Jump to content

Kuranda kelime tekrarları

Recommended Posts

Anlaşılan gözüne gözüne sokmam gerekecek.

Hayır sen neden bunu denemiyorsun da beni uğraştırıyorsun ?

Bu kadar yüzsüz mü sanıyorsun beni apaçık şekilde göstere göstere yalan konuşacak kadar ?

Tevbe suresini 127 ayet aldığında toplam ayet sayısı 6234 olmuyor mu ?

9. Sure 127 ayet olduğu zaman toplamları 9+127= 136 olmuyor mu ? (öncesinde 138 idi)

Böylece çift sayıların toplamı da 2 adet eksilerek 6234 olmuş olmuyor mu ?

6234 ile 6234 aynı sayı değil mi ?

pöff..

Haklısın. Kusura bakma fazla coşmuşum. Bu da üyeliğimi sildirme zamanı geldi demektir.

Sağlıcakla kal

Sitelerde Paylaş
  • İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hadi bitirin bu sayı muhabbetini.ateistler size bir sorum var siz tanrının olmadığını söylüyorsunuz bu nedenle cennet cehennemde yok size göre ve ölünce yok olacağınıza inanıyorsunuz.ben böyle düşünseydim(beynim 25 gr olsaydı belki düşünürdüm :D ) istediğimi yapardım nasılsa cezası yok hayvanlara eziyet ederdim kızlara taciz ederdim engellilerle eğlenirdim nasılsa

günahı yok hukuki cezası da olmayan veya çok az olan her türlü pisliği yapardım.sizi bunlardan alıkoyan nedir acaba? çok merak ediyorum cevapları

Sitelerde Paylaş
Belki çok ısrar edersen bir gün. Neyse tekrar kusura bakma.

Yok seni tebrik ederim.

Ben yine bir bahaneyle karşıma çıkacağını sanmıştım. Genelde forumdaki ateistler böyle yapar.

Mesajın beni şaşırttı.

Kal sağlıcakla.

Edit: Bu arada 112 adet numarasız besmele var Kuranda biliyorsun. Bunları numaralı ayetlere (6234) eklediğinde çıkan sayı 6346 = 19 x 334. Ayrıca 6346 sayısı rakamları toplamı = 6+3+4+6 = 19

Hani olur ya bu vesileyle belki ilgilenirsin diye vereyim dedim bu özelliği de.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hadi bitirin bu sayı muhabbetini.ateistler size bir sorum var siz tanrının olmadığını söylüyorsunuz bu nedenle cennet cehennemde yok size göre ve ölünce yok olacağınıza inanıyorsunuz.ben böyle düşünseydim(beynim 25 gr olsaydı belki düşünürdüm :D ) istediğimi yapardım nasılsa cezası yok hayvanlara eziyet ederdim kızlara taciz ederdim engellilerle eğlenirdim nasılsa

günahı yok hukuki cezası da olmayan veya çok az olan her türlü pisliği yapardım.sizi bunlardan alıkoyan nedir acaba? çok merak ediyorum cevapları

Sen yaparsın, daha insan olma aşamasına geçememişsin, bundan dolayı senin için hapishaneler, psikiyatri klinikleri vb. inşa ediliyor.

Sitelerde Paylaş

önce yazıyı oku sonra 10-15 dk dinlendir beynini o anlasın sonra cevap yaz.orda ateist olsaydım ve tanrıya inanmasaydım korkacak birşeyim olmazdı o nedenle istediğimi yapabilirdim diyorum.ama sizin korkunuz yok sizi tutan ne niçin bir başka insana iyilik yapasınız ? cevap ver hadi

Sitelerde Paylaş

önce yazıyı oku sonra 10-15 dk dinlendir beynini o anlasın sonra cevap yaz.orda ateist olsaydım ve tanrıya inanmasaydım korkacak birşeyim olmazdı o nedenle istediğimi yapabilirdim diyorum.ama sizin korkunuz yok sizi tutan ne niçin bir başka insana iyilik yapasınız ? cevap ver hadi

Korkuyu sadece tanrı korkusundan ibaret sanan birisine ne anlatılır ki?

