Jump to content

Soru Cevap Yapalım

Recommended Posts

Teistlere Soru 1:

Gücü Sonsuz Kendisi Sonsuz olan yaratıcı hiç bir şeyi yaratmadan önce bile yarattıktan sonra ne olacağını biliyordu.

Benim ona karşı çıkacağımı bildiği halde insanlığı yaratmadan önce bunları bildiği halde bizleri yaratıp bunları gerçekleştirmesi, o nasıl bir sosyopat ki deneme yanılma yöntemleri kullanıyor.

Aptal saptal(uludağ tarzı) felsefelere dalmadan cevap vermenizi istiyorum.

Açtım konuyu Cübbeli ^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

deneme yanılma yöntemi kullanmıyor. Sonucu baştan biliyor. Kimin cennete kimin cehenneme gideceği onun ilminde belli.

Amaaaaaa bize imkan vermeden direk cehenneme atsaydı bu adaletsizlik olurdu.

Mesela bir öğretmen sınav yapmadan da öğrencisinin kaç alacağını sınıftaki davranışlarından bilir ama yine de sınava sokar. Sınav yapmadan ben seni sınıfta bıraktım demez. Şimdi öğretmenlere sosyopat diyebilir miyiz.?

Sitelerde Paylaş

Aptal saptal(uludağ tarzı) felsefelere dalmadan cevap vermenizi istiyorum.

Yazıklar olsun size. Güneş'in ışığından faydalanıp Güneş yok demek midir adil?

Bir iğne bile ustasız olamazken bu muhteşem ka'inatın sahipsiz olması mümkün mü?

Kur'an mu'cizelerini göremeyecek kadar kör olmuşsunuz. Yaşasın kafirler için cehennem.

Hiç olmayan varlığa ad konur mu? Allah olmasaydı adı olur muydu? :lol:

Benzedi mi? :D

Sitelerde Paylaş

Çok yanlış bir örnek vermişsin cübbeli :)

Hiç bir öğretmen öğrencisinin sınavdan kesin olarak kaç alacağını bilemez ? Bütün sınavlardan 100 100 alan bir öğrenci son sınavdan 00 alarak öğretmenini şaşırtabilir, böyle bir ihtimal her zaman vardır.

Peki;

Önce kimin geçip, kimin kalacağına karar verip sonra da sınava sokan hocaya ne denir ?

Sitelerde Paylaş

deneme yanılma yöntemi kullanmıyor. Sonucu baştan biliyor. Kimin cennete kimin cehenneme gideceği onun ilminde belli.

Mesela bir öğretmen sınav yapmadan da öğrencisinin kaç alacağını sınıftaki davranışlarından bilir ama yine de sınava sokar. Sınav yapmadan ben seni sınıfta bıraktım demez. Şimdi öğretmenlere sosyopat diyebilir miyiz.?

Sonuçta baştan biliyor olması bize fırsat vermesiyle hiç bir alakası yok yani; ölümden sonrasını da biliyor bu yüzden verdiği fırsatın sonucunda ne olacağını da saçma oldu bu cevabınız.

Bize imkan zaten vermiyor çünkü geleceği biliyor, sonuçları biliyor, cehenneme gideceğimi bildiği halde beni yaratıyor. Bir karınca alın önünüze koyun üzerine bastığınızda öleceğini bildiğiniz halde hatta elinize almadan önce elinize alıp önünüze koyup üstüne bastığınızda neler olacağını bildiğiniz halde. Karıncayı elinize almak ya sonuçları bilmemektir yada sosyopatlıktır. Bu örnek çok basittir ama algılamanıza yardımcı olmak için sonuçta tanrı karşısında insanların, insanlar karşısındaki karıncadan daha aciz uçsuz bucaksız güçsüz kalacaktır.

Uyardığım halde son örnek uludağ örneği olmuş. Sen sonsuz güce ve sonsuzluğa hakim birisi ile gitmiş okulda sınav yapan öğretmeni karşılaştırıyorsun, öğretmen kapının altından sınav kağıtlarını atıp hiç öğretmediği sorular ile hiç bir kanıta dayalı olmayan sorulara cevap bekliyor mu.(kuran ve peygamber ile öğretiyor gibi saçma cevap gelmesin lütfen)

Sitelerde Paylaş

Sonuçta baştan biliyor olması bize fırsat vermesiyle hiç bir alakası yok yani; ölümden sonrasını da biliyor bu yüzden verdiği fırsatın sonucunda ne olacağını da saçma oldu bu cevabınız.

Bize imkan zaten vermiyor çünkü geleceği biliyor, sonuçları biliyor, cehenneme gideceğimi bildiği halde beni yaratıyor. Bir karınca alın önünüze koyun üzerine bastığınızda öleceğini bildiğiniz halde hatta elinize almadan önce elinize alıp önünüze koyup üstüne bastığınızda neler olacağını bildiğiniz halde. Karıncayı elinize almak ya sonuçları bilmemektir yada sosyopatlıktır. Bu örnek çok basittir ama algılamanıza yardımcı olmak için sonuçta tanrı karşısında insanların, insanlar karşısındaki karıncadan daha aciz uçsuz bucaksız güçsüz kalacaktır.

