Jump to content

Gençliğin Kalitesizliği

Recommended Posts

Alakasız bağ kurmadım. Ben zaten sana cevapları fazlasıyla verdim. Bu ülkenin geleceği hatta dünya geleceği komünizme mi kaldı? Komünist gençler mi kurtaracak bu dünyayı? mlkp-pkk-dhkpc gençleri mi devrim yapacak?

Arkadaşım sen kafayı komünizmle bozmuşsun. İleriyi göremiyorsun. 5 parasız fakülte bitiren adam gördüm. Bu adam dediğim kız. Geceleri bulaşık yıkayıp gündüzleri okula gidiyordu. Üzerinde şık kıyafet yoktu. Senin deyiminle kalitesiz genç görünümünde. Şimdi başarılı bir mühendis. İş bitmedi dahada ilerisine gidiyor. Bu kız aynı zamanda kürt. Ağzından ne kürtler ne komünizm ne din iman hiç bi şey duymadım. Sen insanların başarısızlığını ne komünizme ne kapitalizme ne ateizme mal edemezsin.

Ya ateist forumda konuştuğumuz konulara bak. Bu froumun kalitesi düşüyor. Eskiden dinciler musallat olurdu şimdide bu komünistler çıktı. Boş boş laf kuru gürültü.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Alakasız bağ kurmadım. Ben zaten sana cevapları fazlasıyla verdim. Bu ülkenin geleceği hatta dünya geleceği komünizme mi kaldı? Komünist gençler mi kurtaracak bu dünyayı? mlkp-pkk-dhkpc gençleri mi devrim yapacak?

Arkadaşım sen kafayı komünizmle bozmuşsun. İleriyi göremiyorsun. 5 parasız fakülte bitiren adam gördüm. Bu adam dediğim kız. Geceleri bulaşık yıkayıp gündüzleri okula gidiyordu. Üzerinde şık kıyafet yoktu. Senin deyiminle kalitesiz genç görünümünde. Şimdi başarılı bir mühendis. İş bitmedi dahada ilerisine gidiyor. Bu kız aynı zamanda kürt. Ağzından ne kürtler ne komünizm ne din iman hiç bi şey duymadım. Sen insanların başarısızlığını ne komünizme ne kapitalizme ne ateizme mal edemezsin.

Ya ateist forumda konuştuğumuz konulara bak. Bu froumun kalitesi düşüyor. Eskiden dinciler musallat olurdu şimdide bu komünistler çıktı. Boş boş laf kuru gürültü.

bak yine çarpıtıyosun, ben nere de üstün'de sıradan kıyafetleri olanlara kalitesiz demişim, göster bakalım? ben kendim zaten düz, siyah ve diğer koyu renk tonlarında, basit olarak giyinen biriyim. ayrıca konunun maddiyatla alakası'da yok, tek artısı insan sürülerinin içine sürekli girmeni engellemesi, kişinin kalitesiyle maddiyatin bir alakası yok.

ilk postumdaki basitliğin anlamı farklı, basit derken elbiselerin gösterişsiz olduğunu kastetmiyorum. umarım anlamışsındır. popüler modanın basitliği işte. yoksa ben her zaman düz ve koyu renkler'de gösterişsiz giyinen kişileri severim.

tarihinde Siempre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence bir genç etrafına zarar vermiyorsa iyidir. İlerde zamanla diğer kötü özellikleri törpülenebilir ve birtakım erdemler kazanabilir ama etrafına zarar veren, ailesine zarar vern, ülkesine, insanlığa çeşitli eylemlerle zarar veren genç tehlikelidir ve birşekile ıslah edilmelidir. Yaşlı biri etrafına zarar veriyorsa zaten o daha iflah olmaz direk yok edilmelidir. Günümüz teknoloji çağında gençlerin kitap kurdu olmasını bekleyemeyiz.

