Jump to content

Sizler birer kuklasınız...

Recommended Posts

Siz ne sefil, ne utanmaz, ne yüzsüz insanlarsınız. Uyuşturucu tacirliği sizde, gençleri alkol ve uyuşturucu batağına sürüklemek sizde, kadınlara tecavüz etme sizde, metreslerinizle yaşama sizde. Her tarafınız kokuşmuş. Yok padişahların haremi varmışta, yok 15 yaşında kızla evlenmişde. Biraz utanma sıkılma olur. Daha geçen gün, ben bardan çıkınca istediğim erkekle yatarım, istediğim gibi cıbıldak gezerim diyenler, akılları sıra ahlak dersi veriyor. Gidin islam şeriatıyla yönetilen ülkeler inceleyin, fuhuştu, uyuştucu ticaretiydi, pislikti, hırsızlıktı böyle şeyler varmı. Yapmaya kalkanda bedelini ödüyormu.

Sen de alemsin...

İslam şeriatıyla yonetilen ulkelerde insanlar Kuran muslumanı olduklarından ve gercekten Kuran ahlakı üzerine olduklarından- Allah bilinciyle yaşadıklarından dolayı degil, igrenc cezaların caydırıcılıgından dolayı işlemiyolarsa işlemiyolardır suç... Aynı mantıkla caydırıcı, insanlık dışı cezalarla kediye tapan bir toplumda da saglanabilir bahsettiğin şey... Kaldı ki söylediklerin işin gorunen yuzu... Ne dolaplar donuyor biliyorum... Bu konuda seza haklı, muta nikahı, kadının rızası alınmadan cok eşlilige zorlama vs. var bu ulkelerde.. ama bunları islama yamamak üç kagıtcılık olur...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne dolaplar donuyor biliyorum... Bu konuda seza haklı, muta nikahı, kadının rızası alınmadan cok eşlilige zorlama vs. var bu ulkelerde.. ama bunları islama yamamak üç kagıtcılık olur...

Tebrik ediyorum ve iyi geceler diliyorum !!

Islama yamamak da uckagitcilik olmaz,fetvalar ortada !!

Ataturk'un kiymetini bilin!!

Sitelerde Paylaş
Burada gözden kaçırdığınız gerçek şu. Sizden istenen iman değil mi ve siz burda iman etmiyorsunuz ve benim iman etmeden yani ateist olarak öleceğimi bildiği halde niye imtihan ediyor diyorsunuz. İradeye müdahele yok dedik ve ölene kadar da olmayacak, yani Tanrı hala bekliyor sizin ona geleceğiniz günü anladınız mı şimdi?

sevgili arkadaşım iradeye müdahale yok demişsin ama bal gibi var :

tevbe suresi 55 inci ayet : (Ey Muhammed!) Onların malları ve çocukları seni imrendirmesin. Çünkü Allah bunlarla, ancak dünya hayatında onların azaplarını çoğaltmayı ve onların kafir olarak canlarının çıkmasını istiyor.

allah öyle istiyorsa o kafirin ileride hidayete ermesi mümkün mü?

ben tevbe suresini çok severim. 55 inci ayet ise favorimdir.

bu ayet olmasa da önemli değil. allah neyi bekliyor zaten ona gelmeyeceğimizi bilmiyor mu? bundan önceki bir mesajında da bilen-yapan ayırımına girmişsin. islam inancına göre allah hem bilen hem de yapandır. zaten kendinden başka her şey yaratılmış değil miydi? yaratırken biliyorsa o şekilde yaratmayı istemiş demektir. ya herşeyi hem bilen hem onların nedeni olan sonsuz kudret sahibi bir tanrı fikrinden vazgeçeceksiniz, ya da özgür irade ve bunun sonuçları olan cennet cehennem fikrinden. başka çıkar yolunuz yok.

benim bu konularda aynı şeyleri yazmaktan sıtkım sıyrıldı artık. dinlerin kader, ödül, ceza, sorumluluk kavramları kesinlikle tatmin edici bir şekilde açıklanamaz. zaten bu yüzden islamda kader konusunu tartışmak hoş karşılanmaz.

Sitelerde Paylaş
Siz ne sefil, ne utanmaz, ne yüzsüz insanlarsınız. Uyuşturucu tacirliği sizde, gençleri alkol ve uyuşturucu batağına sürüklemek sizde, kadınlara tecavüz etme sizde, metreslerinizle yaşama sizde. Her tarafınız kokuşmuş. Yok padişahların haremi varmışta, yok 15 yaşında kızla evlenmişde. Biraz utanma sıkılma olur. Daha geçen gün, ben bardan çıkınca istediğim erkekle yatarım, istediğim gibi cıbıldak gezerim diyenler, akılları sıra ahlak dersi veriyor. Gidin islam şeriatıyla yönetilen ülkeler inceleyin, fuhuştu, uyuştucu ticaretiydi, pislikti, hırsızlıktı böyle şeyler varmı. Yapmaya kalkanda bedelini ödüyormu.