Uyardığım halde son örnek uludağ örneği olmuş. Sen sonsuz güce ve sonsuzluğa hakim birisi ile gitmiş okulda sınav yapan öğretmeni karşılaştırıyorsun, öğretmen kapının altından sınav kağıtlarını atıp hiç öğretmediği sorular ile hiç bir kanıta dayalı olmayan sorulara cevap bekliyor mu.(kuran ve peygamber ile öğretiyor gibi saçma cevap gelmesin lütfen)

Sitelerde Paylaş

Yazıklar olsun size. Güneş'in ışığından faydalanıp Güneş yok demek midir adil?

Bir iğne bile ustasız olamazken bu muhteşem ka'inatın sahipsiz olması mümkün mü?

Kur'an mu'cizelerini göremeyecek kadar kör olmuşsunuz. Yaşasın kafirler için cehennem.

Hiç olmayan varlığa ad konur mu? Allah olmasaydı adı olur muydu? :lol:

Benzedi mi? :D

10 üzerinden 8, arapça kelimeleri daha bol ve götü başı belli olmayan cümleler kurarsan 10 üzerinden 10 olur ama :D

Sitelerde Paylaş

Cübbeli senin hoşuna gidecek şekilde cevap veriyorum. Allah gelmiş ve gelecek herşeyi bildiğine göre elbetteki benim ateist olacağımı da biliyordu.Hatta dilediğinin kalbini mühürleyip dilediğini hidayete erdirdiğine göre, benim kalbimi mühürlemeyi diledi.Zaten cehennemmi cinlerle ve insanlarla doldurucağım diye kendi kendine de söz vermişti. Söz ağızdan çıkmıştı bir kere ve dönmek olmazdı,haşa Allahın sözünü değiştirdiği nerede görülmüştü :))cehennnem boş kalmasın diye kalbimi mühürledi, hidayete erdirmeyi dilemedi ve beni bütüüüün bu özgür :)irademden sonra cehennem ateşlerinde yakacakk. SÖYLE CÜBBELİ BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSUDUR...

Sitelerde Paylaş

Hepinizin bildiği gibi, Kuran'a göre Allah katında bir kitap var, adı Levh-i Mahfuz. Bütün kainattaki olmuş ve olacak herşey bu kitapta yazılı imiş. Bu kitabı Allah'ın yazdığını kabul edersek, Allah bu kitapta yazdıkları dışına çıkabilir mi yani yazılandan farklı birşey yapabilir mi? Mesela, kitaba 611 yılında Mekkeli Muhammed'i peygamber olarak atayacağım diye not düşmüş. daha sonra bu kararından cayıp, Hişam Ebu-l Hakem'i yani bütün dünya tarafından tanınan lakabı ile Ebu Cehil'i peygamber atayabilir mi? Atarsa, kitaba yazdığı yanlış olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Hepinizin bildiği gibi, Kuran'a göre Allah katında bir kitap var, adı Levh-i Mahfuz. Bütün kainattaki olmuş ve olacak herşey bu kitapta yazılı imiş. Bu kitabı Allah'ın yazdığını kabul edersek, Allah bu kitapta yazdıkları dışına çıkabilir mi yani yazılandan farklı birşey yapabilir mi? Mesela, kitaba 611 yılında Mekkeli Muhammed'i peygamber olarak atayacağım diye not düşmüş. daha sonra bu kararından cayıp, Hişam Ebu-l Hakem'i yani bütün dünya tarafından tanınan lakabı ile Ebu Cehil'i peygamber atayabilir mi? Atarsa, kitaba yazdığı yanlış olmaz mı?

Allah eksikliklerden münezzehtir. Allah verdiği karardan ve sözünden dönmez. Karar verdiği an o iş bitmiştir. Ve en doğru karar alınmış ve yazılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Allah eksikliklerden münezzehtir. Allah verdiği karardan ve sözünden dönmez. Karar verdiği an o iş bitmiştir. Ve en doğru karar alınmış ve yazılmıştır.

Çok sığ bir cevap olmuş.Allah verdiği karar ve sözden dönmezmiş. Neden o? Bir karardan dönme özgürlüğü yok mu yoksa?

Sitelerde Paylaş

Bir ateist olarak bu konuda müslümanlara hak veriyorum.

Allah eğer varsa, her şeyimizin yazıldığı bir kitapta varsa... Onun dışına çıkamıyoruz zaten allah bizim kaderimizi yazmış diyemeyiz. Çünkü: Kaderimizi yine biz belirliyoruz fakat allah bizim kaderimizi biliyor. Çok garip bir şey bence bu tartışma mevzusu olmamalı.

Fakat bildiği halde bizi niye yaşatıyor orası da şunun için olabilir. İnkar edemezsin ben bunu yapmadım gibisinden...

Sizi çok savundum sanırım :) Ben sorumu soruyorum.

Madem islam dini adalet dini.Bana şunu açıklayın. Müslümanlar.

Müslüman olan bir ülkede doğdunuz ve aileniz tahminim müslüman siz doğduğunuzdan beri müslümansınız size göre de doğru din müslümanlık. Yani 1-0 önde başladınız diğer dinleri aramana bile gerek yok. Sana göre.

Afrikada yaşayan müslüman aileden doğmayan o aç insanlar 1 gününü sadece karın tokluğuna yaşayanlar ne yapsın ? Müslümanlığı mı arasın ? O durumda o rezillikte. Senin allahın nasıl bir haksızlık yapmış görmüyor musun?

Sen bu rahatlığa rağmen kaç defa incili okudun da bu aç insanların kuran okumasını ve din değiştirmesini bekliyorsun?

Daha önce sorupta cevap alamadığım soru

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...