Sitelerde Paylaş

Neyi çarpıtıyorum yahu. Solcuların MLKP DHCKP PKK destekçisi olduğunu mu çarpıtıyorum? Sen kime ne anlatıyorsun? Komünist olduğunu iddia ediyorsun, amerikalı yankee öl diyorsun, kapitalistler kahrolsun diyorsun ama amerikanın kurduğu kukla devlete ve dhkpc-mlkp-pkk üçlemesini savunuyorsun. Savunmuyorum deme sakın! Kendini alçaltma.

Yoksul insanları kandırıyorsunuz onlara umut veriyorsunuz. Tıpkı diğerleri gibi. Sen bu komünizm naralarını anavatanı olan Rusya'da atmayı denesene. Bütün halk seni linç eder.

Sitelerde Paylaş

Neyi çarpıtıyorum yahu. Solcuların MLKP DHCKP PKK destekçisi olduğunu mu çarpıtıyorum? Sen kime ne anlatıyorsun? Komünist olduğunu iddia ediyorsun, amerikalı yankee öl diyorsun, kapitalistler kahrolsun diyorsun ama amerikanın kurduğu kukla devlete ve dhkpc-mlkp-pkk üçlemesini savunuyorsun. Savunmuyorum deme sakın! Kendini alçaltma.

Yoksul insanları kandırıyorsunuz onlara umut veriyorsunuz. Tıpkı diğerleri gibi. Sen bu komünizm naralarını anavatanı olan Rusya'da atmayı denesene. Bütün halk seni linç eder.

daldan dala atladın durdun bravo sana. solcular bilinçli proleterlerin, bilinçlendirelecek proleterlerin ve halkların dostlarıdır, kardeşleridir. gerisi faso fiso'dur.

yoksul insanları kandıran sizsiniz, onlara sürekli tüketme ve zengin olmaya hayalleri kurdurup, insanların bu amaçta hırsızlık, gasp, cinayet işlemesine, çeteleşip ve mafyalaşıp başkalarının güvenliğini tehlikeye atmasına neden oluyorsunuz. yine bu amaçla insanların gözünü para hırsı bürüyüp sürekli insan sağlığını tehlikeye atmasına (hormonlu ve gdo'lu besinler, malzemelerinden çalınan binalar vs.) neden oluyorsunuz.

hayatın her alanında büyük bir yozlaşmaya neden oluyorsunuz, şimdi'de ben kapitalist değilim deme sakın! komünizm anavatanı diye birşey'de yoktur. bu kapitalist yozlaşmanın etkileri elbet seni'de bulur.

tarihinde Siempre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu komünistlere hayranım tıpkı müslümanlar gibi her şeye kılıf uydurabiliyorlar :lol:

Çarpıtma yok açık ve net söylüyorum ama senin işine gelmiyor. Çarpıtıyorsun daldan dala konuyorsun deyip çıkıveriyorsun işin içinden. Sonra beni kapitalistlikle suçluyorsun.

Onurlu yaşamak için komünizme ihtiyaç yoktur. Sisteme ayak uydurmak zorunda değilsin kafanı başka şeylerle meşgul et. Ben sana zaten gereken cevapları fazlasıyla verdim. Konuyu okuyan arkadaşlar bana hak verecektir.

Kürt çocuklarına kapkaç yaptırmak, torba tutturmak, hırsızlık yaptırmak, ellerine silah verip örgütlere kalkmak onurlu yaşam mücadelesi veya kapitalizme başkaldırı mı oluyor?

Sen şimdi beni ırkçılıkla da suçlarsın işine gelmez çünki. Anadoluda yaşayanlar dinden, doğuda yaşayanlar komunizmden, büyük şehirlerde yaşayanlar kapitalizmden etkilenmiştir. Gün gibi ortada her şey. Sistem istiyor diye sen boyun eymek zorunda değilsin. Baş kaldırmak zorunda da değilsin. İlk önce kendi kişisel menfaatlerini göz önünde bulundur. İlk önce kendine sonra eşine sonra çocuklarına sonra aile sonra çevrene sonra ülkene hatta en sonda dünyaya faydalı bir insan ol. Böyle polisle çatışmakla, ortalığı yakıp yıkmakla, çiçekleri koparmakla, askerleri öldürmekle bu iş olmaz.

