Jump to content

Nisa 34'ü sorgulayan ateistler

Recommended Posts

-

Nisa 34- Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

-

Ateistlerin en kuvvetli argümanlarından birisi budur. Her daim insanların gözüne sokarlar, "bakın suç işlemese bile kadın cezalandırılıyor" derler. Oysa ki şüphe durumlarında cezalandırma işlemi günümüzün hesapta modern yasalarında da bulunmaktadır. Buna ne denli karşı çıkabilmekteler?

-

Tutuklama nedenleri

MADDE 100. - (1) Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve bir tutuklama nedeninin bulunması halinde, şüpheli veya sanık hakkında tutuklama kararı verilebilir. İşin önemi, verilmesi beklenen ceza veya güvenlik tedbiri ile ölçülü olmaması halinde, tutuklama kararı verilemez.

Şüpheli veya sanığın davranışları;

1. Delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme,

2. Tanık, mağdur veya başkaları üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunma,

Hususlarında kuvvetli şüphe oluşturuyorsa.

(3) Aşağıdaki suçların işlendiği hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde, tutuklama nedeni var sayılabilir:

-

tarihinde AYDY Reloaded tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistlerin en kuvvetli argümanlarından birisi budur. Her daim insanların gözüne sokarlar, "bakın suç işlemese bile kadın cezalandırılıyor" derler. Oysa ki şüphe durumlarında cezalandırma işlemi günümüzün hesapta modern yasalarında da bulunmaktadır. Buna ne denli karşı çıkabilmekteler?

Modern yasa tutup insanlari dovuyor mu lan? Bende senden suphelensem, tutup iki tane patlatsam hosuna mi gidecek? Ya rabbi sukur diyecen mi?

Sitelerde Paylaş

Modern yasa tutup insanlari dovuyor mu lan? Bende senden suphelensem, tutup iki tane patlatsam hosuna mi gidecek? Ya rabbi sukur diyecen mi?

Senin beni pataklamak için ne gibi bir hakkın var? Aramızdaki bağın seviyesi nedir... Karım mısın?

Modern yasalar insan idam ediyor. Sonsuza kadar hapse tıkıyor. Ama bir kadını eve hapsedince emirler kötü oluyor... Hangi modernyasa ev hapsi veriyor paran pulun yoksa?

2006 yılında gerçekleştirilen idam cezaları;

Japonya 15

Amerika Birleşik Devletleri 65

Çin 2,100+

Amerikada var idam cezası mesela.

Bu ülkeler, dünyanın devleri, ihracat şampiyonları...

Sitelerde Paylaş

Senin beni pataklamak için ne gibi bir hakkın var? Aramızdaki bağın seviyesi nedir... Karım mısın?

Karilar kocalarini pataklar demiyor, kocalar karilarini diyor. Okumanda mi yok. Bu durumda ben senin neyin oluyorum? Soyle bakalim.

Cok pis suphelendim senden, iyi bir dayagi hak ettin sen.

Sitelerde Paylaş

Biracık vicdanınız varsa bu şekilde konularla gelmeyin.

En inanır insan bile bunu savunmaz.

Kimin malından kime hesap soruyorsun?

Eş olmanın anlamını biliyormusun?

Evlilik nedir bilgin var mı?

Birlikteliğin önemi hakkında bilgin var mı?

Aynı şey erkek içinde olsa hoş karşılamam.

Aptalın biride başka bir sitede erkeklerin yüzde doksanı aldatır yazmış.

Birgün tepeleyecegim hepinizi.

Erkeklere hakaret olarak kabul ediyorum bu sözü.

Sizler dini savunacagız diye yazdıklarınızla birlikteliklere evliliklere zarar veriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Sadece nisa 34'e bakarak bile allahınızın ne kadar "erkek" olduğunu görebiliyoruz. Kadını dövmeyi onaylayan ve öğütleyen bir allah görüyoruz bu ayette. Birlikte olduğun kişinin tavrı düşünceleri hoşuna gitmiyorsa önce konuşursun sorun çözülmüyorsa ayrılırsın... Ne dövüyon lan evindeki halıyı mı?

Bedevi kültürüyle ceza hukukunu karşılaştırılması oldukça komik. Biri suç hususları diğeri sosyal ilişki. Ne alaka (?) İtaat ederse bırakın diyor ayette köleniz mi lan kadınlar bahçedeki köpeğiniz mi? Kadın dediğin annedir, kardeştir, eştir ama size göre onlar sizin tarlalarınız değil mi(?)

Bir erkeğin çıkar doğrultusunda islamın bu zırvalarına göz yummasını anlıyorum da o kadınlara diyecek söz bulamıyorum. Hoş çoğu ailesi ve çevresi tarafından baskı altında olduğundan çıkamıyor işin içinden.

Ama sizin gibiler kalkmış bir de marifet gibi savunmak için bu ayeti buraya asıyorsunuz ya pes lan. Konuştukça batıyorsunuz farkında değilsiniz bile...