Kendi sıfatlarınızı bize yüklemeye çalışmayın reca ederim.

Beyenmediğin düzeni bozanlar müslümanım diye geçinenler değil mi?

Senin şehlerin* o kadar korkuyorki kazanç kapılarına birşey olacak yazdıkları (bilimin bir tarafıyla güldüğü) kitapları daha az satılacak müritleri eksilecek diye! Zekalarıyla bir yere varamayınca ahlaksızlıkla suçluyorlar bizi... Sizi korkutuyorlar ses çıkarmayın yatın kalkın sakın gözlerinizi açmayın! Mazallah şehiniz* ne yapar o zaman?!

*: (şehler, şıhlar, kendi çıkarı için bu koca yalanın parçası olanlar)

Sitelerde Paylaş

acınacak durumdasın. inandığın dinin saçmalıklarını çelişkilerini gördükçe inanmayanlara çamur atmaktan başka çaren kalmıyor.

eğer ahlak anlayışınız suçları cinsel ilişkiye girmek olan iki insanın bellerine kadar toprağa gömülüp taşlanarak öldürülmesi ise ben öyle ahlak anlayışına tüküreyim.

böyle bir çamurun içinde olduğunuz için inanmayanları da tecavüzcü hırsız vs. olarak gösterip çamurun içine çekmeye çalışıyorsunuz ama başkasını çekmeye çalışmak yerine kendiniz çamurdan çıkmayı deneyin.

Sitelerde Paylaş
sevgili arkadaşım iradeye müdahale yok demişsin ama bal gibi var :

tevbe suresi 55 inci ayet : (Ey Muhammed!) Onların malları ve çocukları seni imrendirmesin. Çünkü Allah bunlarla, ancak dünya hayatında onların azaplarını çoğaltmayı ve onların kafir olarak canlarının çıkmasını istiyor.

allah öyle istiyorsa o kafirin ileride hidayete ermesi mümkün mü?

ben tevbe suresini çok severim. 55 inci ayet ise favorimdir.

bu ayet olmasa da önemli değil. allah neyi bekliyor zaten ona gelmeyeceğimizi bilmiyor mu? bundan önceki bir mesajında da bilen-yapan ayırımına girmişsin. islam inancına göre allah hem bilen hem de yapandır. zaten kendinden başka her şey yaratılmış değil miydi? yaratırken biliyorsa o şekilde yaratmayı istemiş demektir. ya herşeyi hem bilen hem onların nedeni olan sonsuz kudret sahibi bir tanrı fikrinden vazgeçeceksiniz, ya da özgür irade ve bunun sonuçları olan cennet cehennem fikrinden. başka çıkar yolunuz yok.

benim bu konularda aynı şeyleri yazmaktan sıtkım sıyrıldı artık. dinlerin kader, ödül, ceza, sorumluluk kavramları kesinlikle tatmin edici bir şekilde açıklanamaz. zaten bu yüzden islamda kader konusunu tartışmak hoş karşılanmaz.

Sevgili gargoyle:

Tevbe 55 de bahsedenler, ısrarla hakkı inkar edenler, ayet onların üzerine yoğunlaşmış

Bir an için senin anladığın gibi anlayalım ayeti ve ben sana şu soruyu sorayım. Siz Allaha ne yaptınız da sizi inkar eden olarak yarattı, buna mantıklı bir cevabı olan var mı?

acınacak durumdasın. inandığın dinin saçmalıklarını çelişkilerini gördükçe inanmayanlara çamur atmaktan başka çaren kalmıyor.

eğer ahlak anlayışınız suçları cinsel ilişkiye girmek olan iki insanın bellerine kadar toprağa gömülüp taşlanarak öldürülmesi ise ben öyle ahlak anlayışına tüküreyim.

böyle bir çamurun içinde olduğunuz için inanmayanları da tecavüzcü hırsız vs. olarak gösterip çamurun içine çekmeye çalışıyorsunuz ama başkasını çekmeye çalışmak yerine kendiniz çamurdan çıkmayı deneyin.

