Jump to content

kürtler bu ülkeden neden ayrılamaz?

Recommended Posts

Lafi fazla uzatmayacagim.. Yapilacak sey modifiye edilmis Israil politikasidir..

Alinan bir fuze ile kac metre duvar orulebilir , bir hava saldirisinda harcanan bomba - olasi zaiyat ile ( ki hava saldirisi zaiyat acisindan daha az riskli oldugu icin bu ornegi verdim) kac kilometre duvar orulebilir? Diyeceksiniz ki orasi dag - bayir bilmem ne , istenirse yapilir..

Hem issizlik acisindan da faydali.. Orada kac kisi istihdam edilecek ama bunu devlet yapacak yandasina para aktarma araci olarak gormeyecek..

Guzellikle elde edilemeyecek birsey oldugu acik.. Adamlar her bulduklai yerde benim devletime- ulusuma ana-avrat duz gidebilirken , ben basima birsey gelir diye Kurtler aleyhinde konusurken arkadaslarim tarafindan susturulmaktan biktim..

Bu kadar akli basinda insanin bu kadar Irkci olmasini saglayanlar da sonra kina yakarlar..

Kurt sorunu yok- Kurt istilasi var..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiyedeki mafyaların çoğu kürt, uyuşturucu, organ, insan kaçakçılığı gibi işleri onların yaptığı da gün gibi ortada zaten.

Yakalandıkları zaman tvye çıkıyorlar tiplerinden hemen anlarsınız kim olduklarını.

Bir tecavüz olsun yakalanan kişi tv ye çıkar, hep kürt. Bunlar tesadüf mü. Hayır. Bu kürtlerin kanında var.

ya tabi.bankaları hortumlayanlar,devleti soyup soğana çevirenler,ırz düşmanları,katiller hepsi kürt.

hatta sizin mahalledeki çöp kutusunu dağıtan kedide kürtmüş diye duydum doğrumu acaba

Sitelerde Paylaş

Ülke yangın yerine dönmüş haberiniz var mı?

Burada vatan millet sakarya edebiyatı yapın. Ne kadar çok yaparsanız o kadar 'vatansever' olacaksınız . Ne kadar çok yaparsanız o kadar orgazm olacaksınız. Gidin de bu 'vatansever'lik edebiyatını gencecik evlatlarını yitiren analara yapın da suratınızın tam orta yerine tükürsünler... Gidin de o anaların evlatlarını geri getirin. Ama sizler başka analarında yüreklerinin yanması için uğraşıyorsunuz, binlerce gencin kanı sizi doyurmadı.. Cenneti Ala, bu ülkenin şehitleri ile dolup taştı yetmedi mi...

Yine ölüm haberlerinin geldiği ve yine herkesin edebiyat parçaladığı günlerde bir yazı yazmıştım buralarda..

15 genç daha toprağa düştü, 15 ananın daha yüreği dağlandı. Ateş 15 yuvanın tam orta yerine düştü. Ateş düştüğü yeri yakar, burada yapılan hamasi edebiyatları o ateşin boyutunu anlatmaya yetmeyeceği gibi yeni yeni ateşlerin düşmesine neden olacaktır. Burada söylenecek hiç bir sözün hükmü yoktur...

15 genç şehitlik şerbetini içti ama bu şerbet kalanlar için zehirden öte bir şey. Bu şerbeti o gencecik insanlara o zehiri de türkiye halklarına içirenlerede içirtenlerede lanet olsun.

"Allah sizinde oğlunuzu şehitlik mertebesine ulaştırsın." diyebilen yüreklere saygılar...

Ogün demişim sizin sözleriniz anaların babaların kardeşlerin yavukluların yüreklerine yeni ateşlerin düşmesine neden olacak diye. İşte eserinizle övünün, Aktütün'de toprağa düşen insanları PKK değil sizler öldürdünüz... PKK'li ile tetiğe birlikte dokundunuz, havan topunu siz yerleştirdiniz onlar ateşledi. Öldürmeyede devam edeceksiniz. 'Şehit' edebiyatı yapıyorsunuz ya. Umarım o yüce şerbeti bir gün sizde içersinizde o şerbetin ne kadar tatlı olduğunu anlarsınız...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
ya tabi.bankaları hortumlayanlar,devleti soyup soğana çevirenler,ırz düşmanları,katiller hepsi kürt.

hatta sizin mahalledeki çöp kutusunu dağıtan kedide kürtmüş diye duydum doğrumu acaba

oranlama yaparsan, doğru yazmışsın.. adi suçları yapanlar genelde kürttür..
Sitelerde Paylaş
Ülke yangın yerine dönmüş haberiniz var mı?