Sitelerde Paylaş

Kadına Dayak

Nisa 34- Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Erkeğe Kıyak

Nisa 128 - Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında onlara günah yoktur. Sulh (daima) hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve Allah'tan korkarsanız şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Sitelerde Paylaş

Ayette, erkek kadını cezalandırsın demiyor. Aksini de demiyor. Orada açık. Eğer erkek hata yaparsa, kadın erkeği cezalandırabilir.

Hatadan bahsetmiyoruz, supheden bahsediyoruz. Mesela ben su anda senden cok pis suphelendim. Bu supheme dayanarak sen benim bu ayette belirtilmis bir sekilde aile bagim icerisinde olsan, sana iki tane patlatmakta hakliyim dimi? Cidden, supheleniyorum cunku senden. Hic hosuma gitmeyen isler karistirmaya calistigindan ama tamda karistiramadigindan supheleniyorum mesela. Evvel aklin ile koca koca insanlari calmadan oynatmaya calistigindan da supheleniyorum. Bu supheler yeterli midir? Iki tane patlatabilir miyim? Yada sen bu isleri birakip eskisi gibi adam akilli davramaya devam eder misin?

Bunlar hep soru isaretleri, supheler.

Sitelerde Paylaş

Kuran, marxın veya bakuninin ütopyalarını bir bir sıraladığı bir fantezi kitabı olmadığı için, direkt olarak realiteler ile ilgilendiği için bazı hayalperestleri rahatsız ediyor.

Bir kadın ve bir erkek eşit değildir arkadaşım. Daha bugün bir çek karı koca ile karnavaldaydım kadın protestan, demiş ki kilisede evlenmem ben, adam ise katolik demiş ki evleneceksin. Kavga dövüş en son kilisede evlenmişler. Erkek her zaman baskındır erkek güçldüür erkek daha iyi düşünür ve olayları değerlendirir erkek doğası gereği az duygusaldır ve etkilenmez erkeğin lider olması kadar normal bir şey var mı bir ilişkide? Eğer bir problem olursa kadının susması her zaman daha hayırlıdır. Aksi durumlarda zaten kadın baskınsa kadın yönetir yani.

Hayalperestliği bırakın ve kuranın realitelerini kabul edin.

Sitelerde Paylaş

Hatadan bahsetmiyoruz, supheden bahsediyoruz. Mesela ben su anda senden cok pis suphelendim. Bu supheme dayanarak sen benim bu ayette belirtilmis bir sekilde aile bagim icerisinde olsan, sana iki tane patlatmakta hakliyim dimi? Cidden, supheleniyorum cunku senden. Hic hosuma gitmeyen isler karistirmaya calistigindan ama tamda karistiramadigindan supheleniyorum mesela. Evvel aklin ile koca koca insanlari calmadan oynatmaya calistigindan da supheleniyorum. Bu supheler yeterli midir? Iki tane patlatabilir miyim? Yada sen bu isleri birakip eskisi gibi adam akilli davramaya devam eder misin?

Bunlar hep soru isaretleri, supheler.

Yok öyle bir emir.

Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve bunlarla yola gelmezlerse dövün

Şimdi size iki durum vereceğim, hangi durum bu ayete uyuyor söyleyin.

A durumu:

Kadın put gibi duruyor, tek aktivitesi nefes almak. Sonra adam gidip bunu pataküte dövüyor.

B durumu:

Kadın put gibi durmuyor .ok dedikodu yapıyor hareketlerinde öfleme püfleme bir bardak su verecek suratı ekşi adam şüpheleniyor ki bu kadın isyan edecek. Adam da buna öğüt veriyor! KAlın yazdım dikkat! SOnra kadın dinlemiyor aynı surat ekşiliği aynı isteksizlikler falan derken adam bu sefer bir cezalandırma olarak yatakta yalnız bırakıyor. Hani nasıl modern yasalar hapse atıyor içeride işkence yapıyor! Kuranda bu da yok. Önce akıllanması bekleniyor tabii öğüt verme işlemleri devam ediyor. Kadın hala aynı kötülükleri yapmaya devam ederse bir fiske atılıyor.

Sitelerde Paylaş

Kuran, marxın veya bakuninin ütopyalarını bir bir sıraladığı bir fantezi kitabı olmadığı için, direkt olarak realiteler ile ilgilendiği için bazı hayalperestleri rahatsız ediyor.

Bir kadın ve bir erkek eşit değildir arkadaşım. Daha bugün bir çek karı koca ile karnavaldaydım kadın protestan, demiş ki kilisede evlenmem ben, adam ise katolik demiş ki evleneceksin. Kavga dövüş en son kilisede evlenmişler. Erkek her zaman baskındır erkek güçldüür erkek daha iyi düşünür ve olayları değerlendirir erkek doğası gereği az duygusaldır ve etkilenmez erkeğin lider olması kadar normal bir şey var mı bir ilişkide? Eğer bir problem olursa kadının susması her zaman daha hayırlıdır. Aksi durumlarda zaten kadın baskınsa kadın yönetir yani.

