Jump to content

MÜSLÜMAN'LARA ÇAĞRI.....

Recommended Posts

Kürt'lere yaptığımız çağrının benzerini Müslüman'lara yapabiliriz.

Aslında benzerlik sanıldığından çok daha fazla.

Ve Müslüman'lar için durum çok daha vahim ve önemli...

İki kesim için de kılavuzu karga olmak güzel bir örnek.

Kötü ellerde bu kesimler..

Aralarında hemen hiç fark yok..

Tabii Müslüman'ların geçmişinin 1500 yıl öteye gitmesinden başka..

Aslında Kürt'lerinde geçmişi de en azından 1000 yıl öteye gider.

Bin yıldır bu insanlar içlerinden çıkan fırsatçıların, ahlaksızların, rezillerin gazabına uğramışlardır.

Müslüman'lar da aynı zevalin kurbanı olduklarını söyleyebiliriz.

Günümüzde bunu açıkça görebiliyoruz.

Bazı kurnaz ahlaksızlar, hırsızlar, Müslüman'ların üzerinden milyarlar kazanıyorlar.

Zavallı ve masum Müslüman halk, İslam'ı kendilerine dirhem dirhem pazarlayan bir örgüt tarafından sömürülüyor ve onlar yüzünden aşağılanıyor, kötüleniyor ve hatta onların adına suçlanıyor.

Müslüman'ların bütün yapacağı onlardan kurtulmak.

Dinlerini yaşarken saygınlık mı kazanmak istiyor Müslüman'lar?

Yaşamlarına verdikleri anlamı zenginleştirmek mi istiyorlar?

Önce kendilerini tepe tepe kullanan küçük bir azınlıktan kurtulmaları gerekiyor...

Bunu söylemek yapmaktan çok daha kolay elbette.

Ama bir yerden başlanması gerekiyor.

Henüz böyle bir başlangıç yok..

Bu durumu bilen bazı Müslüman kesim, çaresizlik içinde İslam'a ve Kur'an'a dönmeye çalışıyor.

Olmuyor.

Çünkü kendilerini yönlendiren ve üzerlerinden geçinen kesim de onlarla birlikte İslam'a ve Kur'an'a dönüyor.

Zaten Müslüman'lar, kendilerini sömürenlerin tavsiyelerine uyarak İslam ve Kur'an'a dönüyorlar.

Sorun yalnız İslam ve Kur'an değilse bile, onları Müslüman'lara pazarlayanlara fırsat verdiği için, sistemin kendisi sorumlu..

Ama buna rağmen İslam'ı Müslüman çoğunluğa pazarlayan azınlık İslam'la ilgili fiyaskoların, rezaletlerin, terörist eylemlerin tümünden sorumlu.

Müslüman kalabalığını onlar yönlendiriyor. Ve onların arasında İslam'a inanmayanların bile olduğu kesin.

Çünkü onlar için önemli olan İslam'ın kendisi değil..

İslam'ın bir araç olduğunu çok iyi biliyor onlar ve bundan yararlanıyor.

Müslüman'lar uyanın diyeceğim ama bu çağrım sağır kulaklara düşecek, yankı bile yapmadan, kaybolup gidecektir.

Kürt halkı gibi, Müslüman'lar da sahipsizdir.. Kürt'lerden farklı olarak Müslüman'lar, kendilerini kullananları çok daha memnun ve zengin edecek olanaklara sahiptirler. Çok da kolaydır Müslüman'lar üzerinden geçinmek... Hem onları sömürürsünüz, hem de zengin, saygın, ünlü bir hayırsever olursunuz..

Ne güzel değil mi?

Sitelerde Paylaş

bütün muhafazakar müslümanları saadet partisine oy vermeye davet ediyorum

en azından daha dürüstler

şu forumda yazan samimi bütün müslümanlar için bence en hayırlısı bu seçenek

liboş bir partiye oy atarak islama zarar verdiklerini ne zaman anlayacaklar

üstelik akp nurcudur ve nurculuk ayrı bir dindir

şirke batmışlar hepsi bunların

bakın akp nurcu feto tayfası dünyalıklarını çoktan hazırladı siz cennet düşünürken onlar cenneti yaşıyor

genetiğinizde hainlik varsa ama bir şey diyemem!!!!!

Sitelerde Paylaş

AKP'si de CHP'si de müslüman halkı sömürüyor, sigortasız ve işsiz bırakıyor, piyasaya mecbur ediyor.

Ama bir taraf en azından halkın dinsel değerlerine sahip çıkıp onun duymaya alışık olduğu dili konuşuyor, öbür tarafta bu da yok.