Mert insan her yerde merttir.

Sitelerde Paylaş

@Siempre ben bu forumun sıkı takipçilerindenim. Vakit buldukça özellikle geceleri gelip okurum.

Merhaba.

İlk mesajım bu konuya denk geldi.

Menfaatler üzerine kurulu bir dünyada bu neyin dürüstlüğü anlayamadım. Hiç kimse, özellikle yaşadığımız bu toplumda insanların dürüstlükleriyle seviyesi ölçülmüyor.

Dürüstlük artık insanlar tarafından enayilik olarak tanımlanır. Genelde yoksul kişiler dürüst olur. Dürüst olmayanı da yaşam standartlarını çoktan yükseltmiştir.

Örnek zengin bir işveren düşünelim; iş yerinin kasasına kalkıp gözü açık fırlama bir tip yerleştirmez. Biraz sarf ve dürüst olduğunu düşündüğü birisini alır işe. Diğer bir örnek; Diyelim evlenmeye karar verdiniz yaşadığımız coğrafyanın geleneklerine göre kızı istemeye gittiniz, çok dürüstsünüz fakat ekonomik yönden zayıfsınız. Kızın ailesi kesinlikle kabul etmeyecektir.

Dürüstlük neye göre baz alınır açıklar mısınız? Dine göre dürüstlük mü, toplum kurallarına göre dürüstlük mü, yasalara göre dürüstlük mü? nedir yani?

Yalanlarla dolu bir dünyada bu neyin doğruluğu?

Siyasetçilerinden din adamlarına, ideolojik saçmalıklardan politik zırvalara kadar her şeyin yalan dolan olduğu bir dünyada dürüstlükten bahsetmek neyin ifadesidir?

Sitelerde Paylaş

Bu sonucu mu çıkardınız :)

Ağzımdan daha komünizmde dair tek bir laf çıkmadı. Yoksa sizde, yazmadan onu ima ettiğimi mi anladınız...

Ben ateist forumda bilim ile mantık ile felsefe ile ilgili yazılar okumak istiyorum. Bu adam komünist, şu yazıyı yazan kesin kapitalist, ötekisi liberalmiş... Gerçekten güzelim ortamı berbat ediyorsunuz.

Siyasi konular elbette tartışılmalı ama her başlıkta ideolojileri ön plana çıkarmak biraz düşündürücü.

Ne güzel yazıyorsunuz ama konuyu siyasileştiren sizsiniz. Siyasileşmesi içinde ciddi anlamda bir çaba gösteriyorsunuz... aslında konuyu siyasileştirmekten öte, konuyu komünizm rotasına çekip önce konuyu baltalıyorsunuz ardından da komünizme karşı öfkenizi seslendiriyorsnuz... Neyse yakında kokusu çıkar. Forumun sıkı takipçilerinden ancak ilk defa bugün üye olan birimisiniz yoksa 40 yıllık 'dostlarımızdan' mı olduğunuz....
Sitelerde Paylaş

Bu sonucu mu çıkardınız :)

Ağzımdan daha komünizmde dair tek bir laf çıkmadı. Yoksa sizde, yazmadan onu ima ettiğimi mi anladınız...

Ne güzel yazıyorsunuz ama konuyu siyasileştiren sizsiniz. Siyasileşmesi içinde ciddi anlamda bir çaba gösteriyorsunuz... aslında konuyu siyasileştirmekten öte, konuyu komünizm rotasına çekip önce konuyu baltalıyorsunuz ardından da komünizme karşı öfkenizi seslendiriyorsnuz... Neyse yakında kokusu çıkar. Forumun sıkı takipçilerinden ancak ilk defa bugün üye olan birimisiniz yoksa 40 yıllık 'dostlarımızdan' mı olduğunuz....

