Jump to content

Siz Allah olsaydiniz?

Recommended Posts

emin ol bildirir :lol: bence ateist forum üyeleri olarak aramızda para toplayıp allaha bir sopa alalım,böyle olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konuyu kafir arkadaslarimin muslim kardeslerimize "Siz Allah olsaydiniz?" turunde sorular sormalari icin aciyorum..

Ilk soru benden;

Siz Allah olsaydiniz, insanlara kotuluk edecegini bile bile seytani yaratir miydiniz?

sende boş durma o zaman git hastanede ameliyat yapan doktorları öldür, adamı bayıltıp niçin sağını solunu neşterle kesiyosunuz diye.

sonra minnacık, yeni doğmuş çocuga aşı vuracağım diye iğne batıran hemşireyi öldür. ne hakkı var o zavallı çocuğu ağlatmaya.

sonra git adamın dişini oyan diş doktorunu öldür. ne diye adamın dişini oyuyor.

sonra git kardeşine tokat atan annene kız, tokat atmak yanlış de. kardeşin elindeki çakmakla evi yakmaya çalışıyor olsa bile.

hatta git annenle sex yaparken babanı vur, kadını niye bağırtıyosun diyede kardeşsiz kal.

buraya kadar anlatmak istediğim şey: hep olayların hep ilk perdesine bakarak yorum yapıyorsunuz, daha bunu birde ikinci perdesi yani ahiret var.

allah bu dünyada verdiği eksikliklere eğer sabredersek( sabretmesenizde yapacağınız birşey yok) öbür tarafta fazlasıyla mükaafaatlandıracaktır.

ayrıca o resimdeki çocuk muhtemelen radyasyona mağruz kalmıştır yada akraba evliliği sonucu doğmuşturki allah dünyada bir takım kanunlar koymuştur onlara uymazsak sonuçlarınada katlanmak zorunda kalırız. elinde sigarayla uyu sonra evde yangın çıkınca git allah'tan bil. kendi aptallığımız yüzünden gidipte allah'ı suçlamanın alemi yok.

allah her şeye karışsaydı imtihan olmazdı. ve birçok sakat insan varki tanıdığım o eksik haline rağmen ateistlerin hepsinden daha mutludur.

Sitelerde Paylaş
hatta git annenle sex yaparken babanı vur, kadını niye bağırtıyosun diyede kardeşsiz kal.

Ben sana ne diyeyim be arkadaşım?

Sitelerde Paylaş

bir dergide okumuştum, bir bilim adamı afrikada kelebekler hakkında araştırma yaparken kozadan çıkmak üzre kabuğunu kırmaya çalışan bir kelebek görür. bakarki kelebek zorlanıyor kabuğu kırmakta yardım etmek ister ve kabuğu kendi kırar, bekler bekler kelebek bir türlü uçamaz ve ölür.

bizi üzen bizi hüzünlendiren birçok olay insanların kendini geliştirmesi ve olgun insan olabilmesi için aslında yaşanması gerekiyordur. şeytanla mücadele edecek ve irademizin hakkını verceğizki olgunlaşalım. sabrı öğrenelim ve karakterimizi oluşturalım

Sitelerde Paylaş

Ben Allah olsaydım, ilk önce müslümanları yok ol der yok ederdim. sonacıma, kutsal kitap yollamak yerine, inancı genlerine işlerdim, yok ki yapamıyor.

Bir soru. Kuslar bir yarım küreden diğerine binlerce kilometre ucup yuvalarını eliyle koymuş gibi buluyorlar, ne GPSleri ne pusulaları var. Bakın her hangi bir kitaplarıda yok. Kitapsız nasıl yollarını buluyorlar. Kitap lazım mışmı.

Sitelerde Paylaş
Bak mantıksızlığınız diz boyu

Şimdi sen diyorsun ki bana uyuşturucu kullanan kişinin bebeğini allah sapasağlam olarak halk etsin.

Bu sana mantıklı geliyormu?