Kuranda recm cezası yoktur, zina yasaklanmıştır ve cezası yüz vuruştur ancak bu yüz vuruşluk cezanın asıl amacı itibar kaybıdır, bunun iyi anlaşılması gerekmektedir, yani zina cezasının. Sen recmi örnek verdin diye açıklama yaptım. Ancak zinanın toplumsal açıdan açtığı yaralar çok daha ağır ve derin olduğundan yasaklanmıştır. Bu konu inanan inanmayan herkes tarafından değerlendirildiğinde gerçekten de zinanın nasıl bir şey olduğu anlaşılacaktır....

Selametle....

Sitelerde Paylaş

sevgili bergüzar

ayetin kimin üzerine yoğunlaşması konumuz değil. sorunun cevabı ya da çelişkinin açıklaması da değil. sorun allahın yarattığı ve "sınava" tabi tuttuğu bir insanın canının kafir olarak çıkmasını istemesi. benim anladığım gibi ya da senin anladığın gibi bir şey yok. ayetin ifadesi o derece açık. ben yeni çağ müfessirlerinin az buçuk modern değerlere yaklaşma çabası ile yazılmış ve aslında klasik arapçaya göre basbayağı kıvırma olarak nitelendirilecek tefsirlerine de baktım. bu ayet hakkında kıvırma da bulunmuyor. boşuna arama derim.

"Siz Allaha ne yaptınız da sizi inkar eden olarak yarattı, buna mantıklı bir cevabı olan var mı?" sorusuna ise ne cevap vereyim nereden başlayayım neresinden tutayım bilemedim. yahu allah beni yaratmadan önce benim birşey (kafir olarak yaratılmama neden olabilecek birşey) yapma imkanım var mı? yaratılmadan önce allahtan bağımsız tercih veya davranışım var mı? gözlerini bu kadar kapamana neden olan nasıl bir anlayıştır? aklım almıyor. söyleyecek söz bulamıyorum.

zina konusuna gelince ; recm kuranda yoktur ama islam hukukunda vardır. islam hukukunun kaynağı sadece ayet değildir. az çok modern değerleri kabul etmiş olman recmi inkar etmene yol açıyor ama git bir araba sor bunu gayet doğal karşılayacaktır. diyelim ki recme ilişkin hadisler (ki doğruluğu konusunda islam alimleri arasında pek ihtilaf bulunmamaktadır) uydurma. insanları cinsel ilişkiye girdiler diye sopalamak nasıl bir anlayışın sonucudur? bunu insan haysiyetiyle bağdaştırabiliyor musun? insan bedenine karşı fiziksel şiddet içeren cezalar ilkel ceza hukuklarında bulunmaktadır. bu islamla ilgili değil, islamın doğduğu coğrafya ve zamanla ilgilidir. roma hukukunda da bedeni cezalar bulunmaktadır. zina yapan insanların sopalanmaması, o toplumda herkesin her önüne gelenle birlikte olması anlamına gelmez. bu öncelikle sosyal evrime aykırıdır. ancak birbirini seven yetişkin iki insan birlikte oluyorsa ceza hukukunun buna müdahil olması kadar dangalakça bir durum olamaz.

islam içinde yetiştiğin toplumun dini olduğu için ve yıllarca varoluşunu böyle açıkladığın için bazı şeyleri kabul etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. ama inan ki iman zannettiğin şey yılların getirdiği bir alışkanlıktan başka bir şey değil. probleminiz, tartışarak herhangi bir sonuca ulaşma amacınızın olmaması. varmayı düşündüğünüz sonuç belli siz sadece yollar hakkında tartışıyorsunuz. bunu biraz değiştirmeyi ve objektif olmayı deneyin. bir forumda "kuranda gökyüzü yeşildir yazarsa inanırım" diye bir cümle görmüştüm. bütün mesele bu.

saygılar.

Sitelerde Paylaş
sevgili bergüzar

ayetin kimin üzerine yoğunlaşması konumuz değil. sorunun cevabı ya da çelişkinin açıklaması da değil. sorun allahın yarattığı ve "sınava" tabi tuttuğu bir insanın canının kafir olarak çıkmasını istemesi. benim anladığım gibi ya da senin anladığın gibi bir şey yok. ayetin ifadesi o derece açık. ben yeni çağ müfessirlerinin az buçuk modern değerlere yaklaşma çabası ile yazılmış ve aslında klasik arapçaya göre basbayağı kıvırma olarak nitelendirilecek tefsirlerine de baktım. bu ayet hakkında kıvırma da bulunmuyor. boşuna arama derim.