Sitelerde Paylaş

Hocam, bence

Bu 19 kodu veya kelime tekrarlari devamsizdir!!! Ne kadar bagzi denklesmeler olsada belli bir teknik var diyemeyiz. Kelimeler bazen aksiyle karsilastirilmis "iyi-kötü" gibi, bagzen de "de-dedi" gibi ayni anlami tasiyan kelimelerle karsilastirilmistir. Bagzen ekleri ve önekleri cikartilarak bir kac ayri sonuc cikartilabilmesi bu olayi bir "mucize"olarak görmeyi zorlastiriyor. Ne yazik ki burda kodlanmis bir kitaptan bahsedemeyiz.

Cogu 19cular "zaten bu isaretlerin imani kuvvetli olanlara bir kanit oldugunu ve imanlarini daha da pekistirdigini" söylerler. Sanirim Kuranda bir yerde yaziyordu da.

Ama Kuranda Kitabin korunuyor oldugu da yaziyor. 19cularin bu "korunuyor"u aciklamakta zorlanacaklarini sanirim. Tevbe suresinin o iki ayeti yüzünden Kuran ya simdiye kadar korunmamistir(cünkü simdiye kadar iki ayet fazlaydi) ya da simdiden sonra(iki ayet cikinca). 19cular var oldukca "Kuran korunuyor mu?

Acaba 19cular ne düsünüyor. Kuran simdiye kadar korunmadi mi? Hala korunamiyor mu?

ANTIATEIST cok horlayarak konusuyorsun ama belki cevap yazarsin da bir seyler ögrenirim.

Ilim Cindeyse Cine git ;)

Sitelerde Paylaş

Zaten onun icin sen müslümansin ;)

Sitelerde Paylaş

evet canım bu adam %100 haklı kesinlikle gördüğüm ateistlerin hepsi çok iyi insanlar son derece ahlaklılar zaten biz diğer insanlar hep 'ateist ahlakı' na gıptayla bakmışızdır(!)

(soruyu yanlış başlıkta sorduğumu biliyorum bir daha yapmamaya özen gösteririm)

Sitelerde Paylaş

Hocam, bence

Bu 19 kodu veya kelime tekrarlari devamsizdir!!! Ne kadar bagzi denklesmeler olsada belli bir teknik var diyemeyiz. Kelimeler bazen aksiyle karsilastirilmis "iyi-kötü" gibi, bagzen de "de-dedi" gibi ayni anlami tasiyan kelimelerle karsilastirilmistir. Bagzen ekleri ve önekleri cikartilarak bir kac ayri sonuc cikartilabilmesi bu olayi bir "mucize"olarak görmeyi zorlastiriyor. Ne yazik ki burda kodlanmis bir kitaptan bahsedemeyiz.

Cogu 19cular "zaten bu isaretlerin imani kuvvetli olanlara bir kanit oldugunu ve imanlarini daha da pekistirdigini" söylerler. Sanirim Kuranda bir yerde yaziyordu da.

Ama Kuranda Kitabin korunuyor oldugu da yaziyor. 19cularin bu "korunuyor"u aciklamakta zorlanacaklarini sanirim. Tevbe suresinin o iki ayeti yüzünden Kuran ya simdiye kadar korunmamistir(cünkü simdiye kadar iki ayet fazlaydi) ya da simdiden sonra(iki ayet cikinca). 19cular var oldukca "Kuran korunuyor mu?

Acaba 19cular ne düsünüyor. Kuran simdiye kadar korunmadi mi? Hala korunamiyor mu?

ANTIATEIST cok horlayarak konusuyorsun ama belki cevap yazarsin da bir seyler ögrenirim.

Ilim Cindeyse Cine git ;)

Kuranda 19 kodlamasını görmek için bir adet beyin yeter poiuz.

Dahası bu kodlama "Gizlenen" suresinde insanların inancını artıran bir etken olarak (bkz 74:31) belirtiliyor.

Belli ki Muhammed peygamberin 19 kodlamasından haberi yok.