Uyuşturucu kullanan annenin bebeği allah katında yamuk doğmayı hakediyor yani?

Ulan hani bebekler günahsız doğardı? Hani allah insanı en güzel surette yaramıştı?

Asıl sen kendi mantığına bak...

Laf salatası yapmışsın.

Ben doğum uzmanı değilim.Sen olabilirsin boşuna enzimden spremden bahsedip göz boyamana gerek yok.

Olaya genelleme açısından bakılırsa şu yaşam adeta bir mucizedir.

Spermin geçtiği aşamalar hücrelerin işlevleri başlı başına mucize.

Söylesene hiçö insan görmemiş olan şuursuz beyinsiz düşünemeyen bilemeyen hücreler nasıl olurda parmak izini her insandan farklı çizerler?

İnsanların parmak izlerini ezbere biliyorlar mı?

Tasarlayığ bizede farklısınımı çizmişler?

Senin mucize dediğin şeyden haberin yok... Yanıtlayamayacağın için de laf salatası diye kaçıyorsun...

Hocam, git okula, şuursuz hücreler nasıl parmak izi çiziyor öğren...

Hatta başka şeyler de öğren... Parmak izinden daha ilginç... Yüzündeki kılcal damarlar örneğin...

Oturduğun yerden ne görsen mucize sana...

Japonlar yapmış!

Allah yaratmış!

Hikmetinden sual olunmaz kurban olduğum yarappim...

Gözünüzü seveyim bir iki satır okuyun ya...

Sana başka başlıklarda kaç tane link verdim...

Bir kere bakmıyorsun ki...

Baksan oralara, eleştirsen, kafana takılanları sorsan, başımın tacı yapacam seni... Ama yok... Offff.... offf...

Sitelerde Paylaş
Ben Allah olsaydım, ilk önce müslümanları yok ol der yok ederdim. sonacıma, kutsal kitap yollamak yerine, inancı genlerine işlerdim, yok ki yapamıyor.

Bir soru. Kuslar bir yarım küreden diğerine binlerce kilometre ucup yuvalarını eliyle koymuş gibi buluyorlar, ne GPSleri ne pusulaları var. Bakın her hangi bir kitaplarıda yok. Kitapsız nasıl yollarını buluyorlar. Kitap lazım mışmı.

İşte aramızda ki görme farkı bu

Kendi azınla mükemmel bir olayı anlatıyorsun ama arkasında ki mükemmel olayı farkedemiyorsun.

SAhi nasıl buluyorlar aacaba

Sitelerde Paylaş
Uyuşturucu kullanan annenin bebeği allah katında yamuk doğmayı hakediyor yani?

Ulan hani bebekler günahsız doğardı? Hani allah insanı en güzel surette yaramıştı?

Asıl sen kendi mantığına bak...

Senin mucize dediğin şeyden haberin yok... Yanıtlayamayacağın için de laf salatası diye kaçıyorsun...

Hocam, git okula, şuursuz hücreler nasıl parmak izi çiziyor öğren...

Hatta başka şeyler de öğren... Parmak izinden daha ilginç... Yüzündeki kılcal damarlar örneğin...

Oturduğun yerden ne görsen mucize sana...

Japonlar yapmış!

Allah yaratmış!

Hikmetinden sual olunmaz kurban olduğum yarappim...

Gözünüzü seveyim bir iki satır okuyun ya...

Sana başka başlıklarda kaç tane link verdim...

Bir kere bakmıyorsun ki...

Baksan oralara, eleştirsen, kafana takılanları sorsan, başımın tacı yapacam seni... Ama yok... Offff.... offf...

tamam bak hakaret etmeden soruyorum

Hücreer nasıl oluyorda herkese farklı parma izi çizebiliyor?

Hücreler nasıl oluyorda her insanın suretini farklı yapabiliyor?

Sitelerde Paylaş
tamam bak hakaret etmeden soruyorum

Hücreer nasıl oluyorda herkese farklı parma izi çizebiliyor?