"Siz Allaha ne yaptınız da sizi inkar eden olarak yarattı, buna mantıklı bir cevabı olan var mı?" sorusuna ise ne cevap vereyim nereden başlayayım neresinden tutayım bilemedim. yahu allah beni yaratmadan önce benim birşey (kafir olarak yaratılmama neden olabilecek birşey) yapma imkanım var mı? yaratılmadan önce allahtan bağımsız tercih veya davranışım var mı? gözlerini bu kadar kapamana neden olan nasıl bir anlayıştır? aklım almıyor. söyleyecek söz bulamıyorum.

O zaman niye burada insanlar Allah bizi kafir olarak yarattıyı çağrıştıran cümleler kuruyorlar, buna izahın varmı peki sevgili gargoyle......

zina konusuna gelince ; recm kuranda yoktur ama islam hukukunda vardır. Peki bu Allahın suçu mu, insanlar din adına erkek egemen dünyada, emperyalist sömürü düzeninde işlerine gelen herşeyi dine boca ediyorlarsa bu Allahın suçu mu?

islam hukukunun kaynağı sadece ayet değildir. az çok modern değerleri kabul etmiş olman recmi inkar etmene yol açıyor ama git bir araba sor bunu gayet doğal karşılayacaktır. diyelim ki recme ilişkin hadisler (ki doğruluğu konusunda islam alimleri arasında pek ihtilaf bulunmamaktadır) uydurma. insanları cinsel ilişkiye girdiler diye sopalamak nasıl bir anlayışın sonucudur? bunu insan haysiyetiyle bağdaştırabiliyor musun? insan bedenine karşı fiziksel şiddet içeren cezalar ilkel ceza hukuklarında bulunmaktadır. bu islamla ilgili değil, islamın doğduğu coğrafya ve zamanla ilgilidir. roma hukukunda da bedeni cezalar bulunmaktadır. zina yapan insanların sopalanmaması, o toplumda herkesin her önüne gelenle birlikte olması anlamına gelmez. bu öncelikle sosyal evrime aykırıdır. ancak birbirini seven yetişkin iki insan birlikte oluyorsa ceza hukukunun buna müdahil olması kadar dangalakça bir durum olamaz.

Buradaki zinadan kasıt gayrimeşru ilişkidir, toplumu zedeleyen ilişkidir. Yoksa senin anlattığın gibi dürüst ve açık bir şekilde yaşanan bir şeye kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum. Nikahın amacı ilan etmektir, geçmişte yazılı hukuk kuralları yoktu ancak insan ilan ederdi şu benim karım diye kimse de ona yan gözle bakılmasına da Allahın müsaade etmediğini bilirdi. Bir ilişki toplumu yozlaştırıyorsa, nesebi bozuyorsa zina kapsamına girer, insanları zora sokuyorsa zina kapsamına girer. Yoksa bugünde inanan insanlar arasında çok var, yasal nikahlı eşin dışında kimsenin haberi olmadan dini nikah kisvesi altında gayrımeşru ilişkiler. Kurana objektik bakmak lazım..... Ve zina için 4 şahit isteniyor, aksi halde olay iftira boyutunda değerlendiriliyor ve dediğim gibi cezanın amacı toplumda itibar kaybıdır. Sen düşün, sen evlisin ve eşin bir başkasına aşık oldu onunla cinsel ilişki yaşıyor, sen ne dersin, en ileri düzeyde eğitimli ve aydın biri benimle işi bitmiştir güle güle der değil mi? Ama toplumun geneline baktığında herkes senin gibi olmayabilir, bak doğuda kızlar niye öldürülüyor, namus cinayetleri neden işleniyor, herşey ölçülü ve dengeli bir toplum olmak için kuranda hükme bağlanmıştır ve bu toplum düzeni için gereklidir, bunlar neden rahatsız ediyor ki sizleri.....

islam içinde yetiştiğin toplumun dini olduğu için ve yıllarca varoluşunu böyle açıkladığın için bazı şeyleri kabul etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. ama inan ki iman zannettiğin şey yılların getirdiği bir alışkanlıktan başka bir şey değil. probleminiz, tartışarak herhangi bir sonuca ulaşma amacınızın olmaması. varmayı düşündüğünüz sonuç belli siz sadece yollar hakkında tartışıyorsunuz. bunu biraz değiştirmeyi ve objektif olmayı deneyin. bir forumda "kuranda gökyüzü yeşildir yazarsa inanırım" diye bir cümle görmüştüm. bütün mesele bu.

saygılar.

Sevgili gargoyle,

Şuna emin ol ki, ben bu inancımı atalarımdan devir almadım, belki senden daha da çok sorguladım ve bugün bu noktaya geldim. Ve bendeki inanç etrafımdan duyduğum, yılların getirdiği alışkanlık vs hiç değil. Dünya gücün yanında bir yaşamı destekliyor, güçsüz olan ezilmeye mahkumdur dediği sürece insanlık ademlik seviyesine ulaşamaz. Kuranda istenen insanın ademlik seviyesine, yani insan olmanın farkında olarak, ölçülü ve dengeli bir toplum oluşturmak adına dürüst ve erdemli yaşamasını ister ve destekler.....