Sen olsan hangisini tercih ederdin Hacı?

Halktan dinini alacaksak yerine birşey vermemiz lazım.

Ben onlardan cennet hayalini alıp, bu hayali bu dünyada gerçekleştirme hedefini koyarım en azından.

Bu yolda ilerlerken pek çok kazanımları da olur. Hayat güvenceleri ve siyasete daha çok katılımları olur en azından.

Peki siz ne veriyorsunuz onlara Hacı? Ne sunuyorsunuz? Neden AKP'yi ve muhafazakarlığı bırakıp sizi tercih etsinler?

Asgari ücretin yarı parasına günde 15 saat it gibi çalıştırılan insanlardan laik olmasını, viski içmesini, seküler düşünmesini, saçını röfle yapıp altına miniyi çekerek kırıtarak ''çağdaş çağdaş'' gezmesini mi bekliyorsunuz?

Muhafazakarlık yapacak tabi.

Bunu değiştirmenin biricik yolu, halk kitlelerinin yaşamında radikal bir değişim yapmaktır.

Kuru laf üretmek yetmiyor.

tarihinde Freddie_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fredicim laiklik her gün viski içip mini ile kırıtmak değil bilmiyor musun yahu

Onu ben biliyorum da ulusalcılar bilmiyor.

Laiklik adına Diyanete, imamların maaşa bağlanmasına ve zorunlu din derslerine karşı çıktıklarını, kuran kurslarına karşı çıkıp din eleştirisi yaptıklarını hiç görmedim.

Laiklik vurguları hep ''başı açma özgürlüğü'', ''içki içebilme özgürlüğü'' ve ''mini giyebilme özgürlüğü''nden ibaret!

Bunlar değerli tabi ama çok yetersiz. Laikliği bunlara indirgerseniz kazanma olasılığınız yok.

Küçük burjuva laisizmi bu kadar oluyor işte...

Sitelerde Paylaş

Müslümanların sahipsiz falan oldukları yok. Müslümanlardan daha başka Müslümanlar kadar sahibi olan yok. Müslümanın tek sahibi Allah'tır.

Ama gelin görün ki bu bile bazı bünyelerde ters etki yapmış. Zoruna gitmiş. Ben de inanmayanlar için ya da inanıp da Mümin olmayanlar için bir yol gösteriyorum. Ezel ve Ebed olana İslam'a tabi olun.

Ya da bizim dinimizi savunmamız karşısında kıyamete kadar boşuna uğraşın, çabalayın. Bizdeki iman aşkı kimselerde yok. Olamaz da...

Sitelerde Paylaş

Müslümanların sahipsiz falan oldukları yok. Müslümanlardan daha başka Müslümanlar kadar sahibi olan yok. Müslümanın tek sahibi Allah'tır.

Ama gelin görün ki bu bile bazı bünyelerde ters etki yapmış. Zoruna gitmiş. Ben de inanmayanlar için ya da inanıp da Mümin olmayanlar için bir yol gösteriyorum. Ezel ve Ebed olana İslam'a tabi olun.

Ya da bizim dinimizi savunmamız karşısında kıyamete kadar boşuna uğraşın, çabalayın. Bizdeki iman aşkı kimselerde yok. Olamaz da...

Sorun budur işte...

Sorunu anlamamak...

Adamlar size Allah'ın emirlerini dirhem dirhem satıyorlar ve sizler de kaz gibi onlara inanıyor, izlerinde giriyorsunuz.

Adamlar üzerinizden geçiniyor.

Allah'ı mallahı kim takıyor sizin gibi zavallılardan başka..

Ben de geçinirim sizin üzerinizden kolaylıkla..

Bütün yapacağım nickimi değiştirmektir.

İslam'ı ve Kur'an'ı çoğunuzdan daha iyi biliyorum.

Sizleri rahatlıkla sömürebilirim.

Neden buna baş vurmuyorum?

Ateist ahlakım önlüyor beni..

Müslüman olsaydım o ahlakım olmayacaktı..

Sitelerde Paylaş

Laiklik adına Diyanete, imamların maaşa bağlanmasına ve zorunlu din derslerine karşı çıktıklarını, kuran kurslarına karşı çıkıp din eleştirisi yaptıklarını hiç görmedim.

Laiklik vurguları hep ''başı açma özgürlüğü'', ''içki içebilme özgürlüğü'' ve ''mini giyebilme özgürlüğü''nden ibaret!