En azından kendisinden başkasının haberi yok. Zira olsaydı illaki buna da uygun bir hadis türetirlerdi ki peygamberin odasındaki özel anlara kadar hadis uydurmuşlar, düşün artık. Ama ne hikmetse Kurandaki matematiksel uyumlara karşı tek bir hadis tek bir tarihi kaynak yok. Demek ki kimse bilmiyor..

Yani düşün ki 1400 yıl önce kağıt yok bir şey yok adamlar ayetleri kemiklere filan yazıyorlar (kağıt sonradan geldi diye biliyorum yanlışım olabilir), ayetler sağda solda darmadağın duruyor üstüne bir de müşriklerle uğraşıyorsun, savaşlara girip çıkıyorsun, göç ediyorsun, devlet yönetiyorsun vb......

Dünyanın en yoğun adamısın.

Ha bir de işin gücün yok 1400 yıl sonra insanlar keşfedip Kuran'a olan inançları artsın diye gizliden gizleye (zaten 19un anlatıldığı surenin adı GİZLENEN) kitabı matematiksel olarak kodluyorsun.

Ve kimseye bundan bahsetmiyorsun.

Birde şu var; 1400 yıl sonra bilgisayar denilen bir cihazında keşfedileceğini bilmen gerek.

Niye dersen besmeledeki 19 sistemini ancak bilgisayar yardımıyla görebilirsin, ki öyle de oldu.

Sayılar 60 haneye kadar çıkıyor...

Vay anam vay daha neler neler var.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

soruyorum zaten sana neyden korkuyorsun da keyfi davranamıyorsun?

Enfal/39. Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Ayetleri gördün mü, put senin canını ve malını cennet karşılığı satın almış, neden din Allah'ın oluncaya kadar savaşmıyorsun? Bu yeryüzünde din tamamen Allah'ın oldu mu? Neden korkuyorsun? Hani sadece Allah'tan korkuyordun?

Sitelerde Paylaş

evet canım bu adam %100 haklı kesinlikle gördüğüm ateistlerin hepsi çok iyi insanlar son derece ahlaklılar zaten biz diğer insanlar hep 'ateist ahlakı' na gıptayla bakmışızdır(!)

(soruyu yanlış başlıkta sorduğumu biliyorum bir daha yapmamaya özen gösteririm)

Bunu burada soracağına saksıyı biraz olsun çalıştırsan kendin çözersin. Bu ülkede ve tüm dünya ülkelerinde yasalar var, toplum ahlakı var, polis var.

Ateist ülkelerde de hristiyan yahudi budist hinduist tüm ülkelerde benzer yasalar var. Kafası biraz çalışan hiç kimse kendisini toplum içinde küçük düşürmek istemez. Zor duruma düşüp aşağılanmak ya da hapse girmek istemez. Bunu algılayamayacak kadar aptal mısın ?

Polis olmasa yasalar olmasa insanlar cehennem korkusundan suç işlemez sanıyorsan süzme salaksın.

% 99 u (sözde) müslüman olan bir ülkede bu kadar pislik yalan ahlaksızlık dolandırıcılık sapıklık varken hala insanların cehennemden korktuğunu düşünüyorsan algılama ve değerlendirme yetilerin yok olması gerekir.

inandığını söylediği halde bu kadar insan korkmadan yaşarken ateistler olmayan uyduruk cehennemden neden korksun cahil ?

Sitelerde Paylaş

"Gün (yevm)" tekil olarak 365 kere geçerken...''

İslami takvimde normal yıl 354 gün sürer. Fakat kameri yıl tam olarak, 354 gün, 8 saat, 48 dakika, 36 saniyedir ve tam bir kameri ay 29 gün, 12 saat, 44 dakika, 3 sa*niyedir

Hristiyan takviminde; yılın ortalama uzunluğu 365,25 gün ve her dürdüncü yıl, atlanan çeyrek günleri alarak 366 gün çeken bir ar*tık yıl olarak belirlenmiştir.

Bu durumda kuran Hristiyanlığı işaret etmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...