Jump to content

BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKABİLECEKLER VAR MI?

Recommended Posts

Kuran buna izin filan vermez. Kurana göre kadın, kocasının parayla satın alınmış malıdır. Kocayı boşama gibi bir hak hiç bir şekilde söz konusu değildir.

Eğer, erkek karıyı besleyemezse, dini vecibelerini yerine getirmesine engel olursa, kısırlık, iktidarsızlık gibi bir durum varsa, bu durumlarda kadın bir hakime başvurup ayrılmak isteyebilir. Ama boşayamaz.

Erkek ise, boş ol der ve boşar.

Kadının beni dövüyor, aldatıyor filan diye boşanmak istemesi söz konusu olamaz.

İslamda aldatma yoktur, erkeğin başka kadınlarla nikahlanıp birlikte olma hakkı bakidir.

Erkek,kadını keyfi dövüyorsa kadın hakime gidip boşanma talep edebilir.

Kadın, evlenme akdi yapılırken, boşama hakkının kendisine de tanınmasını şart koşabilir.

Erkeğe "talâk" adıyla karısını, kendi hür iradesiyle ve hâkimin yahut bir din adamının müdâhalesi olmadan boşanma hakkı tanınmış ise de, bu hakkın suistimal edilmemesi için herçeşit tedbir de alınmıştır. "Allah'ın katında en hoş olmayan helâl, talâk yani boşanmadır" "Allah, evlenme ve boşanmayı, kendi nefsi heveslerine âlet yapanlara lanet etsin" ve benzeri mânevi tedbirler yanında, maddi müeyyideli tedbirlerle "talâk hakkının" suistimal edilmesi önlenmiştir.

Erkek başka kadınlarla ilişki yaşarsa bu aldatmadır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 369
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben evli değilim.Karım bana başkaldırmadı yani.Ben de karıma kötü davranmadım dolayısıyla.Ben onu aldatırsam (evli değilim ama ilerde de asla yapmam) pekala boşanabilir.Kur'an buna izin veriyor.

Sen baştan kuranı örnek alıyorsun, bak ne dedik kuran kadının erkeğe itaatini emreder dedik ve sende bu dediğinle onayladın bunu, kuran kadını muhattab almaz erkeği alır ve sende bunu inkar ediyorsun guyya ama işin içine kadın girince kadın kocasından gördüğü haksızlık karşısında hakkını aramak için gitsin kadıya şikayet etsin dedin, erkeğe gelince direk kuranı baz alan sen kadına gelince kuranı savunayım derken rezil ettin. Kadıyı koyuncada mı anlamadın bu kuranı savunamayacağını :lol: Sen yapıyorsun sen biz değil, kuranı savunduğunu sanıp yerin dibine sokuyorsun :D anibal'de özetlemiş zaten kadın ne erkek ne islamda, al tepe tepe kullan aklın mantığın elveriyorsa.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen baştan kuranı örnek alıyorsun, bak ne dedik kuran kadının erkeğe itaatini emreder dedik ve sende bu dediğinle onayladın bunu, kuran kadını muhattab almaz erkeği alır ve sende bunu inkar ediyorsun guyya ama işin içine kadın girince kadın kocasından gördüğü haksızlık karşısında hakkını aramak için gitsin kadıya şikayet etsin dedin, erkeğe gelince direk kuranı baz alan sen kadına gelince kuranı savunayım derken rezil ettin. Kadıyı koyuncada mı anlamadın bu kuranı savunamayacağını :lol: Sen yapıyorsun sen biz değil, kuranı savunduğunu sanıp yerin dibine sokuyorsun :D anibal'de özetlemiş zaten kadın ne erkek ne islamda, al tepe tepe kullan aklın mantığın elveriyorsa..

Siz haklısınız hanımefendi.Hem de her konuda.Ama sizden bir ricam olacak.Sizin yazdıklarınızı Türkçe'ye çevirirken çok zorlandım.Lütfen okunaklı yazın ki insanlar ne dediğinizi anlasın.Diğerleri benim gibi maymun dili bilmiyor olabilir.

Sitelerde Paylaş

Erkek,kadını keyfi dövüyorsa kadın hakime gidip boşanma talep edebilir.

Kadın, evlenme akdi yapılırken, boşama hakkının kendisine de tanınmasını şart koşabilir.

