Jump to content

V udu Bebeği

Recommended Posts

Odatv'de "Başbakan Edoğan'dan Kurtulmanın Yolu: Vudu Bebeği" diye bir yazı dikkatimi çekti.

Bir arkadaş da sorunca konuyu forumda tartışalım, belki geniş bilgisi olan vardır diye düşündük.

Yazı şu:

http://www.odatv.com/n.php?n=basbakan-erdogandan-kurtulmanin-yolu-vudu-bebegi-0205121200

Vudu bebeği bir büyü. Vudu ya da Vodoo büyüsü, kara büyü gibi isimleri var.

Şu linkte de bu büyünün nasıl yapılacağı anlatılmış.

Büyülere inanan var mı? Vudu büyüsü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mümkün mü bir kişiyi uzaktan olumsuz etkilemek, ona kötülük yapmak, canını yakmak hatta öldürmek?

Geçenlerde TNT tv'de yüzü örtülü bir büyücüye yer verdiler. Bunlar kendilerine Cadı diyor açık açık.

Yaptıkları büyüye de magi diyorlar. Ve büyük bir inançla gerçekmiş gibi savunuyorlar.

Ne diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

abuk subuk kelimelerle bir yaptırım gücümüz olsaydı

tesadüfen o kelimeleri söylemiş olanların çevresinda garip şeyler olurdu

saçmalık yani

Bunu bende düşündüm üstat,

fakat böyle saçma olan şeyleri hükümetler ve onun medyaları çıkarları için halka duyururlar.

Oysa bu ''vudu bebeği'' konusunda basının vs. sesi çıkmıyor.

Belki bir olasılık hükümetler kendi çıkarlarını korumak için vudu bebeği hakkında bi' şeyler söylemiyor ve gerçekten işe yarıyo olabilir.

Sitelerde Paylaş

Hadi bu işlerin tuttuğuna falan inansak bile Tayyip'e işlemez ki. ABD ve oradaki efendisi tarafından efsunlu o.

Büyülerin geçmişi paleolitik çağa kadar dayanıyor, insanların ekip biçmeyi öğrendiği dönemlere ait kalıntılar, mağaralarda toplanıp dualar ederek büyüler yaptığına işaret ediyor.

Muhtemelen doğa olaylarından korktukları için, onları yaptıran güçlere karşı büyüler yapıyorlardı. Ruh kavramıyla birlikte ona müdahale etme ve yönlendirme isteğiyle ortaya çıkmış olmalı büyü.

En eski ilkel etkinliklerin başlarında geliyor olmalı. Tanrı inanışından bile eskidir ruh ve cin inanışı.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Pante,

http://www.youtube.c...6EE50392BB4630C

Ben bu linkten bilgilenmek için çok yararlandım. Aylarca izledim ama sonuç sağlam bir bilgi edinmek oldu. Dini ve tasavvufi kısmı insanı gerçekten bayıyor. Ama yapacak birşey yok. Bunun dışında bilgili kişilerin videoları zevkle izleniyor. İkisi bir arada olanlara ise sabretmek gerekiyor işte.

İslami ve tasavvufi kesimde insanların araştırmalar yapması ve işin masal kısmından çok bilimsel kısmına ilgi duymaları -en azından buna gayret ediyorlar- çok sevindirici.

Benim ne kadar arasam bu bilgilere ulaşma şansım olamazdı. İyi ki birileri bunu yapmış.

tarihinde baglanti789 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vudu gerçek olsaydı bu büyüye hakim kişiler açık açık tanrıyı oynarlar ve dünyanın kralları gibi yaşarlardı.

Birilerinin bu haltları yemediğini nereden biliyorsun? Sana mail mi atacaklar biz bunları yapıyoruz diye.

İnsanların hırsları ve manyaklıkları çok tehlikelidir. Bu tür şeyler sanıldığı kadar masal değildir. Bilip korunmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Birilerinin bu haltları yemediğini nereden biliyorsun? Sana mail mi atacaklar biz bunları yapıyoruz diye.

Birileri böyle güçlere sahip olsa, bunu açık açık tüm dünyanın gözü önünde kullanır diyorum yanlışmı?

İnsanlar zaten etrafta ağızları açık ''bir mucize bir acayiplik olsada domalıp tapınsak'' diye arayış içinde dolaşıyorlar. Birleri büyü gücüne sahip olsa bunu ''ben tanrıyım'' demek için kullanmaz mı sence?