Bunlar değerli tabi ama çok yetersiz. Laikliği bunlara indirgerseniz kazanma olasılığınız yok.

haksızlık ediyorsun pek çok kişi burada diyanetin ne kadar çapulcu dolduğunu tarikatların herkurumda yuvalanmasına nasıl yardım ettiğini dile getirdi

ama unutmamalıyız ki din bizim toplumda hala sivil bir hareket olamadı

hala toplumsal bir aydınlanma yaşamadık batı gibi

diyanet olması gereken bir kurum maalesef ama üzerinde daha fazla denetim olması gerek

hatta bütün diyanet yobazları tek tek törpülenmeli oradan

tabi bunun için adam gibi bir iktidar politikalar gerekiyor

50 yıllık rezillerle olmaz bu

Sitelerde Paylaş

inanıp da inanmayanlar kim acaba

kimin mümin olduğuna karar verecek otorite sen misin

sizler siyonist liboş akpyi destekleyerek ne kadar mümin olduğunuzu ortaya kuyoyorsunuz

sonra da utanmadan milletin müminliğine bok atıyyorsunuz :D

müslüman olmayanları allah yaratmadı mi diyorsun :D

ruslan koş len bak beyni ile oynananlar asıl burada :D

Sitelerde Paylaş

Sorun budur işte...

Sorunu anlamamak...

Adamlar size Allah'ın emirlerini dirhem dirhem satıyorlar ve sizler de kaz gibi onlara inanıyor, izlerinde giriyorsunuz.

Adamlar üzerinizden geçiniyor.

Allah'ı mallahı kim takıyor sizin gibi zavallılardan başka..

Ben de geçinirim sizin üzerinizden kolaylıkla..

Bütün yapacağım nickimi değiştirmektir.

İslam'ı ve Kur'an'ı çoğunuzdan daha iyi biliyorum.

Sizleri rahatlıkla sömürebilirim.

Neden buna baş vurmuyorum?

Ateist ahlakım önlüyor beni..

Müslüman olsaydım o ahlakım olmayacaktı..

Çok güzel söylemişsin nurlu ateist kardeşim benim.

nickini değiştirmenede gerek yok hacı ne güzel isim.

Müslümanları sömüren yalnız adı müslüman olanlar değilki?

Bak avrupaya , adamlar sözde müslüman halkına silah satmaktan bile usandılar.

kapitalizmin ayaklarını öpenden korkarım ben.

Ama korkarım ki yarın sende sıkışınca erbakan gibi olursun .

Allah etmesin.

Sitelerde Paylaş

erbakan bile gözümüze daha dürüst geliyor artık, o derece siyonist kürtçü liboş amerikancı arapçı bir parti bu a k p

İşte yurdum insanı hep öyle mazlum edebiyatı yapar hep o feodal tavrıyla ama hakkını aramaya gelince, tıs:

"Akrep gibisin kardeşim,

korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.

Serçe gibisin kardeşim,

serçenin telaşı içindesin.

Midye gibisin kardeşim,

midye gibi kapalı, rahat.

Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.

Bir değil,

beş değil,

yüz milyonlarlasın maalesef.

Koyun gibisin kardeşim,

gocuklu celep kaldırınca sopasını

sürüye katılıverirsin hemen

ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.

Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,

hani şu derya içre olup

deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.

Ve bu dünyada, bu zulüm

senin sayende.

Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer

ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak

kabahat senin,

— demeğe de dilim varmıyor ama —

kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!"

Sitelerde Paylaş
Ama korkarım ki yarın sende sıkışınca erbakan gibi olursun .

Erbakan'ı suçluyoruz ama, onun gibi o kadar çok İslam'dan ve Müslüman'ların saflığından yararlananlar var ki..

Parasız kalsam, ahlak, etik falan rafa kalkar.

Ben parasızlar, fakir ve düşkünler için ahlaksızlıktan bahsetmek istemiyorum.

Para hırsı ile insanları soyanlar, dolandıranlar ve onların üzerinden geçinen parazitler beni daha çok ilgilendiriyor.

Ateist ahlakının önemi işte bu gibi durumlarda devreye girer.

Erbakan gibi olmak çok zor değil bilinçli ve akıll bir ateist için.

Sitelerde Paylaş

Bold yaptığım bölüme yüzde yüz katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bence, şuan Türkiyede doğru düzgün, oy verilecek bir parti yok. Ben, olası bir seçimde oy vermeyi düşünmüyorum.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence, şuan Türkiyede doğru düzgün, oy verilecek bir parti yok. Ben, olası bir seçimde oy vermeyi düşünmüyorum.

Seçimlere daha çok var Harun. Dur bakalım; kim öle, kim kala..

Belki yeni oluşumlar gelir karşımıza. Ya da bildiğimiz partilerde köklü değişikler olur.