Hücreler nasıl oluyorda her insanın suretini farklı yapabiliyor?

Parmak izi oluşum modeli;

http://math.arizona.edu/~anewell/publicati...t_Formation.pdf

Suretten kastın yüzümüzün şekli galiba... Onun için kemik şekillendirici proteinlere bakman gerek. Bone morphogenetic proteins yani. Özellikle BMP4, BMP3... Bunlar kemiklerin ve kıkırdakların şekillerini yoğunluklarını belirleyen proteinler. Bunlar hakkında çok sayıda döküman bulabilirisin.

Embriyolojik süreç için şuraya bak... Aynı sitede daha çok şey var... Teker teker link vermiyorum.

http://embryology.med.unsw.edu.au/Notes/face.htm

Yüzün şekillenmesi konusunda bir ton makale buldum ama üye olmak gerekiyor çoğuna. Bu konuyu adam akıllı anlamak için embriyolojiyi yutmak gerek.

Şunlara bir bak...

http://www.bartleby.com/107/13.html

http://www.emedicine.com/ent/topic30.htm

Ayrıca şu kitapta ilgili bir bölüm var

http://books.google.com/books?id=ttpNC3_A4...ary_s&cad=0

Daha yüzlerce kaynak var...

Sana anahtar sözcükleri vereyim sen de arama yap.

craniofacial development facial morphogenesis embryology human face formation

Sorduğun her iki konuyu da anlamak için çok uzun süre çalışmak gerek. Moleküler Biyoloji, Genetik, Embriyoloji, Histoloji... bunları yutmak gerek...

Kolay gelsin

Bilgehan

Sitelerde Paylaş

Ben Allah olsaydım ;

1 - Öncelikle özgür iradesini kullanan insanları ne düşünürse düşünsün ödüllendirirdim.

2 - Kolpadan gönderdiğim dinlere inananları hayvanlarla aynı yere koyardım.

3 - Bana şekil yapanın rüyasına girer aklını alırdım.

4 - İbadet edenleri tokatlardım.

5 - Muhabbeti süper canlılar yaratırdım kafayı hep onlarla beraber çeker geyiğin dibine vururdum.

6 - Miami'den villa alırdım.

7 - Arada bi dünyaya gelip ben Tanrıyım lan diyip şekil yapardım.

8 - Olimpiyatlara Türkiye adına katılıp 318 altın madalya birden alırdım sevinsin garipler.

9 - 100m 8sn koşardım daha sonrada zamanı ileriye sarıp sarıp izlerdim rekorumu kırmaya çalışanlara bakıp gülerdim. (rekoru kırarken tanrı olduğumu sölemem)

10 - Real Madrid - Bucaspor maçının ilk yarısı 1 ikinci yarısı 2 oynardım skor tahminini de 1-10 yapardım bu skor karşısında intahar eden Madrid taraftarlarını huzuruma çağırıp dalga geçerdim.

11 - Dünyaya gelip ben Tanrıyım 3ay sonra ölecem kendinize iyi bakın diyip giderdim 3 ay sonrada meleklerimden birini gönderip Tanrı öldü dedittirirdim sevinenleri bi kenara yazardım haftasına dünyaya gidip o sevinenlere kız arkadaşlarının yanında çok pis küfrederdim a.q. karaktersizi biz seni yaratıp iyilik yapıoz sen biz ölünce sevinion s.ktirgit len bu dünyadan kovuyom seni git ayda yaşa derdim yanında erzak olarak sadece kereviz verirdim kız arkadaşını da en yakın dostuna aşık ederdim.

12 - Fenerbahçe'yi şampiyonlar ligi şampiyonu yapardım.

13 - Kapalı yerlerde sigara içme yasağı getirirdim içenleri mahkemeye verirdim.

14 - Ferrari'sini satan bilgeyi dövdürürdüm.

15 - Alkol'den vergi alınmasını haram kılardım.