İnsanların hırsları ve manyaklıkları çok tehlikelidir. Bu tür şeyler sanıldığı kadar masal değildir. Bilip korunmak lazım.

Vudu gerçek diyorsun yani? Peki nerden okuyalım?

2012 geldik farkettiniz mi?

Sitelerde Paylaş

Birileri böyle güçlere sahip olsa, bunu açık açık tüm dünyanın gözü önünde kullanır diyorum yanlışmı?

İnsanlar zaten etrafta ağızları açık ''bir mucize bir acayiplik olsada domalıp tapınsak'' diye arayış içinde dolaşıyorlar. Birleri büyü gücüne sahip olsa bunu ''ben tanrıyım'' demek için kullanmaz mı sence?

Vudu gerçek diyorsun yani? Peki nerden okuyalım?

2012 geldik farkettiniz mi?

Bu işin tabiatı sırdır. Gizliliktir. Konu hakkında ne kadar bilgisiz olduğun ortada. Aslında temeli insanların bilgisizliklerinden yararlanmaktır. Aldatmacadır. Çünkü kişi telkin aldığını farketmez genellikle. Çıkıp yapıyoruz ediyoruz deseler kendi yollarına kendileri taş koymuş olurlar.

Vudusu yada başka türlüsü büyü gibi işler işte. Doğaüstülükle alakası yok. Tamamen telkin olayı. Tabii aşırı ve sapkın tonla ritüel geliştirilmiş. Beyazı karası kırmızısı ne ararsan var bunlarda. Zahmet edip araştır. Sen bilirsin.

Telkin derken kastım şu. İnsanları sadece bir koltuğa uzandırarak hipnoz etmek gerekmez. Dünyanın öbür ucunda olsa yine etki etmek mümkündür. Bunları yapabilen yetenekli insanlar var. Kişi telkin almaya kendisini kapatmayı öğrenmek zorundadır. Yoksa sıradan insanlardan bile farkında olmadan etkilenmek mümkündür.

Sitelerde Paylaş

Hep öyledir zaten. Gerçekliği kanıtlanamayan tüm çocuk masallarının tabiatı ''sırdır'' .

Neden? Neden apaçık şekilde olmaz butür şeyler hiç? -Yalandır da ondan.

Yalandır tabii. Haklısın işte. Doğaüstü değil diyorum sana.

Ama tamamen boş ve yalan değil. Sebebi açıklanabilir yollardan etki yaratması.

Telkin bilimsel bir gerçektir. Zihin zihinden etkilenir. Bu bir gerçek.

Bu yolu kullanıyorlar. Ama sanki doğaüstüymüş gibi gösteriliyor. Gerçi neyin ne olduğunu bilmeden bu işlere bulaşan tonla insan var. Hiç çekinmiyorlarda. Ama öyle işte.

Ayrıca herşeyi bilerek yapmak gerekmez. Bilmeden yapıldığında da etkili olabilir. Tabii bilenlerin durumu daha başkadır her zaman.

Sitelerde Paylaş

Odatv'de "Başbakan Edoğan'dan Kurtulmanın Yolu: Vudu Bebeği" diye bir yazı dikkatimi çekti.

Bir arkadaş da sorunca konuyu forumda tartışalım, belki geniş bilgisi olan vardır diye düşündük.

Yazı şu:

http://www.odatv.com/n.php?n=basbakan-erdogandan-kurtulmanin-yolu-vudu-bebegi-0205121200

Vudu bebeği bir büyü. Vudu ya da Vodoo büyüsü, kara büyü gibi isimleri var.

Şu linkte de bu büyünün nasıl yapılacağı anlatılmış.

Büyülere inanan var mı? Vudu büyüsü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mümkün mü bir kişiyi uzaktan olumsuz etkilemek, ona kötülük yapmak, canını yakmak hatta öldürmek?

Geçenlerde TNT tv'de yüzü örtülü bir büyücüye yer verdiler. Bunlar kendilerine Cadı diyor açık açık.

Yaptıkları büyüye de magi diyorlar. Ve büyük bir inançla gerçekmiş gibi savunuyorlar.

Ne diyorsunuz?