Siz sanki siyasi değilsiniz ya. Haywan gibi komunist semboller bayraklar Che'ler avatarlarda. Sloganlar imzalarda. Her başlığa komunist bakış açısından yorumlar falan. Burası komunist forum değil ki kardeşim.

tarihinde postkemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@hallac foruma ilk defa üye oldum bu konuda seni temin ederim. İstersen ispatlarım her şekilde. Bu konuda dürüstüm. Yönetici arkadaşlar ip adresime bakıp kolaylıkla anlayabilirler.

Komünizmi sevmiyorum kapitalizmi de sevmiyorum diğer ideolojileri de benimsemiyorum.

Ben işi siyasete dökmüyorum fakat birisi kalkıp siyasetten dem vurmaya kalkarsa hele bu şahıs komünizm yanlısı ise kişisel haklarımı savunma durumuna geçerim. Bu benim en doğal hakkım.

Herşeyi bilen komünistler olarak bana cevap vermekte zorlanmanız ilginç doğrusu. Bilhassa sayın @Siempre Genelde komünistler yağ gibi üste çıkar. Bu postta ne oldu böyle hayırdır inşallah. :D

Sizde açık aramaya çalışıyorsunuz sayın @hallac ama pek başarılı olamadınız. En iyisi zamana bırakın belki açık veririm de gafil avlanırım.

Sitelerde Paylaş

Şu komünistlere hayranım tıpkı müslümanlar gibi her şeye kılıf uydurabiliyorlar :lol:

Çarpıtma yok açık ve net söylüyorum ama senin işine gelmiyor. Çarpıtıyorsun daldan dala konuyorsun deyip çıkıveriyorsun işin içinden. Sonra beni kapitalistlikle suçluyorsun.

Onurlu yaşamak için komünizme ihtiyaç yoktur. Sisteme ayak uydurmak zorunda değilsin kafanı başka şeylerle meşgul et. Ben sana zaten gereken cevapları fazlasıyla verdim. Konuyu okuyan arkadaşlar bana hak verecektir.

Kürt çocuklarına kapkaç yaptırmak, torba tutturmak, hırsızlık yaptırmak, ellerine silah verip örgütlere kalkmak onurlu yaşam mücadelesi veya kapitalizme başkaldırı mı oluyor?

Sen şimdi beni ırkçılıkla da suçlarsın işine gelmez çünki. Anadoluda yaşayanlar dinden, doğuda yaşayanlar komunizmden, büyük şehirlerde yaşayanlar kapitalizmden etkilenmiştir. Gün gibi ortada her şey. Sistem istiyor diye sen boyun eymek zorunda değilsin. Baş kaldırmak zorunda da değilsin. İlk önce kendi kişisel menfaatlerini göz önünde bulundur. İlk önce kendine sonra eşine sonra çocuklarına sonra aile sonra çevrene sonra ülkene hatta en sonda dünyaya faydalı bir insan ol. Böyle polisle çatışmakla, ortalığı yakıp yıkmakla, çiçekleri koparmakla, askerleri öldürmekle bu iş olmaz.

Mert insan her yerde merttir.

herşeye bir kılıf uyduran sensin. başından beri konuyu çarpıtıyor, saptırıyor, yanıtını alınca susup başka bir konu'dan saldırıya geçiyosun.

onurlu yaşamak için kimin neye ihtiyaçı olduğu kişiye kalmıştır, kürt çoçuklarına hırsızlık yaptıran'da, torba tutturan'da kapitalist sistemin palazlandırdığı mafyalardır, ben kimsenin zorla dağa çıktığını sanmıyorum, hiçbirgüç zorla dağa adam çıkartıp, savaştıramaz. bu sorunun çeşitli kaynakları vardır kapitalizm'de bunlardan sadece birisidir.

bölgeler ve ideolojiler hakkındaki tespitin tamamen komedi, kişisel menfeaatlarimi'de senden öğrenecek değilim.

konuyu bundan sonra gereksiz yere saptırmazsan iyi olur, türkiyenin genç nüfüsunun elinde patladığın'dan bahsediyorduk en son.