Sitelerde Paylaş

lütfen bana şirk koşmayın arkadaşlar :D

ben allahım ve sizin aranızda dolaşıyorum,istediğimle istediğim şekilde görünür,iletişime geçebilirim,çünkü ben bir şeye ol dedimmi hemencecik oluverir.

şüphesiz ben her şeyi gören bilen ve işiten olduğum için google'dan ararken böyle bir sayfa ve bana şirk koşanlar olduğunu görüp geldim buraya.sexyhuri bana şirk koşsada güzel fikirler verdi bana :)

bu fikirler doğrultusunda artık bu dünyada yapabileceğim birşey kalmadı bu yüzden daha kompleks şekilli bir dünya yaratacağım,şekli dışbükey konveks olan bir çokgen şeklinde.bu çokgen dünya gibi hareket etmeyecek,sabit kalacak ve sadece bir tarafında canlılar yaşayacak.bu dünyayı havada uçan sinek kuşlarının boyunlarına bağlayacağım ve havada duracak,şaka tabi,sakın beni muhammedin tarif ettiği gibi algılamayın sadece arap yobazlığı,bir dünya kurarsam bunu fizik kurallarına göre yaparım ve yörüngeleri ve kendi eksenleri etrafındaki hareketlerin sonucu olarak gece gündüz ,mevsimlerin oluşumlarının olduğunu açıkça belirtirdim,böylece insanlar boşyere hacıya,hocaya,kendini peygamber sanan cahillere bel bağlamaz.

yeryüzünde gezip dolaşan mercedeslere,havada uçan boeinglere,denizde gezen yatlara and olsunki daha sonra isa-musa-muhammed gibi geri kalmış ilkel araplardan insanlardan peygamber yapmak için kasmayacağım,ne gerek var ol derim herkes inanır olur.

cennet ve cehennem olayını kaldıracağım,bakalım gerçekten ben yarattığım içinmi,yoksa cennet-cehennem olgusundanmı inanıyolar,ha birde buralarda masraf çok oluyor,boşuna israf,burda kullandığım malzemeleri ırmakları,yemişleri,kumaşları felan yarattığım dünyadaki insanlara dağıtacağım,yesin içsinler birdahamı gelecekler dünyaya.cehennemde kullandığımız odun kömürüde iklimlere göre ihtiyacı olan insanlara dağıtacağım,yazıktır kışları üşümesinler,ihtiyaçları dahilinde yakacak olarak kullansınlar.

benim kurduğum dünya muhammedin anlattığı gibi sadistlik,bencillik ve bir allaha yakışmayacak şeyler içermeyeceği için,her insan benim gözümde bir olacak,herkesin gelir dağılımı eşit olacak,eğitim-sosyal açıdan eşitlik sağlanacak,açlık,yoksulluk,işsizlik,savaş gibi şeyler olmayacak,,herkesin becerisine göre işi gücü olacak,kimseye muhtaç olmayacak,emeğinin karşılığı fazlasıyla kendilerine verilecek kendi yarattığım insanları birbirlerine ne diye öldürsün yazık değilmi,ben yarattığım kullarımın öldürülmesine göz yumamam,inanıp inanmaması kendisine kalmış,bunlarlada değerlendirmem, kullarımın ahlaki değerlere,insanlara yaklaşımına,sevgi ve saygısına göre,yaptığı güzel icatlara,işlere göre daha pozitif şeylere göre değerlendirirdim ki,hepsini ben yarattım eğer bir terslik olursa hatayı kendimde arardım.

kullarım pardon yine muhammed ağzıyla anlatmaya çalıştım,güzel insanlarıma dünyayı bir eziyet yeri değil,bir sevgi yeri yapar,cennet gibi boş inançlarla bu dünyayı kendilerine azap yeri etmesini engellerdim.