Evet bende sana hayal kurmamanı ve evliliğin ne olup olmadıgını araştırmanı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş

binlerce yıl önce bedevi göçebeler çadırlarında kuranı yazarken elbette insanlığın birgün cehalletten kurtulacağını öngörememişlerdir bu yüzden kadınları sex kölesi cariye dövülecek hatta öldürülecek varlıklar olarak gösterip dünyada yaşarken kendilerine sahte cennet kurup insanlarla alay ettiler işte kuranın realitesi budur.

Sitelerde Paylaş

binlerce yıl önce bedevi göçebeler çadırlarında kuranı yazarken elbette insanlığın birgün cehalletten kurtulacağını öngörememişlerdir bu yüzden kadınları sex kölesi cariye dövülecek hatta öldürülecek varlıklar olarak gösterip dünyada yaşarken kendilerine sahte cennet kurup insanlarla alay ettiler işte kuranın realitesi budur.

İnsanlık hangi dönemde cehalletten kurtulmuştur?

Belki de insanlığın hiçbir zaman cehaletten kurtulamayacağı ve en fazla kurtulmaya yaklaşabileceği (rönesans reform zart zurt) dönemlerin olabileceği bilindiği için olmasın? 1 kadın 1 erkek ile evlenebilir dayatmasını yapan yasalar mı cehaleti önlüyor? Keh keh keh git anketlere bak tek eşli olarak yaşayan kaç kişi var türkiye'de. Hepsi bir şekilde farklı insanlar ile birlikte oluyor evlilik süresince. Yiyeyim sizin cehaletten kurtulmuş halinizi yahu... GEnlerimizde bu var, fıtratımız böyle, neden zor geliyor kabullenmek?

Sitelerde Paylaş

Kadın ve erkek eşittir sen kabul etmiyorsun diye bu durum değişmeyecek. İlişki liderlik üzerine değiş eşitlik ve ortaklık üzerine kurulur... Hayalperest diyorsun bize de sen bildiğin putperestsin. Erkek hükümdarlığını savunan kadınlara meta ya da mülk olarak bakan allah putunuz var.

Erkek güçlüdür derken neyi kastettin anlamadım. Eğer kız çocuğunu özgür bırakıp istediğini yapmasına izin verirsen aşağıdaki gibi de olabilir.

boks-1.jpg

Bu yetiştiriliş biçimiyle, sosyal yaşamı, özel tercihleri, zevkleri vs. ile alakalıdır. Erkek güçlüdür diye bir şey yok.

Ayrıca marx'ın dedikleri ütopya diyorsun da sizin cennet cehenneminiz ne (?) Konuyu saptırma kadını dövmenin ceza hukukunun bu konuda marx la alakası yok. Anladın mı badem bıyık(?)

Sitelerde Paylaş

Bu din düşmanları her ne kadar metafizik düşmanı olsalar da, kahinlik yapmaktan da geri kalmazlar... Arkadaşım, sen benim "badembıyık" olduğumu da nereden biliyırsun? Nereden çıkarttın?

Hayal alemi hoş tabi... Kadın erkek eşit ortamda yaşarmış... Göstersene bir tane örnek aile...

"Ey insanlar, gerçekten, Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır." (Hucurat Suresi, 13)

Bakın görün eşitliği... Kadına övgüler olan ayetleri de mi koyalım yani... Smanalıkta iğne aramayın... Bu, kuranı ngenel havasına uymuyor!

Ayrıca ilgili ayette fadribuhünne diye geçiyor ve bunun 20 tane manası var. "Örnek ile gösterme" manası da bunlardan birisi. Kibence en doğrusu da bu. Öğüt verin, olmazsa örnek ile gösterin daha mantıklı değil mi? Uzaklaştırma manası var...

tarihinde AYDY Reloaded tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlık hangi dönemde cehalletten kurtulmuştur?

Belki de insanlığın hiçbir zaman cehaletten kurtulamayacağı ve en fazla kurtulmaya yaklaşabileceği (rönesans reform zart zurt) dönemlerin olabileceği bilindiği için olmasın? 1 kadın 1 erkek ile evlenebilir dayatmasını yapan yasalar mı cehaleti önlüyor? Keh keh keh git anketlere bak tek eşli olarak yaşayan kaç kişi var türkiye'de. Hepsi bir şekilde farklı insanlar ile birlikte oluyor evlilik süresince. Yiyeyim sizin cehaletten kurtulmuş halinizi yahu... GEnlerimizde bu var, fıtratımız böyle, neden zor geliyor kabullenmek?

Defol git burdan yoksa benden bir sakatlık çıkacak.

İnandıgın degerler seni iftira atmandan bile alıkoyamıyor.

İnsanda birazcık vicdan olur.

Sözlerin erkeklere hakarettir.

Şahsen benmde sevgilim var ve ben bunu sevgilime hakaret olarak kabul ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...