İyiki kuranı savunmak gibi bir derdim yok. Savunanların halini görünce gerçekten çok üzülüyorum. Yaramazlık yapıp, annesi babasının karşısında başı eğik ben yapmadım diyen çocuklar pozisyonuna düşüyorlar. Sanırım en iyisi fazla üzerlerine gitmemek.

Sevgili mutluizm:

Kuranın desteğe ihtiyacı yoktur ki, o zaten kendini devam ettirir ve destekler. Ancak din adına yapılan her türlü zulme sizden daha fazla karşı olduğumu bir kez daha belirteyim. Bizim üzerimize gelip gelmeme meselesi değil, burda aynı yeryüzünde ve aynı ülke sınırları içinde yaşayan insanlar olarak, insan gibi yaşamayı hedeflemiş bir insanım ve fikirlerimi beyan ediyorum, doğruyu kavramış, dürüst ve erdemli kişiler zaten başlarını öne hiç eğmezler ki....

Selametle....

Sitelerde Paylaş

Dünya'ya gelirken hangi insan ''allahım ben dünya'da senin kurallarının dışına çıkmayacağım,iyi bir insan olacağım, eğer senin kurallarının dışına çıkarsam cehennemlik olayım'' diyor. Böyle bir şey olmadığına göre kişiyi yargılayamazsınız.

Sitelerde Paylaş
Dünya'ya gelirken hangi insan ''allahım ben dünya'da senin kurallarının dışına çıkmayacağım,iyi bir insan olacağım, eğer senin kurallarının dışına çıkarsam cehennemlik olayım'' diyor. Böyle bir şey olmadığına göre kişiyi yargılayamazsınız.

Sevgili ENLİL:

Kurana göre hepimiz dedik, yani yeryüzüne gelen her insan bu sözü verdi Allaha, ancak bu durum şu anki algı alanımızın tamamen dışındadır, bu yüzden somut bir örnek getirebilirmiyim bilmiyorum, senin için daha detaylı araştıracağım bu konuyu....

Selametle...

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun sevgili arkadaşım:

7:172 Rabbin, Adem oğullarının bellerinden soylarını çıkarırken onları kendi kendilerine tanık tutar: "Ben, Rabbiniz değil miyim?" "Evet, tanıklık ediyoruz," derler. Böylece diriliş günü, "Biz bundan habersizdik," diyemezsiniz.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yalancı şahitler...

Hem de haberdar olması gereken benim, Afrika'da bir kabile, adam Allah Kur'an vesaire duymamış, işitmemiş bilmiyor Muhammed diye bir peygamber olduğunu "Allah" diye bir tanrı olduğunu, oruç namaz falan hiç duymamış.

Adama soracak "Ben senin rabbin değil miyim?"

Adam diyecek: "Yoo, ben seni tanımıyorum"

Diğerleri tanıklık edecek "Biz tanıklık ediyoruz, odur o..."

Adam diyecek: "E ben sizi de tanımıyorum"

Bir yanlış anlaşılma var ortada... :)

Sitelerde Paylaş
7:172 Rabbin, Adem oğullarının bellerinden soylarını çıkarırken onları kendi kendilerine tanık tutar: "Ben, Rabbiniz değil miyim?" "Evet, tanıklık ediyoruz," derler. Böylece diriliş günü, "Biz bundan habersizdik," diyemezsiniz.

hatirlayan var mi???

hatirlanmiyorsa anlamsizdir !!

Sitelerde Paylaş
Hiçliğe ve Çürümeye mahkum bir Mahluk olmaktansa; Ebedi ve Sermedi bir ALLAH'In Kulu v Kuklası olmayı terh ederim..

bu kadar aşağlık pasif yalakacı bi düşünce olurmu yok olmak ve çürümekdense kukla olurum biraz bozulucan kukla ama kuklada olamıcaksan inandığın herşey yalan ezik mahluk seni.

Sitelerde Paylaş

bu kadar aşağlık pasif yalakacı bi düşünce olurmu yok olmak ve çürümekdense kukla olurum biraz bozulucan kukla ama kuklada olamıcaksan inandığın herşey yalan ezik mahluk seni.

Hakarete gerek var mı?Haksız olduğunuz bi konuda niye bu kadar savunuyosunuz kendinizi anlamış değilim :lol::lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...