Jump to content

Araplara haksızlık mı ediyoruz?

Recommended Posts

• İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

İnsanlar bu türban mevzusunu konuşurken neden sürekli olarak meseleyi mini eteğe bağlarlar ?

Ne kadar kapalılık o kadar gericilik olarak konuya bakıldığında, ne kadar açıklık o kadar ilericilik diye bakmak mantık dışı olmasa gerek?

Oysa ikisi de ne kadar aptalca..Bırakın insanları giysilerine bakarak yaftalamayı diyoruz ama kime diyoruz?

Sitelerde Paylaş
Yok yok değil.. Kadın saçını , cinsel bir obje olarak gören sapıklıklar çok tehlikelidirler. Farkettiğiniz an hemen oradan uzaklaşın. Hele ki 10 yaşından büyük bir kız çocuğunu sakın ona emanet etmeyin. Başı kapalı olsa bile...

Ben diyorum Ankara bu kalkmış anüsümde hararet var diyor..

Evet o sapıklar çok tehlikelidirler..

Ama kadının eşyasını, örneğin baş örtüsünü veya türbanını yobazlık ölçüsü olarak görenler daha sapıktırlar..

Toplu olarak kişisel özgürlük tecavüzü yaparlar çünkü..

Özgürlük herhalde saç telinden daha değerli olsa gerek?

Yoksa saç telimi daha değerli ki açılması lazım diye düşünüyor bu sapıklar?

Sitelerde Paylaş
Bunları gördükçe midem bulanıyor artık. Yazık..

Evet hakaten mide kaldırmıyor artık..

Kapalılığı gericikle eş tutanların yanında sapıklıkla da özdeşleştirenler var..

Yazık bu ülkenin insanına yazık ki ne yazık..

Üstelik çoğu da aydın geçinir..

Aslında aydın olmaktan geçiniyorlar ya neyse..

Sitelerde Paylaş
Sen kadın saçından tahrik oluyormusun ? Yoksa olmuyormusun ? Evet yada hayır de , devam edeceğiz.

Sen ne diyorsun hemşo..Kendindemisin sen?

Bu saçma sapan sorudan sonra seninle devam etmeyi kendime zül adlederim..

Sen kendi kendine yap sapıklığını..Ya da konuya dair cümle kurmayı dene..

Sitelerde Paylaş
Yahu korkma bu kadar , evet yada hayır diyeceksin :)

Ya git çocuk gece gece başımdan..

Sen forumun nöbetçi şakacısı mısın?

Dur biraz oyanayayım senle..

Sorma felaket tahrik oluyorum kadın saçından..

Hele hele cicvciv sarısı olursa hormonlar şelale...

uhauhauahauhuah

Sitelerde Paylaş

Aslında Arap kadınlarının ve Arap ülkelerinin first ladyleriyle paralel oldukları yok.Arap first ladyleri kendi şahsi tercihlerini yapıyorşar toplumlarını pek temsil etmiyorlar.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aslında Arap kadınlarının ve Arap ülkelerinin first ladyleriyle paralel oldukları yok.Arap first ladyleri kendi şahsi tercihlerini yapıyorşar toplumlarını pek temsil etmiyorlar.

Kaç ileti önce bunu yazmıştım ama gözden kaçtı teşekkürler benim gibi birisi daha var bu forumda benim gibi düşünen.

Kendi toplumları böyle değil diyoruz dinlemiyorlar s.dik yarıştırıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Yaw yazacaktım, boşver dedim sonra. Kılık kıyafetle değerlendirmezlermiş insanları..

Kızın söylediklerini bıraktı, resimlerini asıp konuyu nerelere getirdi.

Yüzüne vurmayayım dedim ama fazlasıyla haketti aslında. İki yüzlülüğün bu kadarı!

İkiyüzlü birisi varsa burada oda sizlersiniz sözde insanlık ve insan hakları adı altında insanlara ve insan haklarına tecavüz ediyorsunuz.

O poz, o şahsın beyinsizliğini ifade eden sözlerin altına eklenince aynada o kişiyi çok güzel gösteriyordu.

Çobanı aşağılayan kendinden bihaber zavallılığını.

