Jump to content

Bazı müslümanların ve ateistlerin hadis merakı

Recommended Posts

• İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kurana güveniriz.

Sen de tam güvenecek kitabı buldun. Kuran'ı okuyanın feleği şaşar, bir insan nasıl bu kitaba inanır diye hayretler içinde kalır.

Mesela sen Mısır, yunan mitolojilerini okuyup insanlar bir zamanlar nasıl bunlara inanmış diye hayretler içinde kalıyorsun ya, başkaları da aynısını senin gibiler için düşünüyor.

Sitelerde Paylaş

Hadisle Kur'an ayetleri farklı.Ayetler hemen yazılıyor ve ezberleniyordu.

Ayetlerin ezberlendiği’ hangi ayette yazıyor göstersene? Daha hadisleri reddetmeye başladığınız anda çuvallıyorsunuz. :)

Hadisler çürüktür, haklısın. O konuda size katılıyorum. Ama hadisler olmadığı için, Kuran da çürüktür. Kuran, 200 yılı aşkın bir sürede yazılan bir kitaptır. Kimin derlediği, kimlerin yazdığı, kaç yılda yazdığı vs. belli değildir.

Hadi sana bir soru sorayım. Madem hadisler yok, ayetlerle açıkla bana.

Kuran’daki surelerin ve ayetlerin yerini kim/kimler neye göre belirlendi? Kuran, ilk olarak kim tarafından kitaplaştırıldı? Ayetlerden yanıt alalım. Öyle Hicr 9 ayetini göstermekle olmuyor bu işler malesef.

Sitelerde Paylaş

Ayetlerin ezberlendiği’ hangi ayette yazıyor göstersene? Daha hadisleri reddetmeye başladığınız anda çuvallıyorsunuz. :)

Hadisler çürüktür, haklısın. O konuda size katılıyorum. Ama hadisler olmadığı için, Kuran da çürüktür. Kuran, 200 yılı aşkın bir sürede yazılan bir kitaptır. Kimin derlediği, kimlerin yazdığı, kaç yılda yazdığı vs. belli değildir.

Hadi sana bir soru sorayım. Madem hadisler yok, ayetlerle açıkla bana.

Kuran’daki surelerin ve ayetlerin yerini kim/kimler neye göre belirlendi? Kuran, ilk olarak kim tarafından kitaplaştırıldı? Ayetlerden yanıt alalım. Öyle Hicr 9 ayetini göstermekle olmuyor bu işler malesef.

Ayete ne gerek var? Koskoca tarih bilimi var.Git araştır.

Sitelerde Paylaş

Bazı müslümanlarda da hadisi ve kuran dışı kaynağa kabul etmiyorlar ama

Kuranda her ne kadar bahsetmesede var diyebiliyor sence bu ne demek :)

Neye dayanarak var diyor acaba merak ettim benmi yanlış anlıyorum

Kuranda bahsedilmemiş şeyler yok hükmünde midir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...