Burada vatan millet sakarya edebiyatı yapın. Ne kadar çok yaparsanız o kadar 'vatansever' olacaksınız . Ne kadar çok yaparsanız o kadar orgazm olacaksınız. Gidin de bu 'vatansever'lik edebiyatını gencecik evlatlarını yitiren analara yapın da suratınızın tam orta yerine tükürsünler... Gidin de o anaların evlatlarını geri getirin. Ama sizler başka analarında yüreklerinin yanması için uğraşıyorsunuz, binlerce gencin kanı sizi doyurmadı.. Cenneti Ala, bu ülkenin şehitleri ile dolup taştı yetmedi mi...

Yine ölüm haberlerinin geldiği ve yine herkesin edebiyat parçaladığı günlerde bir yazı yazmıştım buralarda..

Ogün demişim sizin sözleriniz anaların babaların kardeşlerin yavukluların yüreklerine yeni ateşlerin düşmesine neden olacak diye. İşte eserinizle övünün, Aktütün'de toprağa düşen insanları PKK değil sizler öldürdünüz... PKK'li ile tetiğe birlikte dokundunuz, havan topunu siz yerleştirdiniz onlar ateşledi. Öldürmeyede devam edeceksiniz. 'Şehit' edebiyatı yapıyorsunuz ya. Umarım o yüce şerbeti bir gün sizde içersinizde o şerbetin ne kadar tatlı olduğunu anlarsınız...

saygılarımla

Hadi be ordan kürdofil...Bırak bu traşları , cildi bozuyor..Hala soruyorum ; nesin sen ? in misin cin misin?? Ne ayaksın ??

Sitelerde Paylaş

Kürtler hiç bir zaman yemeğin etli tarafını yemediler. Bulaşık yıkadılar, faturaları ödediler. 2. sınıf insan muamelesi gördüler. Ne ilginç..

Bir yazımı gönderiyorum,

Hepimiz kardeşiz, bütünüz ayaklarıyla 80 küsür yıldır kandırılan kürtler..

Hakim millet olma anlayışı azınlıkları her zaman dışlar, hep derim bu ülkenin ismi "anadolu" gibi olmalıydı. Ülkemizin isminden başlayan tehlikeli bir milliyetcilik dalgası var şu anda.

Kürtler elbette ayrılma ve bu ülkeden kurtulma derdindeler.

Türkiye cumhuriyeti kürtlere gerçek anlamda ne vermiştir? Herkesin oturup düşünmesi lazım,

Bakın istanbulda 3. köprü tartışması var, doğuda kaç köye kaç okul düşüyor?

Batıdaki öğrenciler seçmeli dersleri istedikleri gibi kullanamamalarının derdindeyken doğuda çocuklar askerler eşliğinde okula gidiyor, matematik öğretmeni arıyorlar.

Doğudaki insanlar yalnız, unutulmuş, cahil bırakılmıştır. Türkiye tarihindeki rezil, haysiyetsiz, şerefsiz bakanlar gerçek anlamda hep batı bölgeye yönelmişlerdir. Bugün türkiye bu bölgedeki insanların can güvenliğini bile koruyabilmekten aciz durumda.

Bugün gelinen nokta kültürel anlamda artık herşeyin bitmiş olduğudur. Batıda yaşayan bir insan bu bölgeyi açık açık türkiyenin üzerindeki yük olarak algılıyor.

Türkiye neden eyalet sistemine geçmedi? Kıbrıs sorununun çözümündeki gibi bir yönetim doğudada uygulanabilir. Ne için bundan korkuyorsunuz? 100 yılda 5 tane istanbul çıkartacak değiller ya.

Mecliste kürtleri temsil eden partiye terörist grup gözüyle bakılıyor(elbet içeride önemli istisnalar var, inkar edilemez), sosyal hayatta kürt diye değer biçilen kişilerin ağzından cımbızla kötü söz çekmeye çalışılıyor.

Türkiye, kürtlere hiçbirşey vaat edemeden kültürlerini yani var olan tek şeylerini unutturmaya çalışıyor...

Ama bir gerçek var ki bazı bölgelerde Türkiye, doğuda varlığını sadece askerle hissettiriyor..

Bugün şerefsiz i**e pkk gibi laflar havada uçuşuyor. Buradaki gençler 5 kuruşluk sefil hayatlarınının acısını onlara hiçbir şekilde yardımcı olmayan devletten çıkartıyor.

Kime yazık???

*Ben bir kürt değilim... Türkiyemi çok seviyorum, ama bu ülkeyi yönetenlerle çok ciddi fikir ayrılıkları içerisindeyim.

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Kurt sorunu Turkiye'nin en onemli sorunlarindan biri olmaya devam edecek gibi gorunuyor. Cunku hala planli programli bir cozum uretilmis degil.