isteyene veya ihtiyacı olana,araba,ev,bilgisayar,makina işte aklınıza güzel insanlarımın icat ettiği hayatı kolaylaştıran,eğlenmesi,seyahat etmesi,işlerini kolaylaştırması,insanlara iş güç sağlaması-istihtam yaratması,insanların becerilerine göre çalışacağı-kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için fabrikalar,iş yerleri ,eşi ve çocukları ile kimseye muhtaç olmadan yaşaması için hertürlü buluşu koşulsuz verir,böylece insanların sürekli dua ederek benden birşeyler istemesini engellerdim,yani insanlar arasında eşitlik dahilinde her türlü imkanı sunardım ve gerisini kendilerine bırakırdım,sonuçta benim insanlarım arap toplumu gibi ye-iç-yat-taştan gelir sağla gibi olaylarla ilgilenmez.sonuçta benimde bi kafam var hangi biriyle ilgileneyim dimi,muhammedin cennetinin milyonlarca kat güzelini yeni kuracağım dünya üzerinde yapabileceğimi gelmiş geçmiş yobazlara gösterirdim.

sonra şeytan gibi bi saçmalığı hiç yaratmazdım,saçmalığa bak,şeytanı yaratacam,o insanların aklını çelecek,bunla yetinemeyip birde bana kafa tutacak peh peh.ha birde melekler var yok biri mevsimleri ayarlıyomuş,biri can alıyomuş,biri sadece 1 günlüğüne düdük öttürüyomuş,biri haber taşıyomuş ne gereği var,hepsini yapabilirim,birde bunları yaratıp hikmetimden sualmi ettireyim :)

hatta bu dünyadaki insanlığa bi güzellik yapıp arap yarımadasını insanlara zarar vermemek kaydıyla ortadan kaldırırdım,böylece hac-umre gibi gidip kara kutunun etrafında yürümek,taşın içine elini sokmak,dağdan dağa yürümek,taşa taş atmak gibi hurafeler için güya benim evim diye nitelendirdiği,aslen putlara tapılan bir yer için,yılların emeğini,alın terini,çoluğunun çocuğunun rızkını götürüp oralarda harcamasına mani olurdum.

kuran yerine birer harddisk içinde,insanlar için yararlı olmanın,bilimin ışığında keşfedilmiş,insanlara yarar sağlayacak,gelişmelerini sağlayacak bilgileride doldurur insanlarıma verirdim,gidip parayla benim yazdığım şeyleri aldırmam.

daha sonra muhammedin icat ettiği dine uyan,ne yazıkki Türkiye gibi ülkelerde,bir adama namaz-ezan-cenaze işleri gibi sözde allah rızası için yapılacak işler için para ve maaş verdirmezdim,hangi akla hizmet,bunlar için para ödemek,ve 80000 cami,bi o kadar imam,imam hatipler-ilahiyat fakülteleri,her yıl katrilyonlarca para(emek-vergi) sırf bu geri kafalının yüzünden islam saçmalığını devam ettirip birilerini zengin etmek için heba oluyo..yazık

benim dünyamda

namaz gibi daha eskilere dayanan putperest-güneşe tapanların ibadetleri olmaz,

ezan gibi günde 5 defa eşşek gibi anıran insanlar göremezsiniz,hastası olan,düğünü olan,çocuğu olan,istemeyenler rahatsız olmaz,

oruçla sevap ? saçmalık,aç kalmayla sevap işlenirmi,muhammed günün belli bir zamanı aç kalıp sonra padişah sofraları gibi donatılmış sofralarla patlayana ,çatlayana kadar yemeyle sevap geleceğini öne sürmüş,bence o yiyecekler için harcanan parayı 2008 de hala var olan açlıktan ölenlere yardım için toplatsakta o zavallı insanlar açlıktan ölmese.

zekat,pek bişey diyemeyeceğim ama yapan kaç kişi,bal tutan parmağını yalar,fetullahın bütçesi balkanlarda bir kaç ülkeden daha fazla..