Sitelerde Paylaş

Siz sanki siyasi değilsiniz ya. Haywan gibi komunist semboller bayraklar Che'ler avatarlarda. Sloganlar imzalarda. Her başlığa komunist bakış açısından yorumlar falan. Burası komunist forum değil ki kardeşim.

Siz siyasete bulaşmıyormusunuz yoksa... Burası kapitalizmin sesi radyosu mu... Vesikalığınızı yollayın avatar yapabiliriz..

Komünizmi sevmiyorum kapitalizmi de sevmiyorum diğer ideolojileri de benimsemiyorum.

...

Herşeyi bilen komünistler olarak bana cevap vermekte zorlanmanız ilginç doğrusu. Bilhassa sayın @Siempre Genelde komünistler yağ gibi üste çıkar. Bu postta ne oldu böyle hayırdır inşallah. :D

Sizde açık aramaya çalışıyorsunuz sayın @hallac ama pek başarılı olamadınız. En iyisi zamana bırakın belki açık veririm de gafil avlanırım.

Şu "ben ne komünistim ne kapitalistim" hikayelerini, öykülerini romanlarını bırakın. Bir hiçmisiniz nesiniz...

Kim siz ecevap vermekte zorlandı anlamadım. Bir kaç saatlik (!) üyeliğinizde fazla uçmayın düşüşünüz çok kötü olur sonra..

Açık aramadım. Cümlelerdeki tutarsızılığa dikkat çektim.

Sitelerde Paylaş

Ben senden insanlık dersi alacak değilim. Bölgeler ve ideolojiler hakkında söylediklerim tamamen kişisel fikirlerim. Tutturmuşsun kapitalizmde kapitalizm, komünizmde komünizm. Ülkenin elinde patlayan gençleri solcu ve sağcı olduklarını söyleyen gençlerdir.

Ben bi tane solcu bilim adamı görmedim mesela. Sağcı bilim adamı da görmedim. Ülkeye ve insanlığa yararlı bi tane adam görmedim!

Ama zorla ama kendi istekleriyle dağa çıkan kapkaç yapan uyuşturucu yapanlar mevcut. Hem türk hem kürtlerden bi dünya insan var illegal iş yapan. Sen bunları Cumhuriyete mal edemezsin. Ülkeyi kapitalistlikle suçlayamazsın.

Böyle başarısız istikrarsız işi gücü yakıp yıkma olan gençler tabiki elde patlar.

Sitelerde Paylaş

Siz siyasete bulaşmıyormusunuz yoksa... Burası kapitalizmin sesi radyosu mu... Vesikalığınızı yollayın avatar yapabiliriz..

Şu "ben ne komünistim ne kapitalistim" hikayelerini, öykülerini romanlarını bırakın. Bir hiçmisiniz nesiniz...

Kim siz ecevap vermekte zorlandı anlamadım. Bir kaç saatlik (!) üyeliğinizde fazla uçmayın düşüşünüz çok kötü olur sonra..

Açık aramadım. Cümlelerdeki tutarsızılığa dikkat çektim.

Düşüşün kötü olur derken ne bağlamda söylediniz? En fazla forumdan uzaklaştırırım. Normal hayatıma devam ederim. Meydan komünistlere kalır böylelikle dilediğiniz gibi at koşturabilirsiniz öyle mi :lol:

Ben bir hiç değilim insanlara ve bilime saygılı sıradan bir insanım. Tutarsız falan değilim gayet açık sözlüyüm.