Forumdaki katilimci arkadaslar maalesef cok irkci dusuncelere sahipler buda uzucu bir durum benim icin. Herkes birseylere kiziyor ancak cozum onerileri cok irkci. Bir baska ulkede azinlik olarak yasamayi deneyin bir muddet (imkaniniz varsa tabi) o zaman anlarsiniz ayrimci ve irkci soylemlerin sizi nasil etkileyecegini.

Her devlet ulkesinde yasayan herkese esit davranmak zorundadir. Devlet irklarustu olmalidir. Zenginin artip fakirin cogaldigi bir duzende insanlardan durustluk bekleyemezsiniz. Turkiyenin sorunlarindan uzun uzun bahsemek istemiyorum ancak sorun burdadir yinede.

Kurtler artik kurt kimligini kabul ettirmis durumdalar bunu TC de kabul ediyor.

Sonucta siddet ve kan kokan cozumlerin basarisi olmuyor.

Bosna ornegi hafizalardadir umarim. Binlerce Bosnali oldu bir hic yuzunden. Belki 10 sene icersinde her iki ulkede AB ye girecek kapilar acilacak. Su anda bile iliskileri normal duzeyde.

Olenler ve cekilen acilar niyeydi peki. Degermiydi acaba?

Sitelerde Paylaş
Her devlet ulkesinde yasayan herkese esit davranmak zorundadir.

devlet zaten ırklarüstüdür ülkemizde..

yalnız bu kürtlere bşiraz daha ayrıcalık tanımakta, onların yyoğun olduğu bölgelkere yığınla yatırım yapmaktadır.. gap gibi milyar dolarlık yatırımlardan bahsediyorum:.

Sitelerde Paylaş
devlet zaten ırklarüstüdür ülkemizde..

yalnız bu kürtlere bşiraz daha ayrıcalık tanımakta, onların yyoğun olduğu bölgelkere yığınla yatırım yapmaktadır.. gap gibi milyar dolarlık yatırımlardan bahsediyorum:.

Gerçekten de çok orijinal fikirleriniz var.

Ayrıca her görüşünüzü de bir örnekle ispatlıyorsunuz.

Cidden Gap'ı unutmuşum, ne yapalım ilkokuldan kalma bi slogan, o kadar sene insan aklından tutamaz..

Sitelerde Paylaş

Kanımca birileri bu at gözlüğünü atamamalarının temel nedeni dünyaya şaşarak bakmayı kaldıramadıkları içindir.

Aslında haklılar da yüzbin gözle seyretmek beynin görme merkezine kısa devre yaptırabilir.

tarihinde Braddock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gerçekten de çok orijinal fikirleriniz var.

Ayrıca her görüşünüzü de bir örnekle ispatlıyorsunuz.

Cidden Gap'ı unutmuşum, ne yapalım ilkokuldan kalma bi slogan, o kadar sene insan aklından tutamaz..

gap' kapsamında çok ama çok büyük yatırımlar yapılmıştır o bölgeye..üstelik o bölgenin ülkeye herhangi bir olumlu katkısı yokken..

türkiyenin üzerinde bir yükten başka bir şey değildir orası ve o bölge insanları..

Sitelerde Paylaş
gap' kapsamında çok ama çok büyük yatırımlar yapılmıştır o bölgeye..üstelik o bölgenin ülkeye herhangi bir olumlu katkısı yokken..

türkiyenin üzerinde bir yükten başka bir şey değildir orası ve o bölge insanları..

Gap projesi daha kağıt üzerindeyken o bölgesinde Koç, Sabancı, İsrailli ve bilimum sermaye ile yerel ağalar türlü torpillerle toprak satın almışlardır. Proje faaliyete geçtiğinde bu uyanıkların aldıkları topraklar 1'e yüz değer kazanmıştır. Yani anlıyacağın şurdan burdan gelen uyanıklar kazandı.

Ha! bu arada ordaki barajlardan üretilen elektrikle Türkiye'nin yıllardan beri Bulgaristan'dan aldığı elektriğe son vermiştir. Faydası bu, başka?

İnanmayan oranların tapularını bilenlere bi sorsunlar, şu anda kimlerin toprağı var orda yerelin mi evrenselin mi?

Unuttum, bir de o bölgeden elde edilen 9/1 petrol var ki o da 40 milyar dolar dışarıya bağlanmışlığın 5 milyar doları ile artı değer ve Termik santrallerinde yakılan kömürün büyük kısmı elde ediliyor.

Şimdi Karadeniz'e bakalım zararına alınan fındıkların haddi hesabı yok, Ege'de tütünün, Marmara'da batırılan kredilerden deniz yapılır yaw!

tarihinde Braddock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...