Benim inançlıyken telekinetik deneyimlerim oldu telekinezi diye birşey gerçekten varsa bu da mümkündür.Ben bu deneyimlerimi Tanrı'ya kanıt olarak sunardım,Tanrı'ya inanma sebebimdi bu.Tabi kimseye ben bunları deneyimledim Tanrı var inanmak zorundasınız diye telkinlerde bulunmadım,kendim için Tanrı'ya inanma kanıtımdı ''Tanrı olmasa bunlar da olmaz'' derdim.

Sonradan telekinezinin ruhla-tanrıyla ilgisi olmayıp düşünce gücünün fiziki olduğuna karar verdim ve ateist oldum,eminim büyücü materyalist olarak tarihe geçmişimdir :)

Tabi sonra freand bir başlık altında bana bilimsel olarak düşünce enerjisinin bedeni terkedip de uzaklara etki edemeyeceği gibi şeylerden bahsetti ve ben de deney yapacağımı söyledim ve ömrüm yeterse yapmayı düşünüyorum,bakalım neymiş bu deneyimlediklerim :)

Vudu büyüsüne gelince öyle bi bebeğini yapmakla olmaz,dnası gerek,saç teli,tırnağı vb...Elbetteki büyü cehaletin doğurduğu ilkel bir inançtır,deneyimlediğim şeylerin elbet mantıklı açıklamaları vardır.Belki de rüzgar giriyodu eve öyle dönüyodu ama dönüş yönünün değişmesini düşündüğümde nasıl değişiyodu bu seferde o sorun var neyse :D

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş

Vudu Güney Amerikada özellikle Brezilyada yaygın olan bir inanış, zombilerlirin kökenide buralardan kaynaklanır, Afrika kökenli olmasına rağmen kara büyü özellikle Brezilya ve yakın coğrafyasında ün kazanmıştır..Kokain gibi uyuşturucunun merkezi olan bu topraklarda Afrikadan getirilen kölelerin yaydığığı daha sonra Baron Samedi'lerle ,ün kazanan saçma sapan bir inanış..Ama insanlara bir takım uyarıcılar verip ölü gibi çalıştırmaları zombi efsanesini doğurmuştur bu gerçektir.

Dedikleri gibi telkin işin özüdür, denemesi bedava yarın ilk gördüğünüz yüzü sağlık saçan arkadaşınıza '' Hayrola hastamısın, seni solgun gördüm '' deyin ve izleyin sağlam adamı hasta edersiniz.. :)

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vudu'nun kaynağında çok tanrılı bir din varmış. Paganlığa dayanıyor yani. Şu anda Haiti'nin ulusal diniymiş.

Voodoo (vudu) Afrika'nın Benin Cumhuriyeti dilinden bir sözcükmüş.

Voo: "içe bakan, içsel" doo: "bilinmeyen" demekmiş.

Vuduya inanan, vuduyla ilgilenen kişiye vudist denirmiş.

Vudistlerin tanrısının adı Djo "Evrensel nefs'in efendisi" imiş.

Bunların inancına göre iyi ve kötü hep yan yana bulunurmuş.

Böyle -mış, -muş diye anlatmak da zor oluyor. En iyisi ilginç bulduğum kısımları paylaşayım, sonra da link vereyim:

Voodoo'ya ve Voodooistlere göre insan bir hayvandan farksız olarak doğar.Fakat insan'a bir hayvandan farklı olarak yol gösterici niteliği taşıyan bir ruh yani onların değişiyle "loa" verildiği andan itibaren insan ruhsal bir varlığa dönüşüyor.Voodoo'ya göre bu kutsal ruh(loa) üç küçük kutsal melek olan üç pareden oluşuyor.Voodoo'ya göre bu aşamada insanın yapması gereken kendine verilen bu üç kutsal parçarını yani loasını kendi iradesiyle geliştirmesi.Voodoo ölümü bir son değil kutsal bir görev olarak görüyor.Ayrıca Voodoo İnancında insanlar ruhun fiziksel olarak tekrar dirileceğine inanmıyorlar.Voodooistler ölüm törenlerine özenle hazırlanıyorlar ve bu ölüm törenleri tek parçadan değil pek çok aşamadan geçerek yerine getiriliyor.

(Bu aşamaları vereceğim linkten okuyabilirsiniz)

Voodooistlerin Önemli Tanrıları

Gueda : Ölüm ve büyü tanrısı.

Ogum : Demir ve savaş tanrısı.

İfa : Kutsal ruh.

Yemanja : Deniz tanrıçası.

