtan deliyi neden dinleyip sonsuza kadar yakılacağımızı düşünelim. Ne insanlar gitti tahtalı köye. O insanlarla aynı ortama giricez, bu benim vicdanımı rahatlatıyor. Peki bu yobazların gittiği cennete gitmeyi neden çok istiyorsunuz? Ayrıca sizi tehdit eden bir tanrıya inanmak pek mantıklı değil gibi. Ama siz yinede mantıklı bulduğunuz ne varsa anlatın islam hakkında. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Sizin düşüncenizi de dinleyelim.
 15. agresifagnostik

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  Knk sen müslüman değil miydin yaw. Ne ara ataist oldun. Anlamak güç.
×
×
 • Yeni Oluştur...