Jump to content

ATEİZM DEMEK ÇOK TANRICILIK DEMEKTİR

Recommended Posts

• İleti 313
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

süper yaaaa düşen bi uçakta ataist bulamasınn diyen arkadaşş cevabı vermışşşş

Sen git önce biraz din araştırması yap sonra gel hocam.

Adam sokaktaki kafayla gelmiş burdakileri imana getireceğini sanıyor.

Ne insanlar var yahu..

Sitelerde Paylaş

cuvcuv sen kendi dediğinden bişey anladınmı orda sorun kağıt kalemmi hiçbirşey durup dururken olmaz illaha bir yaratıcısı vardır evrende kendiliğinden oluşmuş bir düzen değil bir yaratıcı var sen şimdi dersinki tanrıyı kim yarttı onun varlığı kendiliğinden son nokta o ötesi yok herşeyin başlangıcı tanrııı

Siz önce soruma cevap verin. Anlamıyonuz mu?

Sitelerde Paylaş

Evren kendi kendine tesadüfen varoldu diyecek kadar cahil değiliz şükür.

Neden-sonuç ilişkisini reddeden cahildir. Tanrı vardır diyen nedenlerini açıklamak zorundadır yoksa susması gerekmektedir. Efendi gibi inançlı olması gerekmektedir.

Sitelerde Paylaş

tanrı vardır ortada muazzam akılların ötesinde bi güç olan tanrı vardır.bunu anlamak neden bu kadar zor.seni beni herşeyi yaradan .hesap sorma eleştirme lüksünmü var.sen nesinki o güç karşısında.sen karşında amirin yada devlet başkanınmı var sanıyonn.akılların ötesinde bi güçç.nesini eleştirebilirsin yada bunu beyenmiyomm deme şansınmı var.kime kafa tutuyonn.aciz bi varlığız ölümlü olan.hastalanınca yada kanser olunca çaresizleşen.dişi götü ağrıyınca yerinde duramayan bi varlığız.

Sitelerde Paylaş

tanrı vardır ortada muazzam akılların ötesinde bi güç olan tanrı vardır.bunu anlamak neden bu kadar zor.seni beni herşeyi yaradan .hesap sorma eleştirme lüksünmü var.sen nesinki o güç karşısında.sen karşında amirin yada devlet başkanınmı var sanıyonn.akılların ötesinde bi güçç.nesini eleştirebilirsin yada bunu beyenmiyomm deme şansınmı var.kime kafa tutuyonn.aciz bi varlığız ölümlü olan.hastalanınca yada kanser olunca çaresizleşen.dişi götü ağrıyınca yerinde duramayan bi varlığız.

Biz hesap sordukça senin tanrı sinip iyice küçülüyor, sesi bile çıkmıyor, bunu göremiyor musun?

Kuran'da falan kavmi helak ettim, filan kavmi suda boğdum, firavuna şöyle yaptım diye böbürlenen tanrının neden bizim karşımızda sesi bile çıkmıyor, hiç düşünmüyor musun?

Sitelerde Paylaş

Yahu kafan mı güzel.

Git araştır önce.

Dişimiz ağrıyor demek ki allah var gibi abuk sabuk laflar etme ki

biz de seni insan yerine koyalım.

Ne içiyon sen anlamış değilim..

Sitelerde Paylaş

Epsilona üfürmeye devam etsin.ben evrenin var oluşu hakkında sormuştum.

Varlıklar ve teknoloji hakkında insanların müslümanlara bir şey sorduğunu görmedim.

Bir doktorun

Bir kimyacının

bir mühendisin

bir fizikcinin..

Müslümanlara ve kutsal kitaplarına birşey sorup herhangi birşey öğrendiğini görmedim..

Bunlar biraz ciddi işler galiba..

Ama müslümanların hakkını yemeyelim onlara görede bir soru soralım..

Hurilerin elbiseleri kaç kat olacak?

Sitelerde Paylaş

Yahu kafan mı güzel.

Git araştır önce.

Dişimiz ağrıyor demek ki allah var gibi abuk sabuk laflar etme ki

biz de seni insan yerine koyalım.

Ne içiyon sen anlamış değilim..

ulen ne moron kafalı adamsın ya anlama özürlümüsün sen dişin götün ağrıyınca yerinde duramıyom derken aciz bir varlığız diyorumm.bu kadar aciz bir varlıkken herşeyi yaradana kafamı tutuyon diyorumm anlama özürlüü

Sitelerde Paylaş

Biz hesap sordukça senin tanrı sinip iyice küçülüyor, sesi bile çıkmıyor, bunu göremiyor musun?

Kuran'da falan kavmi helak ettim, filan kavmi suda boğdum, firavuna şöyle yaptım diye böbürlenen tanrının neden bizim karşımızda sesi bile çıkmıyor, hiç düşünmüyor musun?

Her olayı allaha veriyorsunuz bu kadar basit.

Gemiler denizde neden yüzer?

Allah yüzdürür.

Kuşlar neden uçar?

Allah uçurur.

Dişim neden ağırır?

Allah ağrıtır?

Peki ben nasıl uçarım, dişimin ağrısını nasıl geçiririm, nasıl gemileri yüzdürürüm..

Bunun cevabını bilim verir..

Allah bu işleri bilmez..

Sitelerde Paylaş

Varlıklar ve teknoloji hakkında insanların müslümanlara bir şey sorduğunu görmedim.

Bir doktorun

Bir kimyacının

bir mühendisin

bir fizikcinin..

Müslümanlara ve kutsal kitaplarına birşey sorup herhangi birşey öğrendiğini görmedim..

Bunlar biraz ciddi işler galiba..

Ama müslümanların hakkını yemeyelim onlara görede bir soru soralım..

Hurilerin elbiseleri kaç kat olacak?

Huriler :) Neden huriler? Cevap verebilir misin? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ulen ne moron kafalı adamsın ya anlama özürlümüsün sen dişin götün ağrıyınca yerinde duramıyom derken aciz bir varlığız diyorumm.bu kadar aciz bir varlıkken herşeyi yaradana kafamı tutuyon diyorumm anlama özürlüü

Dua edelim o zaman..

Zaten dinin çözümüde bu..

Allahı kızdırmamak lazım..Onu kızdırırsak bizi cezalandırır..

Gözüne girersek mükafatlandırır..

Sitelerde Paylaş

moron inanmadığımız şeye niye kafa tutalım.

yok ki böyle bir şey.

bu sanıyo ki biz hem inanıyoz hem kafa tutuyoz..

Sitelerde Paylaş

Muhakkak ki inkâr edenler ve kâfir oldukları halde de ölenler, yeryüzü dolusu altın fidye verseler bile hiç birisinden asla kabul edilmeyecektir. İşte dayanılmaz azab onlar içindir. Onların hiçbir yardımcıları da yoktur.

Allah size Kitab (Kur'an)da: "Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, o kâfirlerle oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz" diye hüküm indirdi. Muhakkak ki Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır EVET TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİME SESLENİYORUMM BURDA ALLAHIN AYETLERİ İLE DALGA GEÇİLİYOR ALAY EDİLİYOR HAKARET EDİLİYOR BEN KAFİR OLMAK İSTEMİYORUM BENİM ÜYELİĞİMİDE SİLİN SİZ NORMAL TARTIŞMIYORSUNUZ DİREK ALAY EDİP HAKARET EDİYORSUNUZ BEN ŞUANA KADAR BURDA ONU ANLADIMM

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...