Olukun : Denizlerinin,bilinçaltının tanrısı.

Oya : Öte alemin tanrıçası.

Omulu : Mezarların kralı.

Nana Buluku(DJO) : Voodoo inancının en önemli tanrısı

Nana Buluku : Hristiyan tanrı anlayışındaki gibi evreni ve evrenin içindeki her şeyi yaratan, yaratıcı tanrıdır.

Nana Buluku’nun iki kız çocuğu vardır: Ay tanrıçası Mawu ve Güneş tanrısı Lisa.

Zombi Gerçeği: Voodoo’nun çok konuşulan fakat kanıtlanmayan ve fantastik olarak görünen bir tarafı ise, Zombiler’dir.Zombi "yaşayan ölü" anlamına gelmektedir.Zombi yanılgıların aksine canlı bir insandan elde edilir. Kara büyüsel işlemlerle, hipnoz ve telkin yolu ile diriltildiği söylenen bu hareket halinde cesetlerin ruhsuz olduğu söylenir. Bir Zombi’nin kumanda edilmesi, yönlendirilmesi onu o hale sokan Kara Büyücünün işidir

Voodoo bebekleri:Her çeşit büyüsel gelenekte mevcut olan mum veya kilden yapılan bir heykelciktir. Hedef olan kişiye yapılmak istenilen şey, büyüsel formüller kullanılarak heykelciğe (kukla, bebek) uygulanır.Bebeğe yada büyülenen objeye yapılan her hareket hedef olan aslında da gerçekleşecektir.

Vudu büyülerinden örnekler:

Bu örnekleri yazmayacağım. <_< İsteyen linkten ilginç büyülere göz atabilir.

Voodoo'ya Ait Terimler:

Coisa Feita: “Yapılan şey”, kara büyü.

Desmanchar: “Çözmek”. Coisa feita’yı bozmak.

Despacho: “Sevkiayat”. Orişalara bir dilek karşılığında verilen adak.

Caminhos Albertos: Yolların (kısmet) açık oluşu.

Caminhos Fechados: Yolların kapalı oluşu. "Kısmeti bağlanmış".

Encosto: “Dayanmak”. Düşük seviyeli bir varlığın birisine musallat oluşu ve o kişide dengesizlik yaratması.

Corpo Fechado: “Kapalı beden”. Bedenin bütün şer etkilere karşı kapalı oluşu.

Corpo Alberto: “Açık beden”. Kara büyü ve her tür olumsuz etkiye karşı bedenin açık ve korumasız oluşu.

Diğer büyü terimlerini merak eden linke bakabilir:

http://zake.blogcu.com/voodoo-satanizm-ve-buyu/509100

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi birşeyi kafadan yok saymıyorum. Yok sayacaksam da deniyorum önce bir, öğreniyorum. O nedenle vodoyu yapmadım ama şu büyü meselesini öğrendim yapmaya çalıştım. Belli kelimeler vardı onları okuyunca odada varlıklar olacağı, belirli şeyler yaşanacağı söyleniyordu. Tüm rituelleri yaptım, okudum ama hiçbirşey olmadı. Bu şekilde birkaç şey denedim ama sıradışı hiçbirşey olmadı. Bunları yapıp sonuç alanların ne içtiğini merak ediyorum. İlla LSD mi alalım yani? :D

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi birşeyi kafadan yok saymıyorum. Yok sayacaksam da deniyorum önce bir, öğreniyorum. O nedenle vodoyu yapmadım ama şu büyü meselesini öğrendim yapmaya çalıştım. Belli kelimeler vardı onları okuyunca odada varlıklar olacağı, belirli şeyler yaşanacağı söyleniyordu. Tüm rituelleri yaptım, okudum ama hiçbirşey olmadı. Bu şekilde birkaç şey denedim ama sıradışı hiçbirşey olmadı. Bunları yapıp sonuç alanların ne içtiğini merak ediyorum. İlla LSD mi alalım yani? :D

Ayahuasca :D

Sitelerde Paylaş

Ohoo onu nerden bulacağım ya...

Var mı başka bildiğin halusinojen kolay bulunan aktarlarda filan mutfakta yapabileceğimiz? :D

Aktarda ne işi var :D doğada bulunuyor bolca.

Bazı bitkiler var kaynatıp çayını içebileceğin :)

Sokakta bulursun hatta.

tarihinde Misstery tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...