Jump to content

Namazın Zararları Nelerdir?

Recommended Posts

Allah olsaydı kafa mafa tutamazdık. Başımızı yerden kaldıramazdık. Allah olacak ta ben yazdıklarıyla, gönderdiği elçileriyle dalga geçeceğim. Zeus ve karısı Hera ya bile laf söylemezdim. Ne olur ne olmaz diye.

Allah var da gören göze Dostum.Görmek istemeyene kendini göstersen hani nerede der... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 757
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Allah var da gören göze Dostum.Görmek istemeyene kendini göstersen hani nerede der... :lol:

Ya bırakın gören göz ayaklarını! Gözleri Kör olan sizlersiniz.

Siz gerçeği Kabul etmeyip Hayallerle ugrastırıyorsunuz!

Kendinizi Kandırmada Başarılısınız. Ama bizi kandıramazsınız!

Bizim Algılarımız açık. Siz ise hayallerde yaşıyorsunuz!

Sitelerde Paylaş

Ya bırakın gören göz ayaklarını! Gözleri Kör olan sizlersiniz.

Siz gerçeği Kabul etmeyip Hayallerle ugrastırıyorsunuz!

Kendinizi Kandırmada Başarılısınız. Ama bizi kandıramazsınız!

Bizim Algılarımız açık. Siz ise hayallerde yaşıyorsunuz!

Biz tanrı yok dedik,İlla Allah var dedik...ALLAH; ZEUS,POSİRİS,ENLİL değildir...

Allah hay dır yaşar.Allah basir dir görür,Semi dir duyar...Kulları da çeşit çeşit işte,Ateisti bilem var... :lol:

Sitelerde Paylaş

Ele vermek mi? Bizim gizlimiz saklımız yok ki bir konuda kendimizi ele verelim. Benim sorunum dinlerle değil, dinlerin sorunu benimle. Kendisine inanmadığımız için katlimizi vacip kılan bir dine gül mü atayım?

Din konusu toplumun her kesiminde sizin gibi zorbaların sayesinde tabulaştırıldığı için dininizin eleştirilmesine pek de alışık değilsiniz sanki. Evet, sizin dininizin gerçekleri bunlar.

Modern toplumlarda din de tıpkı hayat görüşleri, siyasi politikalar ve siyasi görüşler gibi rahatça eleştirilebilir. Bir inanç gurubu bir diğerinin üzerinde İslam'ın yarattığı türden baskı yaratmaz.

Toplumsal ayrımcılıktan söz eden, aşağılandıklarını söyleyen iki yüzlü müslümanlara neden saygı gösterecekmişiz?

İslam dinine inanmayan gayrimüslümleri kendi elleriyle cizye almaya zorlayıp ikinci sınıf vatandaş yerine koyanlar mı sayılmalı?

Dinlerin genel mantığına da karşıyız elbette. Diğer dinler artık bazı şeyleri aştığı için onlara yönelik eleştiriler daha entellektüel düzeyde, daha çok inancın yanlışlığı/doğruluğu üzerine oluyor.

İslam dini ise insanların kanını dökme hedefiyle hareket eden, en masum eleştiride bile deliye dönüp cinnet geçiren, işlerini konuşmak ve tartışmak yerine kaba kuvvetle ve kılıçla halletmeye çalışanların mensup olduğu bir din.

İnsanlara konuşmaları, tartışmaları ve kendilerini özgürce ifade etmelerini bile engellediğiniz; kendinize yaptıüınız zulümlerle yetinmeyerek başkalarına da, bizlere de zulmetmekten haz duyduğunuz için seviyeniz düşük kalıyor.

hala anlamıyorsunuz sen dini ALLAHA küfrederekmi eleştiriyorsun kafana takılan şeyleri araştırmak yerine ilk işiniz delil olarak sunmak ve düşünceni destekleyen sitelerden alıntılar yapmak ben inanıyorum ateist sitesindeyim peki sen hiç dini bir foruma yazdınmı sorularını pardon sizler 33 yaşına kadar inanan ama daha yeni farkına varan insanlardandınız onuda yapmışınızdır muhakkak ...

Sitelerde Paylaş

Allah kimdir? Müslümanların Kuran'ı ve diğer kutsal kitapları indirdiğine inandıkları tanrı. Allah'ın varlığını felsefi tartışmalarla bulamazsınız.