Sizlerin yazılanları anlayabileceğinizi düşünmüyorum bile.

Nede olsa zihniyet aynı.

Sitelerde Paylaş

Balık aslında baştan kokuyor. Yani asıl sapık olan 1 numara , o da Allah :)

Allah , kadınlara saçlarını başka erkeklere göstermemelerini emretmiş. Peki bunu niye emretmiş ? Laf olsun torba dolsun diye emretmiş hali yok ya...

Evet Allah , kadınlara neden saçlarını yabancı erkeklere göstermemelerini istemiş ?

Ya da erkeklere neden yabancı kadınların saçlarını görmemelerini emretmiş ?

Nedir bu Allahın derdi ?

Nedir kadın saçıyla alıp veremediği ?

Neden ?

Evet neden ?

Cevap aslında çok basittir. Allah kendi yarattıgı kadının saçından bile tahrik olan bir sapıktır. Veyahut kendi yarattıgı kadının saçını , yine kendi yarattıgı erkeği tahrik edeceğine düşünen bir sapıktır.

Müslümanlarında , türban mevzusu oldugunda meseleyi sürekli olarak mini etek gibi bikini gibi konulara getirmesi ondandır.

Peki benim tav oldugum mesele nedir ?

Şudur ;

Yobazitenin kadın cinslerini kafasındaki örtüden direkt teşhis edebiliyoruz. Ve ona göre tedbirimizi alıyoruz. Yani örtülü kadınlardan yana bir sıkıntı yok. Sıkıntı ise örtüsüz sapık erkelerde başlıyor.

Çünkü onlar heryerde.. Örneğin Türbanlı bir kadını yabancı erkeklerin oldugu sahillerde görmek zor. Gelmesinde zaten.. Peki ya bunların erkekleri ? Sürekli olarak aramızdalar.. Sahilde dolaşan yobaz bir erkektir benim sıkıntım. Ya da 15 yaşında başı açık kızlara ders veren yobaz bir öğretmendir.

Neyse neyse uzatmalayım. Sorumuza "evet" yada "hayır" diye cevap gelince zaten devam edeceğiz..

Sitelerde Paylaş

de get lan :)

5357sumerturban.jpg

Bu resim Prof.Dr. Ali Demirsoy tarafından Çorum Arkeoloji Müzesinde çekilmiş..

İlgili resim Sümerlere ait..Bu buluntunun tarihi İslamiyetten çok önceye dayanıyor..

O çağda bile türban/başörtü, her ne ise takılmasına izin veriliyormuş..

21. yy bu garip yobazlığın kökenini neye bağlamak lazım bilemiyorum?

:)

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen ciddi yazdığına eminmisin.

türbana karışılmamasını istiyorsun ama diğer kişilere et parçası olarak bakmıyormusun :blink:

''Kişinin değeri aradığı şeydir.

Ne insanlar gördüm üzerlerinde elbise yok, ne elbiseler gördüm içlerinde insan yok.

İnsanoğlu dilinin altında gizlidir.''

Hazreti Mevlânâ Muhammed Celâleddin-i Rûmî

Sitelerde Paylaş
Eski Ahid'de fahişelerin peçe taktığı yazar bildiğim kadarıyla.

Evet insanın yüzünü gizlemesiyle gerçek düşüncelerini gizlemesi arasında aslında pe de fark yoktur. Yüz demek ifadelerimizi ekrana koyup toplumun diğer fertlerine ilettiğimiz bir karşılıklı iletişim aracı demektir ve belki de toplumsal iletişimdeki en önemli iletişim aracıdır. Mesele bu açıdan bakmak kimsenin aklına gelmemiş şimdiye kadar. İşim az önce bitti ve artık dayanamadım. Türban herşeyden önce bir bayan için onur kırıcı, yüz karası bir tutumdur. Bir bayanın türban takması kadar acınası ne olabilir? Kendi ellerine zincir geçirip ben köleyim, benim bir kişiliğim yok, bir ucubeyim demesidir bu aslında.

İnsan kendisini yüzüyle temsil eder. Toplum içinde yüzleri olmayanların kişilikleri de olmaz, bu beyinlerden de zerre hayır gelmez!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...