off off bu muhammedin allahı neymiş,beni bunalıma soktu,neyse lafı çok uzattım

yani ben muhammed veya iddia ettiği allah gibi çakma isimli ve geri kafalı değilim, bunlar sadece başlangıç için yapacaklarım,şimdi sizlerden bu kötü düzeni durdurmak için yanımda olmanızı istiyorum,oy bekliyorum,yeni kuracağım dünyada hep birlikte el ele,omuz omuza,herşey insanların iyiliği için..

ben allah olsam bunları yapardım,bunları yapmak için allah olmaya gerek yok ama,insanlar yozlaşmış.

ayrıca allah yoktur ya muslimler,kabullenin artık,olsaydı sanırım benim gibi ve burdaki birçok kendini dinin karanlığından yozluğundan kurtarabilmiş insanlarımız gibi düşünürdü.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir ınsan kendısını allah yerıne koymayı beceremez.Çünkü ınsan yaratma vasfına sahıp değildir.Ama bır ınsan kendısını şeytandan daha seytan halıne getırebılır.

Ayetı kerımeye bır bakalım ne dıyor;

Böylece biz, her peygambere, insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar birbirlerine yaldızlı sözler fısıldarlar. Rabbin dileseydi onu yapamazlardı. Artık onları düzmekte oldukları yalanlarıyla başbaşa bırak. Ki ahirete inanmayanların kalbleri onların yaldızlı sözlerine kayıp kansın. Ondan hoşlansınlar ve işledikleri suçları devam edip dursunlar.”

Allah Rasûlü Ebu Zerr’e hitaben: “Cin ve insan şeytanlarından Allah’a sığındın mı? demiş, Ebu Zerr de: “insandan da şeytan olur mu? diye sorduğunda Rasûli Ekrem: “Evet olur, hatta onlar cin şeytanlarından daha tehlikelidirler” buyurmuştur.

Nas sûresinde de insanlardan ve cinlerden şeytan olduğu ifade edilir. Bu ifadeden önce de, şeytanın sinsice davrandığı ve insanların kalplerine vesvese verdiği anlatılır. Mahiyet itibariyle insan olsalar bile şeytanla aynı fonksiyonu yaptıklarından ötürü bunlara mecazen şeytan denilmiştir.

Sizde seytan olmayı becerebılmış ınsanlardansınız.Açtığınız her başlığa yerınden kalkamıyacağınız cevaplar vermekten ben bıktım,ama sız akıllanmadınız hala daha.

Sitelerde Paylaş

ben yaratma vasfına sahibim,hatta çok yaratıcıyım illede insan yaratmak dersen evlenince onuda yaratırım.

ayrıca ebu zerr,muhammed gibi ilkel arap kabilelerinde yaşamış olan ,putlardan-güneş tapımından-hristiyanlıktan-yahudilikten etkilenip bir din çıkarma uğraşına giren,sevgi-saygı-hoşgörüden uzak yaşam biçimiyle insanları öldürerek kafasında tasarladığı dini yaymaya çalışan bir katilin sözlerine bakıpta onun istediği gibi yaşayıp hayatımı zehir edemem.söylediği saçmalıkların benim gözümde zerre kadar değer taşımamaktadır.

benzer şeyler zaten

1-hacılar-hocalar-evliyalar-efendiler bilmem nelerden alıntı

2-hadisler

3-ayet

4-yine olmadı küfür

hayattaki kişisel görüşünüz,kişiliğiniz bu gerikafalıların zekaları ve yazdıkları ile sınırlı.

muhammed çevresine bakıyor,bu hayal karakteri allahı ıspatlayamadığı insanlar var,önce onlar için beddua ediyor,sonra cehennem tehditleri,sonra süresi belli olmayan bir yokoluş,helak,hiç biri tutmuyo en sonunda yapacak bişey kalmayınca şeytana benzetiyor.sonra çaresiz bir şekilde ''Ondan hoşlansınlar ve işledikleri suçları devam edip dursunlar'' gibi zeka seviyesine göre güya kendince çıkar yol buluyor ve insanları kendi hayal karakteri çerçevesinde yönlendirmeye çalışıyor.