Felsefe üzerinden gidildiğinde soyut inançların yanlışlığın ispatlanamaması sorunu karşıya çıkar. Bu eski ateizmin yaptığı şeyin ta kendisidir.

Yeni ateizm ise Allah'ın yokluğunu açıkça ispatlar. Bunun sırrı felsefe yerine bilim ve bilim felsefesi kullanmasıdır. Kuran'ın içeriği kesinlikle yanlıştır.

Kuran kendisinin gayet apaçık olduğunu ve kelimesi kelimesine doğru olduğunu iddia eder, ama Kuran örneğin çamurdan yaratılma gibi yanlış şeyler söylüyorsa yanlıştır. Demek ki Allah yoktur.

Herhangi bir tanrının olup olmaması ise tamamen farklı konudur. Tanrıların olmadığının en önemli iki gerekçesi evrendeki olayları açıklamak için tanrı, yaratıcı kavramlarına ihtiyaç duyulmaması ve tanrı inancının ortaya çıkışının bilinmesidir.

Sitelerde Paylaş

hala anlamıyorsunuz sen dini ALLAHA küfrederekmi eleştiriyorsun

İnsanlara iftiara atılmasından hiç hoşlanmam. Bana iftira atmayı derhal bırak.

Bu foruma geldğimden beri ağzımdan bir tane küfür çıkmadı. Allah'a küfrettiğim yeri göstermezsen şerefsizsin.

Sitelerde Paylaş

sevgili ateist dostlar 3.defa yazıyorum rüya maddi değil onudamı inkar ediyorsunuz cevap vermicekseniz söyleyin ?

Sevgili müslüman dost. Rüya maddidir. Rüya görme olayı beyindeki nöron hücrelerinin yarattığı elektrik sinyallerinden köken alan beyin dalgalarının sonucudur. Biyokimyasal bir reaksiyondur.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlara iftiara atılmasından hiç hoşlanmam. Bana iftira atmayı derhal bırak.

Bu foruma geldğimden beri ağzımdan bir tane küfür çıkmadı. Allah'a küfrettiğim yeri göstermezsen şerefsizsin.

sayın sevgili seviyesi göklerde arkadaşım ALLAH a küfür derken burdaki küfür hertürlü hakaret anlamında ama eminim forumu araştırsam bulurum ama hakaret anlayışımız bile farklı ALLAH a tanrıça demek bile bana göre küfürdür sana göre olmayabilir

Sitelerde Paylaş

Benim kalp gözüm görmüyor, hipomiyopmetrop. Kalbimde hastalık var, kalp kapakçıklarım mühürlenmiş. Sizi için imtihan olsun diye yaratılmışım.

Ama ben ne yapayım dinde herşey komedi. Tam Cem Yılmazlık basit espiriler.

Keşke allah olsaydı da günde yarım saatımı değil bütün günümü namaz kılarak geçirirdim.

Namazdasın Huban dostum.Sadece fark edememişsin.Namaz kılmayan Kul yoktur... ^_^

Sitelerde Paylaş

sayın sevgili seviyesi göklerde arkadaşım ALLAH a küfür derken burdaki küfür hertürlü hakaret anlamında ama eminim forumu araştırsam bulurum ama hakaret anlayışımız bile farklı ALLAH a tanrıça demek bile bana göre küfürdür sana göre olmayabilir

İşte tüm mesele burada. Allah yoktur demek bile sizin değer yargılarınızda küfürdür. Bize göre değildir.

Siz kendi değer yargılarınıza göre küfür olan bir şeyi başkalarını da kapsayacak şekide yasalaştırıyorsunuz.

Hal böyle olunca tüm diğer toplumlar tarafından dışlanıyorsunuz. Hristiyan bir ülkede Hz.İsa müslümandı diyebilirsin mesela.

Ama müslüman bir ülkede Muhammed hristiyandı diyenin oradan ancak ölüsü çıkar, zevkle linç edersiniz.

Siz kendi dininizin kurallarını ve prensiplerini, toplumun genel ahlakının ölçütü olarak dayatmaya devam ettikçe bu gider böyle.

Kısacası bana ne kardeşim 'sana göre' küfür ise? Ben evrensel ahlak ölçülerine bakarım. Bir şeyin hakaret sayılması içinde o şeyin olmadığını söylemek yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ya arkadasım Allah'ın eski dillerdeki anlamı tanrıcadır. (Bir abimizin bol argümanlı teorisidir ama bence doğrudur.)

