Jump to content

Kuran, Namaz, Rekat Sayısı, Farz Rekatlar ve daha neler

Recommended Posts

• İleti 544
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mesela Kuranda abdest var biliyoruz.

Şimdi abdestle ilgili hadisleri alsak ve o şekilde abdest alsak yanlış mı yapmış oluruz.

Abdest alma şekline de yalan katmanın ne mantığı olur ki zaten di mi? En azından abdestle ilgili hadisler sağlamdır diye düşünebiliriz di mi?

Benim ben olmamın en güzel özelliği anladığım ve anladığımdan ortaya çıkardığım resimdir.

Yoksa birine bakıp yaptığı resmin aynısını yapmak taklitçilikten başka bişey değildir.

Allah bizden Mukallit olmamızı istemiyor kimin daha güzel iş yaptığı ortaya çıksın istiyor.

Kibirlenmeden büyüklenmeden yarışalım ki en güzele doğru adım atalım

Sitelerde Paylaş

xseddx ve adams77 den yorum bekliyorum.

Abdestte git elini yıka diyor.3 kez mi 10 kez mi 867849 kez mi yıkarsın bilmem.O sana kalmış.4 yaşındaki çocuğa git elini yıka dersem yapar kocaman adamlarsınız nasıl diye soruyorsunuz ?!?!

Sitelerde Paylaş

Namazın faydasını bozmak için reform yapıyoruz diye şeytana uyup yapılmaya çalışılan en büyük sapıklık:

Kadın-Erkek karışık namaz !! Kesinlikle olmaz! İsterse kadınlar arkada, erkekler önde kılsın! Sebep:

* Erkeğin aklına kadın takılacak, 1.rekattan sonuncuya kadar aklına kadın gelecek, namaz gümbürtüye gidecek.

* Acaba çıkışta bir manita düşürürmüyüz diye hesap edecek; kalbinden Allah çıkacak; yerine kalçalar göğüsler girecek.

* Geçenlerde o gördüğüm mavi gözlü hatun acaba yatsıya da gelir mi diyecek, çıkışta kahve içmeye çağırırım, bir de gelirse ohhh yaşadık lan, diyecek.

* Kadınlar var, kendime arkadaş bulurum hesabıyla, saçlara jöleler, parfümler, havalı havalı gömlekler vs. bir saat hazırlanacak. Ulan mübarek, Allah'ın huzuruna mı çıkıyorsun, diskoya mı gidiyorsun.

Sonuç: Eşeğin aklına bir kere karpuz kabuğu düştü mü, hep karpuz kabuğu hayal edermiş. Camii'ye gidip kalbimizle Allah'ı daha çok anacağımıza; kadınları düşünüp daha çok azacağız.

Ben kadınlı erkekli namazların her çeşidine karşıyım! Yok canım hiç bir şey olmaz diyenin de erkekliğinden şüphelenirim.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Namazın faydasını bozmak için reform yapıyoruz diye şeytana uyup yapılmaya çalışılan en büyük sapıklık:

Kadın-Erkek karışık namaz !! Kesinlikle olmaz! İsterse kadınlar arkada, erkekler önde kılsın! Sebep:

* Erkeğin aklına kadın takılacak, 1.rekattan sonuncuya kadar aklına kadın gelecek, namaz gümbürtüye gidecek.

* Acaba çıkışta bir manita düşürürmüyüz diye hesap edecek; kalbinden Allah çıkacak; yerine kalçalar göğüsler girecek.

* Geçenlerde o gördüğüm mavi gözlü hatun acaba yatsıya da gelir mi diyecek, çıkışta kahve içmeye çağırırım, bir de gelirse ohhh yaşadık lan, diyecek.

* Kadınlar var, kendime arkadaş bulurum hesabıyla, saçlara jöleler, parfümler, havalı havalı gömlekler vs. bir saat hazırlanacak. Ulan mübarek Allah'ın huzuruna mı çıkıyorsun, diskoya mı gidiyorsun.

Sonuç: Eşşeğin aklına bir kere karpuz kabuğu düştü mü, hep karpuz kabuğu hayal edermiş. Camii'ye gidip kalbimizle Allah'ı daha çok anacağımıza; kadınları düşünüp daha çok azacağız.

Ben kadınlı erkekli namazların her çeşidine karşıyım! Yok canım hiç bir şey olmaz diyenin de erkekliğinden şüphelenirim.

Kardeş zaten kadınlar erkeklerin arkasında kılıyor.Git bir izle o namazı.Gözlerin yaşarır.

Sitelerde Paylaş

* Kadınlar var, kendime arkadaş bulurum hesabıyla, saçlara jöleler, parfümler, havalı havalı gömlekler vs. bir saat hazırlanacak. Ulan mübarek, Allah'ın huzuruna mı çıkıyorsun, diskoya mı gidiyorsun.

Sonuç: Eşşeğin aklına bir kere karpuz kabuğu düştü mü, hep karpuz kabuğu hayal edermiş. Camii'ye gidip kalbimizle Allah'ı daha çok anacağımıza; kadınları düşünüp daha çok azacağız.

Erkek erkeğe namaz kılmak daha sakıncalı, kadın erkek kılarken hadi insanın aklı karşı cinse takılır, erkek erkeğe kılarken ya kendi cinslerine takılırsa ne olacak?

Önünde bir sürü erkek domalmış duruyor, insan beyni bu, düşüncelerini zaptedemezsin ki.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Sorulara net cevap verir misin?

1) Kuran'da her vakit namazı için farz olan rekat sayısı yazıyor mu?

2) Yazmıyorsa nasıl farz oluyor?

3) Yazıyorsa nerede yazıyor?

Sana tatmin edici bir cevap da versem tatmin olup namaza mı başlıcan sanki. Senin kapasiten Kuranı anlamaya yetmez. Hadi ikile.

Sitelerde Paylaş

Sana tatmin edici bir cevap da versem tatmin olup namaza mı başlıcan sanki. Senin kapasiten Kuranı anlamaya yetmez. Hadi ikile.

Yakıştıramadım sana bu kabalığı... Hadi görmemiş olayım bu kabalığı ve cevap alayım :) aksi halde yanlış şeyler gelecek aklıma

Sitelerde Paylaş

Yakıştıramadım sana bu kabalığı... Hadi görmemiş olayım bu kabalığı ve cevap alayım :) aksi halde yanlış şeyler gelecek aklıma

Sen bize dışarıdan bakabiliyorsun.Hangi müslüman tipi daha güzel görünüyor sana?Cevap vermekten aciiz cübbeli mi biz mi?

Sitelerde Paylaş

Erkek erkeğe namaz kılmak daha sakıncalı, kadın erkek kılarken hadi insanın aklı karşı cinse takılır, erkek erkeğe kılarken ya kendi cinslerine takılırsa ne olacak?

Önünde bir sürü erkek domalmış duruyor, insan beyni bu, düşüncelerini zaptedemezsin ki.

Eğer aklına böyle sapıklıklar geliyorsa, ben ne diyeyim. Allah seni ıslah etsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...