yine bu kişisel bozukluğu olan muhammede göre ilginçtirki şeytanıda allah yaratmıştır,ama ne hikmetse herşeye gücü yeten adamın bi şeytana gücü yetmiyo.

bu yüzden şeytan>allah,ayrıca ben etten kemikten bir insanım şeytan olmama bile gerek yok,haydi allahınıza söyleyin o muhteşem kudretiyle beni sustursun,veya alıkoysun ..yemedimi? yemez tabi. şu halde beni ancak telekom susturabilir,bir arıza olursa

o zaman telekom>allah :)

hadi allah bekliyorum,cehennemi salla ordada yakarsın kabulum ama şu yazdıklarımdan dolayı cezalandır beni ?nerdesin hayalet adam?

yoksa göremediğimiz ,duyamadığımız,dokunamadığımız,inanmadığımız gibi gerçekten yokmusun ?

hatta o kadar allaha söven insanların sözünü bir kerelik üstüme alarak burdan hodrimeydan diyorum..

ben allahım ,hadi benim allah olmadığımı ıspatlayın madem öyle,çok altından kalkılmaz cevaplar verebilecek niteliktesin :)

Sitelerde Paylaş
Siz allah olsaydiniz, su masum bebecigi su halde yaratir miydiniz?

BABY1.jpg

herşeyin en iyisini allah bilir.allahın işine karışma hakkımız yok.belki o bebegi bu şekilde yaratarak onu ahirette cennetine koyacak,ve bu çocugun haline sabreden ailesini de cennetine koyacak.

allah herşeyin en iyisini bilir,bizi cennetine koymak,cehenneminden sakındırmak için bu bir bahane.

bu çocugu kusursuz bir şekilde yaratabilirdi fakat akıbeti ne olurdu bilinmezdi...

Sitelerde Paylaş
herşeyin en iyisini allah bilir.allahın işine karışma hakkımız yok.belki o bebegi bu şekilde yaratarak onu ahirette cennetine koyacak,ve bu çocugun haline sabreden ailesini de cennetine koyacak.

allah herşeyin en iyisini bilir,bizi cennetine koymak,cehenneminden sakındırmak için bu bir bahane.

bu çocugu kusursuz bir şekilde yaratabilirdi fakat akıbeti ne olurdu bilinmezdi...

Tabi allah alıyor eline oyun hamurunu,bunun bacağı olmasın eheh bakalm ne kadar dayanabilecek,şunun gözleri görmesin,nasıl olsa görünmüyorum ben,kalp gözü yeter ona,bunuu cüce yapayım ki kendini fazla büyük görmesin,o bana yakışır bi tek..off çok eğleniyorum,onlara sormadan cenneti yarattım,istememe gibi bir hakları yok,bu kusurlarına rağmen yine de bana tapınırlarsa,koyacağım cennete.Şimdi manava gideyim cennete meyve takviyesi yapayım,zıkkımlansın bu mallar.

Sitelerde Paylaş

Tabi caanııım..Herşeyin en iyisini allah bilir.Peki hiçbir sakatlığı olmadığı bir şekide doğan cefa görmeden yaşayan ve imanlı ve inançlı olduğu için de cennetlik olan insanların daha doğmazdan evvelki artısı neydi de sapasağlam doğup gül gibi yaşadılar?Sakatlık bir sınavsa başkaları niye sağlam?"Sağlamlar da başka şekilde imtihan ediliyor"u cevap kabul etmem.Zira onların imtihanları aynen belki fazlasıyla sakat doğan için de geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
Sağlamlar da başka şekilde imtihan ediliyor"u cevap kabul etmem.Zira onların imtihanları aynen belki fazlasıyla sakat doğan için de geçerlidir.

cevab o abla..kabul et...herkes bir şekilde imtihan içinde....bu kadar.kimi çocukla,kimi mal ile,kimi fakirlik ile,kimi hastalık ile.....yanii...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...