Kimbilir..

Sitelerde Paylaş

Kürt'lere yaptığımız çağrının benzerini Müslüman'lara yapabiliriz.

Aslında benzerlik sanıldığından çok daha fazla.

Ve Müslüman'lar için durum çok daha vahim ve önemli...

İki kesim için de kılavuzu karga olmak güzel bir örnek.

Kötü ellerde bu kesimler..

Aralarında hemen hiç fark yok..

Tabii Müslüman'ların geçmişinin 1500 yıl öteye gitmesinden başka..

Aslında Kürt'lerinde geçmişi de en azından 1000 yıl öteye gider.

Bin yıldır bu insanlar içlerinden çıkan fırsatçıların, ahlaksızların, rezillerin gazabına uğramışlardır.

Müslüman'lar da aynı zevalin kurbanı olduklarını söyleyebiliriz.

Günümüzde bunu açıkça görebiliyoruz.

Bazı kurnaz ahlaksızlar, hırsızlar, Müslüman'ların üzerinden milyarlar kazanıyorlar.

Zavallı ve masum Müslüman halk, İslam'ı kendilerine dirhem dirhem pazarlayan bir örgüt tarafından sömürülüyor ve onlar yüzünden aşağılanıyor, kötüleniyor ve hatta onların adına suçlanıyor.

Müslüman'ların bütün yapacağı onlardan kurtulmak.

Dinlerini yaşarken saygınlık mı kazanmak istiyor Müslüman'lar?

Yaşamlarına verdikleri anlamı zenginleştirmek mi istiyorlar?

Önce kendilerini tepe tepe kullanan küçük bir azınlıktan kurtulmaları gerekiyor...

Bunu söylemek yapmaktan çok daha kolay elbette.

Ama bir yerden başlanması gerekiyor.

Henüz böyle bir başlangıç yok..

Bu durumu bilen bazı Müslüman kesim, çaresizlik içinde İslam'a ve Kur'an'a dönmeye çalışıyor.

Olmuyor.

Çünkü kendilerini yönlendiren ve üzerlerinden geçinen kesim de onlarla birlikte İslam'a ve Kur'an'a dönüyor.

Zaten Müslüman'lar, kendilerini sömürenlerin tavsiyelerine uyarak İslam ve Kur'an'a dönüyorlar.

Sorun yalnız İslam ve Kur'an değilse bile, onları Müslüman'lara pazarlayanlara fırsat verdiği için, sistemin kendisi sorumlu..

Ama buna rağmen İslam'ı Müslüman çoğunluğa pazarlayan azınlık İslam'la ilgili fiyaskoların, rezaletlerin, terörist eylemlerin tümünden sorumlu.

Müslüman kalabalığını onlar yönlendiriyor. Ve onların arasında İslam'a inanmayanların bile olduğu kesin.

Çünkü onlar için önemli olan İslam'ın kendisi değil..

İslam'ın bir araç olduğunu çok iyi biliyor onlar ve bundan yararlanıyor.

Müslüman'lar uyanın diyeceğim ama bu çağrım sağır kulaklara düşecek, yankı bile yapmadan, kaybolup gidecektir.

Kürt halkı gibi, Müslüman'lar da sahipsizdir.. Kürt'lerden farklı olarak Müslüman'lar, kendilerini kullananları çok daha memnun ve zengin edecek olanaklara sahiptirler. Çok da kolaydır Müslüman'lar üzerinden geçinmek... Hem onları sömürürsünüz, hem de zengin, saygın, ünlü bir hayırsever olursunuz..

Ne güzel değil mi?

Ben de size yardımcı olsam, bu çağrınızı imla ve hitabet kuralları bütününde düzenlesek, toparladıktan sonra mail sirkülasyonu yöntemiyle yüzlerce hatta binlerce insana gönderebilsek...

İster miydiniz?

Ben yardımcı olurum, eğer siz isterseniz tabiiki de... Ve sirkülasyonu da kendi mail adresim üzerinden ve kendi listemden başlayarak yapabilirim, tabi gene siz isterseniz...

Karar sizin...

Sitelerde Paylaş

siyaset zaten akıl mantık üzerinden değil duygular üzrinden oynanan çok sinsi bir oyundur.bugünkü iktidar da bunu layıkıyla yerine getirmektedir.

ülkeyi parsel parsel satarlar ama türk bayraklarının ebatlarını da iyice büyütürler bu şoven milliyetçiler..daha da gitmezler davosa...vs..

netice itibarıyla hacı'nın söylediklerine hemen hemen katılıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...