Erkeğe "talâk" adıyla karısını, kendi hür iradesiyle ve hâkimin yahut bir din adamının müdâhalesi olmadan boşanma hakkı tanınmış ise de, bu hakkın suistimal edilmemesi için herçeşit tedbir de alınmıştır. "Allah'ın katında en hoş olmayan helâl, talâk yani boşanmadır" "Allah, evlenme ve boşanmayı, kendi nefsi heveslerine âlet yapanlara lanet etsin" ve benzeri mânevi tedbirler yanında, maddi müeyyideli tedbirlerle "talâk hakkının" suistimal edilmesi önlenmiştir.

Erkek başka kadınlarla ilişki yaşarsa bu aldatmadır.

Birisine doğal hak olarak verilmiş boşanma, diğerine çok özel şartlarda.

Anibal'in anlattığı, İslam'da erkeğin aldatmayaçok ihtiyacı olmadığıdır, alır bir kaç kadın daha, yine hevesini giderir. Ayrıca sınırsız cariye hakkı da var.

Sitelerde Paylaş

1-Şu an cariyelik yok.

2-Keyfi 4 kadınla evlenemez.

3-Normal 2 insan evlenirse zaten dövme de olmaz,boşanma da.Amaç normal(iyi) insan olmak.

Şu an cariyelik neden yok? İslam'ın marifeti mi yoksa insanların çıkardığı kanunların marifeti mi?

Bakabilirsen evlenebilirsin, İslam'ı bilen kimse de tek kelime edemez.

Sitelerde Paylaş

Siz haklısınız hanımefendi.Hem de her konuda.Ama sizden bir ricam olacak.Sizin yazdıklarınızı Türkçe'ye çevirirken çok zorlandım.Lütfen okunaklı yazın ki insanlar ne dediğinizi anlasın.Diğerleri benim gibi maymun dili bilmiyor olabilir.

He heee, sen kendi dinini savunamıyorsan biz ne yapalım,dinin bu, allah dediğiniz yaratıcınızı erkekler uydurmuş ve erkek fantazisi süslüyor her şeyiyle, kadın denilen insanı bile erkek ağzıyla erkeğe konuşarak muhattab alıyor, bir kere iyi öğren biz maymun olmaktan çıkmış insan olmuşuz maymunla ortak atadanız yakın akrabayız, ama şu bir gerçek arap putu maymundanda maymun ediyor insanı, baksana dinini savunurken dinini bitiriyorsun, kadı var mı kuranda kadı :D
Sitelerde Paylaş

Şu an cariyelik neden yok? İslam'ın marifeti mi yoksa insanların çıkardığı kanunların marifeti mi?

Bakabilirsen evlenebilirsin, İslam'ı bilen kimse de tek kelime edemez.

Cariyelik ve kölelik hakkında sürekli konuştuk.Açıp tekrar okuyun.Hayran olduğunuz abd bile siyahileri köle görüyordu.Yeni yeni düzeldiler.

Hayır eşit davranabilirsen,adaleti tesis edebileceksen ve kadınlar da evlenmeyi isterse evlenebilirsin.Bu da normal bir insan için mümkün değil gibi bir şey.

Sitelerde Paylaş

Cariyelik ve kölelik hakkında sürekli konuştuk.Açıp tekrar okuyun.Hayran olduğunuz abd bile siyahileri köle görüyordu.Yeni yeni düzeldiler.

Olsun, ne kadar çok konuşulursa o kadar göz ardı edilmesi zor olur, Yeni gelenler de öğrensin İslam'da kölelik ve cariyelik olduğunu. Senin yok demen İslam'ı bağlamaz ABD'nin yaptıkları da beni bağlamaz. Onun için ABD kartını ABDlilere sakla.

Hayır eşit davranabilirsen,adaleti tesis edebileceksen ve kadınlar da evlenmeyi isterse evlenebilirsin.Bu da normal bir insan için mümkün değil gibi bir şey.

Kadınlar da evlenmeyi isterse ne demek? Biri istemez, diğeri ister. Muhammed adamları 9-10 kadın almış diğer müslümanlar neden almasın?

Sitelerde Paylaş

Olsun, ne kadar çok konuşulursa o kadar göz ardı edilmesi zor olur, Yeni gelenler de öğrensin İslam'da kölelik ve cariyelik olduğunu. Senin yok demen İslam'ı bağlamaz ABD'nin yaptıkları da beni bağlamaz. Onun için ABD kartını ABDlilere sakla.

Kadınlar da evlenmeyi isterse ne demek? Biri istemez, diğeri ister. Muhammed adamları 9-10 kadın almış diğer müslümanlar neden almasın?

İstemesin o zaman.Zorla mı?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...