"Burası kapitalizmin sesi radyosu mu" Hayır değil tabiki ama Komüzimin sesi radyosuda değil. Benim gibi bir adama kapitalist yaftasını yapıştırdınız ya :D yuh artık ne diyeyim. Ben fabrika patronu değilim arkadaşım sıradan bir insanım.

Vesikalık resim konusuna gelince samimiyetinize güvensem resmimi size gösterebilirdim ama bu yazdıklarınızdan ötürü sizin yapınızdaki bir insana güvenemem bu konuda hiç kusura bakmayın.

İnsanlık dersini senden almıcam derken komünizm bana insanlığı öğretemez. Sen de bir komünist olduğun için bana insanlıktan dem vurmazsın. Anlatabildim mi?

tarihinde TravisBickle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iki binli yillarin gencligi, gecmisteki genclikten daha birikimli ve bilgili. Okuyan, merak eden, arastiran ve bunlarin devami icin gerektiginde teknolojiyi kullanabilen bir genclik. Burda yazarin elestirdigi genclikte var ama bence o kadarda kötü degil. Her toplumsal sinif icinde genclik gecen zamana göre degisiklik gösterir. Genclik toplumun en dinamik, en güclü ve en heyecanli bölümünü olusturur. Bence herkes kendi gencligini bugünkü genclik ile kiyaslamamalidir. Konu güzel bir konu. Bu konuyu saygili bir sekilde tartiosmayi basarabilirsek faydali olabilir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Hallac, ben bu foruma ilk geldiğim zaman aklımda kapitalizmi savunmak falan yoktu. Ben ateist forum diye geldim. Ama baktım ki ortada komunistler cirit atıyor, ortamı kendi çöplüklerine çevirmişler. Sanki ateistlikle komunistlik yanyana gitmesi gereken iki şeymiş gibi bir hava var.

Ben de yeri gelince burda bayrak açtım slogan koydum, ama benim yaptığım bir tepkidir.

Bu forumda çok adam varki MArx, Lenin avatarlarıyla, komunist nicleriyle, bayrak avatarlarıyla (sen gibi) zırt pırt komunist propaganda yapan başlıklarla (Freddie gibi) ortama genel olarak politik ve ideolojik yaklaşıyorlar. Sanki burasi komunist forummuş gibi takılıyorlar.

Ben burada bu adamlara muhalefet yapan nadir insanlardan biriyim. Burası malesef ağzına kadar komunist kaynıyor.

Sanki ateistlikle komunistlik arasında organik bir bağ varmış gibi.

Çok istiyorsanız komunizm hakkında yoldaşlarınızla konuşmayı komunist forum kurun kendinize.

Benim savunduğum sistem şu an hepimizin yaşadığı düzendir. Kimse de saldırı yokken durup dururken "yaşadığımız düzen iyidir" falan diye kendi kendine konuşmaz. Konuları siz provoke ediyorsunuz.

Pis katilleri eşkıyaları yüceltip avatarlarınıza koyuyorsunuz. Pislik bayrakları açıp düzene açıkça muhalefet edip hepimizi aklınızca tehdit ediyorsunuz. "Devrim" dediğiniz iç savaş ortamından umutla hevesla bahsediyorsunuz. Resmen provokasyon yapıyorsunuz.

Niye ki? Burası ateist forum değil mi? Ateistlik hakkında konuşsanıza? Ne diye Marx, Lenin? O adamlar ateizmin filozofu değil ki. O adamlar komunizmin filozofu.

Sitelerde Paylaş

Mesela en basitinden bir örnek. Adamın nick "Siempre". Avatarında Che. Başlık açıyor "Yaşasın Gazi ayaklanması". Bak dikkat edersen bir tartışma başlığı değil. Başlığın kendisi bir slogan. Adam baştan sona slogan. Avatarıyla, ,mzasıyla, açtığı başlıkla slogan atıyor. Bu ne ki? Bunlara karşı durunca biz kötü oluyoruz, biz azar işitip forumdan atılıyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...