AL SANA LİNKLER UZUN UZUN OKU! ALLAH KELİMESİ TANRIÇA DEMEKTİR!

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=34302

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=36256

Allah kelimesindeki "Al" (Tanrı) hecesini açıkladık. Şimdi geçelim "lah" hecesine. O hece aslında "lah" değil, "la" hecesidir. İbranice ve Arapçaya "lah" olarak girmiştir. Bazı diller, sonlarında H olan kelimeleri ithal ederken, onu konuşurken yuta yuta bir zaman sonra yok ederler. Arapça ve İbranice'de ise tam tersine, bazı kelimelerin sonlarına H harfi eklerler. Çünkü bu dillerde H harfi bir ayraç gibi kullanılarak, üstüne vurgu yapılarak kullanılır. Hata bazen agh gibi, gırtlaktan çıkarılarak iyice vurgulanır. Bu diller için boşuna yallah, fellah, vallah dili dememişler. Çünkü çok sayıda H harfi işitilmektedir.

Allah kelimesinin esası "AL-La" dır. "EL-La" veya "EL-Le" de diyebilirsiniz. Çünkü sadece lehçe farkı yapmış olursunuz.

La hecesi ise dişilik ekidir. Sümer ve Babil kaynaklı bazı tanrıçaların ve hatta bayanların isimlerin sonlarına eklenir.

Şimdi "Al" ve "La" hecelerini toplayalım. Al+La=Tanrıça.

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte tüm mesele burada. Allah yoktur demek bile sizin değer yargılarınızda küfürdür. Bize göre değildir.

Siz kendi değer yargılarınıza göre küfür olan bir şeyi başkalarını da kapsayacak şekide yasalaştırıyorsunuz.

Hal böyle olunca tüm diğer toplumlar tarafından dışlanıyorsunuz. Hristiyan bir ülkede Hz.İsa müslümandı diyebilirsin mesela.

Ama müslüman bir ülkede Muhammed hristiyandı diyenin oradan ancak ölüsü çıkar, zevkle linç edersiniz.

Siz kendi dininizin kurallarını ve prensiplerini, toplumun genel ahlakının ölçütü olarak dayatmaya devam ettikçe bu gider böyle.

Kısacası bana ne kardeşim 'sana göre' küfür ise? Ben evrensel ahlak ölçülerine bakarım. Bir şeyin hakaret sayılması içinde o şeyin olmadığını söylemek yoktur.

bugün senin annene küfretseler sessini çıkarmazmısın ?

Sitelerde Paylaş

Ya arkadasım Allah'ın eski dillerdeki anlamı tanrıcadır. (Bir abimizin bol argümanlı teorisidir ama bence doğrudur.)

AL SANA LİNKLER UZUN UZUN OKU! ALLAH KELİMESİ TANRIÇA DEMEKTİR!

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=34302

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=36256

Allah kelimesindeki "Al" (Tanrı) hecesini açıkladık. Şimdi geçelim "lah" hecesine. O hece aslında "lah" değil, "la" hecesidir. İbranice ve Arapçaya "lah" olarak girmiştir. Bazı diller, sonlarında H olan kelimeleri ithal ederken, onu konuşurken yuta yuta bir zaman sonra yok ederler. Arapça ve İbranice'de ise tam tersine, bazı kelimelerin sonlarına H harfi eklerler. Çünkü bu dillerde H harfi bir ayraç gibi kullanılarak, üstüne vurgu yapılarak kullanılır. Hata bazen agh gibi, gırtlaktan çıkarılarak iyice vurgulanır. Bu diller için boşuna yallah, fellah, vallah dili dememişler. Çünkü çok sayıda H harfi işitilmektedir.

Allah kelimesinin esası "AL-La" dır. "EL-La" veya "EL-Le" de diyebilirsiniz. Çünkü sadece lehçe farkı yapmış olursunuz.

La hecesi ise dişilik ekidir. Sümer ve Babil kaynaklı bazı tanrıçaların ve hatta bayanların isimlerin sonlarına eklenir.

Şimdi "Al" ve "La" hecelerini toplayalım. Al+La=Tanrıça.

[/quote ]

bu siteden başka dayanağın yokmu senin eee haklımı oldun şimdi yani

tarihinde antiteist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...